Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
16. říj 2007

Daso, po ET se hodinu leží, pak tě pustí domů a ještě tak 3-4 dny máš klidový režim, tedy poléhávat a nepřepínat se. Od ne už budeš moci na procházku.

mikulka
16. říj 2007

Holky, myslím, že tím dlouhým protokolem a nepřiměřenou stimulací mám rozházený cyklus. měla jsem to v ne málo, včera hodně, ale jen do večera, v noci a dnes už nic!!! Nikdy jsem neměla s cyklem problémy, celý život to mám přesně po 28 dní 5 dní. Byla jsem před IVF zcela zdravá. teď se bojím, že mi rozhodily cyklus. ☹
Jak jste to měly vy, oskarko, ty jsi taky měla dlouhý protokol, viď?

oskarka
16. říj 2007

Ahoj mikulko, já měla krátký protokol, ale i tak mám cyklus určitě rozhozený, protože jsem MS měla pouze 1. 10. a 3.10. (velmi slabou) a od té doby už nic. 1.10. - to byl 17tý den od ET, 33. den cyklu. Dneska jdu ke své gynekoložce na kontrolu tak to tam s ní všechno proberu.

oskarka
16. říj 2007

každopádně jsem rozhodnutá jít do KET po Novém roce - je třeba před tím jít na nějaká speciální vyšetření nebo nemusím?

mikulka
16. říj 2007

Já jdu na gyndu příští týden. Ale celkově jsem otrávená, z umělého oplodnění, do kterého jsem šla jako zdravý člověk, a teď mám poničená játra, plné břicho cyst, vodu v břiše a teď ještě rozházený cyklus! 😠 Doufám, že se dám do KETu dohromady. ☹

oskarka
16. říj 2007

Mikulko,řeknu Ti,že kdybych měla už dítě,tak do toho nejdu-je to opravdu hrozný záhul pro naše těla a já se cítím (a to jsem neměla OHSS jako Ty) slabě a zničeně. Řekli Ti také za 3 cykly jít na KET?

mikulka
16. říj 2007

Ano, za tři cykly na KET. Doufám, že se dám do kupy ☹
Chtěla bych, aby se podruhé povedlo. A možná bych třeba v listopadu požádala o inseminaci, ta by se snad mohla uděůat dřív? My máme dárce, tak zas nevím, zda by se jim chtělo plýtvat dárcem, mám krev RH mínus, vzácnější, dárce tedy musí být také mínus. A tobě něco řekli na ten rozhozený cyklus? Já jdu do Pronatalu za 14 dní...

oskarka
16. říj 2007

Mikulko, pověz, je třeba se do toho Pronatalu objednávat? Mně řekli po ET (a vlastně i napsali do propouštěcí zprávy), že pokud nebudu těhotná tak se mám po třech cykles objednat a začneme s přípravou na KET. A Ty k nim jdeš na kontrolu proč, to potom OHSS? No, nemáš to tedy jednoduché a zda by šlo udělat inseminaci dříve, to tedy opravdu nevím...

mikulka
16. říj 2007

Jdu k nim, abych se domluvila, co dál. A taky aby mi zkontrolovali břicho po OHSS a řekli, co s rozházeným cyklem. Oni v Pronatalu nemají rádi problémy a rádi od nich dávají ruce pryč.

oskarka
16. říj 2007

Dávají ruce pryč od problémů, jo? To jsou teda ale syčáci!!!
Já jdu dneska ke své gynekoložce, mám k ní přeci jen největší důvěru, proberu to s ní, nechám se zkontrolovat a doufám, že mi bude časem lépe (stále se totiž necítím tak jako před tím než jsem začala stimulovat atd..)

mikulka
16. říj 2007

oskarko, jsi taky pořád tak unavená? Já ano ☹

oskarka
16. říj 2007

Ano, jsem 😠 , doufám, že to někdy přejde!

jmisa
16. říj 2007

Holčiny, dávají v Pronatalu kopie různých výsledků? Nebo nějaký zprávy pro gyndaře?

Kdyby se člověk třeba na druhé kolo rozhodl jít do jiného CAR, tak jestliu se všechno absolvuje znovu nebo se dá prostě použít to, co dělali oni, ale ono si to asi nechávaj pro sebe, ani pro obv. gyndaře to nedávaj, co?

