Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
14. led 2008

murasku, díky za vysvětlení 😉 já se raději ptám 🙂

murasek
14. led 2008

ahoj chiw, jakpak se citis?

chiwule
15. led 2008

ahoj murasku, dobře. mírný tlak v podbřišku, jinak nic zásadního. chutě nemám, prsa nebolí, na případné těhu příznaky moc brzky 😉 a co ty?

dckami
15. led 2008

ahoj kočky,
tak mám po 1.IUI v CAR Teplice, bylo to v pohodě. Manža dostal pochvalu od laborantky za výborný spg. Mě překvapilo, jak to šlo rychle..... Testovat se mám už 28.1., ale (ne)čekám TO 26.1., tak snad vyjde napoprvé. 😅 Vím, že úspěšnost je poměrně nízká, ale třeba se nám to podaří. Musíme doufat. 😅 😅

jmisa
15. led 2008

DCKAMI, držím palce.

Jinak já dneska volal kvůli lékům, objednala mě na 5.2., že už tam bude ta genetika, tak to sfouknem najednou, léky objedná a my v mezidobí ještě absolvujem toho urologa.

mikulka
15. led 2008

Ahoj holčiny, tak co murásku, už snad bude ET, co? 🙂 😉
chiwule, partner tam má být s tebou ten den, kdy půjdeš na OPU. Ale doufejme, že tě to už nepotká, prootže budeš těhu 😀 😉
jmiso, tak to už je brzy, hurááá.

chiwule
15. led 2008

mikulko, bylo by to hezký, ale já tomu fakt vůbec nevěřím. Manža si dělá naděje a nenechá si to vymluvit. Pořád se ptá co dělá Davídek - to je jméno, co by chtěl dát mimískovi, když to bude kluk 😎
no takže Davídek se ještě zítra bude flákat jen tak v děloze a možná za den-dva se začne zahnizďovat 😎 😀 😀 😀 držím ti palce na zítra při kontrole 😉 🙂

oskarka
15. led 2008

Ahoj holky, všechny Vás zdravím a přeji hodně úspěchů.
Mikulko, tak Ty jdeš zítra na ultrazvuk před KET? Držím palce. Mne to čeká v neděli.
Jinak mám za sebou tu extrakci osmiček - bylo to náročné, ale vypadá to, že se to hojí dobře. V pátek jdu na vyndavání stehů (zítra se zajdu panu doktorovi ukázat). Teď mne trápí jen mírně nateklá tvář kvůli které se mi hůře mluví, jinak jsem to přežila celkem v pohodě.

murasek
16. led 2008

Ahoj vsem 😅
nesel mi ted 2 dny konik, tak jsem rada, ze se uz rozbehl. Co u vas noveho, jdu docist. Mam 1 den po ET, sestava na sale opet suprovni, dostala jsem dalsi varku utrogestanu a prednisonu a ted doma odpocivam a modlim se. Mam i jednu davku mrazacku, tak jsem rada. Vecer jsem usnula jako spalek,a le v noci se vzbudila a nemohla usnout. Rano jsem zase byla cela propocena, no des. Dopoledne jsem koukala na film, tak zase trosku vic ubrecena, kdyby to nevyslo a nechytili se. Jinak se snazim moc se tim nezabyvat. Delkam bezne prace, ne moc, spis lezim, ale dam treba pradlo do pracky a tak. Chodim cca 2x do hodiny na WC, piju porad jako duha 😀 😀

klaruska1
16. led 2008

murasek, mě taky koník nešel.Je dobře, že odpočíváš, hezky polehávej, nic moc nedělej, hodně pij a jez vitamínky a bílkoviny a hlavně mysli pozitivně a žádné smutné filmy a zprávy.Jen komediie a pohádky-mě to hodně pomohlo.Držím pěsti a uvidíš, že to vyjde.

murasek
16. led 2008

ahoj klarus... uz mame zalozene tema? 😀 😀 😀 jdu si udelat neco k obidku, mam hlad jako vlk.
jak se mas?

klaruska1
16. led 2008

Ty jsi ho ještě nezaložila?To víš já pořád nestíhám a nemám čas, já jsem tak hrozně vytížená 😀 Já bych taky měla něco pojíst,ale dneska nějak nemám hlad a tak jím aspoň zeleninku a ovoce a uzobávám sýr aby mělo mímo nějaké vitamínky.
U mě nic nového?Doufám, že je všechno v pořádku, tak jak má být na kontrolu jdu totiž až 12.2. a to jdu na ten ,, screaning ,, aby zjistili jestli má mimísek obě ruce a nožičky a nemá nějaké vývojové vady, tak mám zase docela ,, staženej zadek,,.A co ty, jak se cítíš?Že to bylo v pohodě?Teď se hlavně opatruj a dávej na sebe pozor, teď jsi nejdůležitější ty a mímo 😉

jmisa
16. led 2008

Murasku, držím palce.
Jak probíhá ten ET? Já myslela, že obdobně jako IUI.

