Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
1. únor 2011

@anna2802 je to individualni, nekdo spokojeny je a nekdo ne 🙂 podle toho jak se to podari a na jakou naladu doktoru a recepce zrovna narazis 😀 ja jsem spokojena, ale ja tam jezdim jen na OPU a ET, vse ostatni resim se svym mudrou, takze nemam zadne moc zkusenosti. je fakt, ze nemam pocit, ze by se mnou cokoliv chteli resit. taky ze nic po prvnim nezdarenem pokusu neresili, ani me nevideli 😒 ale ja jim verim, a myslim ze je to vsude dost odobne, dost zalezi na ktereho doktora se natrefi, ale nejdulezitejsi je laborator a ta je tady pry skvela 😉

bruni
1. únor 2011

@petula22 takze mate dve kocky a psa uz ted? a jeste mozna pribude dalsi pes? 😀 to je nadhera. to mate veselo 😉 to jste asi v dome se zahradou ne? ja se na kotata moc moc tesim, pubertu jeste neresim 😀

petula22
1. únor 2011

@bruni Dělal si srandu, dalšího psa fakt ne. Jsme v bytě, takže to fakt stačí 😝 .

anna2802
1. únor 2011

@bruni to máš pravdu tak doufam že se dneska doktor dobře vyspinká a zítra bude jako sluníčko 🙂 a co s vámi dělaji hormony,se mnou to tenkrát pěkně mlátilo puberta byla procházka růžovým sadem 😀

bruni
1. únor 2011

@petula22 tak to jo 😀 muj by taky radsi psa, ale bojime se do bytu, chtel by totiz nejake vetsi divocejsi plemeno 😕
@anna2802 se mnou kupodivu vubec nic, doufam ze ted to bude zase bez problemu. jedine bylo ze ale az po ET me bolela dost casto hlava, jeste tri az ctyri tydny pote, to byl hnus 😝

petula22
1. únor 2011

@bruni My máme čubičku z útulku a je zlatá.

luccy82
1. únor 2011

@saraher79 už víš výsledky? mě se to dnes pěkně rozjelo... i když jsem včera odpoledne ještě trochu věřila, tak dnes už vůbec ☹

sedmitecka
1. únor 2011

@luccy82 ☹ ☹ ☹ tak příště to vyjde líp 😉 ale s člověkem to zamává, aspoň tedy se mnou to bylo hrozný pár týdnů 😠

sedmitecka
1. únor 2011

@anna2802 ahojky, jak píše bruni, záleží, na koho narazíš...já mám hodně oblíbené dvě paní doktorky, ty jsou špičkové a doufám, že na ně zase narazím 🙂

sedmitecka
1. únor 2011

holky, tak my jsme včera bodli ovitrelle na načasování ovule a dneska i zítra to ještě pojistíme sami 😀 😀
pořád musím myslet na toho našeho zmrzlíka, jak se mu v tom tekutém dusíku asi daří a přemlouvám ho, ať se drží 🙂 🙂

bruni
1. únor 2011

@sedmitecka tak drzim vsechny palce 😵 aby jste z toho neměli kopu dětí najednou 😀 já bych to tedy brala, zvěřinec a ještě kopu dětí do toho, ať je pořádná legrace 😉

petula22
1. únor 2011

Holky, potěšující zpráva. Kamarádka, která otěhotněla přes umělko v Pronatalu dnes porodila dvojčátka 😀

adabebe
1. únor 2011

ahoj holky dnesnim dnem zacinam brat injekce merionalu a cetrotide mate nekdo zkusenosti a jak jste to brali me rekli ve ferticentu ze dnes injekce merionalu a zitra to samy +do bricha cetrotid to same i ve ctvrtek a v patek na kontrolu je mozne ze mi uz budou brát ty vajicka jsem z toho uplne v soku od te doby co jsem se dozvedela ze mam policisticke vajecniky mam hrozny strach

bruni
1. únor 2011

@adabebe ne urcite ne, na utz ti pouze kouknou jak ti rostou vajicka a reknou ti jak jeste pokracovat s pichanim, pak nakonec si pichnes neco na vyvolani ovulace a dva dny pote pojedes teprve na odber vajicek 😉 vetsinou ti odeberou vajicka cca 13 dni DC

