Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
17. črc 2009

ahoj holky
svetrus: to se máš, kam jedete?
my jdem dneska na svatbu, tak se těším 😵
a v pondělí uvidíme mimise 😵

jmisa
17. črc 2009

Ahoj.
Dusice, já vím, že je to těžký, ale musíš věřit a zbytečně se nestresovat 😉

svetruska
17. črc 2009

Ahojky holky,

jedeme zas do Rakouska 😀 moc se tesim ted sjem koukala na pocasi a melo by zitra prset a ve ctvrtek a jinak slunicko a 20-25 C coz je idealni jelikozbereme kola a chceme to tak profrcet krizem krazem 😀 ...

ja bych sla taky na svatbu, mam je strasne rada 😉 ale musim pockat do zari to se zeni manzeluv nejlepsi pritel tak si to uzijou 😵 ja asi budu abstinent - rozvozce 😀 ...

dusice
17. črc 2009

Nejhorší na tom je, že mám teď těhotnou i švagrovou. Je asi o dva týdny napřed a je jí furt blbě. No a já mám jenom problém vypít pouze více tekutin. Piju pouze po troškách- jinak mi je divně. Taky díky tomu jsme to už řekli i my rodičům, takže o to větší mám strach. Asi mi to už leze na mozek 😖 - jsem doma na neschopence a poslední dobou si tak akorát popovídám se psem. Doufám, že o víkendu vypadnu někam mezi lidi.

jmisa
17. črc 2009

Dusice, mně nebylo špatně taky, ani jednou jsem neblinkala. To není známka ničeho.
Já byla venku furt, lítala jsem se psem po lese, loukách atd.

svetruska
17. črc 2009

😉 urcite to bude dobre uzivej si slunicka ono te povzbudi 🙂 ...
a ty jsi na neschopence celou dobu od zacatku?

gucci
17. črc 2009

dusice: neměla by ses tak stresovat, snaž se chovat normálně, tím na to nebudeš tak myslet 😉
svetrus: jéé to máte super, já bych jela na kolo hned 😅

dusice
17. črc 2009

Na neschopence jsem od ET. Dělám s chemikáliemi, takže bych do práce ani nemohla. A do toho jsme se v tu dobu ještě stěhovali do nových prostor, takže představa těžkých krabic a pobíhání mě taky moc nelákalo.

dusice
17. črc 2009

Svetrus, to Rakousko ti závidím. Moje kamarádka tam jezdí každý rok na kola a má pokaždý úžasný fotky 🙂

jmisa
17. črc 2009

Já tu neschopenku brala jako bezva dovču, neomezený vycházky, takže to bylo super 🙂

svetruska
17. črc 2009

no takodpocivej to je lepsi a treba si cti romany abys myslela na neco jineho 😀 ...

no ja se prave bojim, jelikoz jsem takovy cyklista ze to manza chudak asi odnese, porad se bude muset asi vracet jsem brzda a moc toho neujedu tak uvidime no 😀

gucci
17. črc 2009

dusi: a nemůžeš jet ke kamarádce nebo k rodičům na týden, změnit prostředí, pokecat si

svetruska
17. črc 2009

jinak mi kdyz jsme tam byli v kvetnu tak jsem fotila jak diva a kdyz sem fotky vybirala ktere nechat vyvolat ta jsem udelala snad vsechny a tuhle a tuhle musime taky a tuhle 😀 to jsmelyzovali a ted na tech kolech to bude uplne to same a navic to tam uz bude vse rozkvetle 😀

dusice
17. črc 2009

Teď o víkendu jedeme k rodičům, tak snad naberu zase nějakou energii.
Jmisko, tobě nechal i tvůj gynekolog dál vycházky neomezeně? Já mám strach, že mi to moje lékařka utne.
Holky, díky moc za podporu.

