Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lesnenka
2. kvě 2008

to asi jo, já jsem na tebe pořád myslela a škoda, že to nevyšlo...

lesnenka
2. kvě 2008

to asi jo, taky jsem na tebe celou dobu myslela...škoda,že to nevyšlo...Já prve měla taky 3x Pregnyl a nic a po hormonech a IUI to vyšlo.

luzza
2. kvě 2008

les
rešlová mi řekla,že se mám objednat 9.-12.den cyklu na ultrazvuk...
myslí tím do pronatalu,nebo sem do špitálu???

luzza
2. kvě 2008

a kdy jí mám zavolat,poraď...

luzza
2. kvě 2008

první den cyklu mám dnes 😖

lesnenka
2. kvě 2008

jestli budeš od toho 9-12dne cyklu v práci (čtvrtek je nejlepší), tak jí brnkni a domluv se s ní. Když jsem byla takhle, tak mě vzala na UTZ hned dolu jak je příjem...nebo ti řekne na kdy se máš objednat. mě dala rovnou číslo na sebe ve špitále a tak jsme spolu komunikovaly nebo jí zavolej na mobil, že jsi to dostala, tak kam máš přijít na další UTZ. Už ti volali výsladky z Pronatalu?

luzza
2. kvě 2008

ne,nevolali nic... řekla,že zavolá jen když bude něco špatně...
číslo na ní mám... i to špitální... tak se s ní nějak domluvím 😉

dckami
2. kvě 2008

Luzz,
jen pro informaci: v Teplicích v květnu IUI ani nedělají. Když jsem tam byla ve středu, tak mi dr. Schmitz říkal, že jim marodí druhá laborantka a IUI museli zastavit, protože to nestíhají, ale od června zase začnou. 😉 Já se na utz objednávala hned, když jsem to dostala.
Zatím se loučím, vezu Elišku na aerobic a musím na nákup a na hřbitov - děda má dnes výročí úmrtí, tak tam chci zapálit svíčku a dát kytičku.

luzza
2. kvě 2008

dckami
ahá 😨 to sem nevěděla...
a na ultrazvuk se teda objednám co nejdřív...
a v červnu půjdem spolu 😉

kul2008
4. kvě 2008

Ahoj holky,
příští týden začínáme stimulovat a za měsíc jdeme do Pronatalu na druhé IVF (nebo ICSI). Problém je především na mé straně (jsem chlap 😉 - mám jich málo, blbejch a línejch). Tady vás hodně píše o genetice, ale nás nikdo na nic podobného neposílal. Netušíte, o čem genetické vyšetření je (k čemu to vlastně slouží, a tak)?

jmisa
4. kvě 2008

Kul, můj muž má taky málo, líný a ještě nejsou normální 😉 Na genetiku nás poslali kvůli tomu, že se jim nezdálo normální mít tak špatné spermie ve všech třech parametrech - tvar, pohyblivost, množství. Částo to bývá způsobeno genetickou vadou, takže nejdřív nás čekala genetika - což je v podstatě jen odběr krve a pohovor o nemocech rodiny, plodnosti sourozenců apod. Ale stejně u nás na nic nepřišli.

Držím palce.

kul2008
4. kvě 2008

Jmisa, díky za odpověď. Jestli to dobře chápu, tak genetika stejně nemůže zvýšit naše šance na těhu. Navíc, jestli si dobře vzpomínám, tak můj SPG je jednou dobrý, jindy katastrofa...
Asi před dvěma měsíci jsem začal dlabat Éčko, selen, zinek, teď navíc kyselinu listovou, tak jsem zvědav, jak pomůžou 🙂 .

jmisa
4. kvě 2008

Kul, nee, genetika nepomůže, ale v případě zjištěné genetické vady - např. cystická fibroza se pak musí vyřadit klučičí potomstvo, protože by bylo postiženo. Povídali nám toho víc, ale jen tohle mi zůstalo v hlavě.

Můj muž má špatné spermio stále, nepomohlo ani pojídání vitamínů po dobu 10 měsíců. Ale třeba budete mít větší kliku.

gucci
5. kvě 2008

dobré ránko holky, něco nového?

luzza
5. kvě 2008

ahoj holky...
tak jsem objednaná v Pronatalu na příští pondělí na ultrazvuk... zkusíme to prý ještě jednou s pregnylem... 😒
jinak v červnu mě čeká 1.IUI...
doktorka objednala Puregon...ten má asi sloužit ke stimulaci před IUI?? Holky,ten se píchá či co??
A každý stimuluje před IUI??
děkuji
Lucka

campi
5. kvě 2008

Ahoj Gucci, hlasim odber vajicek. Vcera jsem byla na OPU (tak se rika tomu odberu v narkoze) a ze 17 folikulu bylo 9 vajicek. Ted uz se kamaradi se spermiema ve zkumavce a zitra pravdepodobne embryotransfer. A ja si dala dneska totalni flakando, i kdyz mi dneska uz vubec nic neni. Po odberu jsem mela trochu bolesti v podbrisku, spala jsem cele odpoledne - ale spis po narkoze, dneska uz nic necitim.

