Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
15. únor 2010

holky, byli jsme tam zatím jen dvakrát, ale musím říct, že se mi tam moc líbí a cítím se tam dobře 😉 ..tenhle týden mám volat pro výsledky odběrů a stěrů, paní doktorka mi řekla, ať zavolám a nechám se přepojit k ní do ordinace..myslíte, že budou na recepci vstřícní ?? bojím se, aby mi neřekli, že nemá čas a nic mi neřeknou.....

ankava
15. únor 2010

sedmitecka.... obrň se při telefonování, někdy to vezmou hned a někdy je to o nervy, nejvíc pokud něco nutně potřebuješ, tak to zrovna nevezmou. Jinak pokud doktor nebyl na sále, tak mě vždycky přepojili nebo alespoň na sestřičku a s tou jsem se domlouvala. Někdy se musí volat víckrát než ho zastihnou.
Mě spíš děsí to, že nevím, co bych měla dělat, kdybych měla nějaký normální problém, protože objednací lhůty jsou dost dlouhý, asi bych měla jít na normální gyndu, a pak to říct v CARu?
Naštěstí snad jsem teď v pohodě, ale i tak. Pořád nevím, jak bych tohle řešila.

chiwule ... hodně štěstíčka s mrazáčkama 🙂

sedmitecka
15. únor 2010

ankava, moc ti děkuji, právě o tom dovolání/nedovolání se tam, jsme už tady od holčin četla, tak se toho trošku bojím, aby mě přepojili, protože někdy jsou na recepci docela protivní....to je jediná slabina Pronatalu, řekla bych...taky mi připadá, že je to tam všechno moc zdlouhavé, mám teď na 3 měsíce clostil a utrogestan a když se ani s tim nepovede, máme po těch 3 cyklech přijít a domluvit se na dalším postupu, asi IUI....

jenže to budu zase měsíc čekat na termín objednání??? to abych tam pro jistotu zavolala už třeba v březnu a objednala nás na květen ne? abysme pak neztráceli čas zase čekáním......

sedmitecka
16. únor 2010

holky pronatalky, jak dlouho jste čekali na objednání třeba na termín IUI nebo jiného zákroku? je to taky měsíc a déle jako u první návštěvy nebo je to už kratší čekací lhůta, když už vás mají v péči a zaregistrované???? 😕

ankava
16. únor 2010

já od první návštěvy do prvního IVF měla čekat prakticky jenom jeden a půl měsíce..., to záleží jak má přijít MS, takže to šlo strašně rychle, pak jsme stejně nešli, tak se to odložilo o měsíc a zase jsme nešli, protože jsem mezitím naprosto neočekávaně otěhotněla a pak hned potratila, takže teď zase čekám 3 měsíce než půjdeme znovu.
Jinak vždycky když tam jdu a doktor mi třeba řekne, ať přijdu začátkem měsíce, tak se okamžitě objednávám, protože si můžeš ještě alespoň trochu vybrat. Říkají tomu na dohodu. Většinou jsou stejně termíny nejdřív za 14 dní. Když pak jdeš třeba na krev nebo na UTZ, tak to už je podle potřeby. A když je něco akutně, tak tě někam vecpou.
Když byl přítel na spermio.. tak nejbližší termíny byly za 3 týdny.
A pak když už máš dohodnutý nějaký zákrok, tak záleží, kdy přijde MS a to tě prostě vezmou, i kdyby ten den začaly menstruovat všechny.

