Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
24. čer 2011

@ankava ankavi moc ti děkuji a doufám, že to tak bude, a budem se radvat aspoň z 10 kvalitních kousků 🙂 🙂 na moje 34leté vaječníky je 16 folíků po osmidenní stimulce obdivuhodný výkon, tak snad to tak dobře půjde dál, bojím bojím 😉 😉

ankava
24. čer 2011

@sedmitecka neboj... na úspěch stačí jedno, a jestli mezi těmi deseti to jedno kvalitní bude, tak je to doma 🙂 🙂
já měla jen dva folíky a jakou mám teď doma ještěrku 😀 😀

sedmitecka
25. čer 2011

takžeeeee holky, jsme doma aaaaa - jsem výkonná 34-letá slípka 😉 , docent jen čubrněl...... odsáto 18 folíků a v nich 13 vajec, z 10,které byly čištěny pro ICSI jich je 9 zralých, takže všechny nabodnuté, a ty 3 další kousky jsme nechali na doporučení embryologa svému osudu oplodnit přirozeně, tak jsme zvědavá, jestli to umí samy 😕
je mi ok, po cestě jsme dali obídek a teď jdu chrnět, abych mohla večer se známými na večeři, břicho bolí trochu víc než minule, takže sexík tentokrát asi nebude 😀 😀

petula22
25. čer 2011

@sedmitecka teda, to byl výkon, ty slípko 🙂. Tak at se úspěšně vyvíjejí 🙂)))

ankava
25. čer 2011

@sedmitecka držím palce, ať z toho vyjde jeden výstavní kousek s termínem porodu 31.3.2012 🙂 🙂

A jen pro podporu ostatních, co se zatím snaží. V Pronatalu děti umí 🙂 Moje půlroční holka je jako čert... točí se, plazí se, kutálí.... 🙂

petapal
25. čer 2011

@sedmitecka tak to je super ja ho mam doma tu genetiku ,ale jen mi slo o to zda si to nebudou oni chtit vyzadat a aby se zas nečekalo. Chtela bych od apolinare odejit a zkusit pronatal. slysela jsem na nej jen samou chvalu. Ale asi stejne budu muset mit ted pauzu 3mesice ,že aby si telo odpočinulo od hormonu hned vz dalsich mesicků mi asi nebudou delat 2IVF?

eyael
26. čer 2011

@petapal - Pronatal je dobrá volba, děti umí, jsem toho důkazem 😉 když teď budeš přecházet, stejně si to nějaký čas vezme, než si tě objednají, zkontrolují všechna vyšetření případně udělají nějaká doplňující, která budou potřebovat. Navíc budou prázdniny, to mají volnější provoz, nerozjíždějí moc stimulky a mají dovolené, takže to u tebe vidím stejně spíš na to září, že by se začalo něco víc dít 😉 tímpádem i tělo bude mít dost času se vzpamatovat 😉 držím pěsti pro štěstí do dalšího snažení 😉 😵

eyael
26. čer 2011

@sedmitecka - zlatko, gratuluju k úrodě! Když si to čtu, okamžitě si vybavím sebe před lety! Taky jsem měla stejný věk, 13kousků, 10ks ICSI, 3 se snažili sami, z těch 10ti jedno vyřadili a zbylo jich 9ks 😉 😅 Nakonec jsme dali zavést dvě a byla z toho dvojčata a 7kousků nám zůstalo na KET 😉 Z dvojčat tedy máme jednu princeznu (syndrom mizejícího dvojčete v prvním trimestru), ale teď čekáme druhé 😀 jsem stráášně napnutá, jak to vše bude u tebe dál! 😉 😅

sedmitecka
26. čer 2011

@ankava 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sedmitecka
26. čer 2011

@eyael ahoj kočko, moc děkuji, snad tě budu následovat 🙂 🙂 🙂 🙂 jsem taky napnutá, pořád na ně myslím a přemlouvám všechny svaté......hlavně jsem zvědavá, jestli se oplodní aspoň nějaké z těch 3, co to zkouší samy, bez ICSI 😕 😕 😕 😕 😕
mám strach, ale těším se.....

sedmitecka
26. čer 2011

@petula22 snad budou 🙂 🙂 🙂 🙂 držte palcáky dál prosím 😉

@petapal objednej se klidně hned, oni s itřeba budou chtít dodělat nějaké testy vlastní.....a ano, tři měsíce bys měla mít pauzu, ty hormony tělo docela huntují, potřebuje regeneraci 🙂

saraher79
27. čer 2011

@sedmitecka Čau kočko, tedy slepičko 😀 To je pěkná úrodička. Jsem napnutá, jak dopadnou ty 3 přírodní kousky 😉 Jé, kdypak budeš mít bobečky u sebe? Moc držím pěsti 😉
@petapal Ahojky, tak jestli se rozhodneš pro Pronatal, tak to v září budeme asi absolvovat spolu 🙂 Mě čeká 3. IVF a chci jít v září, určitě to bude superplodný měsíc 😀

sedmitecka
27. čer 2011

@saraher79 ahojda, září je super měsíc, loni se mi to v září povedlo (sice s blbý, koncem ,ale povedlo se 😉

já dnes volala laborku, a pokračují v klutivaci, takže to první důležitý dělení zvládly, bojovníci naši 🙂
mám nervy a těším se, transfer asi středa nebo čtvrtek.....

petula22
27. čer 2011

Ahoj holky, tak se to u nás začíná komplikovat ☹ . Byla jsem si pro předoperační vyšetření a zhoršila se mi štítná žláza, zítra jedeme na UZ, tak uvidíme, co mi řeknou, ale myslím, že nám to stopnou, mě z toho hrábne 😢 😒

