Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

cleapatris
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petule78
12. lis 2010

Ahoj holky. Chodím do Pronatalu v Teplicích a chtěla jsem se zeptat kdo tam byl na screeningu ve 12tt jak dlouho čekal na výsledky.Pan doktor řekl že je pošle mailem a nějak se nemůžu dočkat. A mimochodem jsme s Pronatalem moc spokojení. Mnoho úspěchů v jakémkoliv Pronatalu.

bielanevesta
12. lis 2010

Ahojky 🙂
Čaká ma prvé IUI a to v Pronatale v Prahe. Máme s manžom za sebou všetky potrebné vyšetrenia, mám doma už aj injekce teraz už len čakáme na moju MS. Mám to šťastie, že ordinácia mojho dr. spolupracuje s Pronatalom, čiže všetky tie vyšetrenia som absolvovala uňho 🙂
Budem si pichať menopur a orgalutran, chcela som sa vás spýtať koľko ste dolácali na menopur a org. ten kto ste ho mali??? Díky

petule78
12. lis 2010

Ahoj bielanevesta. Já měla jen orgalutran na IVFa doplácela jsem za něj okolo 150kč.

marlenee
15. lis 2010

Ahojky dnes jsem byla na první vstupní prohlídce v Praze.3 roky neberu HA a 2 roky se snažíme o mimi a nic.
Najde se tu nějaká holčina která je v Pronatalu poprvé?

Zatím mám za sebou vstupní vyšetření ( zřejmě neovuluji),manžel náběr krve

Jinak mě dost překvapilo kolik lidí v tom sanatoriu bylo myslím pacientů...

bielanevesta
15. lis 2010

Ahojky🙂
@marlenee ja pojdem len prvý krát 😉 ale ako som už písala vešekrré vyšetrenia, včetne laparky som absolvovala "u nás"

marlenee
15. lis 2010

Ahoj bielanevesta,
tak to máš štěstí,že jsi veškerá vyšetření mohla absolvovat u svého lékaře.
Já byla v Pronatalu dnes poprvé a dojmy jsou různé.Nejdřív jsme trochu bloudili než jsme našli cestu a přišli na recepci o 5 min později a před námi byly 3 páry tak jsme čekali dobrých 10 min.A pak nám recepční trochu vyhubovala,že jdeme pozdě a musí nám založit kartu a pak jsme čekali na lékařku dalších 15 min i když uvnitř nikoho neměla.
Ale pak paní doktorka Števíková byla moc hodná a příjemná 🙂

bielanevesta
15. lis 2010

@marlenee jj som za to rada, to by som sa prejazdila hodne. Do Pronatalu fakt iba na samotný zákrok 🙂 Som zvedavá aké to tam bude, a ku komu sa dostanem 🙂 My sa snažíme už 2.5 roku, ale ja neovulujem, mávam časté zánety...atd.je toho hodne 😒
Inak pozrela som sa na krabičky liekov a za Menopur sa doplácalo 985,- za orgalutran nič...

marlenee
15. lis 2010

@bielanevesta a na co je Menopur?Na to abys měla ovulaci?Ta částka je šílená !!!

Mě to řekla jen předběžně,že nejspíš neovuluju ještě nemám hotové všechny odběry.Výsledky kompletně budu vědět až kolem 15.12

bielanevesta
15. lis 2010

@marlenee jj, zjednodušene by som to tak nejak povedala 😉 ja som mala dva krát clostilbegyt, prvý krát dobré reakcie, dokonca tehu(ale nakoniec SP) a druhý krát ani najmenšia reakcia, tak práve sme to s dr. začali riešiť takto, silnejším "stimulantom". Len mám už teraz hrozu s tých injekcií 🤐

sedmitecka
15. lis 2010

@marlenee neboj se, recepce je tradičně nejslabší článek Pronatalu, tam dostaneš vynadáno skoro vždy, to si zvykneš 🙂 🙂 🙂 já si myslela, že jsme třeba nějací potížisti a nevěděla proč, ale jednou jsem čekala na vyšetření déle a pozorovala cvrkot a vynadáno dostali úplně všichni, jeden pán to nevydržel a docela jim to tam nandal 😀
ale doktoři jsou všichni skvělí, příjemní a profíci, a paní doktorka Števíková je moje favoritka a příště už budu chtít jen k ní, měla jsem na ní štěstí mockrát a dělala mi i transfer, super ženská!

