Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
1. čer 2010

karmenina, osobní zkušenost bohužel dosud nemám, ale holky v jedné diskusi psaly o nějakých lízátkách, dají se koupit údajně v lékárně a mají uklidnit žaludek při těhu nevolnostech......

ankava
1. čer 2010

siesta- na UTZ bys měla mít vidět minimálně gestační váček. koukni na tuhle stránku a podle toho se můžeš orientačně řídit. Délka těhu se počítá se od posledního dne MS:http://www.babyweb.cz/Vyvoj-miminka.aspx?utm_source=ad...
jinak já beru kyselinu listovou, magne B6 , jodid a vitamíny - vše na doporučení Slámové a odsouhlaseno mým gynekologem

Tinočka - v Pronatalu opravdu dělají až UTZ, když chceš na krev, musíš si dojít do nějaké laboratoře, kde ti krev za peníze udělají.
Já přemluvila sestry v Pronatalu, že mi krev vzaly, ale moc se jim to nelíbilo, že se to běžně nedělá. Ale tak jsem žadonila, až se nade mnou slitovali.

karmenino - mě je blbě už sedmý týden v kuse- nepomáhá nic. Jedinej okamžik, kdy je mi dobře je poránu, kdy nejsem najezená.
Lízátka nepomohla, pivo taky ne, kola taky ne, zázvorovej čaj taky ne, prostě to musíš vydržet 🙂

atlaselka
1. čer 2010

ahojte
tak jsem dnes volala své dr. a docela mě překvapila,že mě ani nechce vidět,asi když jsem dostala MS,tak se nemusí,já si teda pro jistotu ještě dneska dělala test.a ptala se mě,jeslti chci hned příští cyklus KET,to mě taky docela překvapilo,tak do toho jdu,myslela jsem že si dám pauzu do podzima a budu si hledat práci,tak to zkusím a větší pauzu si kdyžtak dám pak když to nedopadne
Takže tam jedu 16.6. a v červenci KET

jinak zdravím nové tváře i těhulky 😉 i všechny ostatní

sedmitecka
1. čer 2010

atlaselka, je dobře, že do toho jdeš hned, třeba už práci ani hledat nestihneš 🙂

m.aa.b
1. čer 2010

AHojky všem 🙂
tak hysterku mám za sebou a opravdu se to dá vydržet 😉 sice to není moc příjemné, ale jde to i bez té narkozy 🙂 Jinak na sále byli všichni moc hodní a milí tak o to to bylo ještě lepší 😵 Dle dr je to vše v naprostém pořádku (jen se potrvdila předpokládaná neprůchodnost vejcovodu, takže přirozenou cestou nee 😔 ) a hned příští cyklus začínám užívat léky na podporu před KET, takže odhadem koncem června - začátkem července si pojedu pro sněhuláčky do bříška 😵 😵 😵 😵

Atlaselko to je super to budeme mít skoro stejně stará miminka 😉 😀
Tak se zatím mějte 😵

sedmitecka
1. čer 2010

maab, jsi holka statečná, já bych to nedala bez uspání ☹
a proč jsi už dopředu předpokládala, že je vejcovod neprůchodný?? omlouvám se, možná jsi to psala někdy dřív a mě to vypadlo...

atlaselka
1. čer 2010

Tak to je dobře Maab že půjdem spolu,já teda dýl,asi okolo 20.7. a jsi statečná
Sedmi ahoj

m.aa.b
1. čer 2010

@sedmitecka v prosinci 2008 jsem podstoupila laparku pro podezření na mimoděložní a dr říkal že to vypadá že jsou tam srůsty tak se to teď potvrdilo
a dala je to fakt jak silnější MS, a trochu nepříjemnější,ale fakt se to dá 😉

