Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
19. únor 2008

praha

jmisa
19. únor 2008

no já chodím sem www.gynfem.cz
osobně chodím k Motyčkovi, ale ordinuje tam i doktorka z Pronatalu (Slámová).

oskarka
19. únor 2008

já chodím k Mudr. Žantové na Prahu 1

MUDr. Darina Žantová
SOUKROMÁ GYNEKOLOGICKÁ ORDINACE
Všehrdova 560/2
118 00 Praha 1 - Malá Strana
Tel./Fax: +420 257 311 036

gucci
19. únor 2008

jj díky moc, zkouším se dovolat ještě dr. co mě operavala na té laparce, ta mi byla hrozně sympatická

jmisa
19. únor 2008

U Žantový se platí, ne?

Jinak tu jsem taky měla ve výběru, ale pak jsem radši vzala chlapa, přeci jen jsem na ně nějak zvyklá 😀 😀

oskarka
19. únor 2008

jo, platí, ale to mi nevadí - je fajn

oskarka
19. únor 2008

i když možná bych si mohla najít gynekologa někde v blízkosti bydliště - takhle to mám blízko z práce, ale z domova ne...

gucci
19. únor 2008

tak holky vzala mě ta doktorka co mě operovala, je hrozně sympatická....i když po té zkušenosti s ženskou bych taky brala chlapa, ale téhle věřím, tak uvidíme

jmisa
19. únor 2008

Oskar, jo, to taky hrálo roli, abych tam mohla dojet schůdně autem.

oskarka
19. únor 2008

no, vidíš, super gucci

gucci
19. únor 2008

díííky za podporu, já byla včera tak nas*aná z té čůzy 😀

jmisa
19. únor 2008

Gucci, se nedivím, já bych se vztekla 😠 😠

gucci
19. únor 2008

jsem si připadala jako nějaký hypochondr fakt, kdyby jsme byli 100% zdraví, tak neřeknu půl slova, ale takhle..

dckami
19. únor 2008

ahoj kočky, jak tak pročítám různé diskuse na MK, našla jsem knížku vhodnou pro nás: Na cestě za dítětem. 😵 Údajně je k dostání v prodejnách Levné knihy za 39 Kč. Tady je úvod knihy:

