Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

atlaselka
29. čer 2010

@m.aa.b já myslím že spolu půjdem,ale stejně díky 😉 když já to už měla několikrát tak dva roky zpátky a když jsem si opravdu udělala test,tak MS hned dorazila.ale právě že mě ani břicho nebolí,což vždy vím,že mrcha do pár dní dorazí a žádné příznaky..tak se zítra uvidí no

m.aa.b
30. čer 2010

@atlaselka tak co jak jsi dopadla 😉 já pořád nic 😠 a ani náznak, že by měla přijít 😠 😠 😠 😠 se z toho pose.u 🙄 to je prostě zákon schválnosti 🙄

ankava
30. čer 2010

ahoj všem pronatalkám 🙂

atlasenka, m.aa.b... to jsou nervy... ale nebojte určitě přijde, kdyby ne, tak skočte na vyvolávačku, on vám doktor trochu pomůže 🙂 🙂

jinak já se mám teď celkem fajn, je teplo, ale nemusím nikam, tak mi ani tak nevadí. Zítra jdu na ten genetický pohovor, tak jsem zvědavá, jak to dopadne... už je těhu na mě celkem vidět... ale na UTZ jdu až za měsíc, tak to zase budu strachy bez sebe, jestli je vše OK

mějte všechny krásný sluníčkový dny 🙂 🙂

atlaselka
30. čer 2010

@m.aa.b ahojky jak jsem dopadla? test jsem už nestihla,MS dorazila,břicho bolí,že jsem na práškách..takže jsem ráda.a já to měla i tak loni v červenci před IVF,že mrcha meškala pěkně dlouho jako naschvál,ted jsem to měla pěkně pravidelně,tak jsem už z toho byla nesvá

Ankava utíká to vid..tak přežij ty vedra

mějte hezký den

ankava
30. čer 2010

atlasenka .. plivu na tebe těhu plivanec... ať je tenhle pokus se // 🙂 🙂

atlaselka
30. čer 2010

Děkujuuuu moc jsi hodná,plivaneček chytám a nepustím 😉

m.aa.b
30. čer 2010

@atlaselka - tak aspon že tak a za chvíli už jdeš na to 😉
@ankava - no jenže to já už mám 14 dní od vyvolávačky 😒 a mrcha mrchovatá se stejně toulá 😠 když nic ani o víkendu tak si zajdu na další.
Jsem ještě přemýšlela jestli mi sliz ice neodkrvácela po té hysterce páč jsem pak krvácela a špinila 😒 nu uvidíme ale už jsem z toho celá nesvá páč to všechno musím stihnout během července pže od srpna už musím někam nastoupit ☹

jinak ankavko ještě taky držím palečky aby vše šlo tak jak má, a to vlastně všem 😵

karmenina
30. čer 2010

holky to je s tou menstruací jako na potvoru. Když ji člověk nejvíc potřebuje, tak mešká. Ale to je právě ta síla psychiky.
moc vám držím palce ať se to už rozjede. m.aa.b., atlaselko, věřím, že to klapne.
Sedmitečka to udělala výborně, zahání myšlenky u moříčka.
Ankavi na jaký pohovor jdeš? Součástí toho vyšetření je i genetický pohovor? a to docela po dlouhé době ne?

atlaselka
30. čer 2010

@m.aa.b tak at už konečně ta mrcha taky přijde!! a budeš moc jít taky 😉 my to vlastně máme vše takové podobné,na ÚP jsem taky,já budu mít poslední podporu v srpnu
karmenina moc děkujem..

