Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
31. led 2011

@sedmitecka to je dobra zprava 🙂 horsi by bylo kdyby to bylo naopak 😉 ono udelat preklep v papirech je raz dva. me do papiru po OPU napsali jiny pocet folikulu nez do papiru po ET 😀

saraher79
31. led 2011

No nic, v 13 mám jet na krev do Budějovic, tak aspoň nebudu tápat do pátka. Držím všem pěsti 😉

sedmitecka
31. led 2011

@bruni no já myslím, že v tomto případě by překlep nemělo být raz dva, jde o celkem dost choulostivé věci 😠 😠 😖 😖
má aspoň projevit trochu zájmu a než mě pozve do ordinace, pročíst si v kompu moje lékařské zprávy ne????

petula22
31. led 2011

@bruni Ahoj, nějak jsem neměla čas se sem dostat 🙂. Už chodím do práce, a vše je OK, o víkendu mě pobolívalo břicho jako když mám ovulku, tak nevím, co se dělo, ale už je to dobrý. V pupíku mám poslední steh a ten svedí, mrcha 😠 . Jinak už si nepamatuji, jestli jsem psala, že nic nenašli...
Koukám, jak se to tu pěkně rozjelo a gratuluji ke schválení a držím palce at se to zadaří.
😀

@sedmitecka Ahojky, koukám, jak jste se rozjeli, jsem zvědavá, kdo pak první hodí pozitivní testík. 😀 . Já jdu volat do Pronatalu a objednat se, abychom se dohodli, co bude dál.

sedmitecka
31. led 2011

@petula22 uvidíme, co nám další týdny přinesou 🙂 tak pěkně volej a dej vědět, co ses dozvěděla, jsem zvědavá, na kdy tě objednají a co ti řeknou 🙂

luccy82
31. led 2011

@sedmitecka Ahoj,dnes je to devátý den a začínám krvácet, bolí mě břicho. Prostě klasický nástup MS ☹ ☹ Ještě zkusím test, ale ztratila jsem veškeré naděje, že se nám to podaří. Jsem naprosto vyřízená. Věřila jsem, že se nám to povede a teď se s tím nedokážu srovnat ☹ ☹

petula22
31. led 2011

@sedmitecka Tak mě velice mile překvapili a objednali už na 10.2. 😉 .

@luccy82 Ahoj, ještě neztrácej naději, třeba se udrží, počkej až na testík.

luccy82
31. led 2011

@petula22 Tak test je taky negativní ☹

sedmitecka
31. led 2011

@luccy82 ☹ ☹ věř mi, že vím velmi dobře, jaké to je, ten strašný pocit smutlu a beznaděje 😖 😖 není to tak dlouho, co jsem si tím prošla, ale čas vážně všechno zahojí a nabereš zase energii a sílu jít dál a bojovat, jako já ...já dva měsíce nechtěla o pronatalu a mimi ani slyšet, no a teď už jsem zase natěšená a snažím se věřit.....ale bojím se strašně, to né že né 😉
vybreč se a vyvztekej a jdi dál!!! 🙂

sedmitecka
31. led 2011

@petula22 teda, tak to je super, takhle krátká čekačka 🙂 a ty jdeš domlouvat IVF?

petula22
31. led 2011

@sedmitecka Taky mě to překvapilo. V Teplicích je naštěstí na recepci příjemná paní. Já doufám, že nejdřív vyzkoušíme inseminaci.

Holky mám dotaz, když jste byli na laparce,chtěli taky od vás podepsat, že když budou neprůchodné vejcovody, že je rovnou odstraní? Na mě vybalili a já koukala jak tele, prý to i Pronatal vyžaduje kvůli umělku, že je pak menší pravděpodobnost mimoděložního...

