Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
17. pro 2009

lussi díky 😉 , já vím, že to musí vydržet, ale fakt se mi do té narkózy nechce....no, jsem moc zvědavá, co v Pronatalu zjistí...a na ty výsledky těch stěrů jsi čekala jak dlouho prosím?

lussi
17. pro 2009

to bylo pár dní, tak týden max. dva, přesně už nevím, to bych ti lhala 🙂

gucci
21. pro 2009

ahoj holky

co je tady nového?
jsem snad někde zaregistrovala, že je janysek těhu?
a co dckami?
a ostatní...

dckami
21. pro 2009

Gucii - ty jsi ještě celá?????????? 😀 Drž se, holka.

U nás už je to v pohodě - prodělala jsem silnou virozu, měla jsem vysoké horečky, tak jsem neměla na net náladu ani sílu 😖 Manžel mi musel dávat ledové zábaly a nakonec i studenou sprchu, abychom snížili horečku 😖 . Mám za sebou screening v 1. trimestru, dle utz mám mimi vše, co má mít, taťka viděl poprvé prcka - bylo to fakt úžasný. 😵 Přihlásila jsem se na cvičení pro těhulky, tak od ledna začínáme......... 😅

gucci
21. pro 2009

jasně, že jsem celá 😀 , si to nechávám až na 1.1. 😎 😀
tak to je dobře, že je ti už líp a uživáš si těhu

marmina
22. pro 2009

cau tehulky 😉
teda gucci, ty mas bruch!! ja si ani neumim predstavit jak vyroste me! uz ted jsem takova nemotorna 🙂 Mam posledni tydny trapeni s tvrdnutim briska, doufam ze mimi neprijde moc brzy, jeste ma dost casu....

dckami, moc hezke zpravy o mimi! kolem me ted taky letaji bacily, ale zatim se drzim. Taky jsem chodila cvicit, bylo to prima, ted spis odpocivam kvuli te hyperaktivni deloze...

gucci
23. pro 2009

marmi: njn, břuch je maso, co ti mám povídat 😀 , ale nestěžuju si....já si na porod klidně počkám, mě to s bříškem baví 😀 ... jinak jsem fakt zvědavá kdy to u mě vypukne, poslíčky nemám skoro vůbec, občas mi ztvrdne břicho, ale jen na chviličku, otevřená jsem na 1 prst, čípek se mi teda už zkracuje a měkne, ale na monitoru nejsou kontrakce vůbec žádné, takže uvidíme 😉

rejchl
23. pro 2009

Ahoj ženský,všem přeji krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok.Nvm jestli se sem zitra dostanu,tak přeji dnes.
Vče mi doktorka řekla že čekám na 70% dva klučíky.Tak doufam že to bude na 100%,hrozně moc si je přeju. 😅

dckami
23. pro 2009

ahoj holčiny,
přeji všem krásné prožití vánočních svátků - snažilkám pozitivní testíky a plodný Nový rok a těhulkám pohodové těhulkování a zdravá miminka. 😵

Rejchl - blahopřeji. Já už se také moc těším až budeme vědět, co to bude. 😕 Ale to si ještě musíme pár týdnů počkat.... 😀

marmina
23. pro 2009

Taky přeju krásné Vánoce!!! Maminám hodné děti, těhulkám spokojená kulatá bříška a snažilkám hodně moc štěstí, aby to konečně vyšlo!

Gucci, neboj, třeba to je jen takový klid před "bouří". Ještě letos se určitě gucce vykulí 😉 Tak dej určitě vědět.

Rejchl, to je moc krásná zpráva. Tak si ty dva kulíšky hezky hýčkej.

marmina
23. pro 2009

kami, a co si přeješ? chlapečka?

dckami
23. pro 2009

Abych řekla pravdu, tak já i holka bychom raději holčinku, táta chce kluka. Ale hlavně, aby to bylo zdravé miminko, po tom dlouhém čekání je to vlastně jedno.... 😀 Důležité je, že jsem těhotná a mimi v pořádku.

Koukám, že vy nechcete znát pohlaví, to odbivuji, já bych to nevydržela..... ale ty tovíš, co? Jak maskuješ před tátou, co to bude? Přece nakupuješ oblečení v barvě, to si nevšimne??? 😕

marmina
23. pro 2009

jojo, máš pravdu, hlavně aby bylo zdravé a spokojené!

Ano, já vím co čekáme (teda ne na 100%, protože to je jen podle utz), maskuju to jednoduše, společně kupujeme neutrální barvy (žlutá, fialová, zelená, bílá) a já solo pak do barvy 😉 Vyperu a vyžehlím, než manžel přijde z práce a šup schovat, aby nic nenašel 🙂 je to docela zábava. Moooc už se na mimi těšíme a s tím překvapením je to ještě napínavější.