m.aa.b
16. únor 2010

já si také nemůžu stěžovat na termíny objednání - vždycky to bylo celkem rychle - zrovna ted)sem se objednávala minulý pátek na dohodu a objednala mě na 23.2. takže super 🙂 a jinak jak je to pak vše vázané na cyklus tak se tam dostaneš vždy tak jak máš 😀
Skutečně slabinou je recepce, ale na to si časem člověk zvykne - do Pronatalu již chodíme skoro tři roky, takže vím o čem mluvím 😀 😀 😀

tak se tam třeba někdy potkáme 😅

sedmitecka
16. únor 2010

holky děkuju vám moc, tak to jste mě potěšily 🙂 , no tak já zítra dopolko volám a jsem moc zvědavá, co nám našli 😀

regius
19. únor 2010

ahoj holky do pronátálu se chystáme po 7 letech na mé 2 ivf sice chodím do TEplic do pronatálu ale že mám pojištovnu mv tak na opu a et musím do Prahy tak jsem moc zvědavá jak se to tam změnilo a co nového ??? 🙂 Jinak 26.2 bych měla jít na ult. a pro léky tak snad je budu mít schválené pojištovnou ,protože jsem ivf měla podstoupit už v lednu ale neměla jsem, výsledky genetiky tak se prej musí znova žádat tak jsem dost koukala a překvapilo mě to .Když jsem šla na mé 1ivf tak jsem přišla o měsíc později než jsem měla a léky tam na mě čekali ,ale to jsem chodila do Prahy stalo se Vám to taky ???????zatím ahoj a všem přeju hoooodně štěstíčka a miminka v bříšku 😉

sedmitecka
19. únor 2010

ahoj regius, no my s Pronatalem začíníme, byli jsme tam zatím jen 2x a cítím se tam moc dobře 🙂 , vkládám do nich velké naděje, tak uvidíme...
k IVF potřebuješ mít udělané genetické testy? to je podmínka???

regius
19. únor 2010

ahoj sedmitecka...ne nemusíš mi si je nechali udělat že máme špatný sperma a že se 1ivf nepovedlo sice jsem otěhotněla s KET ,ale o mimi jsem přišla ve 13tt bylo to zamlklé těhu tak proto ???V¨ětšinou na genetiku posílají po nákém neuspěchu ...potraty ...nebo že se nedaří ivf.přeju ti hooodně štěstí 😉

sedmitecka
19. únor 2010

😀 aha, děkuji, my máme zatím hotové jen imuno.....take ti přeji hodně štětsí, ať se to s Pronatalem zase povede 🙂 my te´d máme ještě 2 měsíce "makat" doma s podporou clostilu a utrogestanu akdyž se nepovede, někdy v květnu asi IUI...šla bych hned, už jsem netrpělivá

mikullka
21. únor 2010

Ahoj holky,

už jsem tady také dlouho nebyla. Gratuluji k miminkům i II na testech 🙂 U nás je nového to, že jsme pokročili po 4 měsících v Pronatu k prvnímu IUI. Tak uvidíme, jak to dopadne. Sama se to snažím brát s nadhledem, abych pak nebyla moc zklamaná.

Jinak k tomu telefonování s recepcí a přepojování na lékaře..., ochota na recepci by se v mém případě dala nazvat spíše neochotou, je to o lidech. Po předchozím doporučení lékaře jsem měla žádat přepojení na jiného lékaře a to byl celkem problém - výsledek NEPŘEPOJÍ a konzultaci s tebou odbaví paní na recepci, jestli správně je věc vedlejší.

Vedla jsem sama se sebou vnitřní boj, že na tohle fakt nebudu mít sílu a nervy a raději půjdeme jinam, ale to první naštvání už mě trochu přešlo. Čekání v čekárně je někdy taky dost zábava, když jsi např. objednaná na 13 hod. a hodinu čekáš a nikdo ti ani neřekne - omlouváme se. S manželem jsme si všimli, že když jim tam přijde zahraniční klientela, tak to je hned jiný přístup. Někdy si říkám, že pro ně nebudeme tak finančně zajímaví klienti...

Uvidíme, jak to půjde dál. Rozhodně nehodlám nic vzdávat. A jestli můžu doporučit, schovávejte si doklady o úhradách čehokoliv. Byla jsem svědkem debaty paní na recepci a klientky, po které chtěli znovu uhradit celkem vysokou částku, protože tam neměli zapsanou platbu...

