Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

chiwule
11. únor 2008

campi ráda tě vidím! tak už jste to zas rozjeli 😉 mě ďobání injekcema nevadí, ale můžu říct, že ty poslední při stimulaci na IVF už jsem fakt nenáviděla 😒 😠
jinak já se cítím naprosto normálně - v mezích normy 🙂 prsa napnutý, břicho dneska zatím nebolí, depka taky dneska zatím nehrozí 😎
gucci, jak říká Jmisa, lepší je zavolat, protože Mardesic, který ty mailíky vyřizuje, tě s nějvětší pravděpodobností odkáže abyste se objednali přes recepci podle toho, kde bude volno. Mají dost plno...
ahoj Jmiso, jakpak se dneska máš?

gucci
11. únor 2008

chiwule: díky, počkám co mi řekne za týden moje dr. a pak tam kdyžtak zavolám

jmisa
11. únor 2008

Chiw, no mám se 😀 ale jo dobrý, zase jsem na trní, bo v půl3 budu volat na genetiku (zase), tak jsem jak kšandy, jestli už konečně 😕
Gucci, tak to si myslím kandidát pro CAR.

gucci
11. únor 2008

jmsia: no já si taky myslím, máme za sebou dva neúspěšné cykly po operaci a nic, přitom jednou krásně ovuloval levý, tak jsme si říkali snad už...a nic
myslíš, že má cenu IUI nebo rovnou IVF?

chiwule
11. únor 2008

jmiso, to s tou tvou genetikou už je jak nekonečnej seriál losování Moutfieldu 😀

gucci
11. únor 2008

holky a jak dlouho to tak trvá od první schůzky až k samotnému umělku?

chiwule
11. únor 2008

gucci ono je to strašně individuální... možná si tě budou chtít otestovat, jak reaguješ na stimulaci lékama a tak třeba zkusíte stimulaci na IUI... a pak po 3 měsíční pauze stimulaci na IVF ... fakt netuším... a co se týče spermiogramu, hodně záleží na posouzení doktorama, jestli nechají aby se snažili sami a jen jim pomůžou blíž a nebo rovnou řeknou, že to sami nezvládnou a půjdete rovnou do IVF... k tomu všemu slouží právě ta úvodní konzultace 😀 😎

campi
11. únor 2008

Gucci: jestli muzu, tak napisu svoji zkusenost s IUI a IVF. Ja chtela rovnou na IVF, ale mame idiopatickou neplodnost a premluvili me na 1 stimulovane IUI, ze pri nem uvidime, jak reagujou vajecniky na stimulaci a bude to relativne zadarmo...

Jinak jsem vsechna vysetreni a zakroky absolvovala uz u sve gyn. V sobotu se Lazarovska dost podivovala nad tim, ze v Pronatalu nemam zadnou history, v karte zadne vysledky a hned stimuluju🙂.

gucci
11. únor 2008

díííky, no tak uvidíme

chiwule
11. únor 2008

v průměru počítej tak půl roku - rok 😉

gucci
11. únor 2008

campi: díky, já už fakt nevěřím, že se nám normálně podaří, fakt se intenzivně snažíme rok a půl a nic

chiwule
11. únor 2008

gucci my se plánovaně snažíme od 09/2004 a až teď při IVF se podařilo oplodnit embryjka... zatím ještě nevíme výsledek, jestli se uchytí, ale i tak je to pro nás velký úspěch 😉 tak nezoufej, rok a půl nic není, i normálně zdravý pár do roka nemusí otěhotnět a to nemusí mít žádné problémy 😉

campi
11. únor 2008

U nas by melo 1. IVF probehnout 6 mesicu po prvni navsteve, ale jak jsem psala, tak uz mame za sebou vsechny vysetreni. S gyn. jsem to zacala resit pred 1,5 rokem - ne moc intenzivne. Takze se spis psychicky priprav na ten rok, jak pise chiwule.

gucci
11. únor 2008

já vím, že jsou na tom ostatní i hůř....mě už říkali v 16 letech po té operaci kýly, že budu mít určo problém s otěhotněním a tak když jsme se začli snažit, tak mě to ani nepřekvapilo...přidalo se k tomu dalších pár problémků navíc a už jsme na cestě do CAR. mazec fakt...

