Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

saraher79
4. kvě 2011

@luccy82 Ahojky, odpočíváš? Já dneska jela naočkovat kocoury, byl to docela záhul, řvali jeden přes druhého, hrdinové 😀 😀 😀 Tady jsem našla, jak se vyvíjí embryjka den po dni, celkem zajímavé. Já už bych je měla mít teoreticky zavrtané, takže buď tam jsou, nebo ne. Doufám, že ano 🙂
http://www.bonella.cz/prubeh-tehotenstvi/Prvni-...
@cvana Určitě ti v caru dovolí to zkusit přirozeně, vždyt je to tvoje rozhodnutí a když to nepůjde, tak navrhnou další způsob léčby, neboj 😉

cvana
4. kvě 2011

@saraher79 já jen at mi nedelají nejaké drahé testy...ty prvotní nevím jeste co hradí pojistovna a co ne no uvidím.

luccy82
4. kvě 2011

@saraher79 Ahoj, no to je krásně napsané, málem jsem se rozplynula, když jsem to četla 🙂 Já odpočívám, koukám na televizi a vedle sebe mám zapnutý notebooku a když v práci něco potřebujou, tak se převalím na bok a něco udělám 😀 No to máš pravdu, i doktor říkal, že první týden je nejdůležitější, že buď se do 7 dnů uhnízdí a nebo ne, později už to možné není. Takže 7 dní plánuji nicnedělání 🙂 Já naštěstní s naším psíkem jezdím k veterináři, ale vždy kňučí v čekárně jako blázen 🙂

saraher79
4. kvě 2011

@luccy82 Tak to jsme na tom stejně. Puštěná televize, notebook na židli vedle, rozvalená v obrovském kulatém křesle a obložená spoustou časopisů a knížek. 😀 Já taky byla na veterině, to byl kravál v čekárně, naštěstí jsme tam byli sami 🙂 Já jsem dneska 7. den po OPU a 5. den po ET, na krev mám jít příští pátek, doufám, že to do té doby nedostanu ☹ Očekávám jí v neděli nebo pondělí, tak když nepřijde, tak zkusím asi v pondělí test. I když, uvidím. 😎 Tak hezky odpočívej a domlouvej jim 😉

bruni
4. kvě 2011

@cvana všechny testy co vím jsou hrazené VZP. Jediné co si platíš jsou nadstandard úkony při IVF, jako ICSI, PICSI, AH, PK, čisté léky atd. Stejně asi ještě nevíš co to vše znamená, to časem vše uvidíš 😉

luccy82
4. kvě 2011

@saraher79 Já na krev nemám jít vůbec, mám si udělat 20.5.test, zavolat a když bude pozitivní tak 27,5 na UTZ. S MS vůbec nevím, měla jsem to dostat den po OPU. Tím jak jsem měla dlohý protokol, tak jsem si hormony píchala měsíc od 2 dne MS. Ale doufám, že už to nedostanu vůbec.. Raději netestuj moc brzy 😉 Také hezky odpočívej 😎

saraher79
4. kvě 2011

@luccy82 To já šla na krev i minule, asi pro jistotu a i na UZ, jestli je vše v pořádku a nic tam nezůstalo. Aha, tak to mi nedošlo, že vlastně máš termín MS takhle rozhozený. Neboj, testovat brzy nemíním, těch jednočárkových testů už jsem viděla spousty, teď už chci vidět jen s těma dvěma čárkama 😀

cvana
4. kvě 2011

@bruni ahá..akorát přítel je slovák...a ten spermiogram asi nebude zdarma..coz s tím počítam ale netuším cenu nevíte nekdo?🙂a vím co to znamena jsem si to prostudovala dekuji🙂

bruni
4. kvě 2011

@cvana tak to jsi rychlá 🙂 já ze začátku na diskuzi nevěděla ani co je to manža 😀 ceník nehrazených úkonů pojišťovnou mají některé cary na netu, ale Pronatal to nemá. Tak zkus nějaký jiný soukromý car a možná to tam najdeš v ceníku, třeba Gennet Praha atd. 😉

sedmitecka
4. kvě 2011

@saraher79 JOJO, už se těším na červen a budu věřit a doufat, že to už klapne, už bych si to snad zasloužila po té době 😉

sedmitecka
4. kvě 2011

@luccy82 @bruni děkuji vám holky, snad máte pravdu a musí to už vyjít 🙂 🙂 🙂 🙂 no, uvidíme.....začínám se těšit i bát 😉

sedmitecka
4. kvě 2011

@cvana co vím, tak spermiogram pro samoplátce stojí 500-600,-

sedmitecka
4. kvě 2011

@saraher79
@luccy82
kočky čekatelky, držím vám usilovně všechny palcáky!!!!! odpočívejte a hýčkejte se 😉 😉

saraher79
4. kvě 2011

@sedmitecka Doufám, že tě palečky nebudou moc bolet od toho držení, ale neboj, v červnu ti to oplatím. 😀 😀 Je vidět, že jsi plná optimismu, to těma dobrýma výsledkama, což. Cvičíš poctivě Mojžíšovku? Já jí cvičila do stimulace, asi tak 2 měsíce, sice to moc není, ale uvidíme, jestli bude nějaký výsledek 😉

