Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

rejchl
1. říj 2009

Holky diky,jenze jakmile ja se par dni nenajim,tak schodim hodne.Ted mam 55kg a pujde to dolu☹ Dnes jsem do sebe narvala aspon 2 knedliky s omackou,ale zaludek se mi furt houpe.Ani ty piskoty mi nejedou😀 a to byla moje posledni zachrana.

papuchalk
1. říj 2009

Rejchl - nevolnost je sice blbá, ale horší by bylo to urputné blití, jak to prý mají některé ženské. Ono se Ti to trochu upraví samo, miminka si řeknou, prozatím zkus jíst malé dávky a hodně často. U nás byl vrchol jeden večer, kdy se přítel zeptal, co si uděláme k večeři, mně se začalo navalovat a pak jsem ho spérovala, že pořád myslí akorát na jídlo 😀 😀 😀 . Ale jinak pobíhání po městě a dávení se mezi křovím byl můj oblíbený denní sport. To, že může jít váha během prvního trimestru dolů, je celkem běžné.

rejchl
1. říj 2009

Papu,dekuji ti.Zkousim od kazdeho neco,co mi sedne a co ne.Vypada to ze budu na jablkach.Po tech mi zaludek nekrici🙂

marmina
1. říj 2009

ahoj holky, tak koukam, spousta novinek 🙂

papu, gratuluji ke chlapeckovi 🙂 je prima, ze ti to dobre dopadlo, me to ceka pristi patek...
ja jdu na cukrovku taky kolem 24.tt, uz se "tesim" 😝 (pry si s sebou muzu vzit citron, nekdy ho pry dovoli, aby se to dalo vypit)

rejchl, nevolnosti ti nezavidim, ale taky jsem si tim prosla...zaludek jak na vode, zvraceni, proste klasika, me pomohlo jeden cas pit ledovou vodu po douskach s kapkou citronu, nebo jsem si citron nakrajela na misku a obcas k nemu privonela, docela to bylo prijemne, taky casto jist neco maleho (pecivo, piskoty, kysele ovoce, varene brambory, pak i polevky...) zeleninu jsem nemohla ani videt do 14.tt, take jsem zkousela Emesin - tabletky se zazvorem a vitaminem B6 - ale zvedal se mi po tom zaludek a bezela jsem smer WC 😖

janik8774
1. říj 2009

rejchl -
tak to snad je horší varianta než když je člověk pořád v ledničce.Musíš něco vyzkoušet.Co můžeš.
Kamarádka třeba jedla jenom včerejší pečivo,trochu zeleniny,ovoce.Hlavně si s tím nedělej moc hlavu.Dostat do sebe něco a pak to zase vidět tak to je lepší to nejíst vůbec.Na to asi není rady.Spíš zkus diskusi "těhulky"
Už jenom 7 týdnů a bude to ok. 😀 😀 😀 😀 Je mi tě líto. 😅

rejchl
1. říj 2009

Holky diky moc.Dneska jsem zjistila ze muzu jablka a jougrt,ale spis takovy ten pudinkovy.A veprovou sunku.Pecivo nemuzu ani videt😀Uz aby to bylo za mnou.A takove ty nalady ze furt brecim???Kvuli kazde kravine???Asi normalni ze?Hormony zatraceny.Pritel je ze me na prasky😀

janik8774
1. říj 2009

rejchl -
tak to je normál s těmi náladami.To přejde až po 6ti nedělí. 😀 😀

dckami
2. říj 2009

ahojky, kdepak jste 😕 ???

Já byla dnes na OPU, bylo tam 7 foliklů a 6 vajíček, pro jistotu jsem se domluvili s embryologem i na ICSI, tak uvidíme, volat mám až pondělí. 😉

rakosnicek75
2. říj 2009

Ahoj dckami, pře chvilkou jsem se vrátila od lékaře. Mě čeká OPU v pondělí. Vypadá to, že folikulů budu mít hodně a doufám, že v nich budou i vajíčka. ISCI máme také domluveno. ET s prodlouženou kultivací je předběžně stanoven na sobotu 9.
Ode dneška mi není zrovna nejlíp. Pobolívá mi bříško, takže jen ležím a nic nedělám.
Dneska jsem si na Tebe vzpoměla 🙂
Tak zatím ahoj

karamelka.nova
2. říj 2009

Ahoj holky !!!!
Téda, tady se to rozrůstá. Četla jsem, že svetrus už nechodí ☹, tak kdybyste s ní některá mluvila jiným "kanálem", tak moc zdravím.
Gucci, to to utíká, viď? Ještě nedávno jsi měla npsáno 12tt a teď 28tt !!!
No, my bychom teď byli v 5.měsíci (nedokážu to tak rychle přepočítat na týdny 🙂)

Jinak - byla jsem na kontrole u Vobořila - cyklus klape jak hodinky a kdybych měla bývala připravenou sliznici, šel by mě oplodnit!!! Uf, to byla pecka! Prý teda příští cyklus, což je za 14 dní, popř. v listopadu s pomocí hormonů. Nemáte některá zkušenost, jak je to před KET s placením hormonů???