m.aa.b
30. čer 2010

@atlaselka no já mám taky poslední podporu v srpnu a právě proto chci od srpna nastoupit abych pak v září měla už výplatu 😉 a nastoupím i po KET i v případě že otěhu 😒 páč mám nějaké půjčky atd a bez příjmu nesmím zůstat ☹

tak doufám, že když to máme tak stejné že budeme mít i // spolu a vlastně tím pádem i skoro stejný termín pro mimíky 😉 🙂

m.aa.b
30. čer 2010

@karmenina moc moc moc děkujem a hlasím že se začínám cítit jak na mrchu tak snad už jí to došlo a chystá se 😝 😀

ankava
1. črc 2010

@karmenina, mě ten 1. screening vyšel dobře a protože jsem už postarší dáma 😀 😀 , tak mě zvou na ten genetický pohovor, aby (podle mě ) vyloučili nějaké diagnozy v rodině. Až se vrátím, tak napíšu, o co šlo. Je to k vůli věku a abych nemusela na odběr plodové vody.

@m.aa.b, tak ať už jí necítíš, ale mrcha konečně přijde 🙂

atlasenka, m.aa.b taky vám přeju, ať vám ta podpora přejde do nemocenské 🙂 🙂

ankava
1. črc 2010

@karmenina, jak jsi na tom s tím špiněním, už přestalo?

ankava
1. črc 2010

karmenina... genetický pohovor mě celkem zklamal. Pan doktor shrnul výsledky screeningu, potom jsme projeli rodokmen, který ukázal, že jsme víceméně všichni zdraví, pak mi řekl, že moje konkrétní výsledky jsou velice dobré, ale že všem nad 35 musí nabídnout amnio. Velice rychle mi řekl rizika amnia a musela jsem se rozhodnout jestli ano nebo ne.
Takže jsme se dohodli, že zatím ne, s tím, že po triple testech si to můžu ještě pořád rozmyslet. Musela jsem podepsat papír, kde jsem amnio odmítla a souhlasila se všemi případnými riziky. Řekla bych, že je to docela hnus, takovej papír podepisovat. Nemám z toho moc dobrý pocit, cítila jsme se jakoby mi říkali, nedej bože, aby to mimi nebylo v pořádku, jinak vás nadoživotí zavřeme.
Tak je to se mnou a odběrem plodové vody pořád celé otevřené.

karmenina
2. črc 2010

Fijuuuu, to je mazec s tím podpisem. Chrání si zadek. Mno, nevím jak bych se rozhodla. Ale nemáš důvod si myslet, že je něco v nepořádku.
Jinak u mě je to teď tak, že druhé zamlklé mimi se zdá už vstřebalo. Ale mám víc hematomů. Vůbec nechápu, proč se mi to dělá. Dřív jsem neustále špinila a občas něco většího, ale v zásadě taky hnědého. Teď už 3. týden je to čistá krev. Najednou prostě teče, ale je to jednorázovka. Za chviličku je to pryč. Dostala jsem rozkaz, že při každém krvácení musím na pohotovost na zkontrolování. Tak pořád někam jezdíme. Už jsem vysledovala, že je to celkem pravidelně 1x za 5 dnů. No a ležet a ležet. Tak už mi z toho hrabe.... Doufám, že jednou přijde den, kdy už si řeknu - to nejhorší mám za sebou.
Atlaselko, m.aa.b. ať už se to rozjede!!!!

m.aa.b
2. črc 2010

Ahojky všici, krásný a sluneční páteček i víkendík přeji 😵
jinak hlásím že mrcha mrchovatá dostala rozum a je tu 😵 😵 😵 😵 😵 hurááááá 😀 nikdy bych nevěřila že ji budu takhle radostně vítat 😝 jinak 13.7. razím na UTZ 😉 takže předpokládám že nejpozději o víkendu po už budou mimísci v pupíku 😵 😵 😵 😵
@karmenina tak hlavně že to mimi zvládá a že to krvácení mají dr pod kontrolou držím palce 😵 😵 😵 😵
@atlaselka a kdy jdeš Ty do Pronatala na UTZ?

zatím papa a mšjte se tu bájo 😵 😵 😵 😵

atlaselka
2. črc 2010

Maab ahojky tak fajn že MS dostala rozum a přišla tam kam má za tebou... no já jdu na UTZ taky 13.7.ale sem do nemoccnice,je tu ambulance AR,takže všechna vyšetření před,po,léky mi dávají tady,na ET,KET a OPU jezdím do Pronatalu.taky bysme se mohli potkat na KET,to by bylo kdyby jsme šli v jeden den :o)) kdyžtak si tu pak písnem 🙂