cvana
4. kvě 2011

@sedmitecka děkuji:D

sedmitecka
4. kvě 2011

@saraher79 na to spoléhám, že mi to oplatíš 😀 😀 😀 😀
Mojžu cvičím skoro denně, dnes mi to teda nevyšlo ,ale zítra to dám pečlivě 🙂 rehabilitační sestra mi říkala, že není důležité přesně navyšovat ten počet opakování, jak je v knize, ale cvičit třeba každý cvik jen 8-10x ale poctivě a důkladně.
dvs měsíce je dost, neboj!!§ to jsi vydržela dlouho 😉

saraher79
4. kvě 2011

@sedmitecka Dej pak vědět, palce budou připravený 😀 😀 😀
Já cviky nenavyšovala, cvičila jsem 10 opakování všeho. A neboj, taky mi to každý den nevyšlo 😠

petula22
5. kvě 2011

@sedmitecka Ahoj, to je super, že je vše OK, tak hurá v červnu do toho 😀

sedmitecka
5. kvě 2011

@petula22 jojo, v červnu se jde na to, už se těším a zároveň hrozně bojím 😉 😕 😕

saraher79
7. kvě 2011

Ahoj holky, začínám mít takový špatný pocit, že to opět nevyšlo 😢 Je to jak přes kopírák s tím minulým. Včera mi lehce bolelo břicho jako na MS a přestávají mě bolet prsa a nenávidím celý svět, takže pokud to bude stejné, tak zítra začnu lehce špinit, v pondělí víc a pak volám do Pronatalu a objednají mě na krev. Ach jo. Sice to ještě není ztraceno, ale je to takový vnitřní pocit, nebo spíš logický, přesně jako minule. Uvidíme zítra. Tak se zatím mějte a krásný víkend přeji. 😉

luccy82
7. kvě 2011

@saraher79 Ahoj, ještě nepropadej panice, vůbec to nemusí být ztracené i když naprosto chápu tvé pocity. Mě prsa bolí občas a jen trochu a dnes v noci mě trochu bolelo i břicho jako na MS, ale jsem teprve po 4 dny po ET. Já už sama vydím katastrofický scénář a už se mi honí hlavou různé myšlenky na další postupy ☹ Snaž si užít vikend a ozvi se jak to pokračuje.

saraher79
7. kvě 2011

@luccy82 Jsi hodná, děkuji za podporu. Už jsem se trošku vzpamatovala, asi mi pomohlo se vypsat 🙂 Ráno jsem se zabavila úklidem a teď jsem se vyvalila na zahradu a jdu si zaměstnat myšlenky španělštinou. Dám vědět určitě. Ty se drž kočko 😀

revolink
8. kvě 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem tady na koníkovi nová. Jsem také v Pronatalu v Praze a jsem tam zatím moc spokojená 🙂

saraher79
8. kvě 2011

@revolink Ahoj, vítej 🙂 A co už máš za sebou?

saraher79
8. kvě 2011

Ahoj holky, tak zítra zkusím testík, zatím MS nedorazila, měla bych mít 13. den po OPU a 11. den po ET, tak snad se na mě něco vyjeví 😉 Mám hrozný strach, tak na mě myslete 😎

luccy82
8. kvě 2011

@saraher79 Ahoj, no tak to je parádní zpráva 😀 Budu ti moc moc držet pěsti aby se ty dvě potvory na testu ukázaly 😉

saraher79
8. kvě 2011

@luccy82 Děkuji, a co ty? Jak se cítíš? 😉

luccy82
8. kvě 2011

@saraher79 Já se po tom co jsi psala že tě pobolívá břicho furt sleduji 🙂 občas mě břicho pobolíva a občas ne, tak zatím nevím. Zítra to bude 6 den po ET, minule MS přišla 9 den. Občas na to i zapomenu, třeba dnes večer když jsme grilovali a je okolo mě celá rodina, jakmile jsem doma sama, tak myslím na blbosti.

saraher79
9. kvě 2011

@luccy82 Nepozoru se, je to zbytečný, nic si tím nepomůžeš, akorát se nervuješ, vidím to na sobě. Já už s pozorováním přestala, čekám jen, jestli přijde nebo ne. Dneska jsem zkoušela test a negativní, ani čmouha, tak jsem tak nějak zklamaná, ale zatím MS nepřišla. Asi na testy prdím a počkám v pátek na krev. 😒
@lizardka Ahojky, a co ty, jak pokračuješ? 🙂

luccy82
9. kvě 2011

@saraher79 Já vím, pokusím se 🙂 Já myslím, že na test je možná brzy, minule jsem si ho dělala 10 den a volala jsem do Pronatalu a oni říkali, že se to tam ještě neukáže. Já mám testovat až 17 den. Ale pokud ti nepřišla MS je to na dobré cestě 😎