Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

janysek70
17. bře 2009

Mně když dělali hormonální profil, tak taky říkali, že vzhledem k věku, ať již nečekám nějakou kvantu vajíček, ale stále se tvoří. Při prvním IVF jsem měla nastimulováno 8 zralých vajuch a nyní 6. Teď mi 2 zavedli a další čtyři mám u ledu. Já myslím, že ti to půjde, když jsi posledně otěhotněla, proč by to nemělo jít i nyní a kór, když ti mudři pomohou 😉

janettka
17. bře 2009

no on mě trochu zdeptal doktor,který říkal jak mám plodné období za sebou...taky tím,že máme už opravdu velké,dospělé děti tak je to jiné než když má doma někdo třeba 5letého caparta 🙂 ,ale přesto doufám,že to půjde...

janysek70
17. bře 2009

Tím se nenech rozhodit, rodí i ženský v 45 letech...

janettka
17. bře 2009

Tak jsem se dovolala do Prahy a získala termín 7.4.....je to o týden dřív a přímo do Prahy...tak snad to přinese štěstí.Paní mi řekla,že je dobře,že volám přímo jim,přez tyto specializované gynekology je to o ty 2-3 měsíce delší...

janysek70
17. bře 2009

Tak Janetko skvělé, to je za chvíli. Vezmi s sebou to doporučení, jestli máš výsledky vyšetření i manžela, sepiš si vše, co jsi gyn. prodělala, ať jsi na konzultaci připravená.

janettka
17. bře 2009

no já nic neprodělala....jaksi svoje děti jsem měla přirozeně a takzv. jen jsem se otřela o trenky 🙂 ,manželové dítka jsem vyvdala...to se jako způsob otěhotnění nepočítá co hihi...a pak to naše jedno nepodařené těhu...budou se mě ptát na něco konkrétního?Nedávno mě vyděsili v nemocnici když starší dcera omarodila s ledvinama(18let) a oni se mě ptali na porodní váhu a na dětské nemoci hihi...jsem si to fakt nějak nemohla vybavit 🙂

janysek70
17. bře 2009

Mě se ptali na prodělané nemoci, operace, porody, děti manžela, nemoci v rodině a pak samo jak dlouho se snažíme, pak jsem měla laparoskopie na průchodnost vejcovodu, bo mám jen jeden. A já jsem po 1. IVF změnila CAR a tak ještě stimulační léky při prvním cyklu a jak jsem to snášela a kolik se toho urodilo. Při prvním umělku mi v tom prvním CAR neudělali vůbec žádné vyšetření a hned mi hnali do stimulace a když bylo vše neúspěšné, řekla mi sestra do telefonu, ať se za 3 měsíce objednám na další cyklus, tak jsem řekla nazdar a přešla jsem jinam....

janettka
17. bře 2009

aha vidíš tak to abych se poptala manžela co a jak...jsem ráda,že jsem tam zavolala,říkám si,že snad se to dá rychleji do pohybu...teď mám hodně práce s daněmi tak to bude akorát,že si odpočinu a dám se do toho...

janysek70
17. bře 2009

To uteče...
Já sem moc nechodím, tady to tak nežije, ale dočítám to tu a občas písnu, tak tě budu sledovat, jak jsi v Praze pochodila a co ti naordinují za "léčbu" 🙂

janettka
17. bře 2009

mě tyto stránky doporučila sestra která tu chodí,ale na diskuzi s miminkama a asi někde okolo Brna....jen jsem potřebovala trošku informací a děkuju,že jsi se mi věnovala...nevidím to pak tak černě 🙂

janysek70
17. bře 2009

Jo já jsem na začátku nikam na net nechodila a na vše jsem koukala jak jojo a sem na MK jsem začala chodt koncem listopadu a dnes vím, co mi doktor říká, můžu se ho ptát a říci, když se mi něco nezdá a ne že jen sedím vyjukaně a nevím, co mi čeká. Tady se holek můžeš ptát na různé věci a víš, že na to nejsi sama 🙂

janettka
17. bře 2009

to je pravda,já jsem na začátku vůbec nevěděla kolik exystuje možností....teď jsem se dozvěděla o kontryhelu a gynexu...a tak něco zkusím ....jak je člověk starý,tak toho moc neví 🙂 jsem ráda,že tu je tolik lidiček,kteří si předají zkušenosti 🙂

janysek70
17. bře 2009

Já jsem se jen strašně divila, co je párů, co se pokouší marně o děti...., to si vezmi, co holek chodí jen sem na MK a takových diskuzních portálů je více a pak je spousta který nechodí nikam a nebo ještě léčbu neřeší. A pak když sleduješ ten cvrkot v těch centrech, co se tam střídá párů....

janettka
17. bře 2009

Taky mě to překvapilo....nejen u mě,ale že je tolik lidiček a zase tolik možností...taky zjišťuju jak na tom někteří doktoři rejžují a nechají si zaplatit kde co jen proto,že vědí,že pro mimi udělá ženská cokoliv

janysek70
17. bře 2009

Ale dovedeš si představit, že bychom tyto možnosti měly mi tenkrát v minulým století? Já v těhu pomalu ani nevěděla, co je UTZ, bo se pokud nebyly komplikace nedělal, doktoři nechtěli říci ani pohlaví dítěte a i koukám, jaká všechna vyšetření se během těhu dělají....