gucci
24. pro 2009

bréééééééééééééééééééééé ránko štědrodenníííííí

všem přeju krásné vánoce, bohatého jezusa, dobrej bžambožijovej salát a kapšíka 😵 😵 😵

lenulkak
28. pro 2009

Ahoj vsichni, prave jsem objevila tuhle diskusi a snazim se najit neco o Pronatalu, ktery jsem nasla na internetu. Necetla jsem tuhle diskusi celou, protoze uz jsou to stovky stranek, ale chci se zeptat, jestli nahodou nevite, jestli se tam da zajit bez zadanky od nejakeho lekare na spermiogram a pripadne i dalsi vysetreni obou partneru, nebo musi byt nejaka zadanka? My se sazime uz nekolik mesicu o miminko, ale nedari se a ja zacinam zjistovat nejake cesty na vysetreni. Zatim vsude ctu, ze to snazeni musi trvat asi tak rok, nez gynekolog napise nejakou zadanku na vysetreni a lecbu neplodnosti. Prosim poradte, ja uz si po tech bezuspesnych peti mesicich rikam, ze mozna nejaky problem bude a proc ho radsi nezjistit driv, nez se trapit rok a zjistit, ze je neco v neporadku. Radsi at to vim hned a muzem s tim neco delat.

gucci
28. pro 2009

lenulkak: žádanku od dr. mít nemusíš, stačí tam napsat e-mail s žádostí o schůzku a oni ti odepíšou kdy máte s manžou přijít a vyšetření si udělají sami. Otázka je, jestli s vámi po 5 měsících budou něco dělat, páč je to málo a většinou se fakt bere tak ten rok, protože je zase zbytečný do sebe rvát hormony a léky, když by to nakonec šlo přirozeně. Záleží, jestli už máš za sebou nějaké vyšetření nebo operace, ze kterých je jasné, že to nejspíš asi normálně nepůjde .Držím palce

lenulkak
28. pro 2009

Jeee, diky ze pises. Uz jsem si myslela, ze tu dnes nikdo neni. No ja bych prave chtela jen zatim vysetrit, jestli je vse ok. Radsi bych pripadny problem rada vedela hned. Muj gynekolog mi meudelal ani sonokdyz jsem tam byla, ze sono udela az budu tehotna. No tak nevim co s tim. Rikala jsem si aspon spermiogram u manzela at vime na cem jsme a toho doktora donutit k nejake akci nebo ho zmenit a jit treba do toho Pronatalu, jestli se to da.

gucci
28. pro 2009

no to bych asi změnila gynekologa teda
ale já tě jako neodrazuju od toho Pronatal kontaktovat 😉 , určo jim napiš a sama pak uvidíš co vám navrhnou 😉

lenulkak
28. pro 2009

No, asi mas pravdu. Zkusim to. Ja chodim prave k pripari oddeleni do nemocnice, ale je hodne vytizenej a nema moc cas. Ale zase se mi na druhu stranu nechce moc od nej odejit, protoze je fakt dobrej. Ale asi to jinak nepujde. No, asi to proste zkusim obvolat az v praci nebudou lidi. Ted jsou tu nejaky usi navic 🙂. Vidim, ze se ti blizi porod. Tak preju at to probehne vsechno dobre. 🙂

gucci
28. pro 2009

no je fakt, že po 5 m snažení by s tebou málokterý dr. něco vyváděl, ale samo, když požádáš o spermio, tak by ti měl vyhovět, tak uvidíš, taky ti držím palce 😉

lenulkak
28. pro 2009

Diky. 🙂

sedmitecka
28. pro 2009

lenulka: určitě Pronatal kontaktuj, půjde to i bez žádanky, mě dělal základní vyšetření gynekolog sám (hormonální profil z krve a UTZ) a na spermiogramu jsme byli právě v Pronatalu 😉 , objednací lhůta u nás byla na spermio 1 týden a před svátky jsem nás objednávala už na první regulérní konzultaci a to trvá měsíc.....myslím, že pokud budeš na vyšetřeních trvat, měli by ti je udělat i po pěti měsících, záleží na domluvě....taky je důležitý tvůj věk, třeba v 35 tě určitě nenechají čekat celý rok, než se začne něco řešit 😉

karamelka.nova
29. pro 2009

ahoj holky. Letos byly smutné Vánoce. 10.12. jsem byla ne KETu a bohužel. Pořád se ukazovala jen jedna ošklivá /. Ach jo

gucci
29. pro 2009

karamelka: to je mi líto ☹

lenulkak
30. pro 2009

sedmitecka: Ahoj, diky za podporu. Rozhodla jsem se vcera radikalne pro zmenu gynekologa. Pokud to pujde, sla bych do Pronatalu na gynekologii. Zatim se tam neda dovolat, tak zkusim po svatcich. Na spermiogram ses objednala bez nejakeho doporuceni. Berou tam jen tak?

sedmitecka
30. pro 2009

lenulka: na spermio nám dal žádanku gynekolog, ale jde to určo i bez něj, jen budeš asi platit, myslím, že tu holky někde psaly tak 500-1000,-...s doporučením neplatíš nic, tak je asi lepší si ho nechat napsat 😉
já už se tam v lednu docela těším, aspoň se začne něco řešit a zjistí se snad, kde je cbybka....

gucci
30. pro 2009

v Pronatalu se platí za spermiogram? my teda neplatili nic, a to jsme žádanku neměli

lenulkak
30. pro 2009

No ta to je doby. Jdem do toho a snad se taky neco hne 🙂.

lenulkak
30. pro 2009

No tak to je dobry. Tak jdem do toho a snad se to hne. 🙂 Tenhle mesic zas zda se nebyla ovulace, takze asi zas nic. ☹

rakosnicek75
30. pro 2009

Ahoj karamelko, já jsem byla na KETu 14.12. a také nic. Zkoušela jsem 3 testy a sněhobílo ☹ ☹ ☹
V pondělí jsem byla na krvi a negativní ☹ ☹ ☹