@sedmitecka To je paráda, že se jim daří 😵

bruni
27. čer 2011

@petula22 a kolikátý jsi den? myslíš že se to zhoršilo kvůli stimulce? 😨

petula22
27. čer 2011

@bruni Dnes jsem 6 DC a patý den stimuluji, tou stimulací to není, krev mi brali ještě před tím, já se se štítnou už dlouho léčím, v únoru mi i v Pronatalu na ní brali krev a byla v normě a během 3 měsíců se takhle zhoršila 😢

bruni
27. čer 2011

@petula22 aha, tak snad to bude dobré, když už stejně stimuluješ, třeba to nestopnou 😕

hanik1983
27. čer 2011

Hojky holky!! Jsem tu nová a tak vás všechny zdravím🙂. CHtěla jsem se poptat těch zkušnějších na pár věciček. Byla některá z Vás v Pronatalu?? Asi takhle...My se snažíme s manžílkem o potomka od roku 2006 a to s jedním samovolným potratem:(. Teprve teď jsme se rozhoupali a snahu jsme přenechali odborníkům 🙂. Vybrali jsme si Pronatal v Teplicích a již máme první konzultaci za sebou. Zítra jedeme na krev a pak mě čeká ultrazvuk. Pan doktor (velký sympaťák) 🙂 , nám doporučil přímo umělé, kde to do mě vloží už oplodněné. Na základě toho, že prý máme hodně negativ ( já mám podezření na endometriozu, kterou mi na Laparoskopii nepotvrdili a ani nevyvrátili a k tomu ještě vysoký prolaktin, který mám tedy již v normě a manžílek má sníživou pohyblivost spermií). Holt jsme oba tak trochu chcípáčci 🙂, ale už to beru s nadhledem 🙂. Holky, máte někdo s Pronatalem zkušenosti??

petula22
27. čer 2011

@bruni Právě že bude asi problém co potom, mám sníženou funkci a když ty hodnoty nejdou v normě, tak to způsobuje potraty, postižení...

saraher79
27. čer 2011

@petula22 Peťo a na to nejdou dát nějaké léky, vyšší dávky a tak? Sakra, snad se ti to tak moc nezkomplikuje. No kdy ti řeknou nějaký verdikt? Budu na tebe myslet, uvidíš, že to bude v pořádku 😉
@sedmitecka Děláš nám jen samou radost, oplodnili se i ty přirozený? Jen tak dál 🙂
@hanik1983 Ahoj, s Pronatalem tu máme zkušenost všechny, proto se to tak jmenuje ta diskuze 😀 Ale myslím, že Petula22 taky navštěvuje Teplice.

petula22
27. čer 2011

@saraher79 Jo jo, hned mi navýšili dávkování na štítnou, ale to chvíli trvá než se to srovná 😖 . Zítra mi řeknou co a jak.

sedmitecka
27. čer 2011

@hanik1983 ahojda, no mylsím, že v téhle diskusi máme s Pronatalem všichni zkušenosti, koukni, jak se diskuse jmenuje 😀 😀
miminka tam umí, takže s chutí do tho, jsi v dobrých rukách!!!§ a proč jste se odhodlali až teď? my jsme je navštívili po roce marné snahy.....

petula22
27. čer 2011

@hanik1983 Ahoj, já taky chodím do Teplic, chodíme taky k dr.Lojkovi, ale máme z něj smíšené pocity, někdy dobrý někdy mi nesedí, ale to asi bývá u všech doktorů. Kamarádka má z Teplic dvojčátka 😀

sedmitecka
27. čer 2011

@petula22 petul, ta štítka je mrcha hnusná, ještě, že už jí nemám 😉 ale když ti zvednou dávku euthyroxu, měla by se do pár dní normalizovat!!!!! držím palečky moc!!!!!!
horší by bylo, kdybys měla zvýšenou fci, u té snížené je to lepší!!!!!

sedmitecka
27. čer 2011

@saraher79 jestli se chytly i ty přirozený se dozvím až v den ET při konzultaci s embryologem...v Pronatalu ti do telefonu nic neřeknou, jen, že se kultivují dál, nebo že máš už dojet na transfer....

petula22
27. čer 2011

@sedmitecka Minule když mi to vylítlo, tak jsme to dávali dohromady půl roku, chvíli jsem se právě dostala do hyper... Je k vzteku, hlavně že dr.říkal, že je zbytečné dělat zase testy, když mi je dělal v únoru před IUI a bylo to dobrý.

petapal
27. čer 2011

@saraher79 prosimte a pisnes mi čslo na pronatal jezdis do Prahy do nej? diky nebo nejaky kontakt na ne dekuji ti

saraher79
28. čer 2011

@petapal Já na ně číslo nemám, chodím do ČB, ale holky určitě jo, třeba Sedmitečka. Myslím, že číslo bude i na jejich stránkách. Držím pěsti

petula22
28. čer 2011

Holky moje, tak máme kontrolu na UZ za sebou. Štítnou mi vzali docela v pohodě, že když mi hned navýšili dávky, tak by se to mohlo do těhu srovnat, to se mi tak ulevilo. Jinak vajíčka zatím nic moc, na levo 2 po 15 mm a napravo taky 2 po 10 mm, tak mi navýšili dávky a v pátek znovu na UZ a v pondělí by mohl být odběr.

saraher79
29. čer 2011

@petula22 Tak to je fajn, že ti to nestopli, uvidíš, bude to v pohodě 😉 I tahle úrodička stačí, v podstatě potřebuješ 2 vajíčka teď a 2 na další sourozence, tak to máš akorát 😀