Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

sedmitecka
18. kvě 2011

@bruni 😀 😀 😀 😀 😀 dobrý, s tou statistikou 😀

sedmitecka
18. kvě 2011

@saraher79 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jůůů koťátka, závidím 🙂

saraher79
19. kvě 2011

@sedmitecka Klidně ti jich páreček pošlu, jestli chceš 😀 😀 😀

bruni
19. kvě 2011

@saraher79 jé já bych klidně ještě další páreček brala 🙂 ale to už by u nás v bytovce byl velký zvěřinec, jeden páreček mám od února a je to supr. Už chápu některé tzv. kočičí mámy, co mají 10 koček. Jsou to úžasná stvoření. Dej sem nějaké foto 😉

zuzanka26
19. kvě 2011

ahoj holky, můžu se přidat? do Pronatalu jsem začala chodit teprve na začátku dubna a zjistli mi, že nemám vůbec ovu. tak jsem brala Clostilbegyt a na ten jsem nezareagovala, tak mě čekají te´d další měsíc injekce. Chtěla jsem se zeptat, nevíte, jestli když jeden cyklus budu píchat, jestli se třeba může stát, že by další cyklus už probíhal normálně s ovulací, jako že by to pomohlo nastartovat? nebo to znamená, že teď už můžu mít ovulaci jen s injekcema? díky moc

@saraher79 taky bych chtěla koťátka, mám kočky hrozně ráda 🙂

bruni
19. kvě 2011

@zuzanka26 ahoj, vítej. A jaké injekce? nějaké co ti mají navodit ovulaci dlouhodobě nebo jen pregnyl na vyvolání ovulace, ta se píchne jen jednou. A dělali ti hormonální profil, jaké máš FSH? A na ultrazvuku ti zjistili zda ti rostou vajíčka?

sedmitecka
19. kvě 2011

@saraher79 já bych koťátka brala hned, chtěla jsme ti teď jedno vzít, ale manžel je alergický, u našich máme dva kocoury a on se s nima pokaždý muchluje a okamžitě nateče a dostane rýmu ☹ ☹
tak snad až bude domeček se zahrádkou, budou kočičky a pes, teď do bytu radši ne ....

zuzanka26
19. kvě 2011

@bruni ahoj, nevím zatím, jak se to jmenuje, prý jsou to injekce na vyvolání ovulace , možná to byl Menopur. uvidím asi za 10 dní, kdy s tím začnu.
Vzledem k tomu, že jedno dítě mám, tak mi dělali jen průchodnost vejcovodů fyziologickým roztokem, a hormonální profil jen při MS a prý vše v pořádku, jen mi zjistila, že neovuluji. Byla jsem vždy u dr. Števíkové.
Budu si píchat od 3-7 dne cyklu.
Na ultrazvuku to bylo zatím vždy to samé, pravý vaječník úplně v klidu, sliznice nízká a levý vaječník nemůžou najít, jednou ho našla a prý je opravdu drobounký, takže se budou snažit vyvolat jí u toho pravého.
kroutila nademnou hlavou, že mám dítě přirozeně , i když po dlouhém čekání( a ještě předtím jeden zamlklý potrat), takže je vidět, že dřív jsem ovulaci měla.

sedmitecka
19. kvě 2011

@zuzanka26 ahoj, přesněj ak píše bruni, záleží to na spoustě věcí .....můžeš si injekcema tu ovu nastartovat a může začít fungovat, a taky nemusí, to je těžký.......ten hormonální profil je dost důležitý

zuzanka26
19. kvě 2011

@sedmitecka jo tak ten byl v pohodě, prý bez problémů, štítná žláza taky.
Jen mě prostě trochu zaráží že v centru pro neplodnost mi řeknou, že ten ultrazvuk ve mě tak divně svítí, že to není moc vidět, i ten pravý vaječník našla až když mi zeshora stlačila břicho.
A teda taky mě trochu zaskočilo, že mi řekla na jedný návštěvě, že si mám na injekce přinést 2000 kč jako doplatek a pak na druhý návštěvě mi řekla jen 1000 kč, tak jsem se zeptala, jak to teda je a ona se smála,že si prý nepamatuje, kolik to je a nakonec že prý to bude 1250.
Ale jinak spokojenost, protože to mám do nás jen 20 min pěšky 😉

