Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

haassinka
20. čer 2009

no tak uvidíme🙂 hlavně jestli bude důvod dál zůstavat na neschopence...

snaho, a co ty v jaké fázi se nacházíš? taky podstupujete IVF?

snaha
20. čer 2009

Mi jsme ve stadiu čekání , máme už toho mraky za sebou snažení 10 let , 2x potrat , 3 x laparoskopie 3x IVF , ale z toho jednou stop cyklus , takže mám ještě jeden poslední pokus a rozhodla jsem se proto pro Pronatal , teď jsem po OP a zaléčují mi endometriozu , takže ten poslední pokus nás čeká na podzim , proto si vás zatím jen pročítám a závidím v dobrém všechny vaše úspěchy , ale já to taky nevzdávám a věřím , že to dopadne OK , tak se mějte

haassinka
21. čer 2009

snaha, tak o to víc ti držím palce! 😉 po 10 letech musíš být hoooodně statečná, když jsi to ještě nevzdala!!! V Pronatalu věřím, že vám pomohou🙂

já vím, že je to bláznovství dělat si test po 8 dnech od OPU, ale jsou tam // 😵 doufám, e už to nemůže být jen důsledek léků....uvidíme v dalších dnech, zda čárečka bude sílit, zatím se raduju jen potichoučku🙂

janik8774
21. čer 2009

haasinka-
cože je OPU?
Jaký test sis dělala? Já jsem si dělala test po 12dní po ET a byly //.

haassinka
21. čer 2009

janiku, po odběru vajíček - teoreticky asi po ovulaci že🙂
dělala jsem si mamatest🙂 ale spíš si začínám říkat, jestli to nemůže být ještě důsledek Pregnylu, který jsem měla před 10dny...uvidíme v dalších dnech, zda budeč čárka sílit, to už bude jasné potom🙂

janik8774
21. čer 2009

mamatest je až v den menstruace,to je dost brzo,to je asi 5 dní po transferu.
Pregnyl jsem neměla tak nevím co může způsobit.

janik8774
21. čer 2009

co jsem četla na netu tak Pregnyl obsahuje HCG hormon a může ovlivnit test.
Ještě vydrž do začátku července a pak si udělej test.

haassinka
21. čer 2009

myslím, že am píšou 10. den po oplodnění u toho mamatestu.... to víš, jsem netrpělivá🙂 ještě nikdy jsem na testu // neviděla, takže se na to těším víc jak na cokoliv jiného 😅

karamelka.nova
21. čer 2009

haassinko, blahopřeji k //. Mamatest je od 1.dne předpokládané MS. Já si raději koupila 4 testy od různých firem. Opravdu to máš brzo. Já první rest dělala po týdnu a byla tam jen /. Další týden ž II. Tak budeme doufat, že obě vydržej a ta druhá bude silnější 🙂

karamelka.nova
21. čer 2009

každopádně pohled na první // v životě je naprosto úžasný zážitek. Zejména, když na ně čeká člověk několi let...

haassinka
21. čer 2009

ahoj karamelko🙂
MS mám mít už za 3-4 dny, takže to není zas tak hrozné....no pokud to nedostanu do pátku, tak už věřím, že to ani nepřijde a budu se moct radovat🙂

janik8774
21. čer 2009

ted se nějak neorjentuji ☹ Jseš po IVF?
ale jestli bereš nějaké hormony - utrogestan tak to nedostaneš.Musela by si vysadit,ale to můžeš až po krevních testech.

haassinka
21. čer 2009

janik, ano jsem po IVF🙂
po utrogestanu normálně říkali, že to dostanu, pokud nebudu těhotná...nebo dokonce i přes těhotenství se to může stát..a ve vedlejších příznacích utroše jsem koukala, že je třeba krácení cyklu atd.... takže doufám, že ta MS zůstává dobrým ukazatelem🙂 ale je pravda, že přeš ty hormony si člověk nemůže být jistý ničím...jistota je až po krvi a hlavně až po UTZ se srdíčkem 😒

janik8774
21. čer 2009

tak dej pak vědět jak ti to dopadlo 🙂
budu ti držet palečky

haassinka
22. čer 2009

Hezké dopo, je tu někdo?🙂

tak // byly asi bohužel důsledkem Pregnylu ještě, neboť dneska už je druhá čárka téměř neviditelná...další testík zkusím za dva dny

jmisa
22. čer 2009

Ahoj.
Haasinko, já tedy nejsem příznivcem brzkého testování, rozhodně bych počkala alespoň 14 dní po OPU, což je vlastně termín, kdy "tabulkově" chodí menses.

haassinka
22. čer 2009

miso, ted už aspon dva dny počkám do mého termínu MS🙂 ale jestli to tam nebude...manžel počítá s tím, že jsem prostě těhotná,..a všichni kolem, nejvíc mi to neusnadňuje rodina, protže mi pořád říkají, že to prostě vyjde, proč by to nevyšlo...bla bla bla...a nechápou, že ta šance na 1 cyklus IVF je přeci docela nízká

a co ty už rodíš?:D

jmisa
22. čer 2009

Haas, nee 😀 ještě nerodíme 🙂 sice občas nějaký posel proběhne, ale to nic neznamená. Uvidíme ve čtvrtek v poradně, jestli se to někam hnulo.

