Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

olca5
25. bře 2009

jmisa, taky jsem četla, že jsi tu psala, že se nemusí po ET jen ležet. To mi tam nikdo neřekl. Já jsem 3 týdny byla zalezlá v posteli a ty tady píšeš, že se má chodit na procházky...Tak už vím, jak se příště chovat...

olca5
25. bře 2009

jmisa, já právě vůbec nevím jak se s nima domlouvat. Takže když zavolám na recepci, tak ona mě tam zapíše a nemusím jí říkat ani jméno doktora?

jmisa
25. bře 2009

Olco, jméno doktora jí neříkej, stejně nemusí mít Kult službu.

Byla jsem na transferu 3x a pokaždý nám řekli, že rozhodně ležení nepomáhá, hezky procházkovat a být v psychické pohodě. Jen nic těžkého nezvedat a neskákat.

gucci
25. bře 2009

jj mě říkali to samé co jmise, když jsme byli na IVF pokecu

dusice
26. bře 2009

Ahoj holky!
Gucci, tak s recepcí mám podobné zkušenosti. S doktorkou jsem byla domluvená, že si mám dojít na injekci dipherelinu 2DC. Řekla mi, že stačí zavolat den předem. No a na recepci mi řekli, že volám pozdě a že mě nemají kam napsat(dát injekci trvá max 5min). Nakonec jsem na ní nešla, protože jsem kvůli imunologii musela jít ještě jednou na krev polovině cyklu, takže jsem nemohla mít v sobě žádné hormony. Teď v březnu jsem tam volala opět- tentokrát dva týdny předem- teď mi pro změnu řekli, že volám moc brzy, že mám zavolat tak den předtím. No nezastřelily by jste je tam?! Ty ženské na recepci opravdu nic nevědí. Myslím si, že by měly být alespoň trochu proškolené v některých pojmech.
Olco, já jsem taky byla na KETU už po druhém cyklu. Když budeš mít dobře narostlou sliznici, tak by neměl být problém. Po ET opravdu ležet nemusíš. Je to přesně tak, jak napsala Jmiska a jak to říká docent Mardešic- není to nemoc, takže se to nedá vyležet.
Janysku, tu imunologii si prosaď. Celkem se divím, že ti jí nechtějí udělat- většinou po dvou neúspěšných IVF s tím nedělají problémy.
Jmisko, koukala jsem, že čekáte chlapečka. To musí mí tatínek radost. Tenhle rok je těch kluků nějak moc. Teď se nám v práci narodili už tři- je to celkem změna- minulé dva roky jsme tu měli samou ženskou.

jmisa
26. bře 2009

Ahoj všem.

Dusice, jj, je to kluk jak buk 🙂 Muž má radost a mně to bylo jedno, co to bude, hlavně, že to bude 🙂

Já jsem tedy s recepcí zase velký problém neměla, akorát jednou mi řekla termín a nezapsala mě, takže pak na mě koukali jako zjara, co tam dělám. 😀

gucci
26. bře 2009

holky, tak dneska na 11 tam fičíme, tak snad si nás tam poznačili 🙂

olca5
26. bře 2009

Ahoj holky,

jmisa, tak já to zkusím se tam objednat a uvidíme co uvidíme.
No s tím ležením, nám tam řekla, že máme být v pohodě a nohy nahoru, tak nevím....
dusice, díky. Aspoň vím, jak se příště chovat.
Já jsem s recepcí taky problémy neměla, tak doufám, že to teď nezakřiknu 😅

jmisa, může se ještě zeptat. Tobě vlastně se uchytilo jedno miminko, jak to poznáš? Začneš krvácet nebo ti to řeknou normálně až z ultrazvuku?

olca5
26. bře 2009

gucci, držím palce 😉

dckami
26. bře 2009

Gucci, podávej hned zprávy, jak to vypadá.

Já byla ráno na kontrolním utz - folikl narostl na 16 mm, sliznice 8mm a IUI mám naplánovanou na pondělí. 😵

janulinek23
26. bře 2009

dckami a odkud jsi ty jestli to neni tajné? ty jsi chodila také do prahy?

dckami
26. bře 2009

Nene, já jezdím do Pronatalu Nord Teplice, jsem z Děčína, podívej se na fotku, tam to máš napsané. 😵

jmisa
26. bře 2009

Olco, uchytila se nám původně obě, ale v 7tt jedno zamlklo. Poznáš to jen na ultrazvuku. Nekrvácela jsem vůbec.
Na ultrazvuku se chodí asi 21 dní po transferu.