Neberte to, jako nějaké zaujetí. Prostě jen názor. Věřím, že v Pronatalu jsou odborníci a že mi můj gynekolog doporučil skutečně ty nejlepší z nejlepších a já jim věřím. Člověk hold pro to své malé štěstí musí něco překousnout.

Tak všem držím pěsti 🙂

regius
22. únor 2010

AHOJ SEDMITECKA
budu držet palečky at se to povede přirozene a když néé tak tu máme pronatál 😉 hodně štěstí 🙂

sedmitecka
22. únor 2010

regius, děkujuuuu a také přeji 😉 😉 😉

mikullka, s tou komunikací máš pravdu, to je jediná věc, která mi tam vadí...říkám si, co bude až tam budu volat s něčím akutním nebo třeba objednáním na sono na konkrétní den.....co mi řeknou a jak budou ochotní? aby mi to nakonec nepokazila (třeba IUI) nějaký káča na recepci....a s tou zahraniční klientelou máš pravdu, dost dávají najevo, že je pro ně nejspíš prioritní - konkrétně jsme byli svědky toho, když přišel rusky mluvící pár na IUI...to se běhalo fofrem 😉

boruvkova
22. únor 2010

Ahoj holky,

Mikullko, nevim, kdy jste tam byli, kdyz jste byli svedky toho, ze na recepci chteli zaplatit po druhe, ale je dost mozne, ze jsme tam byli zaroven, protoze tohle presne se nam stalo.
Jednalo se o castku 7.000,-Kc, coz neni zrovna malo a to me fakt dostalo, hlavne tedy taky to, ze to s nami resili na recepci, kde cekaji ostatni pary a samozrejme vsichni poslouchaji. Nastesti jsem dohledala potvrzeni o platbe, takze jsme znovu neplatili, ale pripadala jsem si tam predevsemi jak nejakej dluznik...
My jdeme do sanatoria 10.3. na dalsi konzultaci po 1. neuspesnem ivf. Na termin cekame mesic, coz je hrozne. Na Pronatal nas odkazal jeden znamy doktor, ze jsou nejlepsi, ale me ten jejich pristup zase az tak moc nesedi. I kdyz ted po te procedure v mych ocich ponekud polidstilo, recepce opravdu zustava stale stejne tragicka.... Ale co jineho nam zbyva. Po tom, co jsem dle jinych diskuzi zjistila, ze si holky pronatal chvali, asi nema cenu menit, jen si rikam, ze v jinych carech to musi byt asi fakt des 😉

sedmitecka
22. únor 2010

boruvkova, takže na termín čekáte měsíc, i když už jste jejich "klientiů? já si naivně myslela, že čekám měsíc, protože jdme poprvé se teprve registrovat....no koukám, že to chce objednávat fakt v předstihu...já mám na 3 cykly clostilbegyt a utrogestan s tím, že když se nepovede, přijít a bude IUI...takže to udělám tak, že pro jistotu nás objednám už měsíc před dobráním clostilu 😀 ...když se to třeba pak povede s clostilem, zrušit to můžu lehce že? 😉 😉 😉

a když mě doktor objedná na konkrétní den, např. UTZ, a recepce mi řekne, že mají plno, že až za dva týdny, tak se to řeší jak???? 😕

barce
22. únor 2010

ahoj holky,
ja do pronatalu chodim uz skoro 3roky, takze sem tam zazila uz lecos 😎 . muzu vas uklidnit, ze recepce byla jeste daleko horsi jak personalne, i jak byla resena pred rekonstrukci. sedmitecko bud v klidu 😉 , kdyz uz mas naordinovanou nejakou lecbu, tak te objednaji presne v ten den, jak to naplanuje lekar. akorat kdyz to stejne vyjde vice pacientkam, tak tam pak treba cekas 2hodky 😒 .

sedmitecka
22. únor 2010

barce, děkuju 😉 , tak to se mi aspoň trochu ulevilo 😀 a jak jsi s Pronatalem spokojená???