bruni
19. kvě 2011

Jinak holky, co teď čtu starou diskuzi o buněčné imunitě, nestačím koukat, co vůbec jsem nevěděla a myslím že spousta z nás neví. Není imunologie jako imunologie, pokud Vám budou někde nabízet v caru imunitní vyšetření jen z krve tak to je málo, je potřeba určitě i ze sperma partnera. Pokud vám budou tvrdit že imunologie je zbytečná před 1. IVF, tak nevěřte, ve spoustě případech je zcela podstatná. Pokud tvrdí doktor že vám to nemůže napsat doporučení tak lže. Pokud máte za sebou i jen 1 potrat tak hned na imunologii. Když už pro nic tak pro klid a je to zcela zadarmo, jen to trvá, ale teď už vím, že jsem na to měla jít před IVF. Kdybych to udělala tak už má za sebou vyšetření i případnou léčbu a ušetřila bych 25 tis. To jen že jsem teď děsně naštvaná že můj gyndař mi řekl, že je to zbytečný 😠 Taková hovadina. I když mi nic nenajdou tak to je jedno z důležitých vyšetření které se nemá odkládat. Když vám doktor řekne že každému něco najdou tak to je pravda a potvrzuje to to, že je to jedna z příčin proč se nedaří a není to banalita. Pokud vaše tělo zabíjí partnerovi spermie tak asi těžko budete těhotné jak Panny Marie 😀 A taky jsem nevěděla že buněčná imunita nemá s imunitou organismu nic společného, získá se během života třeba z dlouhodobého braní antikoncepce. A Prednison přestože je to svinstvo ve velkých dávkách tak v malých je to to samé jako si tělo ty kortikoidy vyrábí samo a je to přirozená součást těla, jen se to musí hlídat. Takže to vůbec imunitu organismu nesnižuje.

zuzanka26
19. kvě 2011

@bruni jo tak to můžu potrvdit, kamarádka šla po neúspěšném IVF a 2x KET na imunologické vyšetření a zjistili jí asi 3 věci, které můžou za to, že i když je oplodněná, nezačne se to vyvíjet dál, měla tam nejen jakési molekuly N12 a ureoplasma, ale také nějaký vir podobný oparu, který se jí dělá na děloze někde uvnitř. takže je přeléčená asi třemi různými ATB a teď půjde na kontrolní odběry. Tohle by se asi fakt nemělo podceňovat.

sedmitecka
19. kvě 2011

@bruni souhlas, imunita je důležitá a to velice!!!! my te´d máme za sebou lkompletní imuno, z krve i spermatu a NK buňky se vyšetřují samostatně, je to poměrně náročné a drahé vyšetření, ale hradí ho pojišťovna, plně!

bruni
19. kvě 2011

@zuzanka26 No jestli budeš mít Menopur tak to je normální stimulace před IVF, tak to nechápu co tedy máš. A na IVF tedy nejdeš? Menopur jsou podle mě léky plně hrazené pojišťovnou ne? Tak proč doplácíš? Jaké dávky budeš píchat?

zuzanka26
19. kvě 2011

@bruni říkala mi, že jelikož nereaguju na Clostil tak mi právě budou dávat hormony jako při IVF, ale zkusí u mě nejdřív párkrát inseminaci, až když se nepovede, tak by asi bylo IVF. možná mám lék s jiným názvem, množství a konkrétní info se teprve dozvím, musím teď počkat na MS a ta nevím, kdy příjde.
Ach jo, vždycky jsem si myslela, že tohle mě mine a ono ne. 😖

