Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
8. dub 2011

tak mi to nedá nepřispět, i když jsem tady už sto let nebyla 😉
Dr. Středa je fakt super, přístup hrozně jemný, všechno vysvětlí, udělá si na člověka čas, prostě nemám na něho jediné negativum 😉
tak vám držím všem palce, ono to jednou holky vyjde, my jsme toho důkazem, na Leu jsme čekali 2,5roku než nám ji v Pronatalu vyrobili 😅 a druhé se nám podařilo na první pokus přirozeně, ani jsme se pořádně nezačali snažit, tak věřte 😉

marlenee
8. dub 2011

holky k těm cenám Puregonu já mám 600j za 2200,- a na diskuzi IUI má holčina Puregon 900 j za 1500,-a chodí do Gennetu.Takže si myslím,že na tom ta lékárna při Caru pěkně těží
Člověk by dal nevím co hlavně aby se dočkal mimča,ale žě na nás takhle vydělávají mě štve !

Dr Středa je příjemný dělal mě první IUI které bohužel nevyšlo.

lizardka
8. dub 2011

@gucci Tak to je super a gratuluji.. 😉 😉 😉

voguer
8. dub 2011

krasny vecer, tak bohuzel smulu prinasim. Muj prehled IVF, pred deseti lety dva neuspesne pokusy, ted treti a vypada to taky na neuspesny. Dnes je to cca 14 den, test negativni a navic prisla cervena.☹

lizardka
9. dub 2011

@voguer Teda to je smůla a hlavně smutný... ☹ ☹ A máš nějaké mrazáčky?

marlenee
9. dub 2011

@voguer - můžu se zeptat proč si čekala na další IVF10let? Jinak mě mrzí,že ti to nevyšlo ☹

bruni
10. dub 2011

@voguer ☹ doprčic to už není možný 😠
@gucci ahoj, jo jo kdyby tak člověk věděl že to tak dobře dopadne tak by se nestresoval 😉 moc ti to přeju, taky bych si takový scénář přála 🙂 Můžeš prosím jen napsat jaký jste měli problém že mimi 2,5 roku vyráběli v Pronatalu? 😕 a pak to šlo samo 😵

barce
11. dub 2011

ahoj gucci 🙂 , ja si ne tebe pamatuju, ja uz v pronatalu cekam na vyrobeni pekne dlouho 😒 a tak obcas sem na diskusi kouknu. tenhle scenar ma spoustu holek co mas ty. mozna v tom fakt hrajou roli nervy kdyz se proste nedari, tezko rict..... je to zacarovanej kruh. ja mam hlavne nekolik kamaradek/znamych, ktery absolvovaly 2-3 IVF a nic a pak otehotnely prirozene.
jinak mudr. streda se nekonal, cekala tam na me opet ma oblibena slamova 😉 , pry se vratila drive z nemocnice, takze sem o nej prisla. ale treba na nej jeste narazim, takze diky moc za info. dnes frcimn a dalsi utz pred ket.

sedmitecka
11. dub 2011

@voguer ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

gucci
11. dub 2011

@bruni @barce já to mám dost podrobně myslím popsané v albu jaké jsem měla všechny zdravotní problémy (manžel je ok), ale největší problém byl endometrioza, která zabraňuje otěhotnění, ale největší lék na ni, je těhotenství (trochu kocourkov), takže já když jsem pak otěhotněla pomocí IVF, tak jsem si tím tu endošku zrušila a dr. mi říkal, že nejlepší by bylo vrhnout se na početí druhého mimi co nejdřív, pokud chceme přirozeně, což jsme samo chtěli, akorát já byla ještě limitována císařem, takže jsme čekali rok, akorát jsem dokojila a hned to vyšlo
moc vám držím všem palce, jednou to prostě vyjít musí

voguer
11. dub 2011

@marlenee pred deseti lety to bylo s jinym partnerem. trochu jsem se pak soustredila na karieru. v lete jsem mela svatbu a manzelem si prejeme mimco co nejdrive. 🙂

voguer
11. dub 2011

@lizardka dekuji za podporu, bohuzel mrazacci nejsou.....tak za 3 mesice znovu 🙂

marlenee
11. dub 2011

@voguer - jo jasně už chápu

holky dnes jsem byla v Pronatalu na UTZ 8DC a výsledky jsou dobré - sliznice 7mm,folíky napravo 4x11 mm a nalevo 1x15mm a 1x16mm tak mě Mudra šokla tím,že pokud se zadaří hrozí dvojčata 🙂
v pátek jdu na IUI teda teď je to rychlovka už 12DC minule to bylo až 16DC a výsledky nebyly tak dobré jako dnes opravdu Puregon zabral

sem
11. dub 2011

@marlenee tak to je supr cena a to bych dala i na to IUI 😵 já slyšela samé částky kolem 5.000,- Kč a na IUI potřebuji 900 jednotek

sem
11. dub 2011

@marlenee máš výstavní sliznici!!!!! Myslíš, že to je také po tom puregonu? Já mám sliznici tak 6mm 12DC.

lizardka
11. dub 2011

@voguer Tak za tři měsíceto už MUSÍ vyjít,hodně štěstí.... 😉 😉 😉
@marlenee Tak snad už ten pech tady prorazíš... 🙂

marlenee
11. dub 2011

@sem - no tu částku 2200,-doplácím já a zbytek hradí pojišťovna jinak 600J Puregonu vychází kolem 6500,-
Mě stačilo 750j Puregonu a v pátek jdu na IUI
Tobě to snad pojišŤovna nehradí?

