Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

papuchalk
19. srp 2009

Borůvka:
Já nepřibrala nic, akorát když jsem měla po stimulaci OHSS tak jsem měla hrozný panděro, byla jsem jak v šestém měsíci. No ale pak to splasklo. 🙂
Asi je to individuální.

erine
19. srp 2009

no já se taky cpala jak kdybych nosila 4čata 😀 dva obědy, 4 toasty... žádný problém 🙂
a při OHSS jak říká papuchalková ... 6měsíc

boruvkova
19. srp 2009

Tak to budu ted nadhera, ja i ted pri me standardni vaze vypadam jako tehule, i kdyz mam nohy relativne stihle, tak od malicka mam vyvalene bricho 😠 vzdyckym i nasi rikali, at zastrcim pupek 😅

erine
19. srp 2009

hele, tak v tom případě to na tobě nebude vidět 😉

boruvkova
19. srp 2009

Holky letim domu, papa

dusice
19. srp 2009

Boruvko- já jsem taky nic nepřibrala. Jen mě zlobilo to OHSS jako Papuchalk.
Papuchalk- ženská, jak jsi přišla na toho ptáka 😀 Já si myslela, že jsi byla toho 27.5. na OPU. ET jsem měla 2.6.. Na jednu stranu si říkám, že rodit ve stejný den jako jsem se narodila je dost divné, ale na druhou stranu by to byl můj nejkrásnější dárak k narozeninám. Papuch, budete si chtít říct pohlaví prďolky? Manža by to strašně rád věděl, ale já furt váhám.

papuchalk
19. srp 2009

Dusi - Přítel má za koníček ornitologii, kroužkuje ptactvo, takže tak nějak jsem přičichla k papuchalkovi 😀 , ale nebojte, to u nás nežije, to jsou ptáci severu. Ne ne, 27. 5. jsem byla na KET, já OPU měla už v lednu. A termín porodu mám podle PM na 15. 2. a podle UTZ na 12. 2., ale třeba to ještě nějak upraví jak Tobě, tak mně. Já bych brala rodit ve stejný den, jako mám narozeniny, ale to by byl prťavec fááákt přenošenej, já mám narozeniny až v květnu. A můžeme vědět, kolik Ti bude? No a s tím pohlavím - já taky moc nevím, jednou tak a jednou tak, přítel říkal, ať se rozhodnu já, a já se teď spíš kloním k tomu, že si to necháme říct, abychom ho/ji mohli oslovovat jménem a vůbec, aby se nám to mimčo tak nějak personifikovalo... 😉 Ale na druhou stranu, jak Ti to tu píšu, tak si zase představuju, že bych se teprve v nemocnici dozvěděla, kdo to je, to by bylo taky super.
Co ostatní holky na toto téma? 😎

janik8774
19. srp 2009

boruvko,
jo,jo vím co to je pms.To jsou nálady co?
Jinak po stimulaci jsem nijak nepřibrala,ale po utrogestanu jsem přibýrala a zůstalo mi to až do porodu.Měla jsem 19kg a zbyly mi 2kg.Jinak asi se to nedá ovlivnit.Já jsem měla chutě a tak jsem pořád něco jedla.Snad jenom si vybírat co jíst.Libové maso,zeleninu,celozrné pečivo.Ale záleží na co tě budou honit chutě.Pokud budeš mít chut na něco "nezdravého" tak to těžko ovlivníš. 😀
Po minulém KETu jsem taky jedla a nedalo se to nějak ovlivnit.Pořád jsem měla hlad.Ale bylo to až po transferu - utrogestan.Za 14dní jsem přibrala 3kg a ty mi už zůstaly.Asi to neovlivníš.Můžeš to jenom zkusit .Nejíst zbytečné kalorie navíc.

