Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

adabebe
16. únor 2011

@lizardka ahoj zatim se nevi cim to je uvidime na tom genetickem vysetreni uz ted mam z toho hruzu ale budem bojovat s manzelem jsme si poplakali a musime jit dal je to tezke drzte se holky mam vas rada

petula22
16. únor 2011

@adabebe Je důležité, že se tím vůbec zabývají a řeší to. Kamarádce taky všechy odumřely a nikdo se tím nezybývá, sice jich neměla tolik, ale stejně... Budu držet palce, aby na to přišli a mohli jste jít dál.

bruni
16. únor 2011

@adabebe je dobře že to budete řešit, jak říkám, třeba zjistíte nějaký genetický problém a budete aspoň vědět na čem jste. Jedině čas to zahojí. Mohla to být opravdu náhoda a příště to bude úplně jinak. Já v to taky doufám, četla jsem to i na jiných diskuzích, kde holky píšou, že jednou nedošlo k ET vůbec protože nebyly embria a podruhé měly embria i na zamražení. Je to zvláštní. Stále je příroda mocnější než doktoři. Hlavní je, že je nadějě. Držte se 😉

lizardka
16. únor 2011

@adabebe Neboj,je dobře že vás pošlou na vyšetření,alespoň pak budou vědět co a jak....Budu držet palce,aby na po druhé vše dobře dopadlo 😉

adenka84
16. únor 2011

@adabebe četla jsem co vás potkalo mrzí mě to...ale neboj bude to v pořádku..musíte holky věřit..já mám toho také dost za sebou 3 IUI, 3 IVF a 1 KET
zadařilo se nám až na 4 pokus...už jsem v to ani nevěřila, že se to může podařit a hel stal se zázrak...zítra jdu naé 1.UTZ..už bychom mohli podle pana dotora vidět našeho bobánka...

pokud ti můžu radit řekni v centru že máš zájem také o imunologické vyšetření..tak se totiž odhalý spoustu věcí...my jsem na něm byli také...i na genetice..zkus se na to va Caru zeptat..u nás vCaru posílalai na genetiku a imunologii zároveň...přijde mi divné že ti ji také nadoporučili....

bruni
16. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na utz a dopadlo to dobře. Mám na jednom 4 a na druhém 5 folikulů 😵 Takže průměr. Na OPU jedu v pondělí. Škoda že ne v neděli, to by bylo lepší nemusela bych to řešit v práci. Tentokrát jdu po OPU do práce, pokud mi bude dobře jako minule 🙂 Zatím jsem ok, největší nervy pravděpodobně přijdou po OPU, až budu čekat, jestli bude nějaké embrio ☹ mám samozřejmě strach, když minule bylo jen 1 a teď adabebe nic 😒 zatim ale nedepkuju nato je vždy dost času 😀

petula22
16. únor 2011

@bruni No vidíš jaká jsi slepička 😀 , nemysli na to, že se nezadařilo a co se děje kolem, ted to určo vyjde a t tu máme další těhulku 😵

bruni
16. únor 2011

@petula22 díky, budu se snažit 😉

petula22
16. únor 2011

@bruni já vím, ono na to nejde nemyslet... Co kočičky? 😀

lizardka
16. únor 2011

@bruni Tak to tleskám,to je hezká úroda. 😉

@adenka84 Ty jsi toho už také koukám zažila,tak ale nyní už Tě čekají jen ty příjemnější věci 😀

adenka84
16. únor 2011

@lizardka v to pevně doufám.... 🙂

lizardka
16. únor 2011

@adenka84 A to se vám zadřilo až na 4pokus?? To muselo stát nervů,času a peněz,ale když to dobře dopadlo,tak pak si na to špatný člověk ani nevzpomene,viď.

adenka84
16. únor 2011

@lizardka to jo to máš pravdu..už teď jsem na to všechno zlé zapoměla...
bylo to trápení, stálo nás to dost nervů, času a samozhřejmě i peněz..ale zadařilo se a stálo to za to..
teď už se jen radujii a na vše co bylo už nemyslím...hrozně se těším na zítra...až uvidím poprvé našeho vytouženého bobánka... 🙂

lizardka
16. únor 2011

@adenka84 Tak ať zítřek dopadne jen a jen na výbornou,pak napiš ..... 😉

adenka84
16. únor 2011

@lizardka Děkuji, napíši vám to ráda...možná už bude první fotečka... 🙂

lizardka
16. únor 2011

@adenka84 Tak jo,budem se těšit.. 😵 Přeji Ti to z celého srdce,musí to být krásný pocit.

