Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

svetruska
4. zář 2009

diky moc ja jsem se bala abych nebyla zas nejaka "divna" 😀 ze me boli hlava...
prave piju a zas z toho porad chodim na zachod 😀

janik8774
4. zář 2009

marmina -
mě právě bylo u Vojty špatně už před testem a to bylo před 12dnem po ET.Kdyby mi nebilo špatně tak bych nedělala test.8dní po ET mi už nevoněla voda do ostřikovačů.A ted nic a minule taky nic a tak jsem z toho taková vyplašená.No uvidíme zítra ráno a v pondělí. Už mi není ani zle po práškách.

marmina
4. zář 2009

janik, kdyz ma uz clovek s jednim tehotenstvim zkusenosti, tak pak to druhe s tim srovnava, ale myslim, ze to muze byt pokazde jinak, urcite ti nemusi byt spatne tak brzy, navic nekomu neni spatne vubec a vsechno je pritom ok
ja jsem napr. mela po prvnim oplodneni pred ocekavanou MS velike bolesti v podbrisku a test byl pozitivni, podruhe jsem vubec nic necitila, byla jsem smirena, ze to nevyslo, a vidis, vyslo to taky 🙂

svetrus, urcite nejsi "divna", kazdy to snasi asi trochu jinak, urcite zalezi na vysi davek a taky na stavbe tela, jak jsi psala, jsi hodne drobna, tak s tim mozna trochu tvoje telicko bojuje

janik8774
4. zář 2009

marmina -
já vím.Každý mi to říká.Jediné co nemůžu tak je kafe.Je mi po něm divně.Colu jo,ale kafe ne.Tak třeba jsem.
V každém případě ráno testnu a písnu.

janik8774
5. zář 2009

Ahojky,
dnešní test dopadl podle očekávání-opět negativní.

svetruska
5. zář 2009

Ahojky
Janik ach jo to je mi lito 😕 ... vim ze te to asi neutesi ale alespon se pomazli s Vojtiskem 🙂 udela ti to dobre .
ja si porar rikala, ze by to mohlo vyjit ze bys tam tu carku pak mohla uz mit...

janik8774
5. zář 2009

svetrusko -
tak snad někdy přííště.Musím si o tom popovídat s doktorem.Je to pro mě nepochopitelné.Prostě to nechápu.Vše vycházelo tak dobře.Sliznice,vyvíjeli se,pořád jsem jenom spala.
Příště si asi umeju okna a vyperu záclony. 😀

vombata
5. zář 2009

Ahoj holky...cca za tyden me ceka stimulace na IVF napred Gonal a pak Cetrotide...muzu se vas zeptat na pocity a stavy jake jste pri teto hormonalni pecce mely??? Stavy horka, poceni, zmeny nalad, oteklost, pribyvani na vaze....???Pisnete pls...chci byt pripravena🙂 dekuji moc 😵

janik8774
6. zář 2009

Já jsem teda přibývala na váze.Já jsem potom byla hned těhu a tak to šlo dost rychle.Před porodem jsem měla 19kg navíc.
Jinak tě můžou pobolívat vaječníky od toho jak pracují.Jinak asi nic.Pro tělo je to velká zátěž,ale každý to trochu snáší jinak,ale nic drastického to není.Bud v pohodě,neměj strach.

mirdasek
6. zář 2009

Ahoj holky, jsem tu dnes nová.......mám velikou prosbu.....chodím do jihého podobného pražského zařízení. Po dvou neúspěšných inseminacích mi lékařka hned ,,vnutila,, IVF......máte někdo podobnou zkušenost? Přijde mi to dost narychlo bez jakých koliv jiných možností.....a kolik v Pronatalu stojí ISCI...děkuji za odpoveď.....

marmina
7. zář 2009

Ahoj vsem!

janik, je mi to taky lito, uvidis, ze se brzy dockas. Co te vlastne ted ceka? kolik mas jeste pokusu?

mirdasek, urcite zalezi na vasem konkretnim problemu. Vetsinou se zkousi parkrat IUI a pri opakovanem neuspechu se vetsinou jde rovnou na IVF.

jmisa
7. zář 2009

ICSI stojí 7000 na deset vajíček, ale to je jen to ICSI, pak se v IVF hradí ještě další věci.