janysek70
19. srp 2009

Jani, tak i už půjdeš na KET 🙂 , tak až budeš testovat, tak já snad budu nastupovat k držbě plodů 🙂

svetruska
20. srp 2009

Ahojky holky, krasne ranko, tak jak se vede 🙂

dusice
20. srp 2009

Bude mi 27. Mám pocit, že se asi rozhodnu až přímo na ultrazvuku. Sestřenice to taky nechtěla vědět. No a když jí doktor u ultrazvuku řekl, že je teď krásně poznat co to je, tak si to hned nechala povědět. Zrovna před chvílí jsem se koukala do jednoho alba.Na té prví fotce je spoustu testů- mají tam 4D ultr. a je na něm vidět krásně pindík. Fakt to vypadá dobře. Tchýně si už chudák myslela, že čekáme kluka. Já totiž o mimču mluvím v mužském rodě, protože mu řikáme- prcek, bobeš, brouček-- vše je to ten.
Janik, Janysek, Světruska- za chvilku tady budeme čekat netrpělivě my na vaše výsledky 😉 😉 😉

vombata
20. srp 2009

Ahoj holky tak jsem si procitala vase prispevky malinko jsem zpanikarila...jde o to ze v 2.dnu menstruace mi zacne stimulace (IVF)u me gyn. co me podesilo je to, ze sme s manzelem nebyli na zadne genetice...on byl na spermiogramu pak mame vysledky ze nemame zadnou pohlavni nemoc+ ja ekg tot vse...tak nevim jestli neni neco podcenene...je mi 24let a manzelovi 28let nasim problemem jsou pomale spermie s vadami...pokud nektera z vas take neprodelala geneticke testy tak mi pls pisnete jinak me fakt klepne 🙂 jsem z toho vseho ponekud zmatena tech veci je tolik...nebo se mi to jen zda...po miminku moc touzime ale to vam asi psat vubec nemusim. Predem vam dekuji za info. Mejte krasny den. Vombata

dusice
20. srp 2009

Ahoj Vombata, vůbec se neděs. Genetika se nedělá automaticky před IVF. Většinou k ní lékaři přistoupí až po pár neúspěších v IVF.

svetruska
20. srp 2009

ahojky holky
dusice ja bych si to driv chtela nechat povedet ale ted uz ne, jestli to vydrzim, chteli bychom to mit jako prekvapko...
jinak bych mela zacit stimulovat uz za 14 dni , holky 14 dni ty blaho 😀 to to leti 🙂)

vombata , me je taky 24 manzelovi 28 a taky spatne spermio a na genetice jsme nebyli, zjistena hned pricina spermia spatneho tak se nedes, nedelaji ji kazdemu...
drzim palecky a klido se k nam pridej take tedy budes v nejblizsi dobe uz stimulovat?

janik8774
20. srp 2009

janýsku,
jo,jo už se mi to blíží.Zítra mám kontrolní UZ a pak rozmrazí eskymáky.
Nějak se mi to ted vůbec nehodí. 🙂

janik8774
20. srp 2009

dusice - už je na čase aby se něco u nás dělo. 😀
Pak se hodíme do klidu a budeme kynout. 😀

janik8774
20. srp 2009

papuchalk - to jsou dobré fotky papuchalka,ale i stránky.
To bude mít zase mladej na co koukat. 😀

papuchalk
20. srp 2009

Ahoj holky
Dusi - No já myslím, že já to asi nevydržím nevědět - asi si to necháme říct. Jinak já měla docela dobrej trapas v Pronatalu, když mě vyšetřovala dr. Slámová a povídala "jééé, to je pěknej drobeček" nebo tak něco, tak já na ní - "jééé, takže to bude kluk?". Takže jsem asi něco, jako Tvoje tchýně, jenže to bylo asi v 10 tt. 😀 😀 😀 Ale nejvíc by mě naštvalo, co se stalo mé známé - oni si to nechtěli nechat říct, jenže pak na to ten GYN jaksi pozapomněl a vypadlo to z něj mezi řečí 🙂 .
Svetrus - Fakt to letí, už se těším, jak to tu s tebou budeme prožívat! A co brnění a tak? Je to OK? Jinak myslím, že když berete oba antibio, tak sexovat můžete.
Janik - A Vojtíšek je taky z Pronatalu? A eskymáci jsou schovaní ještě od dob Vojtíška? My máme taky schovaný dva eskymáky a taky několik dávek spermií, tak by mě zajímalo, kdy se to hradí a jestli mě k tomu vyzvou z Pronatalu. Aby nám to nerozmrazili, šmajra!