olca5
26. bře 2009

jmisa, tak to jo. A nevíš teda jak to poznáš, že se uchytilo jen jedno? Taky až na ultrazvuku nebo se to projeví i jinak, třeba tím krvácením?
A myslíš, že bych to teda měla zkusit, jestli mě už vezmou po té 2 MS? Vzhledem k té mé reakci na stimulaci... Já bych jen nerada prošvihla jeden pokus kvůli mé nedočkavosti....

janysek70
26. bře 2009

Olco, v některých CAR podstupují holky KET hned následující cyklus po nezdařeném ET..., Pronatal chce pauzu 3 cykly..... Co CAR, to jiný postup..... Já půjdu na KET po 2. cyklu, 1 měsíc bude pauza na odpočinek a regeneraci těla.... 😉

jmisa
26. bře 2009

Olčo, to nepoznáš.
Když je pozitivní test, musíš vyčkat do ultrazvuku.
Když je test negativní, nechytlo se nic.
Krvácení není spolehlivý ukazatel.

olčo, klidně se po dvou cyklech objednej. Když bude sono dobré, dají prcky rozmrazit, když dobré nebude, řeknou, že máš přijít další cyklus.

olca5
26. bře 2009

janysek, to jsem vůbec nevěděla. Myslela jsem, že je to standartní postup a je všude stejný, počkat po 3.MS. Ještěže jsem se zeptala, fakt moc díky 😉 A ty už máš 1.ET za sebou?

jmisa, já jsem se jich chtěla zeptat, ale nakonec jsem na to samo zapomněla. Tak jsem zase chytřejší...
Takže je to prostě jenom o tom ultrazvuku a oni z toho poznají jestli jsem připravená nebo ne...? Tak do toho asi půjdu... Úplně jste mi zvedly náladu, ono to sice není za tak dlouho po té 3. MS, ale celý ten proces není o ničem jiném než o čekaní na nějaký výsledek, tak si to chci aspoň co nejvíc zkrátit.

jmisa
26. bře 2009

Olčo, jj, je to o ultrazvuku. Kdybys nebyla OK, tak KET nebude ani kdybys čekala půl roku. 😉

janysek70
26. bře 2009

Já už mám za sebou ET, KET, ET a nyní ještě 4 mrazáčky z 2. IVF..... A 1. IVF jsem absolvovala v jiném CAR ET a KET hned následující cyklus po sobě....

olca5
26. bře 2009

jmisa, tak to mi zase neříkej, že to může dopadnout, tak, že budu čekat i půl roku 😅 Ale to snad ne.
A u kterýho doktora to vám vyšlo? Nebo jsi měla pokaždý stejnýho? I když si myslím, že o doktorovi to asi není, že...

olca5
26. bře 2009

janysek, tak vidím, že je to opravdu všude úplně jiný....A teď jsi teda v Pronatalu v Praze? A kdy tě čeká teď ten KET?

jmisa
26. bře 2009

Olco, úspěšný KET dělala Lazarovská, měla jsem ji na ultrazvuku 12 DC a pak i na transferu. potvrzení těhu mi dělala Zelenková a sdělení, že to jedno vzdalo a rozloučení s CAR obstarala Slámová, která byla shodou okolností i první, kterou jsem v CAR poznala na první konzultaci 🙂

olca5
26. bře 2009

jmisa, tak já to mám totiž trochu složitější. Abych pokaždý nemusela do Prahy tak jezdím na Příbram, on tam má každý úterý ordinaci právě Kult, takže já jsem byla poprvé v Pronatalu až na punkci, tu mi dělala taky Slámová, transfer potom Kult. Takže jsem jich tam zatím moc nepoznala...Zato manža, ten se tam teda už po těch spermiích fakt vyzná 🙂
A teď, když jsi těhu už tam nemusíš chodit na nějaký vyšetření?

jmisa
26. bře 2009

Olčo, když potvrdí srdíčko, tak předají pacošku zpět do péče obvodního gynekologa.

olca5
26. bře 2009

jmisa, to je dobře. Sice to nemám moc daleko, ale trmácet se tam přes půl Prahy by se mi fakt nechtělo...
Ještě prosímtě, za KET se tam platí nějakých 5.000,- že? To je hrůza jak to leze do peněz, ale co bychom pro miminko neudělaly, že?

gucci
26. bře 2009

tak jsem z5
byli jsme objednaní na 11 a na řadu přišli v 11,45 🙄
ale jinak OK

olca5
26. bře 2009

gucci, až na to čekání je to super. A co ti teda dali za léky?

gucci
26. bře 2009

menopur + orgalutran

jmisa
26. bře 2009

Olčo, za KET je to 6700 - 5000 rozmražení a 1700 katetr, protože ten pojišťovna u KET nehradí, takže si ho platíš celej.

jmisa
26. bře 2009

Gucci, to si přišla na řadu ještě brzo.