Všechny zdravím.

tulik1
7. zář 2009

ahoj holky, tak dneska me ceka prvni navsteva prazskeho pronatalu, tak jsem zvedava co me tam ceka ... mam za sebou neuspesne 3xET a 2xKET v jinem CARu, tak uvidime, jak se k tomu postavi nase hlavni mesto 😉 Nevim proc, ale tak nejak doufam, ze ta zmena prinese stesti 🙂

janik8774
7. zář 2009

marmina -
mám ještě 11 eskymáků a jedno IVF od pojištovny.
Zkusím se poradit s doktorem co dál a když tak v lednu další KET a nechám si zavést dva eskymáky.
Od listopadu nastupuji do práce.Tomu jsem se chtěla vyhnout. ☹

marmina
7. zář 2009

jmisa, nemuzu se na tvoje mimi vynadivat 🙂 jestli se jeste ukazes, mozna budes vedet, davaji se jeste neomezene vychazky kdyz budu at do materske na neschopence? Mam je ted od 8 - 18. Diky

tulik, urcite je to dobra volba!

janik, tak to mas teda velikou zasobu, a dalsi KET az v lednu? to se musi tak dlouho cekat?
uplne chapu, ze navrat do prace, kdyz si navic moc prejes mimi, je tezky...

jmisa
7. zář 2009

Marmino, ono záleží na gyndaři, co Ti napíše. Já si brala neschopenku od Pronatalu, protože jsem věděla, že píšou vycházky "dle potřeby" a můj gyndař už je pak neměnil.

janik8774
7. zář 2009

marmina -
stačí dva cykly počkat a pak se zase může na KET,ale mě to zrovna vychází na začátek listopadu kdy mám nástup do práce a to se mi nechce hned dát neschopenku.

snaha
7. zář 2009

Ahoj tuliku , také myslím , že to byla dobrá volba , já jsem také přešla z jiného caru , myslím , že dokonce ze stejného jako ty , podle bydliště a rozdíl je opravdu velký
Také cca za týden začínám stimulovat , podle toho jak bude rychlá pojišťovna se schvalováním a jmiso krásné fotečky , moc vám to sluší .

rakosnicek75
7. zář 2009

Ahoj tulik a snaha, mohu se optat pokud to není tajemství, který CAR jste navštěvovali? Koukala jsem, že tulik bydlí v okrese České Budějovice. Já jsem před cca 5lety začala navštěvovat Sanatorium ART, ale také jsem odtud odešla do Prahy. Teď navštěvuji Pronatal KarlovyVary. Mají ambulanci i v Českých Budějovicích.
Ahoj rakosnicek

dusice
8. zář 2009

Ahoj holky!
Tak jsem vás konečně dočetla. Je to jako číst detektivku- člověk s napětím čeká, jak to všechno dopadne.
Byla jsem v nemocnici něco přes týden, kde se mnou stejně nic nedělali- pouze jsem jedla hořčík a askorutin. Doktorka mě tam poslala hlavně kvůli tomu, aby mě sledovali. Bohužel jejich sledování spočívalo pouze v jednom ultrazvuku před propuštěním. Bohužel ještě nejsem úplně v pořádku. Hematom ještě furt nezmizel. Tento pátek jdu znovu na kontrolu ke své lékařce, tak doufám, že se alespoň trochu zmenšil. Je hrozný být pořád zavřená doma.
Tak teď postupně k vám:
Gucci, moc gratuluji k holčičce. Abych se přiznala, tak já tipovala kluka(podle bříška). Pohlaví ses dozvěděla u Břešťáka nebo jsi byla jinde? Já furt nad tím určením pohlaví váhám.
Karamelko, s Lazarovskou mám taky špatné zkušenosti. V ordinaci je zlatá, ale jak dojde na sál, tak je pěkný ras. Dělala mi ET a kvůli hodně zakloněné děloze mám mít při zavádění embryí jiný katetr. Jenže doktorka to ignoravala i po mém a embryoložčiným upozornění. Podle toho to taky dopadlo. Fakt jsem si zkusila.
Snaha-doufám, že ti to teď už vyjde. Držím pěsti!!!!
Světluš- tak už ses taky konečně dočkala 😀 😉
Janiku- je mi to moc líto,ale ještě chvilku počkej. Já teda testovala až dýl, ale podle ostatních holek jsem měla hrozně nízké HCG a taky jsem dost plašila. Teď už vím, že u každý to narůstá jinak rychle.
Všem novým holčinám moc, moc držím pěsti 😉 😉 😉 !!!

