Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
22. zář 2009

snaha: to si dovolil manža dost ne 😀
blanka: držím palce, at se mimísové drží 😵 , protiskluzové ponojdy mě taky pobavily 😀
marmi: njn, dr. říkal, že bude určo sportovec 😀

simass
22. zář 2009

ahoj holky, můžu se zeptat, začínáme taky maraton, máme zasebou spermio v Pronatalu, te´d mě čeká HP na gyndě a pak mě chce poslat dr. na laparoskopii, ještě před objednáním do CAR a případným IUI...je opravdu nutné absolvovat před případným IVF nebo IUI laparoskopii, když nemám žádné podezření, že bych mohla mít srůsty, PCO nebo endometriozu? Funguju naprosto ok, ovulace pravidelně 14-15 den cyklu, menses taky pravidlená, žádné problémy????? Díky moc za radu a vaše zkušenosti 😉

marmina
23. zář 2009

simass, laparoskopie asi nutna neni, pac ja jsem na ni nebyla (pred IUI) a to jsem mela s menses velke problemy...a co ten spermio? jestli dopadl dobre, tak ta laparoskopie asi bude hledat pripadny problem u tebe (skryty) nevim...mel by ti to vysvetlit dr., musis se furt dokola ptat a ptat 🙂

janysek70
23. zář 2009

Ahoj Pronatalky,
tak jsem volala, poslední 2 sněhuláčci se nám probudili a na 12 si pro ně jedeme.
Snaha už to má za sebou, ráno měla OPU, tak doufejme, že měla super kvalitní úrodičku a Svet už by měla mít po ET.....

simass
23. zář 2009

marmina: spermiogram prave dopadl uplne dobre, mysleli jsme, ze problem je tam a neni ....takze jsem na rade ja, asi me laparka nemine, jenze bojim bojim....a kdyby se neudelala, tak je pak s IVF problem? a pred IUI tedy nutna neni? ale asi je jistota ji podstoupit ze? 😒

haassinka
23. zář 2009

simass: já také fungovala "naprosto normálně" ale laparoskopie ukázala neprůchodnost vejcovodů, což je důvod k tomu udělat IVF...a hlavně se zbytečně nezabývat IUI, při kterém by nemohl být žádný úspěch....laparky se vůbec nemusíš bát, je to jen menší zákrok, po kterém zbyde malá jizva...je určitě dobrý to podstoupit

simass
23. zář 2009

haaasinka moc dekuju, pujdu do toho, ale fakt bojim, hlavne narkozy ☹ ....jak dlouha je hospitalizace a pracovni neschopnost po tomhle zakroku?

haassinka
23. zář 2009

simass: není se čeho bát 😉 narkoza jak pro koho, ale pro mě to bylo krásný, takhle hezky si usnout:D no hospitalizace asi jak kde...1den před zákrokem a 1den po zákroku určitě...což není ale moc🙂 a neschopnost od 1týdne do 3 týdnů

simass
23. zář 2009

haassinka: moc děkuju za dodání odvahy 😉

simass
23. zář 2009

Holky, můžu se vás ještě zeptat, na kolik - aspoň přibližně - vyjde v Pronatalu celý proces IVF (1. pokus, hrazený pojiš´tovnou), od vstupní konzultace, spermio, krevní vyšetření, sono, přípravky na stimulaci, všechny injekce apod. a samotné IVF (odběr vajíček+zavedení embryí)? jen abych věděla, kolik si máme připravit 😉 děkujuuuuuu

haassinka
23. zář 2009

simass: nemáš zač🙂
nás 1 cyklus IVF přišel asi na 18.000,-

rakosnicek75
23. zář 2009

Ahoj simass, mám ceník, který mi dal p. doktor minulý týden. Je z Pronatalu Spa Karlovy Vary, je to pobočka Pronatalu v Praze.
Metoda ISCI 7tis., prodloužená kultivace 2,5tis.,asistovaný hatching s prodlouženou kultivací 6,5tis., kryokonzervace 5tis., katetr na ET (transfer) 500kč a plus k tomu léky a to je různé. Já mám 4-5tis.
Je to individuální. Nejvíce mně na tom vadí, že všude se píše, že první 3cykly hradí pojišťovna a není to vůbec pravda. Dělám ve zdravotnictví a víc co mě čeká, mám před sebou 3. IVF.

simass
23. zář 2009

haassinka, rakosnicek: díky holky, tak to je řacha, zajímalo by mě, kolik tedy ta pojišťovna vlastně přispívá a na co....co se dá dělat, budem ještě měsíc doufat, že se teď zadaří na svatební cestě a pokud ne, v říjnu hurá do toho a berem Pronatal útokem 😉

snaha
23. zář 2009

Ahoj holky
Jsem moc smutná , protože nám zbyl jen jeden bojovníček , ostatní byli budˇnekvalitní nebo se k nim nešlo dostat tak mi je tam museli nechat , je to pro mě hrozný šok

janysek70
23. zář 2009

Snaho, to snad ne ☹ ☹ , hlavně ať se oplodní a po vzoru Katušky, to může vyjít i s jedním jediným embryem

milagross
23. zář 2009

Ahoj devcata,dovolila jsem si nakouknout,chodim take do pronatalu v Teplicich.
Protiskluzove ponojdy jsou fajn,mam je na pamatku 😀
SIMAS laparoskopie neni nutna na zacatku,ale ja po mych zkusenostech bych na ni sla hned na zacatku coz v tvem pripade je.A kord kdyz spermio je v poradku tak kde je chyba?Kdyz budes mit napr.2 oplodneni za sebou a neklapne to tak porad budes mit v hlave brouka PROC?A pak na tu laparku stejne pujdes apak pak si teprve budes rikat zes to mela udelat hned a predejit pochybnostem.Ale samozrejme sama musis vedet co udelas.Ja jse tam dve hodky se prospala po narkoze a sla domu.A za dva dny do prace.