No, a už u nás byla sociálka kvůli adpoci, vše OK a čekáme, až nás pozvou na psychotesty !!!

janik8774
3. říj 2009

Karmelko
Hormony doplácí částečně pojištovna.
Bere se Estrofem a pak utrogestan.Estrofem je asi 100kč na jedno balení.Doktor ti dá rozpis na papání.
Estrofem se bere až do doby kdy jdeš na krev na test HCG.
Tak at ti to vyjde.Snad sis svoji smůlu už vybrala.
Dej pak vědět.

dckami
4. říj 2009

ahoj holčiny,
má asi problém - budu muset zítra volat do Pronatalu, hrozně mě po OPU bolí břicho 😢 , dnes jsem začala slabě krvácet, pak celkem dost a šly ze mě velký kusy něčeho 😒 , teď zase slabě krvácím . Nerada bych něco zanedbala, tak snad přečkám noc a ráno se domluvím s dr., zda nemám radši přijet na utz. Co byste mi radily vy?

rakosnicek75
4. říj 2009

Ahoj dckami, pokud by se to krvácení objevilo znovu, šla bych na gynekologickou pohotovost. Nikdo neví co se při odběru může stát. Jsem zdravotník a v tomto směru bych měla strach. Kdyby to bylo něco jiného, tak bych počkala do rána.
Já u 2. IVF byla na pohotovosti 2x. V tomto případě bych nic nenechala náhodě.
Já jedu zítra ráno na OPU. Tak zatím ahoj rakosnicek

marmina
5. říj 2009

dckami, urcite supajdi k doktorovi, je lepsi prijit zbytecne nez neco zanedbat, drzim palce aby to bylo v poradku!

dckami
5. říj 2009

ahojky,
ráno mi bylo mnohem lépe, tak jsem nikam nešla. Už vůbec nešpiním, bříško bolí o hodně méně. 😉
Teď jsem volala do Teplic - máme 3 bojovníčky, ve středu jedu na transfer. 😉 Hurááááááá.

rejchl
5. říj 2009

Ahojky
Dckami držím ti palečky,ať to konečně vyjde.Mě už taky začíná být lépe.Tak snad se špunti umoudřili. 😉

emulienka99
5. říj 2009

Ahojte holky, nezostal niektorej gonal. Súrne zháňam.

handour
6. říj 2009

kalka: Dobré ráno holky Přemýšlím o přechodu z CAR Podolí do Pronatalu.. K Podolí mi pomalu, ale jistě, mizí důvěra.. tento týden, tam mám podstoupit třetí KET... a pak už nebudu mít žádné mrazáčky.. takže nebude nic co už by mě v Podolí drželo..
Nemáte některá zkušenost s přechodem z jiného CARu?.. Zajímalo by mě, jestli by Pronatal trval třeba na doručení všech papírů z Podolí.. čím jsem vším prošla?.. Nebo myslíte, že by si v Pronatalu udělali veškerý vyšetření znova ?.. Holky.. můžete mi Pronatal doporučit.. nebo jste z něčím nespokojený?

Doporučení: Ahoj, já jsem na jaře přešla z CAR Podolí do Pronatalu a jsem za to ráda. Podolí jsem jako porodnici a nemocnici měla moc ráda a věřila jsem jim, ale na CARu mě dost zklamali dr., hlavně ta nesdílnost a prakticky žádná ochota poskytovat nějakou informaci navíc, čekala jsem tam vždycky hodinu a půl a pak jsem byla do 5min vylifrovaná z ordinace, ani jsem nevěděla jak....
V Pronatalu jsem sice po neúspěšném 1.IVF, ale věřím, že to vyjde - v Podolí jsem se ani k IVF nedopracovala...