bruni
1. únor 2011

@petula22 tak doufam ze ji budeme brzo naslodovat 🙂

sedmitecka
1. únor 2011

@bruni to by byla dostatečná legrace 😀 😀 víš co by byla sranda?, kdyby se nám to teď zázrakem povedlo a z vejce bylo jedno mimi a druhé by mi tam šoupli ještě mudři, to by byl docela dól 😀 😀 😀

sedmitecka
1. únor 2011

@petula22 hurá, další dárečci z Pronatalu 🙂

petula22
1. únor 2011

Taky jsem říkala, že už by to na nás mohl někdo prsknout, ten vir těhotenský 😝 . Zadařilo se jim hned na poprvé a mají ještě mrazáčky.

adabebe
1. únor 2011

jeste bych se rada zeptala na ten merional jsem nemela jehli se strikackou doma jsem mela jehlu 0,8krat 40 mm ale zda se mi dost velka tak nevm ci si koupit mensi dostala jsem papir na podpis abych 10 hodin pred zakrokem nejedla nepila nekourila a ze si mam vzit nocni kosili a papuce tak nevim rikal mi dotor ze moje vajecniky vytvari moc vajicek takze po odberu musim stejne 2 mesice cekat az se mi uzdravi vajecniky

saraher79
1. únor 2011

@luccy82 Ahoj, no já krev negativní, ale to jsem tak nějak čekala, doktor mi ani moc naděje nedával. Takže po další MS mám přijít, mezitím se prý sejdou s doktorama a zkusí prozkoumat, co bylo špatně. Dneska jsem si jela ukončit neschopenku a sestřička mi řekla, ať nejsem smutná, že ten první pokus většinou nevyjde. No jo, ale člověk chtěl věřit na zázraky, co. Neboj, teď chvíli posmutni apak zase hlavu vzhůru a znovu úsměv do dalšího pokusu. To už bude svítit venku sluníčko a půjde to a vyjde to, uvidíš 🙂

saraher79
1. únor 2011

@luccy82 Volala jsi do Pronatalu? Řekli ti tam něco? Měla bys jít na krev a pak teprve to bude jasné.

luccy82
1. únor 2011

@saraher79 tak to mě mrzí ☹ Volali jsme tam včera, říkali, že máme počkat do pondělka na ten test, že teď je ještě brzo, ale dnes nastoupila klasická MS. V pondělí tam zavolám a uvidím co dál. O krvi zatím nic neříkali. Já tomu trapně věřila, protože přes tu genetickou odchylku jsme měli 2 zdravé....Jsem z toho fakt hotová.

saraher79
1. únor 2011

@luccy82 Já se vybrečela o víkendu a trošku jsem se s tím srovnala. Včera nám doktor řekl, že se embryjka vyvíjela pomalu, měli jsme jen 4 a 6 buněčný a transfer byl po 72 hodinách, ale taky jsem doufala, že to vyjde. Mě brali krev 11. den po ET, protože to bylo strašné, chvíli špinění, pak nic, pak silnější špinění, byla to šílený víkend plný naděje a zklamání, jsem ráda, že mi krev vzali a víme, na čem jsme.
A v čem je u vás problém, že jste museli na IVF? Nechci ti dávat naděje, asi to spíš nevyjde, když máš MS, ale potvrzené to ještě není, že to nevyšlo.

luccy82
1. únor 2011

@saraher79 Manžel mám přehozené chromozomy, hrozí douwnům syndrom a taky malé množsví spermií. Čekali jsem od 9.září a do teď na všechny vyšetření, výsledky a skoro po pěti měsících nervů a čekání neúspěch. Začínám uvažovat o darovaní spermií. Manžel říkal, že by mu to nevadilo. No uvidíme s čím přijdou sami. Nevím jestli je možné IUI nebo rovnou IVF a po jaké době od tohoto neúspěchu.

