Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

marmina
7. srp 2009

ahoj tehulko 😉

papuchalk
7. srp 2009

Marmi, doktoři určitě vědí, co dělají, a nejsou to žádné vysoké dávky, tak neboj, bude to OK.

Dotaz na ty z Vás, kdo berou Magne: Včera jsem ho nasadila (naštěstí velmi obezřetně, jen jednu tabletu), protože mě ho nedoporučili v prvním, ale až v druhém trimestru, a připadá mi, že mám po něm průjem. Nemáte s tím někdo zkušenost? Já si totiž pamatuju, když mě léčili jednou migrény, tak mi taky nasadili magnesium a bylo to to samé... asi jsem na něj nějaká nesnášenlivá nebo co 🙄.

papuchalk
7. srp 2009

Jo a holky, příští týden tu opět nebudu, zítra jedeme do Jeseníků užít si ten chladný a deštivý týden a pak už finito s dovolenou 😉 .

marmina
7. srp 2009

papu, me trapi lina streva, tak piju Magnosolv (a fakt pomaha 🙂) takze to Magne ma asi stejne ucinky
predepsal mi ho sam gyn. takze urcite nemuze ublizit!

tyjo, ty vyletujes 🙂 ja se na dovcu teprve tesim (posledni dva tydny v srpnu), pojedeme do jiznich cech, bude se mi tam zenit braska 😉

marmina
7. srp 2009

normalne jsem zjistila, ze nemuzu jogurty, protoze me totalne zabetonuji (a ja je docela mam rada), pritom vsude pisou, jak jsou super na streva

papuchalk
7. srp 2009

No, já to Magne asi vysadím. Jsem z toho taková špatná.
Ale ještě víc jsem špatná, že jsem začala vysazovat Utrogestan, dneska jsem na 2-0-2 z původních 2-2-2 a trochu špiním. Nestalo se to někomu z vás? Doufám, že to přejde a že nebudu mít o dovolené nervy. 😢

papuchalk
7. srp 2009

Jo a s těmi jogurty - ony nejsou moc doporučované takové ty Activie a nízkotučné jogurty v I trimestru, někde jsem to četla, takže Ti to nemusí vadit :o).

gucci
7. srp 2009

papu: já nosím intimku celé těhu, prvně kvůli utroše a když jsem dobrala utroš tak mám výtok, dr. říkala, že je to normální

svetruska
7. srp 2009

holky je tak tose mam jeste na co tesis ja budu zas vybobkovana 😅 ...

svetruska
7. srp 2009

takze se to pak postupne vysazuje jo?jako ty leky 😉

papuchalk
7. srp 2009

Gucci:
Já jsem taky taková chodící intimka, já špiním prakticky pořád, ale teď mě to trochu zaskočilo, jestli to není spojený s tím vysazováním Utro, protože už jsem si navykla na bílý výtok po Utro a dneska je nějaký zabarvený. Já už totiž zažila jeden šok asi 14 dnů po KET, když jsem i krvácela, myslela jsem, že jsme o to přišli a už bych to fakt zažít nechtěla...

papuchalk
7. srp 2009

Jo jo, vysazuje... ale většina holek s tím nemá žádný problém a hlavně nemají tak velkou dávku, já vysazuju postupně tři druhy léků a už bych taky chtěla být čistá 😀 .
A zjistila jsem, že vybobkovaná asi budu celých devět měsíců, ale jestli to vyjde, bude to to nejlepší vybobkování na SVĚTĚ 😀 😀 😀 !

svetruska
7. srp 2009

😀 to je jasny 😀

lussi
7. srp 2009

Ahoj,
pls o info. Přecházím z jiného CAR do Pronatalu. Nevíte některá, jestli jim budou stačit výsledky všech vyšetření co mám nebo mi vše budou dělat znovu (horm. profil, imuno...)
Díky L.

