Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
4. led 2011

@bruni diskusi založit můžeš, zkusit se to může 🙂
a k tomu hatchingu, myslím , že tady v diskusích najdeš spoustu holek, co ho měly, možná pak časem založím téma zase já o AH, abych se něco dozvěděla, než bych do toho šla,.......ale nám se embryjko zakouslo, dokonce přežilo menses, takže tady asi problém nebude 😖

bruni
4. led 2011

@sedmitecka no vidíš, ty to asi potřebovat nebudeš 🙂 to spíš já. Možná že bych to mohla teď v únoru zkusit a pak dám vědět zda byl nějaký rozdíl 😵 já mám právě pocit, že se u mě to embrio nemůže nějak uhnízdit ☹ jdu se podivat zda někde o tom hatchingu něco najdu 😉

sedmitecka
4. led 2011

@bruni proš si myslíš, že se u tebe nemůže uhnízdit? a co ti k tomu řekli mudři????

bruni
4. led 2011

@sedmitecka já nevím, to je jen pocit asi proto, že se to za 2,5 roku ani jednou nechytlo. Mudři neříkají nic, možné je vše 😀 já mam menší endometriozu, tak říkají že to může mít vliv. ale spousta holek s endo otěhotněly, takže je to stejně jen spekulace... ☹

sedmitecka
4. led 2011

@bruni no jo, všechno jsou spekulace a příroda si to stejně zařídí po svém.......ach jo
my už taky dva roky a nic, a to nám loni v lednu paní doktorka v Pronatalu řekla, že jasně, že do Vánoc jsme těhotný...protože se nepřišlo na žádný problém...no a nic 😠 😠

sedmitecka
4. led 2011

@bruni jediné, co kromě toho imuna nemám, nebyla jsem an laparce, ale v pronatalu mi dva doktoři řekli, že endometriozu stopro nemám a na srůsty to taky nevypadá.....podle UTZ a krve - zjišťovali nějaký marker na endometr......a pak se přišlo při hysteroskopii na to, že mám dvě dělohy, takže proto mi narůstá tolik sliznice, není to z endom. 😕 😕

bruni
4. led 2011

@sedmitecka tý jo, dvě dělohy 😨 to jsem ještě neslyšela, tak to můžeš v každé nosit dítě 😕 ? nebo jen v jedné? a má to nějaké nevýhody? nebo je to jedno...

bruni
4. led 2011

@sedmitecka a to musíš mít děsnou ms ne?

sedmitecka
4. led 2011

@bruni no, já o tom až do léta , než mi dělali hysteroskopii, taky nevěděla, ale podle mudrů je to poměrně rozšířená vrozená vada, prostě mám dvě, rozdělené úřepážkou.....a v každé nosit dítě nemůžu, ale taky jsem se na to hned doktora ptala, ten se nasmál 😀 😀 😀 mám je naštěstí obě dostatečně velké, některé ženské, co mají dvě, tsak prý mají často je menší, než má děloha být a to je problém, já je mám normálně velké, tak aspoň něco 😉
ale má to rizika - může to působovat častější potraty a předčasné porody 😝 😝 ...takže až konečně otěhulím, budu hned na riziku a pěkně doma 🙂

sedmitecka
4. led 2011

@bruni přesně tak, to se ani neptej, jak strašnou já mám menses 😝 😝 😠 😠

petula22
4. led 2011

Ahojte holky, já jsem taky Pronatalka, ale teplická 😵 . Koukám, že už toho máte za sebou docela dost. My tam docházíme od listopadu 2009 a zatím se nic moc neděje. Podle všeho jsme v pořádku, tak to chtějí ještě zkoušet přirozeně, jen mě posílají na laparku, aby se ujistili, že je vše opravdu OK, nástup mám 18.1., tak uvidíme, jinak by už prý v březnu něco začali i dělat 🙂.

petula22
4. led 2011

@bruni Ahoj, já tayk nemám žádné problémy, jen nižší děložní sliznici, takže může být právě problém se zahnízděním. Měří ti ji?