barce
23. únor 2010

sedmitecko na uroven pece si nemuzu fakt stezovat. nekdo mne tam samozrejme sedi vic,nekdo mene, chodim uz jen ke slamove a ta je super. ne vse se jim vzdy povede 😎 , ale jsou to taky jen lidi. kdybych jim neverila, tak chodim uz nekam jinam.... a neni bohuzel v jejich moci pomoct fakt 100% 😒 .

rejchl
23. únor 2010

Ahoj snažilky,chci vam popřát hodně štěstí.I já jezdila do Pronatalu Praha.2 IUI nevysly tak jsme zkusili IVF.No a ted čekám dvojčátka.Dva kluky čipery.Vše má svůj čas.Hlavně to chce čistou hlavu,je to sice těžké,ale dá se to zvládnout.
Nikdy jsem tam nemela problem s komunikaci.A recepce byla super.Asi zalezi na koho narazite🙂Ještě jednou vám všem držím palečky

boruvkova
23. únor 2010

Dobre dopoledne 🙂
sedmitecko, uz ti odpovedela barce na tvoji otazku 🙂 a je to tak, jak rika, kdyz uz zahaji "lecbu" objednavani jde pak jak na dratkach, jen kdyz se vas tam sejde proste vic, je to na cekacku v cekarne. Nam se nezdarilo 1.ivf a po negativnim testu nam rekli, ze se mame objednat na dalsi konzultaci co dal, cili dalsi ivf a na tuto konzultaci jsem se objednavala pred dvema tydny a nejblizsi mozny termin byl 10.3., tak si holt pockame, ale je to des. Jestli budeme zadat zase pojistovnu o dalsi leky, tak se bojim, aby se to pak vsechno stihlo.
Jinak holky ja uz to tak nejak beru, ze jsem na ne odkazana, tak na ne spoleham nebo se alespon snazim. My chodili v ramci toho prvniho pokusu hlavne k Voborilovi a z neho jsem az tak odvazana nebyla. Ale kdyz jsme narazili na jine doktory, tak uz to bylo dobry,,, 😉

barce
23. únor 2010

jo jo boruvko, voborila jsem mela presne na mysli, ze mne uplne nesedl. a u kulta se mi taky stalo, ze byl treba fakt neprijemnej a priste zas byl vybornej a vylozene jsme se spolu dobre pobavili 😎 . proto rikam, ze to jsou jen lidi a myslim, ze jim z toho musi taky obcas hrabat 😀 .

boruvkova
23. únor 2010

My jsme prave byli barci u Voborila jak na prvni konzultaci, teda ja sama, protoze pritel byl tehdy na operaci, a pak na rozpisu leku. To me prave nastvalo nejvic, nevedela jsem, proc mi predepsal to, co mi predepsal. A pak taky, ale to je asi celkove postup Pronatalu, jsem mela naplanovany utz, mela jsem malo foliku a rovnou mi naplanovali opu. Ja jsem prave cekala, ze ten utz bude delat treba prubezne, aby se ty davky nejak optimalizovaly a folici stihly dorust.
Ja chapu, ze to pro ne je rutina, ale on byl u vseho tak rychle se vsim hotovy a my jsme ne vzdycky hned vedeli, na co se zeptat... To mi asi vadilo nejvic.
Na dalsi konzultaci jsem objednana k nejake jine doktorce - Paseková, tak jsem zvědavá🙂 Jinak Kulta jsem mela pri OPU s byl to teda sympatak
😉 , ET nam delala nejaka mlada pani doktorka a ta byla take fajn.