bruni
19. kvě 2011

@zuzanka26 aha, tak to jo, to máš místo Clostiku na stimulaci a pokud budeš mít málo vajíček udělají IUI pokud hodně udělají ti třeba rovnou IVF, to se taky může stát. Podle toho jak budeš reagovat na stimulku. Tak držím pěsti ať se zadaří 😉 Pokud to nevyjde doporučila bych ti ještě znovu hormonální profil, četla jsem o jedné holčině, která nereagovala na stimulku a zjistili že má každý měsíc zcela jiné hodnoty FSH a tak čekali na ten měsíc kdy je měla dobré a pak stimulka zabrala. Kdyby to nedělali tak musela do dárcovských vajíček a ne každý car se s tím chce zabívat 😒

meluzina
19. kvě 2011

ahoj holky,
přiznám se že jsem fakt nečetla těch 322 stránek 🙂 ikdyž bych asi měla protože mě zajímá jak to funguje v Pronatalu ? :o) Jsem po dvou neúspěšných IFV a vybírám jiný CAR rozhoduji se mezi Gennetem, Iscare a Pronatalem ... tak sonduji 🙂 chtěla jsem se zeptat jaký máte s Pronatalem zkušenosti ? Na jejich stránkách ani nejsou napsaní lékaři ☹ jen primář ... Je tam i nějaká ženská jako doktorka ? Jaký tam upřednostńují postupy co se týče zavádění emryí ? čekají na blastocyty nebo zavádí třeba už druhý den ? samozřejmě počítám s tím, že si člověk zaplatí prodlouženou kultivaci 🙂 jak tam probíhají odběry ? v narkoze nebo jen v částečný ? a tak 🙂 otázek bych měla si tak milion 🙂 Moc všem děkuji za odpovědi

eyael
19. kvě 2011

@meluzina - vítej 😉 máš hodně otázek, ale odpovědi na ně z velké části závisí na tvém zdravotním stavu 😉
jinak zkušenosti máme různé 😀
doktoři jsou určitě odborníci, i když ne vždy každý každému sedne. Pronatal má nejlepší výsledky i co se týče genetiky.
Ano,lékařky tam jsou. Obecně lékaře nemáš stálého, točí se, logicky tam nemůžou být vždycky když máš ovulaci nebo odběr atp. sestřičky jsou fajn, největší slabinou je recepce.
Čeká se, dlouho, i když jsi objednaná na čas, recepční jsou často nepříjemné, občas si přijdeš jak vzduch nebo na obtíž že vůbec něco chceš. Když potřebuješ telefonickou konzultaci, často se vůbec nedovoláš. Přitom minimálně z hlediska financí jim tam pacienti nechávají dost velké obnosy, tak by alespoň formálně mohli být milí. Na recepci není vůbec soukromí, když přijde někdo nový, všichni slyší co se říká (resp. hlavně co říká recepční 😒 ) a i když jsme tam všichni s tím samým, je to dost intimní věc na to vytrubovat to do okolí. Zas na druhou stranu, je tam tak 80% cizinců, takže česky stejně nerozumí 😅
co se týče embryií - pokud máš dost kvalitní aby vydržela do blastocysty, tak čekají, jinak zavádí podle situace. OPU probíhá v narkoze, krátké, cca za 2hod odcházíš "fit". Mají vlastní spací pokoj, sousedí se sálem, kde se dělají zákroky /hystero, OPU, ET, KET atd. V každé ordinaci je samostatná místnost kde si povídáš s lékařem a pak v druhé místnosti UTZ a koza.
Co víc? Už mě nic nenapadá 😀

meluzina
20. kvě 2011

@eyael
ahojky, mockrát děkuji za odpověď :o) jinak co se týče našeho problému nebyl idnetifikován .. imuno, genetika vše v pořádku ... manžel mírně pomalejší spermie ale není to nic závažného ale raději jsme vždy nechali udělat ISCI ,.... bohužel nám vždy umřeli embrya 5 den ... dvě zaváděli teda už třetí den ale nikdy se neujaly ☹ takže problém je možná v embryích a to teda nemám tušení jestli se to může nějak ovlivnit ... po pravdě nechce se mi chodit každé tři měsíce na IFV ... Proto nyní vybírám na třetí pokus jiný CAR a snažím se získat všechny informace 🙂 třeba to konečně vyjde ...