apole
17. lis 2010

ahoj ženy, chodím do Pronatalu v Teplicích, jsem spokojená i když baby zatím nemám 😅 někdo tady psal, že pauza mezi IVF a KET musí být tři měsíce, je tak? já myslela jen že mezi IVF a IVF.. dá mi k tomu pls někdo víc info, díky

sedmitecka
17. lis 2010

@apole ahojda, ano, je to tak, já mám po 1.IVF a bylo nám řečeno, že v případě neúspěchu se objednat na KET po třech menstruacích 😉

apole
17. lis 2010

@díky sedmi, takže leden je měsíc KET. je to pešek že ti to takhle dopadlo, ženská vydrží víc jak kůň, držím palce. kam chodíš do Pronatalu?

sedmitecka
18. lis 2010

@apole děkuju, no nevím, kolik ještě vydržím, nějak mi došla energie ☹ chodím do pražského.....

luccy82
23. lis 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s genetickým testem. Byli jsme na nich s manželem a říkali, že kdyby bylo vše OK tak půjdem rovnou do Pronatalu a že když bude nějaký problém, zavolají si nás tam znovu. Dnes nám volali ať se dostavíme znovu na tu Genetiku. Mám hrozný strach, že nám řeknou něco špatného.

okurkaa
23. lis 2010

@luccy82 Ahoj Lucy, taky jsme byli na genetickych testech. Kdyz jsem si volala na vysledky, tak mi doktorka taky rekla, ze s nami chce mluvit. Ve finale ma manzel genetickou poruchu. Nechci te ale strasit, doufam, ze to dobre dopadne. 🙂

luccy82
23. lis 2010

@okurkaa Děkuji za zprávu. Něčeho podobného se bojím. Manželův tatínek měl přehozené nějaké chromozomy. Vůbec nevím jak se tohle dál řeší nebo jaké jsou další postupy. A jak to dopadlo u tebe, když tohle zjistili?

okurkaa
23. lis 2010

@luccy82 No, zjistili nam to same. Manzel to ma taky po otci. Ma prehozeny 3 a 8 chromozon. Rika se tomu balancovana translokace a jemu to neprinasi zadne obtize, az na budouci reprodukci. My jsme to zjisitili az po dvou zamlklych potratech, rodice s tim nemeli vubec zadne potize. A vysledek? Bud to budete zkouset prirozene a cekat, ze se to snad jednou povede, taky to jde. My jsme zkusili i IVF s PGD a z 19 embryi byla pouze 2 geneticky zdrava, coz je pry statistika. Tak uvazujeme o darovanych, abychom se uz netrapili....Drzim ti palce a dej vedet.

misskka
23. lis 2010

Ahoj mám dotaz, pokud jdu na IUI se stimulací musí se počkat až na schválení pojišťovny? Speciálně pokud jdu na to v Pronatalu. Děkuji.

luccy82
23. lis 2010

@okurkaa Hmm, tak to je mazec. Nám už při první návštěvě řekli, že nás čeká IVF, manžel má málo spermií a už rok a půl se marně snažíme normální cestou. Určitě chceme zkusit IVF. A co ty 2 normální embrya? Určitě dám vědet. Jdeme tam v pondělí a ve čtvrtek do Pronatalu.

okurkaa
23. lis 2010

@luccy82 Taky jsem chodila do Pronatalu. Ty dve zdravy se nam neuchytily. Mela jsem dvakrat prenos zmazeneho, prenos cerstvych nesel, musela jsem mit po stimulaci pauzu kvuli hyperstimulacnimu syndromu. Museli jsme si koupit sondy za 25tis jeste pred stimulaci. Pak jsme platili za genetiku tech embryi, to bylo 15tis. Dej si pozor a chtej je vyzkoumat vsechny najednou. Nam rekli, ze udelaji pulku a pulku nechaji zmrazit na KET. Souhlasili jsme, ale tech 15tis jsme tedy platili dvakrat. Ale pojistovna vam zaplati genetiku na zakladni syndromy, jako je Dawn...Tak hodne stesti. 🙂

luccy82
24. lis 2010

@okurkaa Děkuji moc za informace. Budu chytřejší příští týden. Taky to nemáš vůbec jednoduché. Držím ti palce ať ti také vše dopadne.

