Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

renlu
12. srp 2012

Ahoj,tak se k Vám také přidávám.Do Pronatalu jdu poprvé 12.září.Tak jsem sama na to zvědavá.Mám obavy.Gyndař mě nejdříve poslal do Podolí,jelikož mám oba vaječníky hodně cystické.Ale tam mi řekli,že na veječníku z venku mám nějaký útvar a že mi to vezmou i s vaječníkem a vejcovodem a s tím jsme se nějak nemohla smířit.V Podolí to berou tak už jedno dítě máte a tak to Vám musí stačit.Ale my chceme ještě další dvě.Teď se snažíme 7 měsíců.Nicméně jsem ještě poprosila gyndaře ať mi vypíše žádanku do Pronatalu.Myslím si že mi tam budou více rozumět.Alespoň v to doufám.Jsou tam příjemní?Jaké máte zkušenosti?

lucido
12. srp 2012

@renlu Ahoj, myslím, že jsi dobře udělala a budeš s Pronatalem spokojená. Všichni jsou tam příjemní. Mimo to je tam hezké prostředí, celý komplex jsou bývalé prvorepublikové lázně, kolem plno zeleně.

elliem
13. srp 2012

@renlu ahoj, vítej do klubu🙂 budu držet palce🙂! V Pronatalu mám zkušenost zatím pouze s primářem Vobořilem, je moc fajn.

elliem
13. srp 2012

@petris82 dobré ranko🙂 tak dnes už Gonalu "jen" 150 jednotek, zítra to samé a ve středu na kontrolu🙂 mám problém dopnout kalhoty přes břicho🙂)
@briuska hodně štěstí na krvičce, budu na tebe myslet🙂

renlu
13. srp 2012

@lucido Snad tomu tak bude,četla jsem že tam z lidí tahají jen peníze,ale snad to tak nebude..
@elliem Děkuji.Já tam jdu k paní doktorce Pasekový

briuska
13. srp 2012

@elliem ahojky,take jsem byla jak meloun 🙂.Na krvi uz jsem byla a byl to des.dve starsi sestry,byly jak Pat a Mat.Nejdriv mi rekla,ze to bude stat 500 Kc,pak nasla dalsi cenik a ze 180,a pak zase 220 Kc.jedna hledala furt propisku a fixu a druha ji radila kam to psat a hadaly se :(.A nakonec mi vysledky daji az ve stredu.achjooo

elliem
13. srp 2012

@renlu to jsem četla snad o všech CARech, já mám takovou zkušenost z CUBE.

@briuska kde jsi to byla??? budeš si volat o výsledky?

briuska
13. srp 2012

@renlu to rikaji o kazdem caru,ze tahaji penize.ja jsem v pronatalu moc spokojena.nejvic chodim k dr.pasekove, je fajn.takova přímá zenska,zadne sladke reci.taky dr.slamova super,voboril me prvni navstvu nesedl,moc pospichal,ale na druhe uz fajn,nakonec jsem ho mela na transfer a byla jsem moc rada.vse vysvetlil,ochotny,mily.me pronatal doporucila primo moje gynd.pisu pres mobil,omluvte chyy🙂 diky

petris82
13. srp 2012

@elliem @briuska dobre rano damy 🙂 tak ja se konecne vzbudila, jeste polehavam v posteli 🙂 tak uz jen 150 hura. Na kolik te vysly vsechny leky na ten dlouhy? Lucko az ve stredu? Teda to je pekna doba, to teda byl Pat a Mat!
@renlu ahoj a vitej, jak holky rikaj, mam stejny nazor!! Me treba 1. IVF stalo 15000 se vsim vsudy, bohuzel nevyslo a ted na dalsi si chci priplatit vic at mame vetsi sanci at to vyjde!

lucido
13. srp 2012

@renlu Ahoj, na netu můžeš číst cokoliv, nejlépe si uděláš vlastní názor ze své zkušenosti. Uvidíš jak se Ti tam bude líbit na první návštěvě, kdyby ne tak můžeš přeci jinam.
Za sebe musím říci, že fakt spokojená jsem, dokonce když jsem při I.IVF měla píchat ředěné injekce tak sjem si tam docházela, aby mi je setra píchla. Gonal s perem jsem zvládla sama, ale ředění a natahování do stříkačky a šup do břicha to neee, jsem srab.