@atlaselka jj je to dobře a jak doufám v té době už bych snad tu mohla mít počet tt 😅 a Tobě držet palce na transfer 😉

sedmitecka
1. čer 2010

maab, děkuju...tak doufám, že to mám v břiše v pořádku, ale začínám pochybovat, mrchu mám strašně bolestivou, křeče, že jdu do kolen, tak mě napadají věci jako endometrioza nebo nějaký problém se sliznicí v děloze ☹ ☹ už nervuju a vymýšlím si diagnózy 😀

sedmitecka
1. čer 2010

atlaselka ahoooj 🙂

ankava
1. čer 2010

sedmi... nevymýšlet , doufat a věřit 🙂 🙂

atlasenka, bezva, že do toho hned zase půjdete, máš to uvnitř pěkně pohnojeno, bude léto, tak to jasně musí vyjít 🙂 🙂

m.aa.b... no a ty na tom budeš úplně stejně, sněhuláčci v létě prostě musí roztát a namalovat pěkné // 😉

atlaselka
1. čer 2010

Ankava budeme tomu s Maab věřit žejo 😉 a díky

tinockab
1. čer 2010

Holky díky moc, aspon som mudrejšia. Takže teraz len čakat na ultrazvuk,dufam že dopadne dobre. Držim palce všetkym snažilkam aj těhulkam 🙂

sonka.77
1. čer 2010

Ahoj holky, mám za sebou dvě IVF v Iscare a pro další pokus bych chtěla zkusit Pronatal. Jak to tam funguje? Ke kterému dr. chodíte nejradši?

mikullka
1. čer 2010

Trpytkaa.......................... .. IVF ......................16 tt ............kontrola...1.6.2010 Screening
kata79...............................1 IVF.......................13 tt ............kontrola 16.6, NT screening 27.5
Ankava..............................1 IVF.......................12 tt ............NT screening 14.6.
Karmenina................... ...3 IUI........................8 tt...............kontrola 2.6.2010
Salopa ... .........................1 IVF..................... testování 15.5. (9.5. našla // :o) )
Angus................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison ???????????
Siesta................................ IVF 12.5. ET, testování 30.5.
Atlaselka...........................2 IVF,OPU 11.5.,ET 15.5,27.5.MS,test negativní,KET ?
Sedmitečka .....................v červnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Mikullka............................. 2. IUI, stimulace Menopur, tak uvidíme... Chceme, aby to vyšlo :o)
Tulik1.................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5., 28.5. kontrola v CARu
m.aa.b...............................2 IVF, 31.3 ET, 14.4. MS, 23.5.1DC- 1.6. hysteroskopie a pokud ok tak pak KET
Boruvkova ........................2 IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF
Regius..............................2 IVF
Barce

sedmitecka
2. čer 2010

sonka ahoj, když si pročteš naše příspěvky dozadu, dozvíš se všechno 😉
čekací doba na první návštěvu je od objednání zhruba měsíc, všichni mudři, na které jsem zatím narazila byli milí, pronatal je v krásné vilce se zahradou v lese,....

siesta
2. čer 2010

Ahoj holky,
díky, ankavo, za tipy a rady. Mě to taky doporučila dr.Slámová, tak moudřejší budu asi po pondělku až tam půdu 🙂

Jinak mě špatně pořád není, takže, karmeninko, osobní tipy namám, ale někde jsem četla (možná tady?) že pomáhá před vstaním sníst nějakou nemáskovou sušenku, třeba bebe a pak chvíli počkat a mělo by to být ok 🙂 no, asi je to jako ten rohlik, zkusit se to může...

Atlaselko, no vidíš, tak jsem si moc přála, abychom byly těhule nastejno, ale naštěstí je nás tu víc a půjdeš ve stejný čas s maab. Moc držim palce!!! JInak já taky byla překvapená, že mě při těch prvních pokusech nikdo nechtěl vidět, když jsem dostala mrchu mrchatou, ale mě vždycky hrozně bolelo břicho, takže jsem tam zavolala a prostě jsem se objednala, abych byla v klidu, že jsem ok. Tam mi taky doporučila dr. Slámová, ať beru kys. listouvou co se prý má brát třeba tři měsíce před otěhotněním, tak jsem ji teda brala... no, pak se u mě objevily ty další věci , borelioza od klíštěte, endometr., no ale aspoň se to mohlo začít léčit a po roce jsme to teď zkusili znova... tím Tě nechci vylekat, jenom, že klidně si tam zajdi na kontrolu, tím, nic nezkazíš a aspoň budeš vědět, že jsi v pořádku. Ať to dobře dopadne!

maab, vím, že to zní divně, ale ale co je to ten hysterák??

sonka, sedmi má pravdu, já už jsem např. na tvoji otáku odpověděla, mrkni na to

jinak ano, v pronat. se jde až na ultrazvuk.