janettka
17. bře 2009

no já když si vzpomenu u 1.dítěte jsem přibrala 6kg,hnali mě do Brna na UZ a vzpomínám na malou temnou obrazovku kde podle mě nebylo nic vědět.Ortel byl velmi malé dítko,možná postižené.Narodil se zdravý 4kg kluk 🙂 Dneska je to o něčem jiném,ale taky je pravda,že jsme se tak nepozorovali jako dneska hihi

janulinek23
18. bře 2009

ahojky,chtěla jsem se vás zkušenějších zeptat na to jestli v Teplicích postupujou stejně jako v praze a jestli není nákej problém místo do Prahy docházet do teplic,je to stejná instituce,tak jestli když budu docházet do prahy jestli se to v Teplicích dozvěděj co jsem podstoupila v Praze? čtu tady o injekcích do břicha tak sem se jen chtěla zeptat těch co to podstoupily jak moc to bolí jsem strašně vyhublá tak mam z toho strach! byla jsem na laparoskopii,na vyčištění zanětů a tak,a ginekolog mi řekl že když neotěhotnim do půl roku tak bych měla jít na umělé oplodnění abych měla alespon jedno dítě,protože se srůsty oběvujou po 2letech už sem na laparoskopii byla 4krát a už bych nechtěla!

gucci
18. bře 2009

janu: injekce do břicha vůbec nebolí, chytneš si prostě kůži na břichu a píchneš, bolí to mín než odběr krve 😉

dckami
18. bře 2009

Janul, já jsem v Teplicích spokojená, máme to mnohem blíž než do Prahy. Jestli budou vědět z PC, co máš za sebou nevím, ale není problém si to vyžádat - ale já mám u sebe kopie všech dokladů o návštěvách, nemám pouze výsledky krve atd. Ale o všem se dělá zápis do pc. 😵
Odkud jsi?

janettka
18. bře 2009

janul taky záleží co jsi za pojišťovnu,v Teplicích spolupracují jen s VZP,pokud máš jinou tak tě stejně na některé zákroky (IVF) pošlou do Prahy,tak mi to včera řekla sestřička po telefonu...

janettka
18. bře 2009

jinak hezký den ,zapomněla jsem pozdravit 🙂

janulinek23
21. bře 2009

jsem z Ústí nad labem to je hned vedle Teplic,jinak mam VZP

dckami
22. bře 2009

Tak tom áš do Teplic blíž než já...

stroufi
22. bře 2009

Ahojky všem, tak nějak jsem pročítala vaše poznatky a chtěla bych se do diskuze také zapojit. Je mi 28let a před několika měsíci jsem se dozvěděla, že přirozenou cestou se mi nepodaří otěhotnět. Můj přítel má málo spermii, sice má dobrou pohyblivost, ale je jich málo jen 7mil!! Tak nás pan doktor posla do PH na laparoskopii a následně na umělý oplodnění. chtěla jsem se zeptat jestli má některá info jak probíhá laparoskopie?? mám totiž z toho docela strach

dckami
22. bře 2009

ahoj stroufi,
já byla na laparce vloni, nic to není, ležela jsem v nemocnici pouze 3 dny. Mám 3 jizvičky - 1v pupkiu a 2 níže. Pár dní po operaci měl bolelo v podžebří, jak jsem byla nafouklá plynem, ale časem to přešlo. Na neschopence jsem byla 3 týdny. Ale doporučila bych ti přečíst si zde na MK diskusi o laparce, je také u snažilek. 😵 Neboj se, nic to není.

barce
23. bře 2009

ahoj holky,
stimuluju ted od soboty na 2.IVF, tak mne drzte palce 😉 . ale byla sem krapet prekvapena, ze mne soupli menopur oproti 1.IVF kdy jsem mela gonal. reagovala jsem na nej dobre a ta manipulace s nim je super. doktorka to okomentovala jen tim, ze na menopur treba zeny po 40 lepe reaguji i kdyz to se me jeste netyka neb je mne "jen" 36 🙂 a ze to je stejne dobry lek. no asi mne chteli usetrit penize 😉 , to je pozitivni, ze sem platila jen 1500,-. ale ty injekce je teda trochu vopruz. tak nevim dle ceho ty leky vybiraj.............

dckami
23. bře 2009

Barce, léky na stimulaci si sama nevybereš, to určí lékař - hlavně, aby byla velká úrodička. 😉

Po dnešním utz nic moc - sliznice 5,5mm, 1 folikl 11,5mm, takže musím přijet na utz znovu ve čtvrtek a uvidíme, zda to bude na IUI.
Odpoledne jsem ještě byla na dalším vyšetření, po roce jsem musela jít ke své gyndařce na prevenci a ta mi potvrdila, že za zhruba 3-4 dny bych mohla ovulovat. Tak jsem zvědavá..... 😵

barce
24. bře 2009

ahoj dckami, to ja bych jim do toho nekecala 😉 , ale krapet mi zarazilo proc mne nedaji to co uz maj na mne vyzkouseny a fungovalo. snad to klapne jako minule, to jsem mela 9, to mne uplne staci. me trochu takovy ty cisla 20 a vice dost desej a prijde mne to uz teda hodne moc proti prirode 😒 , a taky se krapet bojim ty hyperstimulace kdyz sem tady o ni neco cetla.... ale pry u me nehrozi, tak snad bude vse ok 😉 .
tak se drz!

gucci
25. bře 2009

holky já se z té pražské recepce potento fakt

ted jsem se tam po skoro hodině dovolala a chtěla se objednat na zítra na vyzvednutí léků na IVF, že jsem dostala dnes MS... a ta recepční na mě: hm, takže v pátek ve 12?....tak jí říkám, že potřebuju už zítra, že musím začít od zítřka stimulovat 🙄

fakt neskutečný

janysek70
25. bře 2009

😀 😀 😀 😀 Gucci, my se tam z manželem vždy když čekáme, mocinky smějeme, jak si tam vytvářejí sami chaos a i když jsou tam většinou 3, tak nestíhají a zbytečně panikaří 😉