bruni
31. led 2011

@petula22 ja byla na laparo ale vubec si nepamatuju ze bych neco takoveho podepisovala 😕 podle me ne. ale je fakt ze je to mensi riziko pak na to mimodelozni tehu, to je fakt. takze jsi zdrava a nic ti nedelali? ani zadna endometrioza nic? tak to je super. tak jedno mas uz vyloucene a budes hledat dal, kde je zakopany pes 😀
@sedmitecka jo, to mas pravdu, meli by mit v tak dulezitych vecech poradek 😠 pak si clovek mysli, ze maji bordel i jinde a to moc neprida 😝
@luccy82 moc me to mrzi, tak jak uz jsem psala, mel by vyjit jeden ze tri pokusu, ale jestli to bude ten prvni nebo druhy ..... to nikdo nevi 😝 drz se

adenka84
31. led 2011

petula22 já jsem jim to před laparaskopií podepisovala..pan primář mě vysvětlil proč...pokud jsou vejcovody nefunkční, tak jsou v těle za prvé na nic a za druhé zabaraňují embriím při IVF, aby se v děloze zahnízdili...špatné vejcovody v sobě obsahují tekutinu, která vyteká do dělohy a emria ničí...prostě tohle doporučují, samozhřejmě jen pouze když jsou špatné, pokud je máš v pořádku nikdo ti je nevezme...je to jen takové opatření, kdyby byli špatné,mají souhlas, že ti je mohou odstranit, tím pádem tě ušetří před další operací...kdyby jsi souhlas nedala, dali by ti o tom zprávu, ty bys ji odnesla do Centra a tam by dali doporučení vejcovody odstarnit...a ty bys musela na laparskopii znovu
doufám, že jsem ti to dobře vysvětlila..

petula22
31. led 2011

@adenka84 Jo, dík. Mě to prostě jen překvapilo, protože mě na to předtím nikdo neupozornil a hlavně jsem myslela, že kvůli tomu tam jdeš, aby to vyřešili, že srůsty odstraní.... Naštěstí nic nenašli, tak je to OK 🙂

petula22
31. led 2011

@bruni Prý tam mám vše ukázkové, ale prý s tím i počítali, podle všech vyšetření. No a ted už zakopaný pes nikde není..... Asi budeme v těch procentech, kdy se nezjistí, proč to nejde.

petula22
31. led 2011

@luccy82 Ach jo 😒 . Ale jak říkala sedmitečka, musíš se z toho oklepat a jít dál, ono to jednou prostě vyjít musí 😵 . Nemysli na ten nevydařený pokus, ale těš se na ten další, který bude úspěšný. Já vím, že se to mluví, ale musíš být v pohodě, aby tělo bylo připravené na další pokus.

luccy82
31. led 2011

Děkuji holky. Manžel volal do Prontalu a prý krvácení se může stát, že to byl zásah do těla a že na test po 9 dnech je ještě brzo, že se to ještě neukáže. Mám vyčkat do toho 7.2. a pak se ozvat. No nevim, moc mě to nepřesvědčilo.

eyael
31. led 2011

@sedmitecka - mám chřipku, sakryš! Myslíš, že i přesto můžu jít na KET na konci měsíce? Dneska jsem tam volala a objednala se na první UTZ před, ale nevím, nevím...

sedmitecka
31. led 2011

@eyael na konci února? to už určitě, pokud budeš ok 🙂

sedmitecka
31. led 2011

@luccy82 mají pravdu, já taky krvácela, tři dny docela silně a mimi se udrželo...sice se pak pustilo o dva týdny déle, ale to už je věc jiná...takže ještě neházej flintu d ožitá úplně 😉

sedmitecka
31. led 2011

do žita 😀

saraher79
31. led 2011

@luccy82 Ahoj Luccy, jak říkají holky, na test je brzo. Já se teď vrátila z Pronatalu v ČB. Měla jsem jít na krev až v pátek, ale ráno jsem volala, že špiním už 3. den, tak mi řekla, že mám přijít hned, tak čekám na výsledky. Test negativní a dr. Mayer koukal na sliznici, jen 6 mm, takže spíš mi naději nedával. Já už se z toho tak nějak vybrečela o víkendu a rozhodla jsem se jít dál a bojovat. Mě to přijde, že ten první pokus je spíš takový pokus, omyl a při tom dalším už ví, čeho se třeba vyvarovat a tak, protože mi říkal, že když to nejvyde na poprvé, tak si sednou s týmem kolegů a řeknou, co tam bylo špatně, nám se prý vyvíjeli pomalu embrya, takže pro ten další pokus jsou zase o něco chytřejší a mají z čeho vycházet. Zatím neházej flintu do žita, dokud nebudeš mít výsledky krve. Uvidíš, zase bude líp. 🙂) Držím pěstičky a vše co mám. 😉

