Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

standifous
9. led 2011

Ahojte holky, nevíte jestli v pronatalu dělají i nativ? A jak to u nich probíhá?

bruni
9. led 2011

@standifous ahoj s tím nemám zkušenost, ale myslím že jo. Že o tom tady už někdo psal. Ale fakt nevim 😕 Ty už máš všechny pokusy vyčerpané? Nebo myslíš jen IUI.

sedmitecka
10. led 2011

@standifous IUI mi v nativu udělat nechtěli, jak je to u IVF bohužel netuším......

bruni
10. led 2011

Tak mi dnes dorazila zase mrcha 😠 po kolikáté už jsem zklamaná? Počítám že po třicáté ☹ Přestože se snažíme teď jen přiorozeně tak stejně člověk doufá 😨 vždyť to znáte. Trochu jiný tento cyklus ale byl, koupila jsem si astrologický kalendář, protože kámoška podle něho otěhotněla po 4 letech. Tam jsou křížky kdy je to tutovka, no a tak jsme to zkusili. A zase nic ☹ na mě ty zázraky nějak neplati. A to jsem si myslela že měsíc po stimulce budu mít dělohu ještě třeba nějak lepší než normálně. Takže dnes depka a zitra zase nádech na další čekání na mrchu 😖

bruni
10. led 2011

@m.aa.b tak to chápu, to opravdu není na co čekat. Já myslím že o adopci zažádáme příští rok, pokud se nezadaří. Je to taková útěcha do budoucna, že je nějaká šance dítě mít, ikdyž z toho mám strach, jak to psychicky uneseme. Taky nejsme manželé, a já se vždy chtěla brát z lásky a ne pro adopci ☹ přítel to ovšem nechápe. Jinak je fajn, ale v tomto má nějaký blok. To máš velkou výhodu, že víš, že aspoň se u tebe embrio může uchytit, a třeba to opravdu bylo vše kvůli štítce. To mě to buď blokuje endometrioza, nebo nevim. Po 2. IVF určitě půjdem na imuno a genetiku. Ale nějak už nevěřím že se něco zjistí. Dnes jsem v depce tak promin že píšu tak pesimisticky 😉 Dostala jsem mrchu 😠

marlenee
10. led 2011

Ahoj holky dnes jsem byla v Pronatalu kde nám Dr sdělila výsledky.Já jsem v pořádku manžel slabší SPG(11 mil. sp a 36% pohyblivost ) Příští měsíc nás čeká první IUI.Prý si budu něco píchat 8 dní a zaplatím 1000,-.Víte co to je?

standifous
10. led 2011

bruni mám za sebou tři neúspěšné ivf, bohužel nejspíš problém s vajíčkama, tak nějak kvantita na úkor kvality. Mám jich moc a nejsou zralé. Tak jsem myslela, že by bylo dobré ještě zkusit buď minimum hormonů, nebo prostě pohlídat jen to moje vajíčko, teda pokud tam bude a co jsem se dočetla tak to by měl být nativ, jinak další postup jako u ivf. Inseminaci jsme zkoušeli ještě před ivf asi pětkrát, ale jen tak bez jakýchkoliv léků. Já jsem chodila do gestu, ale nějak jsem k nim ztratila důvěru a prostě bych to chtěla zkusit i jinde. Už jsem byli u pana dr. Kulta na první konzultaci před rokem, ale pak jsme se s manželem rozhodli si dát na nějaký čas pauzu, protože mě to dost zničilo ten poslední pokus po psychické stránce.

bruni
10. led 2011

@standifous to chápu, já už jsem zničená po 1. IVF ale až mě překvapuje jak už se nemůžu dočkat na 2. IVF. Asi proto že se to tolika párům podařilo. I mé ségře která má obě děti z umělého oplodnění. Dohromady měla 9 ET, ale všechny je zvládla v hrazených 4 IVF a ketech. Mezitím měla i mimoděložní těhu, vzali ji jeden vaječník atd. Takže mám dost velký příklad v ní, že to jde. Ale stejně je to fakt na budku 😠 Moc mi to pomáhá tady na koníku, konecne jsou tu holky které rozumí tomu co říkám a chápou mě. To okolí kolem mě kromě ségry nemá tušení co to je a nikdo to nechápe. Já jsem v Pronatalu spokojená a když tady vidím za ty tři roky tolik těhulí tak mám motivaci vydržet 😉 O tom nativu jsem už tady četla, ale nevím zda to bylo v Pronatalu. Ale já myslím že to snad dělá každý CAR, vždyť stejně pak mají peníze z ICSI atd takže proč by to nedělali, ale na 100% ti to nepotvrdim. Prostě tam zavolej 😉