klaruska1
16. led 2008

jmisa, je to hodně podobné, jen musíš nejdříve na odběr vajíček, který se dělá v narkoze a pak většinou dva dny po odběru dochází k ET,ale pak ten samotný výkon je dost podobný jako při IUI,akorát tam ještě tam hodinku po výkonu zůstáváš na rozdíl od IUI, kdy jdeš hned domů,ale nemusíš se ničeho bát.Mám to za sebou a taky jsem to v pohodě přežila a ještě jsem si s sebou přivezla mimíska 😀

murasek
16. led 2008

ja ho nezalozila ☹ ☹ ☹ budeme si muset vystacit tady 😀 😀

klaruska1
16. led 2008

murasek, teda styď se, i když teď musíš hodně odpočívat, tak ti to prominu a budeme se zase dohánět mezi tématy 😉

murasek
16. led 2008

klarusko, tys mela prodlouzenou kultivaci nebo asist,hatching? nebo nic z toho a chytl se jeden mimisek?

mikulka
16. led 2008

Ahoj holčiny, jsem po UZ. Vše ok. Píchli mi Pregnyl a v ne jdu na KET. Podlomili se mi tam kolena, nečekala jsem, že to bude tak rychlé. Tak teď ať se embrýsci dobře rozmrazí. Jen jsem nepochopila ten čas zavedení, mám embrya po cca 4 denní kultivaci, tak mi to na tu ne nějak nevychází. Ale prý ej to tak dobře. tak jim věřím. 😉

murasku, tak ty máš v sobě už embrýsky? 😉 🙂 Hodně štěstí!

murasek
16. led 2008

mikulko, no to je teda fofr, to je dobre 😉

murasek
16. led 2008

mam na vas dotaz: nevite nekdo jestli ma velky vliv (ne-li) primo nejdulezitejsi vyska sliznice na zahnizdovani embryi, pripadne da se tomu nejak pomoci? dekuji

mikulka
16. led 2008

murasku, vliv to má. Měla by být min. 8 mm. Ty ji máš v pořádku, jinak by ti enzavedli embryjka. Samozřejmě, že když je dostatečně vysoká, embryím se lépe uhnizďuje. 😉 🙂

murasek
16. led 2008

me ukazovala Dr. na UTZ uprosted delohy takove svetle misteco - prouzek, tak doufam, ze to bude ok a byla to pekna perina. Nejak jsem se na to zapomnela zeptat. snad vi, co delaji.

mikulka
16. led 2008

To bude ok, jinak by ET odložili.

chiwule
16. led 2008

přesně, držím palečky 😉

jmisa
16. led 2008

Aha, to jsem netušila, že se tam pak hodinu leží. A můžu po tom sama řídit? Nebo musí být doprovod?

Mikul, pregnyl? Já myslela, že je na uvolnění folíku.

klaruska1
16. led 2008

murasek, my jsem měli Protokol s antagonisty, potom jsme si dali prodlouženou kultivaci, která ale nebyla potřeba a pro jistotu jsme si dali oplodnění metodou ICSI, i když mám manžílek spermijky docela v pohodě a jak ti píše Mikulka,tak sliznice má vliv,ale neboj není to zase na 1.místě, buď v pohodě.

jmisa doprovod musíš mít kdyý jdeš na odběr vajíček, to budeš totiž po narkoze a jinak by Ti ten zákrok ani neudělali a co se týká samotného ET, tak je lepší ,když tam s tebou někdo pojede a odřídí to a ty si dáš nožky trošku nahoru 😉

mikulko tobě držím moc pěsťule aby Vám to dopadlo 😀

jmisa
16. led 2008

Klarus, dík.
No nevim, jestli je lepší mít nohy na pedálu nebo bejt na nerva z toho, že manža jede jako prase 😀
I když nevím, jak si je ve fabce budu dávat hore 😀

klaruska1
16. led 2008

jmisa nemáš zač, neboj manžílek pojede určitě ohleduplně 😉 a ve fabce to taky jde,tak si odsuneš sedačku dozadu a hodíš si nohy na palubovku a můžete vyrazit a ty seš myslím z Prahy, tak to budete mít určo kousek,my takhle drandili až do Liberci a mimísek se taky uchytil 😉

mikulka
16. led 2008

Holky, nohy nahoře pak ještě cestou domů, to je, myslím, nesmysl a nebezpečné (co se týče jízdy). Stačí ta hodina ležení, embryjko vypadnout ven nemůže!
jmiso, řídit po ET můžeš, ale spíš bych se nechala odvézt..

klaruska1
16. led 2008

mikulko, mně to bylo v Pronatalu řečeno, že je lepší mít nohy trochu nahoře a s tou palubovkou to bylo spíš takové nadlehčení 😉 je jasné, že embryjo vypadnout nemůže-taky jsem to tak nemyslela, že pokud by nebyly nohy nahoře, že by vypadlo 😒