Hokly, držte se, sedmi, ať břicho tolik nebolí, a ať všechny i přes ty bolesti spějeme ke šťastnému konci.

pěkné dny a hodně sil

siesta
2. čer 2010

sonka, to byla reakce na ifet (s.305), měla podobnou otázku jako Ty, já myslela že jsem odpovídala tobě 🙂

ankava
2. čer 2010

pěknej den všem 🙂
u nás zase prší, fakt už je to na palici 🙂

karmeninko, ještě jsem si vzpomněla, že mi Slámová říkala, že na ty nevolnosti pomáhá jíst studené. Ale já to zavrhla, protože mě je pořád kosa a to by bylo ještě horší.
Já jsem ty pokusy, co pomůže, nakonec vzdala a už jenom čekám, že to jednoho dne přejde samo 🙂

siesta.. držím pěstičky na pondělní UTZ.

sonka, určitě se toho dočteš v minulých stránkách hromadu 🙂 Za sebe můžu říct, že je úplně jedno ke komu jdeš, protože všichni jsou tam odborníci, všichni se řídí stejnými pravidly. Záznamy mají v počítači, takže každý vidí, co ti dělali, jak jsi na tom a pak pokračují v tom, co máš nastavené. Objednat k určitému doktorovi se můžeš na konzultace, ale na zákroky ti stejně vyjde, kdo má službu. Asi nejvíce si pochvalujeme doktorku Slámovou, ale ne proto, že je nejlepší, ale proto, že je strašně lidská, je z ní cítit, že se dokáže vcícit do našich problémů. Ale opravdu bych se nebálá jít ke komukoli.
Objednání opravdu trvá tak měsíc, ale můžeš mít i štěstí, že se třeba někdo omluví a vznikne místo dřív.
Potom už jde všechno poměrně rychle.
Přeju ti hodně štěstí a aby to do třetice vyšlo 🙂

m.aa.b
2. čer 2010

@siesta hojky 🙂 tak ten hysterák (hysterka) je hysteroskopie, kdy Ti do dělohy zavedou optiku a dívají se zda je tam vše jak má, zda tam nejsou nějaké polypy či zánětlivá ložiska 😉

m.aa.b
2. čer 2010

@ankava doufám že rostají a pořádně se u mě zabydlí, tedy samo že nejen u mě 😉 😉 😉 😉 u nás všech 😵 😵 😵 😵 s letním obdobím mám dobré zkušenosti - v loni jsem na transferu byla 11.7 a vyšlo to jen ten prdolka to vzdal dřív než stihl zjistit, jak mu s námi bude dobře 😔 😅 ale ted ho/je přesvedčím hned na začátku 😉

m.aa.b
2. čer 2010

@sedmitecka když máš takhle bolesti - nezkoušela jsi např Femigard? já ho užívám s doporučenými přestávkami už přes půl roku a musím říci že sice to nevyřešilo všechny moje problemy, ale např. jsem měla problem s děložní sliznicí (nerostla mi!) a s Femigardem mi rostla i v době kdy jsem neužívala žádné hormony!!! Navíc i ms byla jiná - žádné bolesti (nemívala jsem většinou nějak velké, ale bývaly a někdy i jsem byla upolně vyřízená) a i ten průběh no takový jiný. Ublížit Ti to nemůže a navíc se to může užívat až do 12 tt. 😉

sonka.77
2. čer 2010

Holky díky za informace, četla jsem hodně dozadu, tak už jsem se něco dozvěděla. Objednací doba mi vůbec nevadí, ty jsou všude a my teď stejně budeme čekat min. ty 3 měsíce na další pokus, tak se to akorát stihne. Čekají nás teď vyšetření imuno a genetika, tak uvidíme.