marlenee
11. dub 2011

@lizardka - doufám,že to vyjde!Chtělo by to sem vnést trochu sluníčka 🙂
na diskuzi IUI máme dobrou bilanci je nás kolem 20 a 5 je těhu a 2 našly ducha čekají na krevní potvrzení
@sem - no taky jsem dneska koukala,když mi to mudra sdělila 😀 myslím,že je to tím Puregonem i když mudra tvrdí,že prý to tím není.
Minule jsem si píchala Menopur a výsledky nic moc.

lizardka
11. dub 2011

@marlenee Tak Ty musíš být první,kdo to tu rozjede. Já si dnes začala píchat decapeptyl,ale mám dlouhý protokol,tak to bude u mě tak na měsíc píchání,než dojde vůbec k OPU,takže doufám,že budu hned po Tobě druhá... 😀 😀 😀 Tak hodně štěstí a informuj nás... 😉

sem
11. dub 2011

@marlenee no tak já jsem z toho už jelen 😅 , já ještě puregon neměla - zatím jsem měla pouze clostyl, ale při dalším IUI pokusu (teď mám za sebou třetí) chce MUDr. použít Puregon 900J (nechápu proč tolik když sama od přírody normálně ovuluji a jsem schopná vyplodit standartní vajco sama), já myslela, že pojišťovna nic nepřispívá a celé to budu muset hradit sama takže počítám doplatek u 900 J Puregonu bude cca 3000,- Kč ne?

saraher79
12. dub 2011

@lizardka Ahojky, tak jsem včera byla v Pronatalu, nafasovala léky a čekám na MS, abych mohla začít. Jinak jsem se ptala na ten gonal, co mi zbyl z minula. Zajímalo mě to a sestřička řekla, že to moc nedoporučují, ale pokud jsem to správně skladovala (v lednici), tak si ho mám nechat, kdyby bylo potřeba dopíchnout nějaký zbytek. jinak jsem nafasovala 2 nový balení. Akorát mi štve, že si musím nechat znovu udělat předoperační vyšetření, prý platí jen 3 měsíce. 😠

sedmitecka
12. dub 2011

@saraher79 jééé, tak už to rozjíždíš, paráda 🙂 🙂 ty jsi nafasovala léky ještě před menses? já tam musela jet druhý den cyklu pro gonal.....
já už chci takyyyyyy 😀

saraher79
12. dub 2011

@sedmitecka Fakt až po MS? Tak naštěstí tam znovu nemusím. Já čekám MS někdy v pátek, mám 2 krabičky Gonalu 900 j, snad mi to nezabije 🙂 Jinak mi nabídli ještě asistovaný hatching. To zas bude peněz. Už takhle jsme si museli nechat zamrazit sperma pro případ nezdaru, to je 6 tis. navíc. Ach jo. NO ale hlavně, aby byl výsledek, to pak bude člověku jedno 😀 Ty jdeš až někdy v červnu, ne? Po všech výsledkách. Držím pěsti, ať jsou všechny OK

sedmitecka
12. dub 2011

@saraher79 no jo, měla jsem volat první den menses a druhý si přijít pro gonal, rovnou mi sestřička píchla první dávku.....
asistivaný hatching, není to zbytečný? nám se vyklubaly samy, takže tohle asi mít nebudem.....a máš pravdu, když bude výsledek, člověk na ty peníze, co nacpal CARu, rychle zapomenene 😉
jojo, my budem mít začátkem května výsledky genetiky a imuna a podle toho se uvidí......já doufám, že to v červnu stihnem 🙂

saraher79
12. dub 2011

@sedmitecka Tak mě to naštěstí píchá manžel. Je dost něžný, takže to ani necítím. Jednou mi to píchla sestřička, ta se s tím nemazlí a málem mi vypadli oči z důlku, jak jsem to nečekala 🙂
No přemýšlím o tom, nám se moc dobře nevyvíjeli, ale to bylo tím, že se čekalo na sperma, bylo dost velké zpoždění (tedy doufám, že to bylo tím, nikdo neví, jen samá domněnka). Oni to naříznou a tím se líp zavrtá, člověk udělá cokoliv, aby to vyšlo a asi dáme na jejich radu.

sedmitecka
12. dub 2011

@saraher79 mě to taky píchá manžel, naštětsí mám doma miláčka se zdravotnickým vzděláním a ten si to užívá 🙂 🙂
sama bych to nedala 😝

saraher79
12. dub 2011

@sedmitecka No manžel se vzdělal během prvního IVF 🙂 Sestřička ho naučila píchnout i (teď jsem zapomněla to jméno injekce, ale píchá se to do zadku a je to místo prednisonu na potlačení imunity). A ta pěkně bolí, tak nevím, jestli to dělá špatně nebo je to tou injekcí. 😒 No už bych to chtěla mít za sebou s pozitivním výsledkem 😀

sedmitecka
12. dub 2011

@saraher79 🙂 🙂 🙂

saraher79
12. dub 2011

@sedmitecka Přemýšlím o neschopence. Jak jsi jí měla ty? Od OPU? Možná si jí nechám až od ET, uvidím.

marlenee
12. dub 2011

@sem - já myslím,že se hormony cpou každé.U nás je 900j Puregonu doplatek 2500,- a za 600j 2200,- a já jsem potřebovala tento cyklus 800 j.Ale u každé je to jiné
@saraher79,@sedmitecka - držím palečky
🙂