bruni
4. led 2011

@petula22 jé ahoj to jsem ráda že se ozvala další pronatalka. Už jsem myslela, že všechny otěhotněly a nové nejsou 😀 To jsi ještě hodně na začátku. Oni nejdříve postupují od nejjednoduššího k nejnáročnějšímu. Já se už takhle trápím 2,5 roku. První rok mi jen rovnali ms po vysazení antikoncepce. Pak udělali hormonální profil a partnerovi spermiogram. Vše ok. Tak jsem šla po 1,5 roce na laparoskopii, kde zjistili vše ok akorát endometrioza. Hned další měsíc mi doktor zjistil novou cystu na vaječníku. Takže druhá laparo hned za tři měsíce, kde mi zjistili ještě další cystu a endometriozu, kterou odstranili (ale ona se většinou tvoří průběžně nová). Za půl roku přiroz. snažení zkusili 1 IUI, které negativní. Tak jsem se rovnou objednala na 1. IVF a v prosinci ho podstoupila, negativní. Ani nemáme nic zamražené ☹ Jak dlouho se snažíte vy? a co máš za sebou?

bruni
4. led 2011

@sedmitecka já mám od 15ti let taky hroznou ms ale pouze bolestma. zkouseli vse mozne a jedine co zabralo, byla antikoncepce, takze pak byl klid 🙂 . ted po vysazeni uz to neni tak hrozne ale stejne si vzdy musim vzit brufen ☹

sedmitecka
4. led 2011

@bruni jo, s antikoncepcí to byla pohoda, ale teď zase ve starých kolejích a hrůza, první dva dny skoro mimo provoz, lítá to ze mě, že nestíhám běhat, každou chvíli nehoda, v noci musím aspoň jednou vstávat, abych nezničila matraci, fakt bléééé...a spotřeba ibalginů tak 3 denně...naštěstí takové je to jen dva dny, pak už o poznání lepší .....

bruni
4. led 2011

@petula22 děložní sliznici ani nevím, zda mi měřili, ale můj doktor si na ni nestěžuje a to mě pořád pozoruje ultrazvukem, takže je asi ok. Jenom mi říkal, že mám mírnou depresi dělohy 😀 myšleno asi že je stlačená. já myslím že je to tím, že mám hyperlordózu (velké prohnutí páteře v bedrech). tak cvičím mojžíšku, ale to jsem si já naordinovala 😅

bruni
4. led 2011

@sedmitecka tak to je síla 😲 to já jsem proti tobě slabý odvar 😕

petula22
4. led 2011

@bruni My se snažíme přes 3 roky, máme za sebou akorát testy, podle kterých je vše Ok, jen jsem měla problém se štítnou, se kterou se léčím už 12 let a můj doktor to asi trochu zanedbal, tak mě ted dávali dohromady, abych měla přijatelnou hranici, což teda bylo v září, ted jdu znovu na kontrolu a uvidíme,jestli mi zase nezlobí. Já mám děložní sliznici na hraně, jen 6 mm, což je nic moc, ale zatím se tím nezabývají, jen mi doporučili pít čaje a zkusit cvičení podle Mojžíšové.

bruni
4. led 2011

@petula22 no tak to se opravuju, to už toho taky máte dost za sebou, tři roky je dlouhá doba ☹ ta štítná žláza zlobí asi docela dost holek, co tak čtu. mě ji léčili v dětství a snad jí mám ok, níjak jsem to nezjišťovala. To jsem ani nevěděla že by mojžíška pomohla na sliznici 🙂 to je pro mě novinka, tak to ji budu cvičit raději, moc mě to nebaví 😉 Četla jsem v tvém profilu, že bereš vitamin E, na co to je dobrý? a ten Gynex? ja ho brala, když jsem měla cystu, teď už ne.

petula22
4. led 2011

@bruni Tu mojžíšku mi doporučili tak obecně, mají s tím dobrou zkušenost. Vit. E je antioxidant, je to dobrý pro buňky. On je většinou i v těch vitamínech, co se bere před otěhotněním, já to kvůli té štítné musím brát zvlášt, protože do nich ještě přidávají jod. Gynex jsou bylinky, u dost holek upravily cyklus a nemají tak bolestivou a silnou menstruaci. Já ho brala na tu sliznici, ale moc mi nepomohl. Ted dlabu mateří kašičku 😀 .Štítná je mrcha, když nefunguje, jak mám, tak je problém s otěhotněním. Ty jsi s Pronatalem spokojená? Já jsem po druhé schůzce myslela, že už tam nikdy nepůjdu, docela děs. Ted jsem si vyžádala jinou doktorku a dobrý.