milagross
23. zář 2009

A ohledne toho placeni.Budte radi ze platite jen tak malo jako je napr.20 000 kc.Preji vam vsem at se zadari do tretiho pokusu,protoze az si to budete muset platit sami to je potom racha!!!!!!!!!!!!
1 neplaceny pokus stoji 60 000 - 80 000 kc.Zrovna v cervenci jsem platila 8me oplodneni,takze vim co to je.Stalo me to presne70 000kc.A tri jsme meli placene,takze mam za sebou 11 oplodneni,vysetreni od zhora az dolu.Pred dvema tydny jsem potratila.

janysek70
23. zář 2009

Milagros, tak ty máš takovýto krásný suvenýrek? Já je tam hodila do prádla aj s košulí. Jsem myslela, že je perou....To je nějaká novinka, ještě v květnu tam měli takové krizové košile a ponožky jsem si vozila z svoje a najednou u košulandy i přáníčko 😉
S tou laparkou souhlasím....

janysek70
23. zář 2009

Mil, je to na pytel, já jsem po pátém transferu, končím 2. IVF a už jsem z toho na palici a ty už toho máš tolik.... ☹

kathyna
23. zář 2009

Ahoj holky!
Já chodím do Pronatalu v TP. Právě teď jsem po neúspěšném 3.pokusu ☹ Jsem z toho taky na palici.
Milagross, kde bereš tu sílu? POraď 😉

haassinka
23. zář 2009

Nevíte někdo, jak je to se zbylými zamraženými embryjky? Máme tedy v mrazáčku jen jedno, ale bylo velmi kvalitní - stejně jako ty dvě co mám bříšku už 17týdnů🙂 a je mi docela líto ho nechat jen tak nevyužité....

janysek70
23. zář 2009

Při zamražení se platí Haasinko i za uložení, teď nevím, zda na rok či dva a po uplynutí té doby vás vyzvou, co s ním chcete dál.... může být bratříček 😉

milagross
23. zář 2009

Kat tak to je mi lito a kde beru silu?Nevim,ale mam bezvadneho manzela.A to dela take hodne.Celych osm let snazeni me podporuje jak to jen jde.A chodis k doktorce nebo k dr. Schmitzovi?

haassinka
23. zář 2009

janysku, to asi těžko☹ sice bych třeba třetí mimčo chtěla, ale finančně na to nebudeme už nikdy mít...ty dvě děti najednou nám udělají rozpočtové peklo🙂

spíš mi jde o to, jestli ho tam nechat dva roky ležet..jestli by nešlo třeba ho i teď případně darovat??? kdyby měl někdo zájem :D

kathyna
23. zář 2009

Mil, já mám taky úžasnýho manžu, bez něj bych si to šla asi hodit 😅 Drží mě nad vodou 😉 Chodím k doktorce.Přemýšlela jsem, že když nám to nevyjde ani po 4.,tak zkusit třeba nativ, ale ten asi v Pronatalu nedělají

janysek70
23. zář 2009

Jo já si nevšimla, že čekáš dvojčátka 😉 . Ono na to darování to taky není nějak jednoduché, jsou tam nějaké věkové hranice a asi posuzují i další....., ale určo počkej, dokud neporodíš. Koukám, jsi z Trutnova, já tam žila 20 let na sídlišti u stadionu "Smeťák" 😉 a narodil se mi v Trauči Lukáš.

haassinka
23. zář 2009

janysek: no právě, že na daroání bychom mohli být ideální vzhledem k věku a geneticky jsme také oba v pořádku🙂 jen bych měla radost, kdyby to někomu pomohlo...
ale samozřejmě do porodu ještě daleko, tak uvidíme, ale nechci si připouště, že by se mohlo něco stát

nebydlíme daleko od Smeťáku🙂 a proč jste se stěhovali?

janysek70
23. zář 2009

To je jasné, připouštět si něco zlého nesmíš!!! 😉
Já jsem tenkrát po rozvodu zůstala s malým sama v 3+1 a nedalo se to utáhnout, tak jsem šla za našima k Jičínu

milagross
23. zář 2009

HAS jsem stejneho nazoru.Zatim bych nic nedarovaka,dokud se ti prdici nenarodi
KAT co je nativ?

haassinka
23. zář 2009

janysku, mě by se odsud moc nechtělo, plánujeme přesun jenom 10km odsud do vesničky🙂

máte pravdu, samozřejmě až po porodu🙂