campi
5. kvě 2008

Luzzo: ja pred IUI stimulovala, mela jsem jenom jedno - vicemene proto, abychom vyzkousely, jak budu reagovat na stimulaci kvuli budoucimu IVF.

campi
5. kvě 2008

Jinak se pry v prazskem Pronatalu planuje rekonstrukce, po dobu oprav budou ordinovat jinde, ale je dobre to vedet, aby clovek pred tou rekonstrukci stihnul co nejvic.

gucci
5. kvě 2008

jéééé campi tak to moc držím palečky 😵
já vypadala tak nadějně, ale dneska mi klesla teplota a vypadá to, že každou chvilkou přijde MS 😒 , jsem smutná, fakt jsem čekala, že to vyjde, i příznaky tomu odpovídaly, já už fakt nevím...přemýšlím, že napíšu do pronatalu, že když už beru ten clostil tak at nám zkusí jedno IUI...protože mám dojem, že mám problém s udržením

luzza
5. kvě 2008

campi
ahá
takže zítra jdeš na to??? 😵 😵

luzza
5. kvě 2008

campi
já jezdím do teplického pronatalu 😉
tak tam snad žádné opravy nechystají 😀

campi
5. kvě 2008

Gucci: IUI urcite, pojistovna jich hradi - myslim - 6 do roka a taky budes trochu dal, vyzkousite novou variantu.

Luzza: zitra budu rano volat do laborky a objednaji me na nejakou hodinu - bud dojde k ET nebo pripadne reknou, ze nic nezbylo. V prazskem Pronatalu pry neinformuji o vyvoji po telefonu, jinde treba rikaji, kolik jich zbylo, jak rostou atd.....

luzza
5. kvě 2008

campi
tak to přestali dělat...
ale mám kolegyni z práce,které vždy do telefonu řekli,jak to vypadá s embryjkama...to vím určitě!! A jezdila do Prahy!!

luzza
5. kvě 2008

campi
kolik stojí ty injekce Puregonu??

campi
5. kvě 2008

Jejda, to si nepamatuju, kolik jsem doplacela za Puregon... Myslim, ze tisicovku a byly to dve baleni.

Na IVF byl Gonal - doplatek 4.500 a jedno cele pero mi zbylo.

luzza
5. kvě 2008

campi
jo,děkuju...
a píchá se jednou denně??
a kolikátý den cyklu se začíná??

campi
5. kvě 2008

Ja pichala jednou denne (teda ne ja, ale manzel nebo sousedka), byly to injekce bez pera.

Zacinala jsem 2.DC, ale nekdo zacina az 3.DC. Ja mam trosku driv ovulaci - 11.DC, Pregnyl mi pichli 9.DC. Mela jsem 4 folikuly, ale IUI stejne nevysla. Pravdepodobnost je tam pry 15 % - to je stejne jako u normalniho pohlavniho styku. Ale pokud ma zena fyziologicky problem (jakysi blok za deloznim cipkem, takze nepousti normalne spermie dovnitr) nebo muz pomalejsi spermie, tak to ma urcite smysl.

jmisa
5. kvě 2008

Ahoj,
v Pronatalu Ti fakt neřeknou, jak na tom jsou miminka, řeknou dneska přijeďte a budete platit tolik a toli, z toho se dá odvodit, jestli máš něco do mrazáčku a nebo řeknou, volejte zítra.

kul2008
5. kvě 2008

Luzza: ahoj, my jsme před IUI nestimulovali (a to už jich máme pár 😉 za sebou), manžovfa jen dostala nějakou injekci těsně před zákrokem. Asi to záleží na tom, u koho je problém (já mám špatný SPG).

Nevíte někdo, jestli výsledek v Pronatalu nejsou scholný napsat třeba po e-mailu? To nevydržíme nevědět, jak se jim daří od OPU do ET 😒

jmisa
5. kvě 2008

Kul, to v Pronatalu nesděluji, Volá se až obden po OPU a to řeknou, jestli přijet na transfer nebo volat další den ráno.
Při propouštění po OPU dostane manželka lejstro, kde bude napsáno, kolik folíků, kolik vajíček a kdy volat a jak brát láky.