Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

dusice
8. led 2009

Ahojky,

už jsem taky moc zvědavá, jak to tam bude vypadat. Je mi ale líto té historické skříňky s gyn. nářadím. Ta čekárna se mi líbila jak byla- měla takový historický nádech. Jen doufám, že tu dospávací místnost taky pořádně zrekonstruovali. Ted´mi přišla dost malá a taková ponurá.
Gucci, prosím tě, za jak dlouho ti odpověděl Mardešic? Psala jsi to na ten společný mail nebo máš mail přímo na něho?

gucci
8. led 2009

dusi: oni nemaj svoje maily, posílá se to na jeden, do předmětu napíšu k rukám.... a oni si to pak rozhazujou sami
většinou mi odpoví do druhého dne 😉

sjanka
8. led 2009

ahoj holky,
tak som dnes absolvovala endokrinologii - dostala som prasky - letrox a mam brat polovicu tabletky denne a za mesiac na kontrolne odbery ak bude vsetko ok mozem rovno na ivf 🙂 sice som chcela ivf v dalsiom cykle ale radsej pockam aby som mala ukazkove hormony ... (mam mierne zvyseny TSH a Prolaktin - ale skutocne minimalne) skoda ze som sa na tu endokrinologiu nedostala v prosinci ale objednavacie doby su katastrofalne este si medzitym mozno necham urobit imuno - uvidim 😒

dckami
8. led 2009

já také beru už celý rok letrox 50 - ráno na lačno 1 tabletu a hormony mám srovnané. Lékařka mi říkala, že kdybychom se nesnažili o mimi, tak by mi žádné prášky ani nedávala, ale pro otěhotnění je to prý nutné. 😉 Tak je mám v práci v šuplíku a každé ráno si zobnu, snídám až v práci.

gucci
8. led 2009

dckami: tak to jsme na tom úplně stejně...já brala na začátku letrox, ale nedělal mi dobře tak mi to přehodili na euthyrox 😉

sjanka
8. led 2009

ahoj dckami, tak vidim ze sme na tom uplne stejne tiez mi hovorila ze normalne by mi ho ani nedala ale ze chce aby som to mala vzorove aby sa nam to podarilo 🙂 p. doktorka bola velmi mila buduci tyzden idem k Dr. Zelenkovej na smichov poradit sa aky je dalsi postup - snad ziadost na ivf a potom uz len cakat 😉

gucci
8. led 2009

sjanka: a vy se snažíte jak dlouho?

jmisa
8. led 2009

Já beru taky 50mg letroxu. Teď ho tedy neberu na lačno, protože čekat půl hodiny, jak by se ideálně mělo, tak bych to stejně vyhodila. Takže to slupnu a hned jím, doktorka řekla, že je to jedno.

gucci
8. led 2009

já teda beru je 25 mg

sjanka
8. led 2009

gucci: snazime sa rok a cyklus je stale krasny presny na cas (max. vykyvy ktore som mala boli 2 dni 🙂 )

gucci
8. led 2009

sjanka: a to už jdete na IVF?

sjanka
8. led 2009

guccy: mne sa to teda skoro nezda, skusili sme iui, manzel ma opakovane spatny spermio - malo, pomale,... jednou byt tak spatny ze povedali ze to inak ako ivf nepojde, inokedy to bolo na hrane 😨

sjanka
8. led 2009

gucci: som ti trosku poplietla nickname ospravedlnujem sa, stale uvazujem nad pravopisom (slovencina ma casto uplne opacne i/y ako cestina tak aby si niekto nemyslel ze som magor 😀 )

gucci
8. led 2009

já jsem nevěděla, že máte špatné spermio 😉

gucci
8. led 2009

sjanka: v pohodě, já jsem taky napůl slovačisko 😀

sjanka
8. led 2009

tak holky, idem si citat z knihy: Chceme mit miminko, kupila som si ju a stale ked pridem od lekara s diagnozou pozriem sa co tam pisu, super kniha a este sa mi vela krat osvedcili zahranicne stranky kde to vsetko krasne popisuju, potom neskor dam link kde som co videla. tak zatial idem sa vzdelavat 🙂

gucci
8. led 2009

sjanka: já už jsem za 2,5 roku vzdělaná jako kniha 😀 😉

petrakalcik
8. led 2009

Holky,
kdo Vám řekl, že musíte brát prášky na štítnou žlázu? V CAR nebo jinde u doktora? Jde mi o to, kdo byl ten prvotní doktor, který zjistil mírně zvýšenou hladinu prolaktinu a tsh.