svetruska
17. črc 2009

tak to bude fain tam se urcite odreagujes 😵

marmina
17. črc 2009

ahoj holky, koukam, ze probirate dovolene. Ja mam dneska a v pondeli, ale na cestovani to bohuzel neni. Montujeme novou kuchyn (teda ja spis odpocivam a obcas reknu na neco svuj nazor 🙂 ). No, ja bych asi nikam nedocestovala, je mi furt soufl...uprimne zavidim vsem, ktere nevolnosti minuly!
Rakousko by me take lakalo, je tam pry fakt nadherne

marmina
17. črc 2009

gucci, at ti ten pondelni screening dopadne na jednicku

jmisa
17. črc 2009

Dusice, můj gyndař vycházky vůůůbec neřešil.
Jen se mě zeptal, jestli chci být doma celou dobu nebo jak to vidím, já řekla, že chci bejt doma a dál jsme řešili až nástup na mateřskou. 😀

haassinka
17. črc 2009

Ahoj holky, jak se vám daří? otázka hlavně pro těhule - jak přežíváte tyhle vedra? 😠 😅 já se sotva hnu a jsem udýchaná jak minimálně v 7.měsící:D no jinak vypadám minimálně tak na pátej:D rostu nějak rychle, přes prsa už mám o cca 5cm navíc a přes bříško ani nemluvím...

a už bych nejradši pokukovala po výbaviččce, kdy jste tak začali nakupovat? pokud nám dvojčátka vydrží, tak to chci mít co nejdřív všechno doma připraveno

haassinka
17. črc 2009

🙄 jaktože máte neomezené vycházky? mě Dr. řekl, že se dávat dle nových pravidel nesmí, jelikož když jsme doma na "rizikovým", tak jak by asi zdůvodnil, že můžem courat celý den venku...

marmina
17. črc 2009

haassi, ja s vybavickou jeste pockam, nechci nic uspechat, bylo by mi to pak strasne lito. Ale chapu ze s dvojcatkama toho bude na zarizovani vic 🙂

haassinka
17. črc 2009

marmi: já bych to taky nerada uspěchala, samozřejmě mám strach, že to mimča nevydrží...ale pevně doufám, že ano🙂 a třeba kočárek, který se nám líbí má objednací lhůtu 10 týdnů, takže jakmile si budeme jistí, že dvě už zůstanou, tak začneme shánět....joo, ale kdy si člověk může být jistý 😒 po 12tt??? nebo dýl???

haassinka
17. črc 2009

jo a ještě jeden dotaz: kdy nejdříve jste brali manžela / přítele na ultrazvuk mrknout?🙂

marmina
17. črc 2009

mas pravdu haassi, 100% jistota asi v prubehu tehu neni nikdy, bohuzel. Ale urcite nejvetsi riziko byva v prvnim trimestru.
Ja jsem manzela minule tehu na ultrazvuky s sebou nebrala, ale vzdycky jsem mu prinesla fotecku 🙂 Asi spolu pujdeme na ten vetsi uzv v 1. trimestru (ten je i pres brisko, to mi prijde takove lepsi pro manzela, aspon treba nebude v rozpacich 😉 )

jmisa
17. črc 2009

Haas, já objednávala a nakupovala až po 20tt, pro screeningu v druhém trimestru a velkém ultrazvuku. Kočár jsme objednali až když přešel 24tt, doba, kdy se podaří mimčo zachránit.

marmina
17. črc 2009

ja bych to asi taky nechala po 20tt

haassinka
17. črc 2009

tak to asi nevydržím:D navíc když už se vidím teď, jak se vláčím, tak ve 20tt budu jako velryba a nikam už nedojdu:D no ale uvidíme, jak to všechno bude

holky krásný zbytek dne, já jedu pro melouna:D

papuchalk
17. črc 2009

Ahoj holčiny,
já vás taky zdravím před dovolenou - jedeme na týden do Francie a minulý týden jsme byli v Beskydech, takže pouze tento týden jsem byla v práci, to se mám, co? Ovšem potom mě čeká ona kontrola v Pronatalu po víc jak měsíci, ale myslím, že ve Francii na to nebudu myslet, vlastně snažím se na to nemyslet dle Vašich rad už vůbec a uvidíme.
Tak tu buďte hodné a všem hodně štěstí, opatrujte se 😉

dusice
17. črc 2009

Papu, tak si dovču pořádně užij!! 🙂 🙂 My ti tady budeme tiše závidět 😉

dckami
17. črc 2009

I já se přidávám k přání krásné dovolené 🙂 .

Mám za sebou utz, v pondělí jedeme na IUI. Předběžně jsem se s dr. domluvila na poslední pokus ivf v termínu září/říjen, zkusíme ultrakrátký protokol.

Tak přeji všempohodový víkend - u nás leje jako z konve 😒 ...