adenka84
16. únor 2011

@lizardka děkuji, jsi moc hodná..také ti přeji spoustu šteěstíčka a aby se se brzy také dočkal svého vytouženého uzlíčku..

lizardka
16. únor 2011

@adenka84 No,my jsme byli v lednu,ale špatně to dopadlo,tak jdeme na další hned v dubnu,nebudou nám tento pokus ani počítat,tak snad to už bude veselejší 😅

adenka84
16. únor 2011

@lizardka tak to držím moc palečky, ab yto tentokrát dopadlo výborně..

bruni
16. únor 2011

@petula22 kočičky jsou zlatý 🙂 už vůbec nevím jak jsme bez nich mohli být 😵

Holky, pročítám si teď znovu rozpis stimulace a chci se vás holky zeptat, kdo máte za sebou už nějakou stimulku, můžete mi říct jestli jste vždy den po pregnylu měli ještě orgalutran(či certrotide)? Já totiž při 1. stimulaci jsem měla ještě den před OPU orgalutran a ted už ho nemám. Poslední mám v den kdy si píchnu taky pregnyl, což je dva dny před OPU a den před OPU nemám nic. Tak nevim zda to doktor nezapomněl 😒 V balení ho mám, takže mi zbude.

lizardka
16. únor 2011

@bruni Ne,je to správně,druhý den po píchnutí Pregnylu si nepícháš už nic jiného,máš den pauzu a další den jdeš na OPU.

eyael
16. únor 2011

@bruni - asi ti moc neporadím, protože jsem měla jen jednu stimulku na jedno IVF a tam jsem Orgalutran měla 😕

adabebe
17. únor 2011

@petula22
@bruni
@lizardka
@adenka84 ahoj nez neco napisu chtela bych vam podekovat za vase slova ktera nam obema fakt pomohli kazdy den si rikam jake je nespravedlive pro nas pro vsechny co tu jsme tohle prozivat kdyz existuji lidi kteri sve deti odlozi nebo jej nechteji nebo v nejhorsim pripade zabiji tak proc my musime tak hrozne trpet nechapu cim jsme se vsechny provinili kazda z nas nosi v srdci nadeji ze se to povede a ze se i ji stane ten vytouzeny zazrak jenze jak jsem se presvedcila bez boje to nepujde kdybych mohla mit ted jedno jedine prani prala bych si sanci pro kazdou z nas protoze vsechny si ji pravem zaslouzime

bruni
17. únor 2011

@adabebe ahoj, pomalu čas vše zahojí a vrhnete se znovu do boje 🙂 mě hodně pomohlo si tady na konikovi přečíst některé osudy holek, co už mají za sebou a pak jsem si říkala, že já jsem tedy ještě slabý odvar 😀 nevím, kdo tam nahoře rozhoduje, kdo kolik unese ale je to pěknej sičák a boj s ním je dost nelítostnej 😠 takže nezbývá než vydržet a bojovat 😉 hin se ukáže kdo z koho 😀

@lizardka
@eyael tak to vypadá, že jsou možné obě varianty. Já se jen bojím, aby mi nedošlo dřív k ovulaci, než dojedu na OPU 😒

bruni
17. únor 2011

Tak jsem volala raději doktorovi, abych měla klid a potvrdil mi, že den před OPU už nemám píchat nic 🙂 tak jsem ráda. Dnes si to tedy užiju, budu mít 3 injekce do břicha a zítra taky 😝 , protože už mi dochází pera a musím použít doplňková balení gonalu, která jsou jen po 75 jednotkách a tak je musím píchnout několikrát, protože mám koňské dávky 225j. Tak píchání zdar 😀

misskka
17. únor 2011

Ahoj, mám dotaz, protože mě s největší pravděpodobností taky čeká IVF (teď jdu na druhé IUI, první bez stimulace druhé se stimulací). Mám fobii z injekcí (a to nepřeháním), takže to bude zajímavé..... Když si pícháte ty hormony, máte pak nějaké modřiny, přibíráte na váze , zadržujete vodu, nebo je vám po tom nějak špatně? Chci jen vědět, co mě čeká, tak abych nebyla překvapená víc, než je nutné. Prostě žádné obaly, že pro miminko se něco musí vytrpět (to už mě nijak nerozhází), teď potřebuji "natur popis" (jak od Zoly 🙂 ). Díky moc.

