Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
26. bře 2009

a to mi ještě včera vyhrožovali na recepci, že mi možná budou volat, abych přišla dřív 😀

olca5
26. bře 2009

jmisa, díky to jsem snad ani nemusela vědět 😅 A mohla jsem si myslet svoje...

gucci, tak přeji hodně štěstí při aplikaci 😉 Budeš si to píchat sama? Já nesnáším injekce a vše kolem, takže manžel byl hrdina a píchal o 106 😅

barce
26. bře 2009

Ahoj holky,
neptaly jste se nektera jak muzete byt aktivni behem stimulace? Ne ze bych chtela bezet maraton, ale na horach je jeste spousta snehu, znate to... 😉 . Punkce me ceka v po nebo v ut, dovim se zitra, takze pak je se sportem utrum 😀 !

jmisa
26. bře 2009

Barce, já chodila na powerjogu i během stimulace, ale asi šestý den stimulace už jsem cítila břicho, tak jsem přestala.
Nejlíp prý řídit se dle vlastního těla.

barce
26. bře 2009

Ja jsem to pred 1.IVF nejak vubec neresila, ale ted me to teda tak nejak napadlo, ze to nemusi byt uplne nejlepsi nejak moc vyvadet. Teda musim rict, ze nejak tu 2.stimulaci snasim krapet hur 😒 a to jsem si rikala, jak podruhy uz budu vysmata neb vim do ceho jdu.... no nic, uz se tesim az budu mit po punkci 😉 .

gucci
27. bře 2009

olca: ted píchám sama, protože manžel mi na 4 dny odjel, ale jinak píchá on a to injekce nesnáší a omdlívá u nich

olca5
27. bře 2009

gucci, máš můj obdiv. Sama bych si to nepíchla ani za nic. Manželovi injekce nevadí, ale prý by to píchal raději sobě....u mě se bál. Ale zvládl to na 1 🙂

gucci
27. bře 2009

no fakt to nic není, taky jsem si včea říkala, bože jak já to dám ráno, ale když jsem viděla tu sestru jak mi to ukazovala jaká je to brnkačka, tak jsem se uklidnila a ani jsem dlouho neváhala před prvním vpichem

olca5
27. bře 2009

gucci, já mám problém, že se na to nemůžu ani dívat, takže když mi to doktor poprvé píchal, tak se díval manža. Já bych to fakt nezvládla...Píchala bych si to tak 2 měsíce 😅
A ty máš pero nebo normální stříkačku?

gucci
27. bře 2009

já mám normální stříkačku, mám to v albu 😉

gucci
27. bře 2009

ale ta injekce je stejně pidi jako u pera...já si to akorát musím ručně namíchat

olca5
27. bře 2009

gucci, já měla právě taky stříkačku a taky jsme to míchali, teda manžel. Já jsem se zapojovala jen tak, že jsem mu to všechno vybalila, otevřela a pak už jsem jen zatla zuby, zavřela oči a trpěla...Takže vůbec netuším jak funguje to pero, myslím, že jediná výhoda je ta, že to nemusíš míchat, ne? A doktor mi říkal, že to líp zabírá. Ale mě stačily ty levnější léky, naštěstí.
Nevíš jestli se dávají ty samé léky při každé další stimulaci? Nebo se to nějak mění...?

gucci
27. bře 2009

no mě se ani neptali co chceme, prostě mi napsali menopur a bylo to a nějak jsem to ani neřešila
při IUI jsme měli pero, tam to máš už namíchané, jen si nastavíš velikost dávky

a myslím, že pokud se jedna stimulace nepodaří, tak pak dávají jinou

olca5
27. bře 2009

Nás se právě ptala jestli chceme ty levnější i injekcích nebo ty dražší v peru.
Tak snad se až ke druhé stimulaci nedostanu. Máme ještě 9 mražáčků, tak to snad z nich vyjde.
Při IUI si taky pícháš hormony? To jsem ani nevěděla...Myslela jsem, že je to šetrnější než IVF, hm, tak asi ne...

gucci
27. bře 2009

no při IUI nemusíš stimulovat, ale můžeš bud tbl nebo taky injekcemi
šetrnější je to v tom, že pak nemusíš na OPU, pod narkozu apod. a máš samo menší dávky

olca5
27. bře 2009

gucci, díky za info. IUI se nás netýká, takže ani nevím jak to funguje a co je u toho potřeba.

gucci
30. bře 2009

ahoj holky...co chodíte do pražského pronatalu....a máte za sebou IVF, kolikrát jste chodily na kontrolní UTZ před opu? díky

jmisa
30. bře 2009

Gucci, byla jsem pokaždý jen 1x a vždy už stanovil termín OPU, dostala jsem pregnyl na bodnutí i s přesnou hodinou - většinou to bývá mezi 21-23 hodinou, podle toho, kdy máš termín OPU.

gucci
30. bře 2009

aha, holky mě ted trochu strašily, že jdu na UTZ pozdě, navíc mám od zítřka už píchat orangutána...tak jsem si říkala, že se radši zeptám, jestli jsem v tom stresu nepřeslechla bližší termín UTZ 😀
díky

jmisa
30. bře 2009

Gucci, ono se chodí asi 7DC nebo tak nějak, nechce se mi jít koukat do papírů.
V některých CARech jdou častěji, ale Pronatal to má takhle.

gucci
30. bře 2009

já jdu 9 DC ve čt

jmisa
30. bře 2009

Navíc ten termín máš zapsaný v rozpise léků, takže to máš černé na bílém.

jmisa
30. bře 2009

Tak ne 7DC ale po 7 dnech píchání.

dckami
30. bře 2009

ahoj,
mě dneska čeká IUI, pragnyl jsem píchala v sobotu v 21 hodin. 😉 Mám to bez stimulace, ale zkusíme to.....

gucci
30. bře 2009

jmisa: jj já vím, jen holky říkaly, že prej orangután se má píchat, až po předchozí kontrole foliků, tak jsem se jen chtěla "uklidnit"

jmisa
30. bře 2009

Tak jsem šla vylovit papír - začínala jsem bodat čtvrtek, kontrola byla zase čtvrtek, pátek večer pregnyl a OPU neděle.

U 2.IVF - začátek bodání pátek, kontrola pátek, pátek večer pregnyl a OPU opět neděle.

gucci
30. bře 2009

jj, tak já začla bodat čtvrtek, UTZ čtvrtek....tak uvidíme co dál 🙂 , díky moc

jmisa
30. bře 2009

Gucci, na to nedej, ono se toho naplká. Každej CAR to má jinak a řiď se tím, co praktikují ve Tvém.

gucci
30. bře 2009

jj Míšo, já vím 😉

barce
30. bře 2009

ahoj holky, tak jak sem psala jak mi dali vpronatalu na stimulaci na 2.IVF menopur a ne gonal, po kterem sem reagovala super a divila se proc, tak myslim opravnene....sice sem mela 12 folikuku, takze vsichni hrozne nadseny,ale odebrana vajicka jen 2 ☹ . navic mne tam pri OPU napichli nejakou cevku, takze sem stravila noc a den v nemocnici na pozorovani neb sem krvacela do bricha. mame snad 1 embryo, tak uvidime. dost si vycitam, ze sem proste netrvala tvrdosijne na stejnych lecich co minule 😢 .