bruni
10. led 2011

@marlenee to si budeš píchat injekce na stimulaci vaječníků aby jsi jich mela víc než normálně, což jsou dva. Je to stejné jako u IVF ale budeš mít asi menší dávky. Jak dlouho se snažíte?

eyael
10. led 2011

@standifous - ještě bych IVF jako takové úplně nezatracovala - zeptala bych se Kulta taky na typ protokolu, který ti můžou nabídnout. Jestli se nepletu, tak v dlouhém protokolu většinou vypěstují méně vajíček, ale zato víc kvalitních. U krátkého protokolu je to kvantita na úkor kvality. Ale je fakt, že je to finančně náročnější než nativ.
Nebo by ti mohli dát hormonální podporu, která se poskytuje u IUI, tak je šetrnější a levnější než u IVF.
Jinak by asi bylo třeba víc pohlídat přesný hormonální profil během celého cyklu, vždyť z nějakého důvodu vajíčka nedozrají. Co ti vůbec v GESTU řekli jako důvod, proč máš taková vajíčka? Poslali tě třeba na genetiku? Těch důvodů může být celá řada...

bruni
11. led 2011

@standifous ahoj našla jsem zde na koníkovi tuto informaci (je asi rok stará) :Mám před sebou ceník z Pronatalu a cena u IVF bez stimulace (myslím si že bez injekčních hormonů) je 13tis.

marlenee
11. led 2011

@bruni - díky za info už jsem se k tomu dočetla co mě čeká.Ještě nevím co si budu píchat jsou různé léky.
Jinak se snažíme 2 roky z toho rok jsem přemlouvala manžela na SPG až mi gynekolog napsal žádanku do Pronatalu.Tam jsme šli poprvé v listopadu 10 na vyšetření.Včera jsme dostali výsledky,já jsem v pohodě (jen asi nedochází k ovulaci díky nízké...(nějak jsem zapomněla co),ale na to si budu píchat ty léky) a manžel má horší SPG (ale ne úplně nejhorší prý podle školního známkování 3- 😀 )

bruni
11. led 2011

@marlenee tak přeju hodně štěstí ať se to povede hned napoprvé 😵 je vždy lepší když se zjistí nějaké důvody proč to nejde, protože se můžou odstranit nebo obejít. U nás na nic nepřišli akorat endometrioza, a s tou se nic dělat nedá, ta roste vždy znovu ikdyz mi ji už 2x odstranovali laparoskopicky 😝 i tak věřím že se zadaří 😉

petula22
11. led 2011

@sedmitecka Ahoj, tak jsem po kontrole štítné a je vše Ok, takže 18.1 laparka a pak Pronatal, co dál.

bruni
11. led 2011

@petula22 tak jsem se včera taky rozhodla že si nechám udělat test na štítnou žlázu. Zítra jdu k obvodákovi. Nikdo mi ho ještě nedělal tak at mám klid. Matně si pamatuju že jsme s ní v dětství měla problém ale pak už dobré. Jak dlouho jsi čekala na výsledky z krve?

marlenee
11. led 2011

@bruni - v Pronatalu dělají test na štítnou žlázu atomaticky v rámci všech vyšetření

bruni
11. led 2011

@marlenee ale já jezdím do pronatalu jen na OPU a ET, jinak ke svemu obvodnimu. Jedine ze by to delali z te krve co mi brali pred IVF, ale to je pry na pohl. nemoce. Já myslím že je dělají při imunu, ale to já nemám 😕

marlenee
11. led 2011

@bruni -no mě brali krev na pohlavní choroby,hormonální profil,štítnou žlázu,reprodukční blok vše mi dělali z jednoho odběru v rámci celkového vyšetření ještě stěry a gyn.prohlídku a manželovi krev + spermio
Pak nám sdělili celkové výsledky - příští měsíc na první IUI