milagross
6. říj 2009

Ahojky chodidim do pronatalu ajsem na vysost spokojena,je super ze takova klinika existuje.Chodim v Teplicich.Doktori by meli dostat extra diplomy

rakosnicek75
6. říj 2009

Ahoj chodím do Pronatalu Karlovy Vary a jsem velice spokojená!!!!!!!!!! 🙂

kalka
7. říj 2009

handour dobré ránko🙂 Moc děkuji... už jsem na stopr rozhodnutá, že odejdu.. teď v pondělí jsem byla v Podolí na posledním KETu.. takže za 14 dní, tam ještě dorazím na krev... a pokud budu negativní, tak končím... jediný co mě v Podolí uspokojovalo, jestli se to tak dá říct, byly už jen embryoložky.. všechny strašlivě příjemný, sdílný, vysvětlily na co jsem si vzpomněla.. ale tím to končí.. takže mi holky držte teď na těch 14 dní palce, ať se emryjka chytnou... v pondělí mi zavedli dvě morulky.. tak uvidíme... 😉 🙂

jmisa
7. říj 2009

Ahoj všem.
Dckami, držím na dnešek palce. 😉

gucci
7. říj 2009

zdár ženy
dckami: taky mooooc držím palce 😵 😵
jmis: tjo Alex už má tři měsíce, to je síla jak to letí

dckami
7. říj 2009

holky díky. Mám tam být ve 12.30 hodin,veze mě tam kamarádka, manžela mám na školení v Kladně a celý týden jezdí domů až pozdě večer. Snad to dopadne dobře...musí. 😉

rejchl
7. říj 2009

Ahoj holky,mam za sebou první kontrolu u sve lekařky. Mam 6tt+6 a špuntici maj po 8mm.Za 3 tydny dostanu prukazku🙂
Dckami drzim palce 😉

dckami
7. říj 2009

ahoj kočky,
dnešní den byl jedna tkaová menší katastrofa ☹ - začalo to hned ráno, kdyžmě kámoška vezla na ET a cestou jsem bouraly, teda zezadu do nás narazilo jiné auto. Řidič, mladý kluk nekoukalna cestu,ale ženský na chodníku na kozy 😀 . Takže jsem volali policajty a já sháněla někoho, kdo mě odveze, jeliko auto mělo zadní nárazník v čudu a nešel zavřít kufr 😖 . Nakonec pro mě přijel můj táta a vše jsem stihli.Manžel je celý týdne na školení, tak že nemohl zasáhnout....zákon schválnosti.

Jinak mám zavedeného 1 bojovníčka, bohužel žádné mrazáčky, tak musí bojovat a vydržet. 😵

blankatom
8. říj 2009

Ahoj holky,
koukám dckami, že jsi měla hodně "veselou" cestu do Pronatalu. No hlavně, že jste to stihli.
Držím palce, ať to bojovníček zvládne.

Já jsem dneska 17 den po ET a včera jsme zkusili testnout a byly tam //. Zitra se musim
objednat na UZ na 16.10. Nevíte někdo, chodí se pak do Pronatalu ještě dál, nebo pokud bude vše ok,
už mě pošlou k mojí doktorce?

jmisa
8. říj 2009

Dckami, jeden stačí, hlavně aby to byl ten pravej.

Blanko, většinou je pak ještě jedna návštěva. Záleží, jestli už bude srdíčko, jestli tam náhodou nebudou dvě atd.

okurkaa
8. říj 2009

Ahoj holky,
jsem tu nova a chtela bych vas poprosit o radu. Nemate nekdo zkusenosti s nedorustajici sliznici po kyretazi? Jsem po dvou zamklych potratech a pak jsem prisla do Pronatalu. Mam udelanou hysteroskopii, kde mi odstranili nejakou prepazku. Nemate s tim nektera zkusenosti? Zatim jsem nedostala zadne podpurne hormony.

dik

dckami
11. říj 2009

Hlaooo, kde pak se touláte??? 😕

Mě je od rána dobře, žádné bolesti, tak toho manžel hned využil a že jedeme nakupovat. Dali jsme holku k babičce a jeli do Makra, manžel si vybral předvánoční dárek - plazmovou televizi. Pobral prémie, tak má roupy...., už po ní toužil dlouho. No a teď ji máme doma, úhlopříčka 106 cm, je fakt obrovská 😅. Budeme muset udělat i menší změny v postavení nábytku v pokoji, ale už se na maolu přestavbu těším. Alespoň jsem za celý den neměla čas myslet na sebe a pozorovat se, co a jak, zda to vyšlo nebo ne. Mám dojem, že už je to stejně rozhodnuté 😕 , uvidíme za týden, co bych mohla zkusit testík. Ráno jsem poprvé mluvili i o adopci dítěte. 😅