saraher79
1. únor 2011

@luccy82 Takže ty jsi v pořádku. No já jim věřím, a věřím i v to, že ten další pokus bude úspěšný. Nech je bádat a oni určitě něco navrhnou, jsou to chytřejší hlavy než my 🙂 Nám řekli, že další IVF můžeme mít až 3 měsíce od předchozího schválení pojišťovnou, takže když to pak vezmu, že tak 3 týdny budeme čekat na další schválení, tak nám to vychází na duben. To IUI nevím, jak často se může dělat. A na kolik vás vyšlo tohle IVF? No a jak se cítíš jinak? Bolí tě prsa nebo tak? Fakt bych počkala, co ti řeknou v centru a vezmou ti krev, jestli opravdu tam nějaké nezůstalo.

luccy82
1. únor 2011

@saraher79 Já jsem v pořádku, jen beru prášky na štítnou žlázu, ale tu mám pod kontrolou. Zaměřili se na manžela a mě jiné vyšetření mimo základního vstupního ani nedělali. Já jsem ji hrozně věřila, říkala jsem si že jsou profíci, ale teď mě to pomalu přešlo, ale časem to určitě přejde... IVF nás vyšlo na 35.000 Kč. Nic mi právě od začátku není. Chvilku mě prsa boleli ze začátku,ale pak nic. Jen mě trochu bolí břicho, jako při MS.

saraher79
1. únor 2011

@luccy82 No tak tím líp, že jsi v pořádku. Tedy pokud máš zjištěnou průchodnost a další blbosti. Já měla hormonální profil, laparoskopii a imunologické vyšetření. Teď říkali, že nás možná pošlou na genetiku, ale uvidím, co navrhnou. Já chodím ke svému gynekologovi a ten i když zná ředitele Artu v ČB, tak mě poslal do Pronatalu. Říkal, že tam mají lepší výsledky a že se mu od nich ještě nevrátila žádná, která by nebyla těhotná. Dokonce mi říkal, že dr. Mayer s umělým oplodněním v Čechách začal. Jak tu už někdo psal, jeden ze tří pokusů určitě vyjde. Tedy, to je pěkná pálka. Nás to vyšlo na 15 tis. Já na sobě poznám, že je to v pytli, když mi přestanou bolet prsa a jakoby splasknou. Ale každá jsme jiná. Někdo nemá absolutně žádné příznaky pomalu do porodu. Tedy pokud nepočítám pupek 😀 ale i my se ho dočkáme, věř tomu.

luccy82
1. únor 2011

@saraher79 průchodnost zjištěnou nemám, žádné vyšetření mimo hormonálního jsem nepodstoupila. Můj gynekolog říkal to samé, že mu tam všechny pacientky otěhotněly. Dokonce, když jsem tam volala poprvé s doporučením, tak sestřička říkala, že k němu chodí také. Já vím, je bláhové čekat výsledek na poprvé, musím se s tím poprat a nabrat síly na další kolo (a taky dát dohromady nějaké peníze). Na genetické výsledky se čeká 2 měsíce. Ze začátku jsem si myslela, že to klapne, bolely mě prsa a zdálo se mi, že se i zvětšily 🙂 a teď už je to pryč 🙂 ale také věřím, že se jednou dočkáme 🙂

saraher79
1. únor 2011

@luccy82 No tak vidíš, musíme tomu věřit, že nám se to taky povede. 😉 Neboj, taky jsem věřila, že to vyjde na poprvé. Musíš se vyplakat, nejlépe manželovi na rameni, trošku se s tím poprat a na další pokus jít s nadšením a těšením se. Chce to čas se s tím vyrovnat, ale nikdo neví, kolik je v nás síly zase vstát ze dna, viď 😉 Držím moc pěstičky a dej pak určitě vědět, jak jsi dopadla v Pronatalu. Každopádně bych si zkusila ten test.
Mě se vždycky zvětšujou prsa po ovulaci, to pak nosím trička s výstřihem a tak 🙂 A pak potvory splasknou 😒

luccy82
1. únor 2011

@saraher79 Určitě dám vědět. Děkuji za podporu 🙂 🙂