petris82
13. srp 2012

@lucido 🙂 mne se u toho pekne klepaly ruce, ale zvyknes si. Gonal je opravdu pohodlny na pichnuti, vubec to neni citit!

elliem
13. srp 2012

@petris82 teď jsme dopláceli něco přes 3000,-

petris82
13. srp 2012

@elliem aha, tak to je dobry.ja minule platila 3450 za 4 krabice gonalu a myslim 4 cetrotide.jedna krabicka mi zbyla, takze ta bude na priste. Jsem si myslela ze na ten delsi to bude mnohem drazsi...

elliem
13. srp 2012

@petris82 ten Decapeptyl platí pojišťovna🙂

petris82
13. srp 2012

@elliem aha, super. Doufam ze ta moje taky.😉

lucido
13. srp 2012

@petris82 Ahoj, já mám naštěstí 1. IVF za sebou a nyní čekám na KET tento týden. Na Gonal si člověk zvykne, ale to ředění ježíši, fakt jsem raději přiznala, že na to nemám a dojížděla do Pronatalu na včeličku. No a sesřičky užásné. Ani to nebolelo.

elliem
13. srp 2012

@petris82 mám pojišťovnu 211🙂

elliem
13. srp 2012

@lucido budeš mít KET tento týden🙂? já v pátek OPU, třeba se tam potkáme🙂

segra_bruni
13. srp 2012

@briuska az ve stredu??? dnes odpol.bych to brala az ale za tak dlouho??? proboha proc? ☹

lucido
13. srp 2012

@elliem Ahoj, ano KET by měl být do konce tohoto týdne, dnes odpolko se dozvím více na základě ultrazvuku. Písnu jak budu vědět termín. Už si v Pronatalu připadám pečená vařená. Tenkrát jsem byla na OPU v pondělí a pak hned následující sobotu po prodloužené kultivaci ET. To už bylo v pohodě.

elliem
13. srp 2012

@lucido já jdu na UTZ ve středu🙂 tak snad nám to klapne a sejdeme se v porodnici 😉 🙂

petris82
13. srp 2012

@elliem @lucido 😉 ja taky mela oPU v pondeli a ET v sobotu.... Bohuzel zadne stesti, tentokrat chci jinou postel, jinou skrinku a jine dny 😉 a urcite vyjde!! Jee treba se tam sejdete na konci tydne ...

elliem
13. srp 2012

@petris82 Peťo, co si mám vzít na OPU? mají v Pronatalu nějaké požadavky?

elliem
13. srp 2012

@petris82 já měla OPU v pátek a teď to vypadá zase na pátek... možná sobotu...

petris82
13. srp 2012

@elliem nic si neber, mozna tak nuzky 😀 daji ti takovy "pyzamo" a ponozky . Ponozky jsou sesite a je dost tezke je od sebe roztrhnout- ja to rvala propiskou a dokazala 😀 jinak nejist nepit od vecera predtim....

briuska
13. srp 2012

@segra_bruni protoze jim to vozi,rozbor delaji jinde :(.to jsem ale zjistila az po odberu.jsem z toho smutna,ja se tak tesila...

elliem
13. srp 2012

@petris82 dík!! zubama to nešlo 😀 ?

briuska
13. srp 2012

nevite nekdo o laborce blizko prahy 3 kde by mi rekli vysledky ten den?chci za tri dny na dalsi kontrolni odber...diky

petris82
13. srp 2012

@elliem to sem nezkousela, ani bych si netroufla bylo to sesite dost dobre , vid @briuska? 😀 jeste bych odesla bez zubu. Jinak ja sla nenalicna, protoze sem se docetla ze se ma jit bez, ale mam pocit, ze ostatni co tam byly, byly nalicene. Takze na to bych se mozna zeptala, pac ja sem hrozny strasidlo.... Nejsem fiflena, ale musim zamaskovat nedostatky, kterych bez atikoncepce mam habadej a hlavne s hormonama!!☹

elliem
13. srp 2012

@petris82 na to prdím, v CUBE jsem šla nalíčená... dám si jen něco lehčího, večerní nechám doma🙂) bez makeupu bych mohla vylekat kolem jdoucí🙂))