bruni
20. kvě 2011

@meluzina ahoj, vítej.Já mám pocit, že je jedno v jakém caru jsi, všude jsou dobré zprávy i špatné. Spíše záleží jestli ti sedne konktrétní doktor a zda k němu máš důvěru a psychicky ti pomáhá. V Pronatalu máš pokaždé někoho jiného tudíž nečekej nějaké rodinné zařízení. Co se týče cen, které taky na webu nemají, tak ICSI je 7500,-, PK 2 500,-, PICSI 15 000,-. Všem dávají rovnou ICSI pro jistotu, pokud ho nechceš, musíš je přesvědčit. Prostředí je pěkné, moderní, čisté. Já tam jezdím jen na OPU a ET a mám jen dobré zkušenosti i s recepcí. Ale pravděpodobně když tam jezdíš i na kontroly tak už to je asi horší. Zatím tu od podzimu není žádná těhule, ale před tím tu byly všechny těhotné. Je to otázka času, teď se nám tu zrovna nedaří takže nálada nic moc 😒 Já kdybych měnila car tak už jedině kvůli dopravě aby byl co nejblíž a cenám aby byl co nejlevnější 😉 protože na jakého natrefíš doktora předem stejně nevíš.

meluzina
20. kvě 2011

@bruni
po pravdě .. já si myslím, že doktoři jedou všichni stejně (pokus, omyl ) .. ale asi hodně záleží na ebryologovi .. já si na doktorku v Gestu taky nemůžu stěžovat ale nevyhovuje mi tam ta laboratoř - vůbec nekomunikují ☹ to střeba v Iscare je přístup zcela odlišný ( co vím od holek)

bruni
20. kvě 2011

@meluzina aha, tak v Pronatalu když čekáš na to zda se ti oplodnily vajíčka do telefonu neřeknou vůbec nic, mají to zakázané. Tudíž jedeš do PRahy a nevíš kolik jich máš prostě nic. Tak tady to pro tebe asi nebude to pravé pokud toto hledáš. Jinak co se týče komunikace s embriologem na místě, tak proběhne ale že by to bylo něco obsáhlého to jsem nezažila, pouze 10 min rychle info. Ale laboratoř je prý kvalitní, no nezbývá než věřit. Vždyť to se tady jen tak na koníkovi říká ale vlastně se to nedá nijak porovnat. Úspěšnost kterou si car vyvěsí nemusí vůbec být pravdivá. Ti co otěhotní tak chválí ti co dlouho čekají jsou naštvaní a nebo unavení Takže tak 🙂 to jsem ti moc nepomohla viď 😉

meluzina
20. kvě 2011

@bruni
ale jo pomohla jsi mi hodně 🙂
tohle mi stačí ... mě právě přijde že tohle je hrůza - ta nekomonikace .. člověku řeknou po odběrech že má 11 krásných vajíček pak ti každý den řeknou všechno je v pořádku a pak přijdeš na transfér a 5 minut předtím Ti řeknou že vlastně zbyly jen dvě .. a pak má být člověk v klidu ☹ já osobně se s takovou situací musím vyrovnat někde sama v klidu a ne těsně před transférem ....
Tak holky přeji strašně moc štěstííí a doufám, že zvýšíte Pronatalu pozitivní statistiku :o)