janysek70
7. srp 2009

Lusi, já jsem si přinesla z minulého CAR všechny papíry s výsledky, co jsem měla a stačilo jim to, jen mi udělali ještě stěry, co jsem neměla.

lussi
7. srp 2009

Paráda, díky moc za rychlou odpověd 😉 A vidíš, stěry mi za celé dva roky co chodím do Podolí neudělali 😕 , tedy alespoň si toho nejsem vědoma 🙂
A jak dlouho se snažíte o mimčo?

janysek70
7. srp 2009

CCa 5 let, rok mám od začátku 1. IVF, nyní jedu 2. IVF, celkem zatím 4 transfery 😒

lussi
7. srp 2009

tak to jsme na tom podobně 😒 My do toho bušíme přes 4 roky, z toho 2 roky chodíme do Podolí, 1.IVF jsem měla hyperstimulák, tudíž se ET nekonal, zatím máme 3 neúspěšné KETy, něco máme v mrazáčku, tak to dobereme teď v září a v říjnu šupajdím jinam. Potřebuju změnit prostředí.
A v Pronatalu jsi spokojená? A kam jsi chodila před tím?

marmina
7. srp 2009

papu, ja jsem jednou zacala spinit po vysetreni u gyn., v nemocnici me poradne prohledly a vse bylo dobry, cipek klidny, uzavreny, predepsali mi askorutin a hned to preslo, od te doby mam klid (tuk tuk tuk na drevo)

ja taky utros postupne vysazuji, ale brala jsem jen 1-0-1, takze 13.tt beru jen jeden vecer (chapu ze mas vetsi strach, telo bylo zvykle na vysoke davky, tak to opravdu udelej co nejpomaleji, at to neni sok)

janysek70
7. srp 2009

Já absolvovala 1. IVF v Sanusu HK, ale kvůli přístupu jsem utekla do Arlety, ta spolupracuje s Pronatalem....., bohužel to přišlo v době, kdy se Arleta osamostatňovala a neměli smlouvu s OZP a já kvůli věku spěchala, abych do 39 stihla 2. IVF, tak jsem prosila v Pronatalu, zda by mi narychlo vzali. Mám to sice více z ruky, ale jsou tam fajn, hlavně co jsem dříve slyšela chválu na laboratoř, tak skutečně embryologové dobří.

lussi
7. srp 2009

jéje,tak hlavně, že jsi teď spokojená. Držím palce, aby se to co nejdříve povedlo!

janysek70
7. srp 2009

Jachný, nápodobně "bramborářko", tak pak popiš své pocity a zkušenosti a třeba dáš ještě ten zářijový KET a nikam už se přesouvat nebudeš muset 😉

lussi
7. srp 2009

ty detektive, odhalila jsi mě 😀
Určitě pak přijdu poreferovat 🙂

janysek70
7. srp 2009

Přiznám se, že občas k Vám juknu, hlavně v době, kdy jste diskuzi založili, tak mi zaujal samo název a já jsem se vždy fajn bavila, jak jste supr odvázané 😉 a trošku si písám s Lenkou a taky Musilka je Pronatalka a každý den sedím u PC, tak už dost holek tu znám......

lussi
7. srp 2009

tak jen nejukej a zapoj se do diskuse, u nás je každá vítaná, alespoň je sranda 🙂 Jen se občas divím, že nám diskusi už admini nezamkli, občas se to tam docela zvrtne 🙂

