Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

akvy
24. led 2009

I26 já stíhám všechno. 😀 Jsem v práci do rána, takže makám, co to dá.Já jim tady ten PC zavařim! 😀 😀
Janýsku, fakt? Já tam byla na 10. hod., ale MUDr. Vobořil byl na sále, tak si mě vzal MUDr. Kult, byla jsem u něho poprvé, byl příjemný. Šla jsem si pro rozpis. To si příště můžu na MUDr. Vobořila počkat? To asi ne, viď? 🙂
29.1. ve 14.00 hod. jdu na UTZ, nepotkáme se? 😎

janysek70
24. led 2009

Já tam byla taky poprvé a na rychlo objednaná telefonicky k dr.Vobořilovi před 2. IVF, původně jsem měla absolvovat v jiném CARu, ale nastaly technické problémy, tak to bylo takhle narychlo domluvené přímo s ním, tak jsem si tam na něho čekala a vím, že tam asi dvě paní chtěly dr. Vobořila a pak šli k dr. Kultovi. Já jsem dnes 1. DC, takže tam jdu až příští cyklus a to 2. DC pro rozpis a léky a začnu stimulku....

akvy
24. led 2009

No tak ta jedna jsem byla určo já. MUDr. Vobořil je výborný, byl mi doporučen a jsem za něj moc ráda. 🙂 Ale četla jsem tady, že jsou to všichni machři. 😀 Já jsem přešla do Pronatalu přešla z Gennetu. Držím palce!!! 😀

janysek70
24. led 2009

Nemáš tmavé dlouhé vlasy? Já jsem přešla z Arlety Kostelec n.O., oni dříve spolupracovali a transfery se dělaly v Pze, ale nějak se asi rozkmotřili, tak jsem musela hledat narychlo východisko... Prý mají moc dobrou laboratoř. Dr. Vobořil mi taky hned sedl a potěšil a já jsem se uklidnila a věřím, že se zadaří.

janysek70
24. led 2009

Akvy, teď jsem si vedle na diskuzi přečetla, že máš levý vejcovod odstraněný...., tak to je druhá věc, kterou máme společnou, já jej také nemám a taky jsem přišla zrovna o ten levý 🙂

akvy
24. led 2009

No, mám dlouhý, kaštanový vlasy. 😉 Věřím, že budeme v Pronatalu spokojené a že brzy zadaří nám všem 😀
Vejcovod nemám, ale mám ještě jeden-funkční. 😀 Já věřím, že mi tady pomůžou. pronatal mi byl doporučen hodně holčinama. 🙂
Jůů, to je hodin, jdu něco tvořit a zítra zase juknu. Janýsku a všichni pa. 😎

jmisa
25. led 2009

Holky, když chcete k určitému dr., musíte se už k němu objednat. Jinak vás při objednání napíšou, kde bude zrovna volno. 😉

dusice
25. led 2009

Dckami, hodně štěstí, dej pak vědět, jaká byla úrodička 🙂. Já se chystám do Pronatalu ve čtvrtek- už jsem moc zvědavá, jak to tam teď vypadá.

akvy
25. led 2009

Ahoj dusice, ve čtvrtek? Já taky a v kolik tam budeš? Já jdu na 14.00 hod. na UTZ? 🙂

dckami
25. led 2009

holky díky za podporu, jdu si zkusti jít lehnout, ale jsem nervozní jak před maturitou, tak nevím, zda usnu 😔 .
Už teď vím,že úroda bude minimální, na utz bylo pouze 5 folíků, ale jsem ráda i za ně. 😉

lenkacar
25. led 2009

dckami přeju hodně štěstíčka..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

dusice
26. led 2009

Akvy, já tam mám být už v 11:30. Doufám, že to dopadne, protože mám od včerejšího večera teplotu 38,5 ☹ - vypadá to, že se o mě pokouší asi nějaká chřipka. Jestli se z toho nevyležím, tak asi nebudu moci na tu krev jít.
Jsem hrozně zvědavá, jak dopadla Dckami

dckami
26. led 2009

aho kočky,
tak hlásím že i já to mám za sebou, odsáli mi 5 foliků a mám 5 vajíček. Teď budeme pouze čekat a volat, zda bude PK. Tak ležím, břicho mě trochu bolí, ale nejhorší jsou žíly - nemohly mi píchnou kapačku, protože mám špatné neviditelné žíly, tak mám rozpíchané obě ruce na zápěstí i na předloktí. Bolí to i připsaní na pc. Tak toho nechám. ztaím páááá. 😉

jmisa
26. led 2009

Dckami, tak vidíš, tolik jsem jich nikdy neměla. Držím palce.

dusice
26. led 2009

Dckami, jen tak dál..... 🙂 Ještě před měsícem jsem měla strach z dalšího IVF, ale teď už se zase začínám těšit- naděje umírá poslední 🙂 .