A s tím testováním je to hrozný, znám to. Ale já se bála, že tam ty dvě // budou a pak po termínu mrchy zase zmizí, prostě že mimča odejdou, tak jsem vždy testovala až později. Ale je fakt, že při tom úspěchu jsem tušila, že těhotná jsem, měla jsem pocit, kterýho jsem se nemohla zbavit, ale taky to bylo až po termínu mrchy. 😀

dusice
22. čer 2009

Haassinko, vydrž s tím testováním. Já poprvé taky nevydržela a pak jsem z toho byla nešťastná. To čekání na výsledek a nejistota je na celém IVF to nejhorší.
Holky, dneska jsem byla znovu na krvi. Hcg roste tak jak má(2246- na Jmisku a Gucci furt ale nemám), tak doufám, že bude všechno v pořádku. Strach mám ale furt.

gucci
22. čer 2009

dusice: hlavně, že tam HCG je, na velikost se vyprdni, mě všichni říkali, že snad čekáme trojky a nakonec bylo jedno 😉

haassinka
22. čer 2009

dusice: teď už vím, že to byla blbost....stejně jako kapr v diskuzi žirafek měla brzy //, ale určitě to byl taky ještě Pregnyl jako u mě....teď budu čekat alespoň 2 dny na další pokus🙂

dusi, jinak hcg je krásný 😵 a kdy už uvidíš na utz jestli je srdíčko?

dusice
22. čer 2009

Gucci, kdy jsi začala mít první příznaky těhotenství?

gucci
22. čer 2009

dusice: mě je blbě hned od začátku, vím, že jsem testovala ve čtvrtek 12 DPO a od soboty to začlo 😀 , první dva dny jsem myslela, že je mi blbě z jídla, tak jsem moc nejedla, než mi došlo, že je mi blbě z hladu 😀 , ted musím jíst co 2-3 hodiny, v noci nespím a nevypadá to, že by mě to mělo po prvním trimestru přecházet...jediné co, tak už nebleju...ale každou chvíli mi teče krev z nosu...prostě jiný stav 😀

dusice
22. čer 2009

Já furt čekám, kdy to na mě přijde. Jsem asi hrozná, ale já si fakt přeju, aby mi bylo blbě- mohla bych si řikat, že je všechno v pořádku. Jediné, co na sobě pociťuji je to, že mám dost často hlad. Ráno, když vstanu z postele, tak se musím hned najíst( to jsem nikdy před tím nedělala). Taky mě sem tam pobolívá břicho, ale jinak nic. Holky, já bych se měla učit angličtinu. Chodím na kurz a možná budem psát písemku- ale fakt se nemůžu na tu angličtinu soustředit. Moje myšlenky jsou úplně někde jinde 😀 .

gucci
22. čer 2009

jj, je fakt, že kam jsem šla na vyšetření, tak měli dr. hroznou radost, že je mi blbě, že je to prej dobré znamení a možná i díky tomu jsem tam klidná a nestresuju 😉

dusice
22. čer 2009

Haassinko, v pákem máme jít do Pronatalu. Doufám, že když ještě pár dní počkáš, uvidíš ty dvě čárky znovu 😉

jmisa
22. čer 2009

Dusice, tak gratulka.

Mně nebylo zle vůbec, tedy pak od 6tt mi bylo lehce nevolno - pocit hladu, musela jsem každou chvilku něco dostat do tlamy, ale neblinkala jsem apod.

dusice
22. čer 2009

Gucci, dost často se tohle opravdu píše. Ale každá to má asi jinak. Švagrové bylo dost blbě od žaludku, ale nidky nezvracela a jedna kamarádka zvracela několikrát denně a druhá za celé těhotenství nepoznala vůbec co to jsou těhotenské nevolnosti.
No, asi se půjdu učit konečně tu angličtinu 😖

gucci
22. čer 2009

no tak určitě je to individuální 😉

karamelka.nova
22. čer 2009

Ahoj holky, dnes jsem byla na UTZ, jsem v 8+4tt a postihl nás syndrom mizejícího dvojčete. Jmiso, koukala jsem, že u Vás to bylo taky tak. Jak jste se s tím vyrovnali? My jsme z toho docela špatní a začínám být skeptická i co se týče toho druhého. Srdíčko bilo, ale docela slabě ☹ Za týden jedeme na další UTZ