lussi
7. srp 2009

Pro dnešek mizím, zatím pa a dík za pokec 😉

dusice
7. srp 2009

Ahoj holky!
Tak jsem vás zase konečně dočetla. Byla jsem teď od středy pryč a musím říct, že mi to prospělo.
Janysku- je super, že máš ty výsledky v pořádku. Teď už jen nabrat hodně energie na sluníčku a v září hurá do Pronatalu.
Atlaselko- moc gratuluji!!!
Erin- opatruj mimísky!!Ty rychlé reakce u psa znám taky. V noci když zaštěká, tak taky vždycky hned vyletím z postele, abych zjistila, co se děje- divím se, že mě z toho ještě neklepla pepka.
Gucci- ty chutě máme hodně podobné. Začínala jsem na okurkovém salátě(a to dost ve velkých dávkách), pak jsem byla schopná jíst ke všemu hranolky a teď jím slané chipsy. Teda celkově dost solím- mám na to furt chuť. Jinak jak psaly holky o tom zdravém starvování, tak s tím problém nemám. Jím pořád rajčata a papriky- dost mi pomáhají na nevolnosti +meloun. Tím, že mám furt problém hodně pít, mi to celkem pomáhá dopnit tekutiny.
Marmin-prosím tě, jak dlouho máš brát ten utrogestan 1tab. večer?

marmina
7. srp 2009

ahoj dusi, s tim utrosem jsem si to tak nejak urcila sama 🙂 rikala jsem si, ze kdyz placenta kolem 12.tt prebira fci, tak to jeste ten 13.tt pojistim, ale budu brat jen jednu kulicku vecer
ptala jsem se doktora, rikal, ze ty dve bobulky jsou tak nizka davka, ze to muzu klido vysadit najednou, ale jestli pry chci jeste pokracovat, taky tim nic nezkazim, pry to neuskodi, spis uz je to zbytecne

zavidim ti, ze muzes jist zeleninu, zkusila jsem ted meloun (to je taky takova napul zelenina 🙂 ) a zatim dobry, aspon se clovek fakt dobre napije. Jenomze ja to s nim nesmim prehanet, jinak bych si podrazdila zlucnik, mam k tomu dost sklony (i kdyz uz ho vlastne 4 roky nemam...stejne nekdy potrapi 😖 , a to si davam v jidle opravdu bacha), kdyz byly merunky, tak jsem se s nima docela ladovala a taky me hned zacalo dloubat pod zebrem

taky uz mam obcas nabeh na paleni zahy, pripada mi, ze si asi musim vyzkouset vsechny tehotenske potize... 🙂

papuchalk
7. srp 2009

Ahoj holky, ještě jsem tu 🙂 🙂 🙂
Tak jsem si před chvílí dala ještě jedno magnesium, ještě to s ním zkusím 🙂 . Jinak jsem byla vyzvednout výsledky u dr. Břešťáka, tak prý dobrý 🙂 , ale v tom papíru se nevyznám, a objednala jsem se na 20 tt na konec září.
Dusi: fuuuj, mně teď papriky a rajčata vůbec nejedou 🙂 , jen jednou jsem měla lečo, ze zeleniny jím jen mrkev 😉 , ale ovoce to dávám taky, meruně, švestky, atd. Teď už naštěstí jsem začala zase dost pít, tak aspoň něco.
Marmi: prý je na pálení žáhy dobrá sklenice mléka, ale nevím, jestli jsi schopná ho pozřít 🙂

Dnes mi bylo pěkně šoufl po cestě od dr. Břešťáka, po cestě na tramvaj jsem musela zaskočit do jedné ulice mezi břízky a opět jsem tam vrhala 😀 . Kolemjdoucí si asi říkali, co to je za notora... 😎

Holky, mějte se tu pěkně, opatrujte sebe, miminka, hnízděte a zbrojte na budoucí ETy a KETy. Zase za týden Vás navštívím, snad uslyším jen samé dobré zprávy.

dusice
7. srp 2009

Papuchalk- tak ta akce mezi břízkami zní fakt hrozně 😠 😉 Na druhou stranu- lékaři tvrdí, že je dobře, když je ženě v těh.špatně.To magnesium beru taky a naštěstí nemá na mě žádný vliv. Doufám, že dnešní večer kvůli němu nestrávíš na záchodě. Užij si týdení volno!!Moc gratuluji k dobrým výsledkům 😀 😀 😀