Znáte se už dostatečné dlouho, začínáte uvažovat o dítěti a tak se rozhodnete, že se vezmete. Rozešlete svatební oznámení. Muže jeho kamarádi podezírají, že se ženit musí a když on to popírá, hlučně mu naznačují, že nemá všech pět pohromadě. Ženě spíše spiklenecky a mnohdy i s obtížně skrývanou závistí kamarádky šeptají: "v kolikátým".
Svatební pochod dozněl, byt je zařízen a v práci vytvořena dobrá pozice, přesně podle plánu, prostě doba hodná k příchodu dítěte. Už nemíjíte obchody s dětským zbožím bez zájmu, naopak, prohlížíte si, co nabízejí. Budoucí matka zvědavě nakukuje do kočárků a zjišťuje, že v centru města mají krásné těhotenské šaty, přesně její styl, manželovi se určité také budou líbit. Muž obhlíží tříkolky a odhaduje, kolik asi stojí dětská hokejová výzbroj. Spočítáte si vhodný měsíc, aby se žena netahala s bříškem přes léto, a - pochopitelně - vysadíte antikoncepci. Očekáváte přílet dvou malých křídel.
První měsíc vás sice překvapí, že to hned nevyšlo, ale je přece ještě tolik šancí, podruhé znejistíte a po třech měsících začínáte ztrácet nervy. Léta se důmyslně chráníte před těhotenstvím - což nebylo před čím?! Z milostného manželského soužití se stává vztah úkolový, řízený teploměrem a kalendářem.
Na dotazy o dítěti před svatbou jste se už naučili vtipně odpovídat, ale nyní se vám vůbec nedaří s nadhledem reagovat na dobré rady "na To nesmíš při Tom myslet", "jeďte na dovolenou k moři a určitě si přivezete miminko", "choďte mezi lidi, ať přijdete na jiné myšlenky", "nesmíš se tak stresovat", "buď ráda, že nemáš děti, víš, co je s tím práce, takhle si aspoň můžeš užívat". Rodiče se začínají dožadovat vnoučat a domnívají se, že se o to dostatečně nesnažíte a šéf v práci otálí s ženiným povýšením, protože po svatbě se přeci odchází na mateřskou.
Z menstruace se stává pravidelně se opakující horor, teploměr je označen za nežádoucího svědka neúspěchů a putuje zpět na nejhlubší dno lékárničky. Žena si pro cestu z práce vybírá ulice, kde nejsou prodejny s kojeneckým zbožím, i kdyby to znamenalo velkou zacházku. Při pohledu na těhotné ženy a maminky s kočárky se rozbrečí a při televizní reklamě na plenkové kalhotky dostává přímo záchvat pláče. Dvě malá křídla tu stále nejsou......
Tak to je konec, bleskne vám hlavou. Konec? Naopak začátek! Vždyť se můžete za dítětem vydat! Ano, je to sice v tomto okamžiku cesta do neznáma, cesta obtížná a namáhavá a, jako každá taková plná nástrah, ale na druhé straně i plná poznání a napínavých dobrodružství. Je to stejná cesta, jakou jste zažili na výletě, kdy nejdříve pršelo, všichni zabloudili a přestože jste ani nedošli do původně plánovaného cíle, jste dosud naplněni dojmy a hezkými zážitky, a to právě proto, že jste šli na začátku trochu jinudy.
Aby vaše cesta byla co nejschůdnější, abyste obtížné úseky bezpečně zvládli podle svých možností a abyste nechodili v kruhu, rozhodla jsem se pro ty, kdo se na tuto cestu vydávají, základní mapu a průvodce vytvořit. Jsou na ní hlavní křižovatky, kopce a srázy, ale také temná zákoutí.
Oblast je podstatně větší než jsem původně čekala. Objevila jsem v ní mnoho velmi fundovaných znalců jednotlivých částí, kteří ale někdy jeden o druhém nevědí, a také jsem potkala mnoho těch, kteří bloudili. Na tom, že se mi povedlo aspoň zhruba mapu nakreslit, mají hlavní podíl právě ti ochotní více či méně náhodní pocestní.
Mapa je trošinku jiná, než jsme zvyklí, je koláží z útržků nákresů místních i poutníků a místo suchopárnému konstatování, že kašna je 100 m daleko, dávám přednost autentickému popisu "a pak už uslyšíte padající kapky". A jelikož je důležité rozlišit, kdo například říká "je to coby kamenem dohodil"(m) a kdo říká "hned vedle je obchod s klobouky"(ž), uvádím ve zkratce, jde-li o ženu (ž) či muže (m) a nebo, že rada "tu vodu nepijte"(l) je od místního ranhojiče (1).
Já mám ve zvyku na cestě, ať už je radostná, smutná, příliš dlouhá, nebo se na ní bojím, si zpívat. Snad proto mi při psaní jednotlivých kapitol zněly v uších útržky různých písniček. Nakonec jsem se rozhodla použít je jako názvy kapitol i jako titul knihy. Přeji vám, ať je vám na cestě za dítětem do zpěvu.
Šťastnou cestu! 🙂

oskarka
19. únor 2008

dckami, jojo, knížka je pěkná, hezky psaná. už jsem ji na některé diskusi doporučovala🙂.

hnedoocko13
19. únor 2008

Ahoj holky,omlouvám se,že Vám lezu do diskuze. Začala jsem chodit do Pronatalu 8/2007v Teplicích.Už mám za sebou dvě injekce PREGNYL 5000.Jsem takový nováček který potřebuje zasvětit co a jak.Dneska jsem byla v Pronatalu a domluvila jsem se na inseminaci.Ráda bych věděla jak to vše probíhá a kolik vše stojí. Děkuji za odpovědi. 🙂

jmisa
20. únor 2008

IUI by mělo být zdarma, maximálně se někde platí ten katetr či jak se tomu nadává.
Je to ambulantní zákrok, trochu jako běžná prohlídka, manžel odevzdá sperma, oni ho očistí a vpraví spermie do Tebe a po chvilce odcházíš.

dckami
20. únor 2008

ahoj hnedoočko13,
také chodím od 11/07 do Teplického Pronatalu, mám za sebu 2. IUI tedy inseminace. Testovat se budu příští týden. Opravdu to nic není. Za 10 minut jsi od dr. venku, mě to dělat dr. Schmitz, ale jinak chodím k dr. Těšinovi. Odkud jsi?
Neboj se, probíhá to rychle a nic to není. Jaký máš problém, že se vám to nedaří? 😉

campi
20. únor 2008

Ja doplacela v prazskem Pronatalu kolem 800 za menopur (stimulace) a 90 Kc za pregnyl, celkem me prekvapilo, ze to neni uplne zdarma 😖. Mam kratky cyklus, takze jsem stimulovala do 8.DC a stacilo mi jedno baleni menopuru, bezne se musi dokupovat 2 baleni, takze 1600.