Držím všem palce!

sedmitecka
2. čer 2010

sonka, tak ať to v pronatalu vyjde 😉

maab, femigard neznám, ale užívala jsem asi 4 měsíce Gynex, to je něco podobného a žádný zázrak se nekonal.....já mám cyklus naprosto pravidelný a ovuli a krásnou narostlou sliznici bez jakékoliv podpory, s tím problém nemám....ale menses je drsná, dost silná a strašně bolestivá 😠 😠 😠 , jenže tentorkát mám mrchu dostat až v neděli a hrozně mě pobolívá břicho už od pondělí,začlo to skoro týden před mrchou, to mi připadá dost brzo, tak snad nemám cystu......

sonka.77
3. čer 2010

Sedmitečko dík!

Holky a pokud mi teda nevadí čekat, koho si mám vybrat na první konzultaci?

Já taky loni zkoušela Gynex, ale jen měsíc, tak to asi nestačilo zabrat. Našli mi pak první cystu v životě, tak jsem se bála, že je to z toho, ale spíš nebylo, protože letos jsem měla taky cystu a Gynex jsem už od té doby nebrala. Navíc má pomáhat proti cystám.

Sedmitečko a tu bolestinou MS máš od jakživa? Já totiž měla vždy téměř bezbolestnou a po nějaké době snažení byla bolestivější a bolestivější, že jsem si musela vzít prášky. To jsem do té doby neznala. No a pomohlo mi cílené relaxování a uvolňování a teď už mám zase MS téměř bezbolestnou. Prostě jsem asi byla tak stažená z toho, že mimi nejde, že to všechno fungovalo špatně.

m.aa.b
3. čer 2010

@sedmitecka tady je odkaz jukni na to oni tam právě píši, že to pomáhá i při bolestivé menstruaci, to s tou sliznicí atd to byl můj příklad a že to jako funguje 😉

m.aa.b
3. čer 2010

@sonka.77 ahojky vítám Tě u nás 😉 Ono je to asi opravdu jedno koho si vybereš, největší kapacitou je samozřejmě docent Marděšic (nevím jestli jsem to napsala správně) a právě on mi dělal ten můj úspěšný KET loni ... ale dobré zkušenosti mám v podstatě s každým z lékařů. A kdybych si měla vybrat, tak nevím koho bych upřednostnila 😅 . Opravdu asi neřeš ke komu půjdeš a prostě se jen objednej 😉 navíc každému sedne někdo jinný, tak až sama poznášjednotlivé dr tak si pak sama vybereš toho kdo Ti sedne nejlíp 😉
Držím palce ať máš všechna vyšetření v pořádku 😉 a brzy se dočkáš // 😵

karmenina
3. čer 2010

ahoj všem! Včera jsem byla na poslední kontrole v pronatalu u Dr. Slámové. Vše v pořádku, tak šupajdím ke svému gyn. Jsem 7+3 a mimi odpovídá 8+1 🙂)

siesta
3. čer 2010

Milé Holky,
to počasí na mne zčíná kapku doléhat...dnes mi to nějak pomalu utíká, ale snažím se tomu nepoddávat 🙂 bolí mě břichajdo, snad to je stále v normě 🙂

sonka, souhlasím s maab, opravdu můžeš být v klidu, každý doktor v pron. je opravdu hodně kvalitní ve své profesi a v podstatě jsem nenarazila na nějaký nepříjemný přístup. Časem poznáš sama, s kým si sedneš a ono se to vyvrbí. TAk držím palce, hodně trpělivosti a krásné dny.

Sluníčko do srdíčka všem a ať všechno a všem roste to - folíky nebo kdo- miminka tak, jak má 🙂 🙂 🙂

Hodně sil

siesta
3. čer 2010

Karmeninko,
to jako že je všechno v pořádku??? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak gratuluju moc moc, to musí být fakt velká radost, co? Kdy dostaneš knížku? Co to je 7 plus 3? Tomu zatim taky nějak nerozumím 🙂 opatruj se