Co je OPU a ET - fakt jsem z těch zkratek občas mimo

bruni
11. led 2011

@marlenee OPU je odebrání vajíček a ET je transfer embrií při IVF. Tak to máš dobré, jenomže mě by to musel udělat můj obvodní gynekolog páč jsem na všechny prohlídky u něho krome OPU a ET, je to totiž externí spolupracující doktor s Pronatalem. Ušetří mi to cesty do Prahy, mám to 100km.

sedmitecka
11. led 2011

@marlenee co je reprodukční blok? jinak úplně stejné testy dělali v úvodu nám.....
OPU je odběr vajíček pod narkozou a ET je embryo transfer, čili šoupnutí do bříška 😉

marlenee
11. led 2011

@bruni -aha tak už to chápu
Mě gyndař rovnou napsal žádanku a na zpět se mám vrátit prý až těhotná 😀

marlenee
11. led 2011

@sedmitecka - to fakt netuším mám to tak napsané v lékařské zprávě kterou mi Dr Števíková dala
doslova horrmonální profil+hormony štítné žlázy+reprodukční blok+serologie - odběr krve 2.-5.den MS

bruni
11. led 2011

@marlenee já myslím že reprodukční blok bude asi hodnoty FSH, což určuje schopnost otěhotnění, ale to jen mě napadlo z toho slova reprodukční 🙂 ikdyž slyším o tom poprvé, jinak holky vždy píšou jen ten hormonální profil a v něm je to FSH. Jo většinou holky chodi do caru na všechno, ale pokud je můj obvodni mudr spolupracující tak se to reší takhle jak píšu předtím.

petula22
12. led 2011

@bruni Ahoj, testy na štítnou ti určitě dělali v Pronatalu při HP, dělají to automaticky... Jinak výsledky testů jsou za 2 dny, ale objednat se k endokrinologovi je docela problém.

petula22
12. led 2011

Jinak FSH je folikuly stimulující hormon, to znamená, jestli ti rostou vajíčka a je ovulace. Ten reprodukční blok, by asi mohl být test na protilátky na spermie?

bruni
12. led 2011

@petula22 no jo jenomže mě HP v Pronatalu nedělali 😉 dělal mi ho můj bývalý obvodní gynekolog a ten nic o štítce neříkal tak byla v normě. dnes jsem byla u obvodáka a zitra mi udela nove testy tak uvidim ale asi to bude dobre 🙂

petula22
12. led 2011

@bruni Jsem to pak vše dočetla 🙂.
Holky mě trefí, mám dnes jít na předoperační kvůli laparce a odvčerejška mě taaak bolí v krku 😖 . Doufám, že mi to nestopne, u nás se na termín čeká 4 měsíce a ted asi i déle, když nebudou doktoři....

barce
12. led 2011

zdravim vsechny pronatalky, dlouho sem tady nebyla, vlastne jak se holky trhly na tu soukr.diskusi. mezitim sem absolvovala 3.IVF a bohuzel opet bez uspechu ☹ . mame teda jeste 2 zamrazeny. takze me bude asi celkem dost zajimat taky ten nativ 😉 . standifous az neco zjistis, dej kdyztak vedet. je to asi to jedine do ceho se jeste pustime. absolvovat zas znova cely to kolo s tema lekama a jeste jako samoplatce uz asi neeee 😒 .

bruni
12. led 2011

@petula22 hlavně jim to neříkej a pokud nic nenajdou v krvi tak to bude dobre a pokud najdou tak je lepši kdyz se to posune kvůli narkoze pak je to riziko 😕

bruni
12. led 2011

@barce to je mi líto ☹ ale neboj, ketiky taky vycházej dobře 😉 určitě se zadaří. bud ráda že más zamrazený, ja mela jen 1 embrio z 9 vajiček ☹ takze nic zamrazene a ani se nepovedlo. čeka me tedy 2.IVF