chiwule: tak moc držím pěsti at to vyjde

jmisa
11. únor 2008

Gucci, já byla prvně 30.10. a pokud stihnem výsledky genetiky, tak v březnu jdem do IVF. Ale u nás se nezkoušela žádná IUI, protože manžel má hodně špatný spermiogram a to na IUI nestačí.
Takže si počítej tak půl rok.

gucci
11. únor 2008

holky všem moc díky a držím vám fakt palečky 😉

chiwule
11. únor 2008

nemáš zač a dej vědět, jak se věci vyvíjí 😉

gucci
11. únor 2008

určitě 😉

dasa24
11. únor 2008

ahoj holky,
tak jak pak jste dopadli s testováním? 😉 doufám, že pořádné tlustice. 🙂 🙂
Pohlaví míma nevím, doktor mi dneska UTZ nedělal až za měsíc, tak mě to docela naštvalo, jsem se těšila co to bude. No tak se to dozvím až v 6. měsíci 😠 To jsem tam jěště dneska čekala 2 h, což tam normálně čekám max. 20 min, tak to mě taky dostalo a pak ještě nic.

jmisa
11. únor 2008

Tak ještě se pochlubím tady, že konečně po 10 týdnech máme výsledky genetiky a jsou OK 🙂 Takže až dojde mrcha, můžem se vrhnout na naše první s když pánbůh dopustí a motyka spustí, tak snad i poslední 🙂

oskarka
11. únor 2008

tady taky všechny spinkají... nebo, je tu někdo???
přeji dobrou noc a sladké sny, pa

murasek
11. únor 2008

jmiso, parada, ze ta genetika uz je - konecne... tfuj tfuj

dasa24
13. únor 2008

ahoj holky, jak se mate, jak dopadlo testovani? 🙂
Zjistili mi ze je to kluk na 3D ultrazvuku alet take ze mam hrozne malo plodove vody, Zitra nastupuju do nemocnice, ale vypada to spatne ☹ po dnesnich vysetreni. Je mi priserne, spis to bude prirozeny porod ale pak uz mrtveho ditete.Jeste mi dneska budou delat velka vysetreni a pak se rozhodnou....
Vubec jsem nespala . Kdyby se to stalo alespon do 3 mesice, kdy tady to riziko bylo a ne tohle ☹ ☹ Kdy uz jsem v 5 mesici... je to hrozny testy .....vse ok a najednou tohle.Ta predstava rodit mrtvy dite.....
Tak se mjete krasne holky, myslete na me, jsem psychicky na dne. ☹

jmisa
13. únor 2008

Daso, to je hrozný ☹ To už není žádná šance? Myslím na tebe, buď silná.

oskarka
13. únor 2008

Ahoj daso, to jsou ale zprávy, opravdu je to tak zlé? ☹ ☹ nedá se ještě něco udělat????

jmisa
13. únor 2008

Já jsem koukala na net, tam psali něco o transfuzi plodovky, tedy, že přes nějakou kanylu nebo co plodovku doplňují fyziologickým roztokem.
Daso, moc držím palce, aby to šlo nějak vylepšit i za cenu, že bys nějakou dobu musela ležet ve špitále.

chiwule
13. únor 2008

sakryš Daso, držím pěsti pro štěstí! Už máš půlku za sebou, tak ať to mrňous vydrží pár týdnů, třeba do předčasnýho porodu! Přeji ti vekou sílu, abys to zvládla a myslím na tebe!

jmisa
13. únor 2008

Holky, co jste měly od praktiků za papír po předoperačních vyš. pro Pronatal?
Se obávám, že mi vrazí do ruky papír z EKG a pak papíry z laborky, jak to běžně dělá. 😕

oskarka
13. únor 2008

jmiso, od praktika jsem dostala docela dost podrobnou zprávu, která obsahovala zhodnocení mého celkového zdravotního stavu (od dýchání, přes břicho, oči, sluch, tlak atd..) + výsledek EKG, výsledky všech krevních testů

jmisa
13. únor 2008

Oskar, hmm, to jsem zvědavá, nevím, co bude hodnotit, to by se musel zvednout od stolu a pokusit se předstírat vyšetření. Ikdyž třeba sluch a zrak bych za důležitý nepovažovala.