Karmenina to musí být hrozný vid,mylsím na tebe at to vše zvládneš,pěkne odpočívej a neboj odměnou toho všeho bude zdravé miminko,tak vydrž vše dobře dopadne
a děkujem moc moc

I tobě Ankavo,jinak co jsi psala,hrozný zížitek fuj fuj

přeju vám holčičky krásný víkend,já ho strávím s našima na chalupě,v pondělí má přítel volno,tak někam vyrazíme
papa

m.aa.b
5. črc 2010

ahojky
@atlaselka jj dostala rozum 😀, tak to já tedy musím do Prahy pokaždé, ale pro mimi vše 😵 tak si pak musíme písnout kdy jdem na KETíky a třeba se potkáme 😉

všem přeji krásné volníčko 😵

sedmitecka
5. črc 2010

ahoj kočky moje, už se mi po vás stejskalo 🙂

dovča byla nádherná, počasí vyšlo jak na objednávku, takže jsme vyráchaní, připálení a taky tlustí, protože skvěle vařili a po večerech jsme se cpali zmrzlinkou a tak 😉
návrat byl už míň super, vrátili jsme se včera odpoledne, ještě jsme byli u našich na zahradě a tam mě navečer začalo šíleně bolet břicho, večer doma začalo špinění a to je teď čím dál silnější, takže si myslím, že se rozjíždí mrcha ☹ ☹ 😠 , a to dokonce přesto, že už od IUI beru 2x denně utroš a mrchu čekám až ve čtvrtek...dřív mi nikdy nechodí, většinou je jako hodinky, ale po těch všech menopurech a utrouších už je tělo asi zblblé nebo já nevím....takže jsme si pobrečela a depkuju 😢 😢 😢
ráno jsme pro jistotu dělala test a samozřejmě bílo, jsme dnes 15. den po IUI, takže už by něco prostě být muselo, takže zase NIC
😢

sedmitecka
5. črc 2010

karmeninka, drž se, moc jsme ti držela palečky a myslela na tebe, aby vše bylo ok !

maab a atlaselka, vy jste to holky měly tedy taky napínavé s tou meškající mrchou mrchovatou 😉

m.aa.b
6. črc 2010

@sedmitecka tak to jste si dovču pěkně užili 😉 a co špinění ? Nezkoušela jsi ještě testík 😉 myslím na Tě 😵 😵 😵

a na všechny iostatní 😉 tak co holky těhulky jak je ? dlouho se tu zase nikdo neukázal 🙂

sedmitecka
6. črc 2010

m.aa.b, už je to definitivně v háji, test negativní a mrcha je pěkně dnes rozjela, o 4 dny dřív, to se mi nestává, takže tělo je už asi pěkně zblblé po těch všech hormonech 😝
zítra brnknu do pronatalu a vnutím se jim hned na druhý pokus, jen s clostilem, aby se nežádala o nic pojišťovna a mohli jsme na to jít hned teď v červenci 😉 , snad nebudou sestřičky na telefonu proti a objednají mě, ve čtvrtek musím pro clostil, abych ho hned od 3DC začala zobat 😉

atlaselka
6. črc 2010

Maab no my to máme sto kiláků jen do Prahy a pak ještě než se dostanem do Pronatalu a když je možnost tady u nás,tak jsem volila tuto možnost.Jinak bych šla do Genetu do Liberce 🙂 akorát nemáme od neděle auto ☹ přítel boural a už nemá cenu toho našeho veterána nechávat spravovat,takže musím někoho sehnat...

