Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

karamelka.nova
15. čer 2009

takže : ISCI se nedělá v případě, že ti odeberou vejde, k nim dají spermie a ty se sami zavrtají. ISCI je, že sami vstříknou spermii do vajca.
S těma prachama, já už tady psala zkušenost známé. V porodnici byla s Romkou, které prý všechno platila pojišťovna. Měla 8 pokusů ...
A už jdu na to jídlo. Chodí tu chudák hladový

jmisa
15. čer 2009

Ležení na zádech nebo na břiše určuje po transferu doktor, je to podle zaklonění dělohy. Většinou jsme všechny ležely na břiše.

ICSI dělají i u dobrého spermia, třeba když je málo vajíček, když je vajíček dostatek tak to jde udělat půl na půl. Vždy záleží na dohodě.

musilka
16. čer 2009

Ahoj včera jsem v pronatalu byla na 2. KETu a ležela jsem na břiše ale při prvním KETu zas na zádech tak nevim no. ALe po mě šla paní dělal jí KET Mardešič a jí řekl lehněte si tak jak je vám to pohodlné že to ležení moc vliv nemá. Leda na to mačkání močáku to byl teda horor 😀

simisimi
16. čer 2009

AHoj holky chtela bych se k vam pridat, hledam CAR a pravdepodobne se prihlasim do Pronatalu v Praze,(mam podobny problem ako dasa) muzu se zeptat jak dlouho se ceka na genetiku, da se to objednat bez prvni navstevy? Takhle ja byla na SPG ale jinde a tam odporucali genetiku, tak jestli ak tam budu volat jestli se muzu rovnou objednat i na genetiku alebo to posoudi az oni? My sme teda na gen objednani ale az v 09/2009, ale koukala jsem na stranky ze to delaji taky, tak me napadlo ze by nebylo spatny si udelat vsechno v Pronatalu. Jake jsou cekaci doby na prvni navstevu? Genetika se dela jenom z krve? A prosim vas meli jste vysetreni i urologem? dekuji moc 🙂

jmisa
16. čer 2009

Musil, taky si myslím, že to ležení nemá vliv.

Simisimi, my dostali termín na genetiku za necelé 2 měsíce, byl to pohovor a pak odběr krve obou.
Urologa měl manžel taky, opět krev a ještě ho prohmátl, plus tedy opět pohovor. A před pohovorem byl spermiogram, aby ho dr. měl aktuální, takže v poledne spermio a v jednu urolog.

simisimi
16. čer 2009

jmisa: diky,a to si mala vse v jeden de?...my nejsme z Prahy tak ak by to slo tak rovnou pri jednom 🙂 teda ak to pude, no budu tam volat tak uvidime co mi povi...a jaky je tam pristup slyslela jsem ze ok...prosimte a odber spermii se dela v nejake mistnosti ? My byli na jendom pracaovisti a teda to bylo des, zavreli ho na wc asi 1x1m ... :(

jmisa
16. čer 2009

No v jedn den to nebylo. Byla konzultace, kde rozplánovali další vyšetření, plus nám vzali krev na zákl. vyšetření a mě prohlídli. Dali nám termín na genetiku a urologa. Na genetiku se teď chodí myslím na odloučené pracoviště. Pochybuju, že to sladíš do jednoho dne.

Odběr na spermio je taková místnost, není to záchod. Muž si nestěžoval, ale zase se tam moc nezdržoval. Šel pokaždý sám, ale to si rozhodl až před odběrem, jinak jsem jela s ním jako morání podpora. Ale šlo jen o první odběr, ty další už absolvoval jako běžnou věc 😀

simisimi
16. čer 2009

jeee tak to ma dobry....🙂 nevim jestli to u nas bude bezna vec, i kdyz to podstupi...v tom problem neni, tak ja uvidim jak to dopadne zas to nevadi akurat bude problem z prace ale snad to bude ok...jsem malinko nervozni i kdyz ani nevim poradne co nas ceka, ale cetla jsem ze zena by mela byt v pohode a nestresovat se, tak to nejak musim dodrzovat...🙂

haassinka
16. čer 2009

dobré ráno děvčata!

já jsem teď trochu v šoku ☹ právě jsem volala do Pronatalu a máme přijet už dnes! ☹ po 3 dnech! to jsem vůbec nečekala, doktorka říkala, ať se připravím spíš na středu, nebo i čtvrtek při ětším počtu vajíček....taklže jich asi moc není 😢 😢 😢

jmisa
16. čer 2009

Haasinko, kolik si máš vzít peněz?