Jinak to fakt nic neni: pichas si do bricha, pak nabehnes na folikulometrii, pichnou ti pregnyl do zadku a za cca 24 hodin musi manzel na spermiogram, to se cisti cca 1 hodinu a pak do tebe jeho sperma vpravi. Hned potom jsem jela zase domu - zadne lezeni ani cekani. Teda ted cekam na vysledek 😀

hnedoocko13
20. únor 2008

Ahoj dckami.Děkuji za uklidnění,hrozně jsem se toho bála.Já jsem z Oseka,je to kousek od Teplic.Chodím k dr.Těšinovi.Také by mě zajímalo jestli si budu muset vzít naschopenku.S manželem se už snažíme druhým rokem a nějak se nedaří.Koukám že jsi z Děčína.Mám tam spoustu známích a taky jsem tam bydlela 4 roky. 😅

campi
20. únor 2008

Hnedoocko: po IUI se myslim neschopenka ani nedava

jmisa
21. únor 2008

Ahoj.
Tak jsem měla pozitivní svůj doufám poslední OVU test, takže zítra čekám OVU, to mi mrcha přijde určitě o víkendu, při mým štěstí odpoledne a já se nebudu moc 1DC dovolat do Pronatalu 😕

murasek
21. únor 2008

ahoj misko, nestras, urcite se dovolas!!! uz jdes na stimulku, co? tak hodne zdaru, holka. 😉

jmisa
22. únor 2008

Mur, no počítám, že mrcha dojde kolem 8.3. a to je sobota 😕 Dopoledne se dovolám.

campi
22. únor 2008

Misko: ja tam volala minulou sobotu po devate. Pockala jsem si asi 10 minut na lince, pousteli tam hlasku, ze obsluhuji pacientky, ktere se dovolaly prede mnou, ale nakonec jsem se dockala.

Mne tedy fascinuje, kolik lidi tam vzdycky sedi v cekarne, mozna je to tim, ze chodi vetsinou ve dvojicich - ja jsem tam jako exot vetsinou sama. Ale vypada to, ze s neplodnosti ma problemy sileny pocet paru.

jmisa
22. únor 2008

Campi, no dopo se dovolám, ale jestli se to stane odpo, tak chytnu nerva :D :D :D
Je mi jasný, že bych volala hned ráno další den a musela tam jít ještě ten den, ale stejně bych nerva měla 🙂

Campi, já jak jdu sama, tak v klidu, jdu hned na řadu, minule jsem přišla asi o 10 minut dřív a hned jsem šla. Ale jak jdu s mužem, tak tam dřepíme a dřepíme, asi to srabí 😀 Ale je fakt, že já sama tam většinou chodím až kolem tý 17,30-18 a to už je tam volnějc.

campi
22. únor 2008

Kdyz jsem volala odpo 1.DC - mrcha se rozbehla ve dve - tak me odkazali na druhy den, ze si mam zavolat rano. Stimulovala jsem (na IUI) od 3.DC.

Tak to jsem rada, ze chodis taky sama, ja se tam fakt citim vzdycky jako za exota. Jenomze kdyz pak po 5 minutach vypadnu z ordinace, tak jsem rada, ze jsem tam manzela netahala. Byl vlastne jenom jednou, kdyz mi ukazovali, jak pichat injekce do bricha - ty mi totiz aplikoval on. A potom pred IUI, ale to jsme byli kazdy zvlast.

jmisa
22. únor 2008

Co? To jako když se rozběhne odpo, tak se jde až 3. den? 😕 Já myslel, že když je to do 18 hodiny, tak se to počítá jako 1DC.
No stejně tam tak den dva před mrchou brnknu, jestli tam fakt jsou papíry z pojišťovny, abych se nestresovala zbytečně.

campi
22. únor 2008

To nevim, mozna je to na IVF jinak... V kazdym pripade se ptali, v kolik jsem to dostala a pro rozpis a 1. injekci jsem si sla 3. DC.

Mojziska mi jednou vysvetlovala, mam pocit, ze rikala, ze je tam hranice 15:00, ale nezapamatovala jsem si to.

Nestresuj, urcite to vsechno vyjde🙂

jmisa
22. únor 2008

Campi, já radši jdu sama, nepotřebuju asistenta, akorát mě rozčiluje, že mu doma trvá výprava a kdo ví co všechno 😀 Ale teď se mnou bude muset jít, při IVF chtěl oba, navíc mi taky bude bodat injekce on.