anna2802
1. únor 2011

Ahoj holky už jsem to nevydržela a musim se zapojit.Zítra jedu do Pronatalu na konzultaci sice jsem tam už jednou byla ale už je to deset let.Tak jsem zvědavá jestli je vše při starém.Tenkrát jsem měla velký štěstí vše vyšlo na první pokus a bez problému.Mám 9letou dceru tak vám všem držím palečky aby se taky povedlo 😅

bruni
1. únor 2011

@anna2802 ahoj, tý jo, před10 lety 🙂 tak to znaš pronatal opravdu v počatcich ne? 😉 jake to bylo v té dobe?

jinak já byla včera u sveho mudra na utz, vse ok, žádná cysta, takze az dostanu ms, což by mělo být v pondělí, tak začnu stimulovat 🙂 dostala jsem opet Gonal, ale to druhe mam misto Orgalutranu nejaky Certrotide nebo co. coz je to same akorat jiny vyrobce, tak to mi nevadi, akorat se to musi michat, narozdil od Orangutana 😀 takze kufr s lekama mam doma, připadám si jako narkoman 😝

petula22
1. únor 2011

@bruni Tak to je super, hlavně at se mrcha jako na potvoru neopozdí 😝 . Jen se zeptát, jestli to teda nevadí, vám to nejde proč? At to nemusím zpětně hledat 😅 .

bruni
1. únor 2011

@petula22 zatim neznama pricina, spermio ok, ja mam lehkou endometriozu a lehce zvyseny FSH kolem 10, ale jinak nic. radeji bych vedela nejaky problem nez takhle 😝 pak mi vsichni tvrdi ze je to psychikou a to me leze pekne na nervy 😝

petula22
1. únor 2011

@bruni Joj, to znám, u nás taky nevědí a taky mi každý říká at jsem v klidu, jenže já v klidu fakt jsem, nehrotím to. Samozřejmě, že mimčo chci, ale kvůli tomu, že to nejde mi nekončí přece život.

bruni
1. únor 2011

@petula22 jo, tak to mame stejne 😉 moc dobre ti rozumim, my se snazime 2,5 roku a prvni rok jsem to vubec neresila, bylo mi to jedno, kdy to prijde, takze jsem psychicky byla uplne v pohode a presto se nezadarilo 😒 pak mi zacalo okoli rikat, ze to nejde kvuli psychice a tim me zacali pekne stvat a dostavat do depky 😝 kdyby o tom takhle furt nemluvili tak ja byla zcela v klidu. a i ted si myslim ze nejsem zadna upnuta na to tehu. mam spoustu aktivit, jenom citim to prazdno, ktere se stale vic a vic ozyva. tak jsme si poridili dve kotatka a pristi tyden si pro ne jedeme 😵 uz se moc tesim, uplne to pohltilo me myslenky a na druhe IVF myslim 10x min nez na to prvni 😉

petula22
1. únor 2011

@bruni My máme doma už zvěřinec ted a manžel zahlásil, že když se nezadaří, tak si pořídíme dalšího psa 😀 . Kotátka jsou super, jen je vychovat, jsou to potvůrky, já už mám 2 dospělé kočky a jsem ráda, že máme pubertu za sebou 😀 .

anna2802
1. únor 2011

😵 muj mudr mi tenkrát zjištoval uspěšnost při ivf a pronatal vyhrál tak jsem ani dál nepátrala a šla tam rovnou i když to mám z ruky.Tenkrát to bylo super i ta recepce 😀 doufam že se moc nepohoršili.Jsem od Domažlic a tady najít dobrýho doktora je umění.Někdy nepomuže ani lupa 😀