sedmitecka
23. únor 2010

dekuju holky 😉 byli jsme tam zatim jen 2x apocit jsme mela dobrej, my jsme narazili na pani doktorku Pasekovou a byla strasne fajn, takova razna a nad veci, manzel byl nervozni a tam roztal 😉 ....pak pry je uzasny docent Mardesic, tak na toho se tesim 😀
verim jim a doufam, ze nam pomuzou, jen me ubiji to cekani..nejradsi bych sla na IUI ted hned, ale dostala jsme jeste na 3 cykly clostil a utrogestan, ze se jeste mame posnazit sami, protoze vsechny vysetrteni mame naprosto v poradku, chjoooo....

boruvkova
23. únor 2010

Sedmitecko, tak jestli vam jeste davaji sanci prirozene, tak to treba vyjde🙂 Nam rovnou rekli, ze ani IUI nema vyznam, takze rovnou IVF. Proto me to cekani stve jeste vic.. Ale kazdy se docka. Vloni v srpnu se mi do noveho roku nez jsme absolvovali vsechny vysetreni zdala hrozne dlouha doba a ted uz jsme po prvnim pokusu, takze ono to utece, neboj 😉

sedmitecka
23. únor 2010

boruvkova, dík za povzbuzení 😉 .....ale čas utíká a nejsem nejmladší že jo 😉 😀 😖 ....právě že u nás se žádný problém nikde nenašel, jediné co jsme neabsolvovali , tedy já, je laparka, protože mudrře v Pronatalu se to nezdá nezbytné, prý vše v břiše vypadá ok 😒 tak uvidíme, co zmůže hormonální stimulka...zatím se zmohla tedy jen na to, že je mi blbě od žaludku, zadržuju vodu a mám občas závratě ☹

boruvkova
23. únor 2010

Sedmitecko a kolikpak ti je, jestli se tedy smim zeptat? .. ja taky nejsem zadna mladice, mne bude 32..

dckami
23. únor 2010

ahoj,
dneska jsem byla na kontrole, vypadá to líp než minule , snížila mi dávky léků - magnazium i diazpem, ale stále musím odpočívat, raději ležet než sedět. Ale mohu i ven max. na 1-2 hodinky, takže jsem ráda. Ukázat se mám přijít za 14 dní.

Jinak v pátek jsme jeli do Prahy na velký utz, mimi váží kolem 574g a z AMC je potvrzený kluk. V sobotu jsem měli velikou rodinnou oslavu, můj taťka oslavil 60. narozeniny, mamka je bude mít v létě, tak jsem jim s bráchou koupili novou televizi. Ti byli překvapení ........ moc se oslava vydařila. Měli jsem to na Jalůvčí, hotel Zlatá Lípa ( kdysi hotel Evropa) - mají nahoře krásný salonek, luxusní. Je to tam moc pěkně opravený. Dole je restaurace v selském stylu, s pecí atd, nahoe salonek v zámeckém stylu. Nechali nám k dispozici i pokoj, kde spal po pobědě synovec a já si tam šla také odpočinout .

sedmitecka
23. únor 2010

boruvkova, me uz 33 ☹ a kazdy mesic cekani a neuspechu me znervoznuje ☹

dckami, krasne zprávy 🙂

salopa
24. únor 2010

Ahojky holky, můžu se k vám taky přidat. Jsem si tak pročítala copak píšete 🙂 Taky chodíme do Pronatalu v Praze a musím říct, že spokojenost. Když to porovnám s mojí normální doktorkou na gyndě, tak je to luxus nad luxus. A zatím teda musím říct, že s každý, doktorem a doktorkou, kterou jsme přišli do kontaktu, tak fajn. Ale je pravda, že je někdo více sdílnější a někdo méně. Ještě jsem teda zažila MUDr. Středu a ten mi teda sedl docela dost. Vše vysvětlil, ptal se a tak.I MUDr. Slámová jak tu Píšete.
Jen st ím dovoláním je to někdy děs, ale jsem an to zvyklá od své mudry, tak mě to nepřekvapuje:o))A zatím mám docela i dobré pocity z recepce...zatím jsem nenarazila na nepříjemnost 😕 Tak snad mám štěstí:o)Aspoň v něčem.