tulik1
8. zář 2009

ahoj rakosnicku, jasne ze to neni tajemstvi, chodila jsem do ARTu v ČB, byla jsem tam spokojena s pristupem lidi, ale po peti pokusech (3xIVF a 2xKET) uz mi tak nejak dosla nadeje ze se to tam povede a potrebovala jsem zmenu ..., tak uvidime, jestli to bude k lepsimu.
Jinak jsem vcera mela MUDr. Voborila, doporucil mi hysterektomii, imunologii a genetiku, takze ted par mesicu budu cekat na vysetreni a na vysledky a vypada to, ze dalsi pokus by byl asi na zacatku roku 2010. ...

janik8774
8. zář 2009

dusice -
včera krev -negativní

janik8774
8. zář 2009

TULIKU,
víš co je hysterektomie ? Chci se pobavit se s svým doktorem aby mi udělal nějaké vyšetření.Byla jsem ted 2x na KET a nevyšlo to.I když k tomu byly docela dobré podmínky.Chci mít jistotu že když půjdu do dalšího KETu že jsem v pořádku.

snaha
8. zář 2009

Ahoj dusice , prosím tě , jak jsi to měla s tou zakloněnou dělohou , já jí mám taky , na poslední kontrole se mi právěLazarovská taky ptala , jestli byl někdy při zaváděním problém , ale to mi při zavádění nikdy neříkali , že to nejde . Tak doufám , že tohle snad nebude problém , ale kukám , že u tebe se trefili dobře , tak snad to vyjde , holky já mám snad kombinaci všech vašich problémů a moc mi pomáháte , tak moc dík .
Jinak také jsem minulé pokusy měla v Budějovickém ARTU , sestřičky moc fajn , ale zdála se mi nedokonalá ta laboratoř a prostě mi připadalo , že si se mnou nevědí rady , pořád mi říkali , že něco není v pořádku , ale příčinu nehledali a zkoušeli jeden pokus za druhým , až jsem se z toho skoro zhroutila , ono tři IVF během jednoho roku , to není nic moc a nikomu to nedoporučuji , je to hrozný nápor na nervy .
Dneska jsem si ještě našla úplně úžasnýho gynekologa , tak jsem připravená .
V pátek volám kvůli schválení a pokud to ještě nebude , tak v neděli , tak zatím .

snaha
8. zář 2009

Jinak dusice , několik mých kamarádek také mělo hematom a všechny mimča donosily v pořádku , tak odpočívej a užívej si prozatím klídku , věřím , že to bude OK 😉

rakosnicek75
8. zář 2009

Ahoj snaha. Já měla v ARTu 2x IVF. 1x krátký protokol a 1x dlouhý protokol, ale ani jednou nebyl ET. Pokaždé jsem měla OHSS (hyperstimulační syndrom). Takže pak následoval KET. Celkem 4x, ale bez úspěchu. Teď se chystám na 3. IVF v Pronatalu Spa Karlovy Vary, tak jsem zvědavá jak bude vše probíhar. nejvíce se bojím OHSS.

gucci
9. zář 2009

zdár ženy

dusice: pohlaví nám řekl dr. na velkém UTZ a pak mi ho potvrdila i moje gynekoložka na další kontrole, snad nám ho dneska potvrdí taky na 3D UTZ 😉

dusice
9. zář 2009

Snaha- u mě na to přišel Vobořil hned při 1.ET- bylo to vidět na ultrazvuku a nešel mu zavést katetr. Od té doby mám doporučený ohebnější katetr(standartně se nepoužívá). Lazarovská ho u posledního ET nepoužila a raději mě asi 20min rasovala- což se nám ve finále vyplatilo. Opravdu to hodně bolelo(bylo znát i na sestřičkách, že se mnou soucítí), ale bylo vidět, že se embrya snaží zavést opravdu na to správné místo.
Gucci, já už chci jít taky na 3D UTZ- už se na něj fakt těším, ale ještě měsíc si musím počkat 😠

gucci
9. zář 2009

dusi: kua dej si tam ke jménu ty tt, páč já pak nevím, ve kterém jsi apod. 😉

dusice
9. zář 2009

Gucci, dala jsem tam termín porodu. Teď jsem v 16tt.