sedmitecka
4. led 2011

@petula22 na sliznici zkus kontryhelový čaj z lékárny, ted zafunguje na 100% 🙂 taky je údajně dobrý maliník, s tím zkušenost nemám....
pokud mám štítku léčenou a hodnoty TSH a T4 v normě, nemělo by to otěhotnění bránit 😉
ke komu v Pronatalu chodíš? a kdo tě tak znechutil? troufla bych si říct, že to asi tuším 😕 😕 😕
já tam mám tedy největší problém s recepcí, neochota, netaktnost.......

bruni
4. led 2011

@petula22 je to zajímavý, ale já si nemůžu stěžovat na nic 🙂 ale já nemám velké zkušenosti, protože všechna vyšetření mám u svého doktora a tam jezdím jenom na OPU a ET. Jednou jsem byla u Vobořila, a byl dobrej. Pak jsem ještě mluvila s embrioložkou, ale nevím jméno, a ta byla taky dobrá. Na recepci vše ok, dokonce mi poslali poštou doporučeně neschopenku, když jsem si ji zapomněla na recepci vyzvednout. Já měla docela hroznou zkušenost s nemocnicí v Turnově, kde mi dělali první laparo, tam vladne ještě středověk (přestože je zrekonstruovana), takže Pronatal je pro mě luxus 😵

bruni
4. led 2011

@petula22 ale mě teď dochází petulo že ty chodíš do Teplic ne?

m.aa.b
4. led 2011

hojky ve spolek bohužel poslední dobou nemám moc času, tak jsem se sem vůbec nedostala, každopádně vám všem do nového roku jen to nejlepší 😵 😵 😵 😵

bruni
4. led 2011

@m.aa.b ahoj, jsem ráda že jsi sem nakoukla 😉 chtěla bych aby se to tu trochu zase rozjelo, v únoru nebo březnu mě čeká 2. IVF a tak bych to ráda se někým probírala. Koukla jsem se na tvůj profil, asi toho už máš taky dost za sebou. Ale poslední dobou tam nemáš žádné zprávy ☹ tak nevim jak na tom jsi 😕 promin mou zvědavost 😉

sedmitecka
4. led 2011

@bruni tak už bys měla mít přístup do naší uzamčené diskuse "Pronatal Sanatoruim" 🙂

bruni
5. led 2011

@sedmitecka díky moc, tak já se tam podívám 🙂 ale nechtela bych to tu koncit, protoze jak rikam, takhle sem neprijdou nove ☹ včera jsem si procitala neco o tom hatchingu, našla jsem primo jednu diskuzi o tom, a vsichni to tam zavrhli jako zbytečný, že se neprokazalo, že by byla vyšší šance, ale stejná. Psali tam holky, ktere si ho daly a nic. Je to prostě stejná pravděpodobnost jako kdybych ho neměla. Tak do něj asi nepůjdu 😖 Stále váhám zda ICSI ano nebo ne. Můj doktor mi řekl, že statisticky má ICSI větší úspěšnost než normo IVF. Ale zase proč ho dávat, když spermio je ok. Mojí ségře se vždy vajíčka oplodnila a neměla ICSI. A to měl její manžel ještě menší problémy se spermiem. Takže si vyber 😒 Tak já se jdu podívat k vám 😵

petula22
5. led 2011

@sedmitecka Ahoj kontryhel piju a moc nepomohl ☹. Se štítnou se léčím, ale mě to dost lítá, takže uvidíme, jak to budou řešit dál. Jezdím do Teplic a chytla jsem doktora Schmitze, který mi opravdu nesedl, vůbec se s námi nebavil a řekl, že nemám šanci otěhotnět, že se mám začít léčit se štítnou, při tom tam měl papíry z endokrinologie a tím to končilo...Tak jsem si pak vyžádala doktorku a je to v pohodě, ta se zajímá a snaží se něco dělat, ten doktor tam prý jen zaskakoval.

luccy82
5. led 2011

Ahoj, v sobotu bych si měla začít píchat puregon před prvním IVF. Chci se zeptat jak dlouho trvá stimulace před odebráním vajíček?

bruni
5. led 2011

@luccy82 pokud máš krátký protokol, což asi vypadá že jo, tak to trvá většinou 10 dní. Ale může se to o den dva lišit, podle toho co ti zjistí na utz. Dva dny před OPU si píchneš Pregnyl a pak už nic. Já stimulovala 10 dní a dvanáctý jsem jela na OPU.