Kolik je referenční mez,která se považuje za "normální hladinu"?

sjanka
8. led 2009

ahoj petrakalcik, no Dr. Zelenkova (gynekolozka a zaroven Dr. v Pronatalu) ma poslala na odber krvi kde mi zistili zvysenu hladinu TSH a Prolaktinu (hranice bohuzial neviem ten papier som zrovna dnes odovzdala na endokr.) ale mala som to mimo hranic asi o 0,2 jednotky) a dostala som od nej poukaz na endokrinologiu tak som sa objednala do centra salubra.

gucci
8. led 2009

petra: mě na to přišla gyndařka, když mi dělala různé testy....stěžovala jsem se jí, že jsem dost přibrala z ničeho nic 🙂

sjanka
8. led 2009

gucci: tak to s tym priberanim poznam - tiez som nabrala cca 5 kil a neviem kde sa vzali - mam tomu rozumiet tak ze az sa mi hormon vyrovna tak zhubnu 😀 😀 😀 ?

gucci
8. led 2009

sjanka: kéž by 😀 ... já se dostala na šílenou váhu a nejde to ani dolů ani nahoru

ale musím říct, že jak jsme měli ted 3 měsíce pauzu ve snažení (když mi zjistili tu alergii na sperma), tak jsem dost zhubla, nevím čím to bylo, ale jakmile je to už ok a snažíme se doma, tak je to zpátky....nechápu, asi to to tělo na to snažení potřebuje nebo co 😀

jmisa
8. led 2009

Já měla léčenou štítnou žlázu už několik let před snažením. Mně na to přišli na krčním 🙂

petrakalcik
8. led 2009

No zkusím se ještě podívat do papírů, které jsem odevzdávala před 1.IVF. Vím, že jsem byla na krevním obraze, tak se mrknu, zda tam něco nenajdu.

Já jsem přibrala jen malinko, spíš tím, že necvičím a jím normálně. Na váze to není skoro poznat, spíš jen na kalhotách. Ale oproti, kdy jsem byla těhu, tak to šlo dolů.

dckami
8. led 2009

mě štítnou žlázu zjistili z hormonálního profilu v Pronatalu a dr. mi hned dal kopii výsledků a ať se s tím objednám na endokrinologii. 😉 Žádné problémy jsem neměla.

barunek
9. led 2009

Ahoj snažilky z Pronatalu v Praze,

jak je to s OPU? Běžně v Caru se dospává na pokoji, možná je i přítomnost partnera. Ale tady se prý dospává na chodbě??? Já vím, že to není nejpodstatnější, přesto bych ráda věděla, do čeho jdu. Děkuju a přeji všem úspěšné snažení.

jmisa
9. led 2009

Barunek, nedospává se na chodbě, dospává se na pokoji, ale bez partnera, protože tam je 5 ženských najednou.

hacina
9. led 2009

omlouvám se, že Vám sem lezu, ale jen tak ze zvědavosti jsem jukla, jelikož mám za sebou také IVF právě v Pronatalu a musím říct že úspěšné🙂

Jmiso tebe si ještě pamatuji , když jsem sem chodila v době, kdy jsme na IVF pracovali a moc moc gratuluju, že se povedlo🙂)))))

a všem ostatním držím moc moc palce, at vše zdárně dopadne🙂

dckami
9. led 2009

ahoj Hacino,
konečně pozitivní zprávičky, je fajn, že se vám to povedlo. Doufám, že tě brzo budeme následovat i my ostatní. 😵

dckami
12. led 2009

ahoj kočky,
tak jsem byla dneska v Pronatalu na kontrolních stěrech, utz, vzali mi i krev. Tentokrát budu mít krátký protokol. Vzhledem k tomu, že minule jsem měla dlouhý protokol a stimulaci gonalem a bylo to bez odezvy, dr. mi změnil stimulaci. Od 1.DC budu stříkat Synarel, od 3.DC Puregon. Na kontrolní utz pojedu 7.DC. Od zítřka budu brát ještě Prednison 1-0-0. 😉 Tak uvidíme....... 😅