akvy
26. led 2009

Ahojky, tak jsem se dneska konečně dostala k PC.
Dusice- to je mi líto, koukej ležet, popíjet čajích s rumem a ať se o Tebe Tvoje drahá polovička hezky stará! 🙂
Dckami-moc gratuluji, to je hezký počet. Nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě. Já jich měla jenom 4 a 3 se oplodnily. Moc držím palce a hezky odpočívej, ať se mimískům u Tebe líbí. Přeji Ti samé dobré zprávy! 😀

sjanka
26. led 2009

ahoj holky,
tak pozeram ze vacsina z vas uz smelo stimuluje,.... super pokroky, my cakame na schvalenie ziadosti a 4 unora budem vediet ci sa moje hormony umudrili a mozme koncom unora zacat stimulovat na 😲 snad vsetko bude ok a ide sa na to 😉 ale som z toho taka nejaka presla vsetci v okoli hlasia ze su tehu,... pripadam si ako nefunkcne radio 😢 holky keby nie tohto webu tak som davno na prasky, este ze sa mozem niekedy pozriet a poklabosit s vami,... hold to vsetko chapu najlepsie zenske ktore si tym presli,... 😀 a maju potom z mimi o to vacsiu radost a neberu to ako samozrejmost 😀

dusice
26. led 2009

Akvy, moje drahá polovička leží vedle mě heká taky 😅 . Dneska skolila chřipka i jeho. Ale dovezl kuřecí maso na polívku, takže společnýma silami jsme si uvařili něco na posilněnou.
Sjanka, tyhle pocity znám. Každou chvilku slyším, že další má kamarádka nebo kolegyně je těhotná. Musíme bojovat- přeci jednou to vyjít musí 😠 😠 😠 Já začnu se stimulací( s dlouhým protokolem) až v březnu, takže doufám, že do tý doby tu už bude plno těhulek 😀

sjanka
26. led 2009

ahoj dusice,
suhlasim hlavne nech sa nam dari a na tieto pocity potom rychle zabudneme 😀 😀 ja uz sa neviem dockat, ale pozerala som si na nete video ako sa vlastne picha perom puregon a uz z videa som vystrasena tak to bude asi pekne divadlo az si to budem pichat, dufam ze po prvej davke to uz pojde samo, som straspytel 🤐 aky protokol budem mat este neviem, cakam na schvalenie a potom si pojdem po lieky

kaja23
26. led 2009

ahojky, tak koukám, jestli už je z pronatalek někdo těhu...
My jsme dneska byli na druhý IUI, tak hledám na netu příběhy, kdy byla druhá IUI úspěšná i přes nepřízeň,ale nějak mě opouští naděje ☹ Jinak mám pocit, že každý měsíc je v pronatalu víc a víc lidí a není si kam sednout...takže nás "v tom" jede opravdu dost. ☹

sjanka
26. led 2009

ahoj kaja,
ono je to asi aj kvoli tomu ze zima je na taketo veci najvhodnejsia - clovek nema extra planovale dovolenky, je po vianociach tak vsetci pracuju na tom aby mali buduce vianoce krasny darcek 😲 boli sme v pronatale zatial iba raz - vsetko vybavim u gynekolozky a do pronatalu chodim len ked je to nevyhnutne presne kvoli tomu ze uz len dovolat sa tam je nadludsky vykon a nejak sa tam necitim uplne dobre totiz vsetci vieme o com kazdy premysla a aky je kazdy nervozny,.. prislo mi to minule v cakarni ze by sa dal adrenalik krajat 😒

dckami
27. led 2009

ahoj kočky,
před chvílí jsem si volala do Pronatalu, jak se mají naše "dětičky v mističce"- tak z 5 vajíček máme pouze 4, na ET jedeme v pátek ve 12.30 hodin. 😉

jmisa
27. led 2009

Dckami, 4 stačí, dva do břicha a dva do mrazáku. 😉

kaja23
27. led 2009

dckami, teda já Ti závidím, že už jste takhle daleko, budu držet palce 😉

akvy
27. led 2009

Dckami, SUPER!!! 😀

kaja23
27. led 2009

holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli nevíte, kolik stojí cyklus IVF v Pronatalu (oba jsme VZP). Příští měsíc jdeme na konzultaci ohledně IVF a je mi blbý se ptát. Je jasný, že to nemůžeme počítat, ale abysme byli "připravený"..díky za odpovědi

atlaselka
27. led 2009

Ahojky můžu sem občas mrknout? Myslíte pronatal v Praze? Chodím ještě na diskuzi IUI.To nás poprvé čeká,pokud nestihnem v únoru tak v březnu.Já teda chodím k nám,ale s Pronatalem spolupracují,takže na samotné IUI pojedem do Prahy,no ještě uvidíme.Máme to přes sto kiláků,přítel moc po praze nerad jezdí,uvidíme jak to všechno zvládnem.Asi budem muset v Praze přespat,většinou se chodí asi ráno že?Ještě asi přijdu s otázkama 😉 Mějte se tady všichni krásně,všem přeju hodně štěstí a at to vyjde.Jednou přece musí ne.

jmisa
27. led 2009

Kajo, těžko říct, záleží jaké zvolíš injekce, jaké budou nadstandardy.

Za lepší léky se doplácí cca 4500.
Pokud je potřeba ICSI - při špatných spermiích, malém poštu vajíček - 7000 Kč
Prodloužená kultivace 2500
Mražení nadbytečných zárodků - 5000
KET - 6700 (včetně katetru)

Orientační cenu Ti řeknou při pohovoru nad IVF, podle toho, co bude v konkrétném případě přicházet do úvahy.

jmisa
27. led 2009

Atlaselka, mám dojem, že IUI dělají během dopoledne.
Ráno se dělají odběry vajíček na IVF.

sjanka
27. led 2009

ahojte,
kaja23: cely cennik mam doma, vecer ti ho poslem, cca priprav si 20 000 (tiez sme vo vzp a cennik som uz konzultovala), prvy pokus ivf je drahy pretoze tam sa robia veci, ktore sa potom uz nemusia robit,... nam budu robit isci - 7tis, kanilka na tranfer stoji 500, lieky 5 tis (uhrada pri preberani stimul. balicku), zmrazenie embryi 2500 ?, .. nepamatam si to 😠 napisem vecer resp. poslem do emailu ofoteny cennik ak chces.
zatial