bruni
17. únor 2011

@misskka ahoj, já tě moc nepostraším 🙂 já s tím nemám vůbec žádné problémy, a to jsem z těch co se při odběru krve nemůžu na to ani dívat a je mi lehce zle 😀 a představ si že při druhém IVF si píchám injekce sama a to nejenom perem, což je nejjednodušší ale i míchám roztok v ampuli a měním jehly atd. 😉 sama jsem překvapená, že to jde a vůbec to nebolí 😉 samozřejmě to občas trochu štípne, podle toho kam se zrovna přesně trefim ale jinak nic. nedá se to srovnat třeba s tetanovkou, která pěkně bolí. Občas mě trochu svědí v okolí vpichu ale to jenom po Orgalutranu či Certrotide, což jsou injekce na zabránění předčasné ovulace. Píchám denně 1 až 3 injekce do podbřišku, podle toho jak vyjdou dávky. Mám spíše větší dávky 225 jednotek denně.Poslední den stimulace si nechám píchnout od zdr. sestry Pregnyl na vyvolání ovulace do zadku 😀 to už raději nechám na ni páč já si tam nevidim 😀 a manža se nemůže ani koukat 😀 ne na zadek ale na tu injekci 😀 Z mé zkušenosti jsem ráda že poprvé mi injekce píchala zdr. sestra, byla jsem víc v klidu a napoprvé člověk je vykulenej, ale na podruhé už jsem věděla do čeho jdu tak jsem se odvážila sama 😎 jo motivace je veliká a člověk udělá vše 😉

adenka84
17. únor 2011

@misskka není čeho se bát...obavy jsou zbytečné..injekce vůbec nebolí a to myslím jak obyčejné ve stříkačce tak ty v péru už vůbec ne..modřinka se občas udělá, ale zase zmizí..stalo se mi to opravdu jen párkrát..špatně mě nikdy nebyo..přibírat jsem vůbec nepřibírala při posledním IVF jsme dokonce 3 kg schodila..jak je to možné nevím..šli dolů sami..takže se ničeho neboj..držím pěstičky..

misskka
17. únor 2011

Ani nevíte, jak moc jste mě uklidnily. Dnes jdu nafasovat léky a byla jsem rozklepaná jako ratlík. Ten strach je umocněn myšlenkami, že to nevyjde - tím myslím to, že se pomalu, ale jistě blížíme k pokusům, při kterých když už to nevyjde, tak se asi nic dělat nedá... Nikdy mě nenapadlo, že tohle budeme řešit, no co nadělám..... Ještě jednou díky a držím všem palce!

eyael
17. únor 2011

@misskka - píchání nic nebylo, protože jsem píchala do špeku na břiše a tam je to fakt nějak míň citilivé nebo co, vůbec to nebolelo. spíš psychologicky pro mě bylo těžké se poprvé do sebe trefit 😅 Modřiny nebyly,jen to občas trochu štíplo.
jinak musím říct, že já tedy po stimulaci přibrala a to hodně, vypadala jsem jak ve 4m těhu, no ale já měla přes 33 folikulů, tak se nějak do břicha vejít museli. Nakonec mi z nich vybrali nějaká vajucha a vybrali ty dobrá, oplodnili pomocí ICSI 10 kousků a z nich máme dcerku (hned první vklad) a 7 mražáčků. Jedno embryjko se špatně vyvíjelo. Důležité je hodně pít a jíst bílkovinovou vlákninu, aby se nerozjel OHHS, hlídat si otýkání a metrem si přemeřit obvod břicha - kdyby to moc najednou vyskočilo, volat CAR nebo jít na pohotovost...