haassinka
16. čer 2009

8.000,- , ale to mohou být teda jenom 3...mám z toho špatný pocit, proč už dnes?☹

jmisa
16. čer 2009

Haasinko, tak jsou třeba 4, vždyť je to jedno. Tohle neřeš, hlavně je, že je co do břicha, to ostatní je prostě jen bonus.

haassinka
16. čer 2009

já na to dnes vůbec nejsem připravená...a to jsem doteď byla tak v pohodě a teď je mi špatně...no nic, najíst, umýt, oblíknout a jedem☹ držte nám palce🙂

jmisa
16. čer 2009

Haasinko, klid a hlavně děti na monitoru pozdrav, ať ví, že jdou do slušné rodiny. 😉

haassinka
16. čer 2009

Ještě jsem si začala říkat - není možné, že jich je naopak hodně, ale chtějí je zamrazit v dřívějším stadiu, aby se po rozmražení mohla před transferem ještě chvilku vyvíjet??? snažím se přijít na něco pozitivního 🙂

holky, jak jste to měli, když bylo víc embryjek, kolikátý den jste jeli?

jmisa
16. čer 2009

Haasinko, kolik si jich měla?

Já měla při 2.IVF 4 a jela jsem třetí den. Dva do břicha a dva k ledu.

Ono bohužel stejně po OPU neřeknou, kolik vajuch je fakt super a bude se oplodňovat.

dusice
16. čer 2009

Ahojky!
Já jsem při prvním IVF jela taky po třech dnech- měla jsem 2 do bříška a 3 do mrazáku. Teď jsem jela až poslední den(5.den)- dvě mám u sebe a 4 v mrazáčku.
Hodně štěstí a buď hlavně v klidu!!

haassinka
16. čer 2009

miso, mela jsem jich 13🙂 a vzhledem k ceně 8.000,- předpokládám, že jich 11 oplodnili metodou ICSI..proč jinak těch 500,-navrch....ale je tu právě ten problém, že nikdo nemůže vědět kolik jich je...už aby nám to řekli

gucci
16. čer 2009

mě teda po OPU Vobořil řekl jak ty vejce vypadají a co s něma budou dělat, ale možná proto, že jsem měla jen 3 folikuly

haassinka
16. čer 2009

tak jedeme!!! díky za podporu a budeme doufat, že to vyjde!!!🙂

gucci
16. čer 2009

drž se 😉

jmisa
16. čer 2009

Haasinko, 8000 je 500 za katetr, 2500 za prodlouženou kultivaci a 5000 za mražení.

dusice
16. čer 2009

Haassinko, podle mě to máš takhle:Prodloužená kultivace 2500, kryokonzervace a skladování em. 5000 a doplatek za katetr 500 🙂

jmisa
16. čer 2009

Gucci, ono pak ještě před oplodnění provádí kontrolu a některá mohou vyřadit, ikdyž těsně po OPU se jeví jako dobrá. Mně se to stalo u prvního IVF. Měla jsem 6 zralých vajec, ale jen 4 byla kvalitní a k oplodnění. Po OPU mi řekli 6 a pak na pohovoru s embryologem už mi řekli, že ta dvě byla vyřazená.

dusice
16. čer 2009

Jmisko, jsi rychlejší!! 😉

jmisa
16. čer 2009

Jo a jinak si myslím amám i načteno, že potencionální rozmražení líp přežijí zmrzlíci mražení v brzkém stádiu dělení než třeba blastocysty.

dusice
16. čer 2009

Já to měla taky tak. Původně 16 a z toho 2 to vzdala a zbytek embryolog vyřadil.Jmisko, jak se cítíš? Ještě k tobě nedorazili žádní poslíčkové? Kdy máš vůbec termín?

jmisa
16. čer 2009

Dusice, cítím se dobře. Akorát jeden den nebo noc mi tvrdlo břicho, myslím, že v pátek nebo ve čtvrtek, už nevím. Ale nebolelo to, jen mě to za noc párkrát probralo. To bylo moje jediné tvrdnutí břicha za celý těhu. No a teď je po bouřkách a nic 🙂
Takže krom toho, že mám asi syndrom bílého pláště a jak vlezu na gyndu, tak mi vyskočí tlak a vyfásla jsem pilule, tak krom toho mi nic nejni.
termín mám v pasu - 9.7.

culinka2
16. čer 2009

prepacte..iba idem pozdravit jmisu - ahoj- teda, uz sa Ti to blizi, parada!!!! TAk drzim palce!!!!!!! 🙂

jmisa
16. čer 2009

Culi, ahoj a díky. A co ty? Jak jste na tom?