lizardka
20. kvě 2011

@petula22
@saraher79
@bruni Ty jóó chvíli tady člověk není a takových informací...zde 😀 Já jsem s ním byla spokojená,měla jsem s ním 10 vajíček,ale teď vykoumali k tomu ten Gonal,ale když jsem si ho měla začít píchat,tak koukám,že mi dali jen 5menopurů a měli dát 10 a pak koukám dál a dali mi i málo Gonalu,no já byla naštvaná 6tisíc to stálo,tak jsem šla na ULTZ po 6dnech místo po 9. Mněl mě na starosti dr.Středa,chudák byl z toho taky vyjukanej,tak to tam propočítávali a přišla se na mě podívat i dr.Slámová,no a pak zjistili,že už nemám na další nárok od pojišťovny,jedině za hotové,tak jsem zaplatila dalších 3300kč za menopur a aby toho nebylo málo,tak zjistili,že mi dali více Decapeptylu o dvě balení víc než mám od pojišťovny nárok,na to vše přišli až na ULTZ,tak se tam sestřička dohadovala,že to musím zaplatit...2400kč a mě už omývali 😝 Ale dr.Středa,řekl,ať to neřeší,asi věděl,že mi to zblbli,tak to nechal být. Mohli mi dát Menopur jako minule a vyšlo by mě to levněji..Chtěla jsem se zeptat,v /terý na ULTZ mi našli asi 9-10 vajíček a dnes po třech dnech jen 7?? Jak je to možné??By jich mnělo být víc ne?? Takže v globálu jich mám méně a vyplázla jsem za to už dvakrát víc jak minule 😠 A to jsem dnes si měla ještě píchat,jednou,ale neměli jeden Menopur a já si nebudu kvůli jedný injekci kupovat celé balení z 3300kč,tak sjem jim řekla,že mám zbytky Gonalu,tak mi řekli ať si je ze všech čtyřech perech dopíchnu,ale nedalo mi to ani těch 300jednotek. No,tak jsem tady napsala román.....tak už raději končím,hezký den holky a snad to přelouskáte 😀 😀

saraher79
21. kvě 2011

@lizardka Tedy na tobě se opravdu vyřádili, tam zkonili, co mohli. Třeba ještě nějaký vajíčka dorostou a nahradí ty, co byli. Kdy jdeš na OPU? 😉

saraher79
21. kvě 2011

Holky, musím vás trošku potěšit. Chodím na diskuzi na mimino a tam je jedna holčina z Pronatalu a na 1.IVF jí to zřejmě vyšlo, tak hlavu vzhůru, miminka tam umí. 😀 😀

sedmitecka
22. kvě 2011

hezký večer holky 🙂 já jsem dneska úplně k.o., včera jsme pochodovali do Prčic a jak teď nechodím cvičit a nic moc nedělám, kondička šla do háje a bylo to znát, 30 kilásků jsme vždycky dala bez vězších problémů a včera jsem se totálně odrovnala, takhle zbědovaná jsem se ještě nikdy z Prčic nevrátila, Michal se málem potrhal smíchy, když jsem se doploužila 😀 😀 😀 mám mega puchýře, bateklý nlohy, že se nevejdu do tenisek a bolí mě svaly od zadku až po kotníky, děs běs, chodím jako kačer....snad to zítra bude lepší a v práci to nepoznají 😉

sedmitecka
22. kvě 2011

@meluzina jak tak čtu, máme podobnou "prekérku", my taky nevíme, proč se nedaří, všechny vyšetření, imuno i genetika, prostě vše, naprosto v pořádku, spermio v normě, a už dva a půl roku nic ☹ ☹ ☹ ☹ první IVF v Pronatalu nevyšlo, i když to vypadalo nadějně, skončilo potratem v 7. tt ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
všichni se tváří, jako že není žádná překážka v otěhotnění a stejně to nejde....teď nás čeká druhé IVF, tak uvidíme.....

janinav
22. kvě 2011

Zdravím Vás, holky 🙂

@sedmitecka taky jsem včera pochodovala do Prčic, nemám žádnou fyzičku, tak jsem čekala, že budu dnes KO a jsem v celku fit 😎 Jen čekám, jestli to na mě nedolehne teprve zítra... 😀

Holky, já jsem v Pronatalu v říjnu na 1.IVF otěhotněla, tak nevěšte hlavu. Ikdyž to nakonec bohužel nedopadlo a v polovině těhu jsme o mimčo přišli, tak vás to snad trošku zlomí na pozitivní myšlení 🙂 VYJDE NÁM TO 🙂

bruni
23. kvě 2011

@lizardka no tak to je síla, takže z toho plyne, že když se jde pro léky, tak hned v lékarně přepočítat. Ovšem já ani nevím kolik mám mít balení. Takže na další stimulaci si to zjistim, to je hrůza takových peněz 😠 Vajíčka se neboj to bude dobrý 😉
@janinav to je tedy pozitivní i velmi smutný 😒