Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
12. lis 2007

ceeruti, to je strašné ☹ Mám z toho husí kůži. Tolik jsi toho vytrpěla a teď ještě tohle!!! Snad je ještě naděje, že nakonec bude vše v pořádku. Ale máš asi hrozné nervy, ach jo 😢
ceetuti, ještě je naděje, ještě ano.

chiwule
12. lis 2007

ceeruti, to je šílený! držím ti palečky, aby ty dny rychle utekli a vše nakonec bylo v pořádku! 😕

jmisa
12. lis 2007

Ceeruti, to mě moc a moc mrzí, ale aspoň malá naděje ještě je, třeba se štěstí usměje 😨

hacina
12. lis 2007

zdravim všechny snažilky, jsem 8den po ET a čekám🙂 test jsem si ještě nedělala. Chtěla jsem se zeptat, zda má počet oocytů po stimulaci nějaký vliv na zdárnost otěhotnění, respektive slabá odezva na stimulaci ? Slabá znamená, že jsem měla jen 4 folikuly, z toho 4 oocyty a tranferovali 2embrya.

jmisa
12. lis 2007

Hacina, myslím, že nezáleží na kvantitě ale spíš na kvalitě 🙂

hacina
12. lis 2007

jmisa - v to pevně doufám🙂 Jen mě napadla taková hodně laická myšlenka, že když byla ta odezva na stimulaci tak malá, tak to tělo třeba není na otěhotnění tak připravené... Ale nesmějte se, říkám čistě pocitová záležitost 🙂

hacina
12. lis 2007

jinak samozřejmě všem tady přeju hodně štěstíčka.Myslím, že ho všichni potřebujeme do zásoby 🙂

jmisa
12. lis 2007

Hacina, já myslím, že to nemá na to vliv, držím palečky a tfuj tfuj tfuj 🙂

dasa24
12. lis 2007

ahoj holky,
ceeruti to je strasne,ale doufam ze to neni ztraceny a vse bude dobry 😉 🙂 moc ti drzim pesticky a drz se 🙂
hacino, myslim ze to nevadi,drzim pesticky at jsou // 😉 🙂

mikulka
13. lis 2007

hacino, to si nemyslím. Je obvyklé, že někdo reaguje na stimulaci málo a pak se stejně podaří hned 1. IVF. 🙂 😉

campi
13. lis 2007

Ceeruti, drz se. Proboha, ten zivot je nespravedlivej.

ceeruti
13. lis 2007

Holky,tak down je vyloučeny!!!!! A je to holčička!!!!! 😀

kamisek82
13. lis 2007

Ceeruti, já občas zavítám na tuhle diskusi, ale moc nepřispívám. Ale Tvůj příběh sleduji a včera jsem na Tebe strašně myslela a držela palce, ať to dobře dopadne a teď jsem hrozně ráda, že máš nejhorší za sebou, Jste obě veliké bojovnice a já držím palečky dál, aby to štěstí při vás stálo až do konce.
Promiňte že jsem sem tak vpadla, ale na tohle se ani nedá nereagovat 😉

campi
13. lis 2007

ceeruti: tak super truper.

rcruella
13. lis 2007

Ceeruti, super. Moc blahopřeji ke krásné a především zdravé holčičce!!!!

mikulka
13. lis 2007

ceeruti, hurááááá< to je krásná zpráva!!!! Vidíš, to zlé je za tebou.

jmisa
13. lis 2007

ceeruti, hurá hurá hurá hurá hurá 😀

dasa24
13. lis 2007

ceeruti tak to jsem moc rada,ze je to v poradku 😀 a mooooooc gratuluji k holcicce 🙂

chiwule
13. lis 2007

ceeruti, to je supeeer! gratulace! moc ti to přeju, já bych taky chtěla holčičku 😉 😀

campi
14. lis 2007

Mozna uz to tu je, ale nemam silu to dohledavat..