bielanevesta
30. lis 2010

holky a dopláca sa v Pronatale, za "prevod" spermií pri IUI??? 😕

luccy82
30. lis 2010

@okurkaa Ahoj, tak jsme byli včera na té genetice. Manželovi se spojuje chromozom 21 a 14. Tak nás informovali o zakoupení sond za 25.000,- Kč a 10.000 Kč genetikovi. No nedá se nic dělat. Podstoupíme IVF, musím věřit, že budeme mít zdravé embrio, které se uchytí. Ve čtvrtek jdeme do Pronatalu, tak se nejspíš dozvíme další informace. Chci se zeptat jak je to časově s těma sondama před stimulací. V letáčku jsme četli něco o 4-8 týdnech, ale vůbec tomu nerozumím.

okurkaa
30. lis 2010

@luccy82 Ahoj, no, budete to mit narocne, ale budu drzet pesti, aby to vyslo. Nejhorsi na tom je, ze je to strasne narocne na psychiku, kdyz clovek vi, ze nema moc zdravych embryi. Myslim, ze se nam to chvuli te psychice nepovedlo, protoze jinak tehotnim na prvni pokus. 😀
Za sondy jsme platili taky 25 tis. Dali jsme jim jen potvrzeni platby a oni je hned objednali. Jakmile jim prijdou, tak je musi jeste vyzkouset. Vsechno to bylo ale rychle, myslim ze do 2 tydnu. Za genetiku jsme platili 15 tis. Jinak jsem komunikovala s genetickou pani Kosarovou, byla stasne hodna. Dala mi cislo na mobil a mohla jsem ji na vysledek volat i o vikendu. Tak budu moc drzet palce a pokud ti to nebude vadit, tak mi dej vedet, jak na tom jste 🙂 Klidne do IP.

luccy82
1. pro 2010

@okurkaa Ahoj, taky to bude náš první pokus. Od září jen chodíme po samých vyšetřeních, tak se už těším, že se začne něco dít. Tak psychyka dělá strašně moc, to máš pravdu. A za jak dlouho zjistí, jestli je embryo zdravé? Zítra chceme těch 25.000 Kč zaplatit na recepci v Pronatalu ať to neprodlužujeme. My chodíme na genetiku k panu doktorovi, ale teď nevím jméno. Ale zdá se také v pohodě. A jak vy budete postupovat? Zítra ti dám vědět co nám dál řeknou. Určitě mi nevadí ti říct jak na tom jsme. Jsem rádá že si o tomto můžu s promluvit s někým, kdo má stejný problém.

okurkaa
1. pro 2010

@luccy82 ahoj, pocitej ze u PGD je prodlouzena kultivace, to je 5 dni. Myslim, ze ten 5ty den rano jsme si volali, jestli je neco ok, jestli mame prijet. Ale ty geneticce jsem si volala uz odpoledne predtim. Taky muze byt embryo geneticky zdrave, ale nebude se dal delit a nebude vhodny na transfer. To se nam stalo, jinak bychom meli 3. Pocitej s tim, ze budou pomalejsi. Normalni embryo by bylo po 5 dnech asi uz morula, ale PDG je zpomaluje, protoze jim odebiraji bunky na tu genetiku. Ale pokud se deli, tak je to pry ok. Napadlo me, ze pokud ma tvuj manzel spatnou 21, tak to je myslim Down. Ten nam platila pojistova. Zkuste se zeptat, jestli ty sondy musite platit, jestli vam je na tu 21 nezaplati pojistovna a vam nebude stacit jedna na tu 14. Ale urcite vas budou tlacit do obou, jsou strasne na penize. Ale jestli vam pomuzou, tak proc ne.
My jsme zmenili CAR a asi v unoru pujdeme do IUI s darcem. Mame jeste 2 dva pokusy IVF, tak si je chceme nechat na druhe miminko.
drzim palce

martinka8361077791
2. pro 2010

@m.aa.b ahojki ja som u pronatalu uz bola asi 3krat a teraz mame ist na spermiogram 8prosince uvidime ako dopadneme ale to krvacanie ma dnes dojalo.ahojki odpis

martinka8361077791
2. pro 2010

@sedmitecka ahojki ja tiez chodim doktorke stevikovej a je super tetkom nas poslala na spermiogram mame ist 8prosince ja sem s nou spokojna vie vsetko vysvetlit .dufam ze ten spermiogram dopadne dobre.ahojki a odpis mata