janik8774
20. srp 2009

papuchalk -
Vojta je z Pronatalu,eskymáky mám ještě z dob Vojty.Tenkrát se vybýralo z 22 miminek.Ted už jich mám jenom 13. 😀
Mě Pronatal poslal dopis a tam mi nabízel co s tím dál - jestli pokračovat či zlikvidovat.Oni asi nesmějí bez tvého vědomí.Asi po 3letech mě kontaktovali.

vombata
20. srp 2009

Pro Svetruska+Dusice: diky moc za info moc mi to pomohlo... 🙂 se stimulaci zacnu nevim kdy protoze mam menstruaci hrozne nepravidelnou treba i mesic zpozdeni...proste to bude necekany 🙂 docela mam respekt z tech injekci...ale nesmim bejt podelana jsou horsi veci 😵

gucci
20. srp 2009

zdáááááár ženy
něco nového?

papuchalk
20. srp 2009

Gucci - co Ty a zjišťování pohlaví miminka? 😵

gucci
20. srp 2009

áááá tak to řešíte aktuální téma 😀
páč nám dnes dr. na 100% potvrdila co že to čekáme 😎
nemám to ještě v pase, protože jdu v pondělí s kámoškama z koně na kafčo, tak jim to chci říct osobně

gucci
20. srp 2009

já jsem dycky říkala, že to nebudu chtít vědět, ale to ti prostě nedá, tak jsme se nakonec domluvili s manžou, že si to necháme říct, ale kámošům to neřeknem, at maj překvápko

gucci
20. srp 2009

a vybrané jméno neříkáme nikomu 😉

dusice
20. srp 2009

Gucci, takže se to dovíme až v pondělí? ☹ Co vám říkají rodiče na to, že jim nechcete říct jméno potomka? Já už jsem to taky naznačovala(mám na to stejný názor jako ty) a už začíná být náznak urážlivosti(nafouklé papulky).

jmisa
20. srp 2009

Ahoj.
Gucci, máš recht, nikomu jméno neříkej, stejně budou mít rodiče přípodotky. Nás furt přemlouvali, že jsme vybrali blbé jméno atd. Mohli jsme mlčet a vyslechnout si přípodotek jednou po porodu, takhle to říkali 10týdnů 😀

jmisa
20. srp 2009

A já bych tedy řekla, že je to kluk 😀

svetruska
20. srp 2009

Ahojky holky,

papu brneni odeslo i s cervenym flekem a je to ok na slunicko ted vubec nelezu / jen v aute do me pere ale mam to celekm kousek do prace tak to zvladnu 😉 / jinak jsem zavrena doma radeji, kdyz jdu ven a musim sedet ve stinu tak me to stve 😀 ...

vombata neni zac 😉 , a k te Ms a stimulaci ja treba vubec nebudu zacinat stimulovat pri MS ale mimo takze to opravdu kazda ma uplne jine 🙂

jinak holky mam strasne stavy horka mam pocit ze se sama o sebe popalim 😅 , vetrak na 3 namireny primo na me a ja nic furt hoorko a ted uz 3 noci vubec nemuzu spat porad se prevaluju 😢 / asi ten prechod /...ale jest do toho me zacali bolet prsa jako by tvrdla nebo nevim jak to popsat myslite ze to muze byt taky tim prechodem ...?
erin a taky se mi derou z podprdy 😀 kez by to tak zustalo normalka nemam nic a ted...😀

janysek70
20. srp 2009

Svet, jo perou se v tobě hormony......, teď víš, jak se jednou budeš cítit po padesátce. Návaly horka jsou prý naprosto normální