Delaji v Pronatalu imuno? Automaticky nebo se do toho musi tlacit? Pristi tyden jdeme na vstupni konzultaci, uz se moc tesim, ze se to zacne hybat (i kdyz vim, ze ne tak rychle, jak by clovek chtel a potreboval).

ceeruti
14. lis 2007

campi-nam ho v Pronatalu dělali! Holky,dekuji Vám všem,bylo važne ukrutne 😖 Ale alespon je opravdu videt,že ty testy nejsou ortel,ale jen pitoma statistika a to nemluvím o tripple testech,ktere jsou už v nekterych zemich zakazane,pro jejich falesnou pozitivitu!!

mikulka
14. lis 2007

campi, nám imuno nedělali.

ceeruti
14. lis 2007

No nam ho dělai kvuli zahadnym protilatkam v krvi,na konzultaci jsme se domluvili,ale k nicemu nam to nebylo,akorad to o 3 mesice odložilo IVF,ale to je me ted uplně jedno 😀

chiwule
14. lis 2007

čauky, dneska jsem po konzultační schůzce, dlaší postup bude hysteroskopie a pak snad už konečně IVF. nechci to už znova rozepisovat ale dneska jsem tam udělala mazec tak snad se konečně někam posuneme. Manža nechce CAR měnit, snad se to konečně zlepší...

troda
14. lis 2007

Také chodím do Pronatalu, chci se jen zeptat jak dlouho trvá příprava na IUI bez stimulace a jak se stimulací.Co jste brali a musela Vám léky schvalovat VZP ?
Čeká se dlouho na termín v Pronatalu na IUI.
Začátkem prosince tam jdu na kontrolu (UTZ) po odstranění drobných srůstu a rádi bychom do 10-dni (při ovu) hned vyzkoušeli první IUI.
Jde o to, že si myslím, že to nestihneme s tou stimulací.
Který den v cyklu jste začínali brát léky ?
Někde jsem tady viděla info,že by snad měli mít v lednu zavřeno ?
Pronatal je sice dost z ruky a člověk se musí obrnit trpělivostí, když tam vola na objednání.
Od června mi například 3 x už zrušili termín na imunologii ! Je, ale fakt, že u nás jsou vidět výsledky, už nám našli dvě příčiny neplodnosti. Což předchozí CAR a lékař zanedbal.
Takže nějaké to posunutí termínu jim člověk klidně odpustí.
Problém je na recepci a u spojovatelek, někdy z nich mám pocit, když tam volám, že je jen otravuji. Jinak je mi 28- let a neplodnost se po čtyřech samovolných potratech léčíme dva roky.
Budu ráda za Vaše zkušenosti a názory 🙂

chiwule
14. lis 2007

trodo, přesně jak říkáš, nejhorší jsou ty baby na recepci a co berou telefony 😒
jinak zavřeno mají v druhé půlce prosince, takže by mě hodně překvapilo, kdyby ti udělali IUI hned. Ale možná to stihnete než zavřou 🙂
a vlednu by měli už fungovat, mě na leden objednali na stimulaci na IVF...

troda
14. lis 2007

Ahoj Chiwule,
Dík za odpověď.
Hmmm, jsem si to hned myslela, že to tak bude.
Tak holt až leden ☹ A ty už máš za sebou IUI ?

chiwule
14. lis 2007

mno jo já už dvě 🙂 neúspěšný ☹
doposud nevěděli, kde je problém, dneska mi na kotrole objevili moc vysokou děložní sliznici a polyp. tak po hysteroskopii uvidíme, jestli to bylo ono 😉

troda
14. lis 2007

A měla jsi je se stimulací nebo bez ? Jak jsi brala léky a doplácela jsi za ně něco ?
Jsem taky po hystroskopii a našli mi srůsty na děložním kanálu.
Takže mi je hned odstranili,ale moc infa kromě toho, že půjdeme na IUI mi Dr.neřekla ☹ Tak pídím info tady,protože ty baby na recepci mě odmítly přepojit na lékařku a na UTZ tak jdu až na začátku prosince.

chiwule
14. lis 2007

troda, to je děsnej přístup, bych vraždila! já první IUI měla hned s hormonální stimulací injekcema, a u druhé už jen léky, protože injekce ti pojišťovna dovolí nejdříve znovu po 3 měsích...ale u každé z nás je to jinak, každá máme jiné dávky, podle toho, jak reagujeme na stimulaci a co je naším problémem, to se nedá moc zobecnit 😉