ceeruti
16. říj 2007

mikulko,je me lito,že to nevyslo 😒 Já mela plno 5-6 cm cyst a tež folikulu,tak vím,jake to je.Dej se brzy dohromady. 😅

dasa24
16. říj 2007

děkuju holky, Mikulko a Oskarko určitě vám KET vyjde, třeba mi to nevyjde a půjdu s vámi na KET. Zítra mě čeká ET, myslíte že dneska můžu mít sex s manželem? 😉 V neděli jsem byla na OPU

mikulka
16. říj 2007

ceeruti, a co s těma cystama, zmizí, myslíš časem?
Dášo, sex mít asi můžeš, po ET jej pak mít 10 dní nebudeš 😉

ceeruti
16. říj 2007

mikulko-cysty se pry vstřebají-teda alespon v těhu se s nima stejne neda nic delat 😒 Ale vajecniky me boli stale a to jsem 8+4tt,břicho jako na MS a vaječniky boli 😠 Ne už tak hrozne,ale citim j stale a to jsem mela určite slabsi OHSS než Ty,tím spís si to umim představit.Vím,že se snad cysty daji odstranit punkcí,ale v jakém případe to nevím 😅
S tím sexe,ja nevím,čím to je,ale my s manželem pauzu nemeli,protože jsem byla jak stepní koza a jsem doted,ja celkov po ET neodpočívala a to jsme jeste s manželem meli zrovna peknou Italii a jelikož jsem uřvaná hysterka,tak si asi dokažete představit ten cirkus 😎 Ono asi není až tak dobre byt jak lazar,spis ty první 2 dny polehavat,ale už fungovat 😉 Alespon me se to osvečilo 😅

dasa24
17. říj 2007

ahoj hoky,
tak jsem radši včera měli sexualní abstinenci 🙂 , jen takové menší hrátky 😀 Dneska ve 13h jdu na transfér, tak jsem honem nakoupila, ulidila, abych pak nemusela nic dělat 😀

mikulka
17. říj 2007

Dášo, hodně štěstí na transfér.
Mně se transfér strašně líbil. Jak do mě pak proudily takový bublinky a v nich byly embryjka. byl to nádherný pocit. 😅 😵

oskarka
17. říj 2007

Ahoj holky, daso, uzij si transfer a pak se setri! Hodne stesti.
Mikulko, taky se mi transfer libil - priste tam vezmu manzela, at z toho taky neco ma🙂.

mikulka
17. říj 2007

A to jde, aby byl manžel u toho?
oskarko, mohu se zeptat, jaké vy máte problémy?

murasek
17. říj 2007

ahoj holciny, precetla jsem vse v rychlosti, nesel nam par dni internet.
Mikulko, to me moc mrzi, ze to nevzslo, drzela jsem ti palecky. ach jo.
ja jsem byla na prohlidce a jsem objednana na pristi tyden na hysteroskopii. Absolvoval jste to nekdo< ai tak se nebojim toho vykonu, jako toho, ze me uspi.. jehly apod. ale potkaly nas uz horsi veci, ne<
holky, drzte se.
Mikulko, asi jsi doma na neschopence jeste porad, ne.

mikulka
17. říj 2007

Ano, zatím jsem doma. Uspání se neboj, to bude trvat chviličku. Jehlu ani nuecítíš a pak během pár sekund už budeš spinkat. Narkózy se fakt neboj, ta je naopak docela příjemná!

dasa24
18. říj 2007

ahoj holky,
děkuju moc 🙂
tak mám v sobě 2 embryjka, transfér byl ok 🙂 , jen to ležení mě teda moc nebaví. Když jsem včera ležela na pokoji, tak jsem se jakoby trochu zakuckala 😀 , cítíla jsem jak ze mě trochu něco vyteklo,ted mě to pořád vrtá v hlavě. Snad to byla ta dezinfekce, embrya to být náhodou nemohla, že?

mikulka
18. říj 2007

Dašo, embrya vytéct nemohou. Děloha není prázdný "vak". Je jako dva krajíce chleba, které k sobě těsně přilínají. To fakt nejde, aby embrya vytekla. 😉

campi
18. říj 2007

Pokud neco vyteklo, tak to byla tekutina, ve ktere se embrya prenasi. Ale te je opravdu male mnozstvi - 10-20 krychlovych milimetru, takze to asi nebyla ani ona. Vzdyt deloha je plna zahybu, takze se tam embryo urcite zachytilo.

chiwule
18. říj 2007

mikulko, to je hezké přirovnání 🙂

campi
18. říj 2007

Dasa: muzu poprosit o trochu statistiky? Kolik bylo folikulu, kolik vajicek, kolik embryi a kolik sis nechala prenest?🙂

dasa24
18. říj 2007

děkuji, už se mi ulevilo. 😀 ,Prostě jen mi to tak včera vrtalo hlavou 😀 co kdyby 🙂 Jinak jsem měla 15 folikulů, z toho 15 vajiček. 12 jich bylo dobrých, 7 se jich oplodnilo, 5 jich máme zmražených ( 2xKET)Mám v sobě 2 embrya 🙂

jmisa
18. říj 2007

Dasa, to je pěkný, tak držím palečky, aby to vyšlo a mimíškům se u Tebe v bříšku 9 měsíců moc líbilo 🙂