Sedmi to je mi strašně moc líto 😒 drž se kočko a přeju teda at sestřičky jsou ochotné a stihneš to ještě tento cyklus znova,pokud si to přeješ.. a vyjde to tentokrát určitě 😉

sedmitecka
6. črc 2010

atlaselka, tak to se tedy nacestujete a bez auta je to na pytel, to chápu, jak to člověku zkomplikuje život ☹ ☹
děkuju, snad to klapne a budeme to moct zkusit hned znova, to mě aspoň drží 🙂

atlaselka
6. črc 2010

Sedmi jj zkomplikovalo a hodně,jsme na něj fakt hodně zvyklý,nepočítám výlety,ale na ně jezdíme rádi,ale když hlavně člověk někam potřebuje ☹ na KET asi řeknu tatkovi,protože vlakem tam,metro a ještě MHD to fakt ne a jeslti bude vedro,nejsem blázen...
a neděkuj,klapne!!! a budem všechny tři těhule

atlaselka
6. črc 2010

dobrou noc kočky

karmenina
7. črc 2010

Ahoj holky! Sedmitečko to je mi moc líto ☹ . Určitě to vyjde příště. Podívej se na nás všechny ostatní, co máme za sebou. A jednou to klapne. Já se přiznám, že s clostilem nemám moc dobré zkušenosti. Vypěstoval mi vždy jen jedno vajíčko. Ale zkusit se musí všechno. Znám dost holek, co jim clostil klapnul. Jinak m.aa.b a atlaselko, držím pěsti!
Já dnes slavím týden bez krvácení, ale píchá mě v podbřišku, tak to snad nezakřiknu.

sedmitecka
7. črc 2010

karmenina, drž se, už bude určitě jen líp 😉 , hodně se šetři, hmm 🙂
pořád váhám s tím voláním do Pronatalu, sbírám sílu 🙂 , já měla jedno vejce po injekcích menopuru, to mě překvapilo, na clostil jsme reagovala asi dobře, bolelo mě i pěkně břicho, jak to tam rostlo 🙂 , po menopuru jsem necítila nic, tak jsem se bála, že nereaguju, ale ten jeden folík byl prý výstavní 🙂 , jenže já nechci měsíc pauzu a to by s pojišťovnou byla, takže volím clostil bez čekání...uvidím, jak se na to bude tvářit sestra, co mi zvedne telefon 😀

siesta
7. črc 2010

Milé holky,
všechny moc zdravím.
Holky co jste se dočkali na ms, ať všechno pěkně běží, a hlavně ať vám léto přinese obrovské štěstí v podobě miminka, moc vám to přeju.
Karmeninko, tak gratuluju k týdnu bez krvácení, ať už se konečně vše obrátí k lepšímu!!! To píchání v břichu je prý normální, tedy aspoň mi to v Pronatalu říkali, jelikož taky mě dost někdy píchně, teď v pondělí mě to skoro přiblížilo k zemi, tak nevím, jestli je normální i tohle, ale píchání jo. A navíc, očividně, každá to prožíváme úplně jinak. Tak hodně štěstí!
Sedmi, to je mi moc líto, že to nedopadlo, snad už jsi se z toho kapku oklepala a jsi už objednaná! S každým pokusem se blížíš k úspěchu přeju Ti hodně trpělivosti a sil, aby to příště klaplo.

Jinak u mě žádné změny, sem tam mě fakt píchne v břichu, dnes jdu odpol. po 14 dnech na prohlídku, tak jsem fakt moc zvědavá, jak to dopadne. Mém kapku strach, to je asi normální. Přes den mi stále bývá nevolno, někdy ráno, ale nic tragickýho. V ledničce jsem nebyla od té doby, co jsem vám psala minule. Kouknout se tam tak je to tutovka, myslím hajzlobjímačka.
Hokly, hodně sil všem.

siesta
7. črc 2010

Taky pořád nemám jasno v těch týdnech. Teď koukám, že tam mám napsáno 11tt, ale já jsem 10+2, to znamená, že už jsem v 11tt? Já si myslím, že v 10, no nevím. Kdyžtak poraďte a já to případně změním.