Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

luccy82
22. pro 2011

@petula22 Děkuji 🙂 Tobě tak moc moc gratuluji 🙂

sedmitecka
22. pro 2011

ahoj holky, teda tady to je vánoční nadílka 🙂 moc moc všem gratuluji 🙂
už si začínám připadat jako totální exot, všude kolem mě to teď vesele těhotní a na mě se ten těhu bacil nenalepí a nenalepí 😠

@luccy82 nádherná zpráva 🙂 na UTZ je brzy, v lednu už uvidéš bublinku 😉

bruni
23. pro 2011

@sedmitecka já si taky pořád připadala, že já snad ani neumím být těhotná, a teď vypadá že snad jo 🙂 takže i ty se musíš dočkat. Sama se divím, že mám pod profilem napsáno "čeká miminko" sama tomu pořád nemůžu uvěřit, prostě bác a je to 😕 Věřila jsem hodně tomu PICSI ale že hned napoprvé zabere to jsem ani nedoufala. A to doktoři říkají, že PICSI je potřeba jen tam, kde je špatné spermio a to ještě myslím nějaká špatná fragmentace nebo něco takovýho. A my měli spermio ukázkový. Já věřím, že PICSI pomáhá všem bez ohledu na kvalitu spermia.

petula22
23. pro 2011

@sedmitecka Neboj, na tebe taky dojde, když už došlo na mě, tak je to tutovka 😵 .

Holky, krásné svátky, odpočívejte a užívejte.

beruska1982
25. pro 2011

@bruni Ty jsi měla málo vajíček?Já jich mám málo a doktorka říká ,že mi hrozí,že nebudu mít svoje děti.

bruni
26. pro 2011

@beruska1982 vajíček jsem měla akorát ale po oplodnění jednou zbylo jen 1 embrio a podruhé žádné, potřetí dvě a z nich se něco chytlo ale ještě nevím co 😕 Strašit by tě neměli, ať ti udělají test na zásobu vajíček a podle toho se to pozná přesně. Mě to dělali v Liberci v Gennetu. Myslím, že je to test AMH ale nejsem si jistá.

sedmitecka
27. pro 2011

@bruni
@petula22
holky snad mate pravdu a dojde uz i na me v tom pristim roce 🙂
skoro jsme nad vami bulela, jake to jsou krasne a pozitivni zpravy, drzte se 🙂
my mame spermio ukazkove, myslim, ze 58 mil/ml a progresivni pohyblivost 50%, a stejne se bez ICSI neoplodni nic, minule jsme nechali 3 vajka oplodnit prirozene a nula ☹
a z 10 kvalitnich vajec nam zbyla jen dve embrya, holt uz asi nejsem nejmladsi no 😉
takze ted na jare, az mi daji zelenou na IVF, rozhodne dame PICSI a jeste si vyzebram i mini heparin na krev, jen pro sichr, a neco na imunitu, i kdyz to mam vse udajne ok....chci vsechny moznosti, ta moje endometrioza me desi ☹

luciecenek
27. pro 2011

ahoj, 3.ledna jdeme do Pronatalu v Praze s manželem na 1.konzultaci. Snažíme se o mimčo od roku 2008. Mužu se zeptat jak to probíhá a za jak dlouho se jde na 1. oplodnění? Děkuji za odpověd a všem těhulkám gratuluji.

luccy82
29. pro 2011

@bruni Ahoj, jak si dopadla na UTZ?

jjolly
29. pro 2011

@luciecenek---ahoj, na 1 konzulataci zjišťovali info do anamnézy, krev a gynekologické vyšetření...pak šel partner na spermio...a na další konzulataci jsem dostala léky a v lednu jdu na kontrolu..jsem zatím na začátku...ale bohužel jsem skoro žádné info od lékaře nedostala, většinu jsme si musela zjištovat jinde..snad budete mít lepší zkušenost

petula22
29. pro 2011

@bruni Ahoj, tak jak? Moc na tebe nyslím 😵

bruni
29. pro 2011

Konečně jsme dorazili z Liberce. Tak je tam jen jeden prďolka, ale srdíčko mu bylo jako o život, vše ok, velikost odpovídá přesně jak má, jsem 7+5 a byl veliký něco přes centimetr. Už mě předali mému gynekologovi, takže nebudu muset dojíždět a už nemusím brát Utrogestan, což jsem ráda, to byl už humus. Fotku nemám, nepodařilo se mu to vyfotit aby tam bylo něco vidět. Objednal už mě na ten NT screening na leden. Tak jsem ráda. Mám se co nejdříve objednat ke svému gynekologovi a on mi řekne co dál. Jsem z toho úplně mimo, vůbec jsem nemohla vnímat co mi doktor říkal, tak se mi smál, že už za mě přemýšlí placenta 😀

petula22
29. pro 2011

@bruni velká gratulace, to je super, moc vám to přeji 😵

luccy82
29. pro 2011

@bruni 🙂 🙂 🙂 no to jsou úžasné zprávy 🙂 🙂

rosalu
31. pro 2011

Ahojky holky,
začátkem roku budu podstupovat IVF s darovanými vajíčky v Pronatalu v Teplicích, máte některá zkušenosti s tímto Car ?

bruni
1. led 2012

@rosalu já byla v praze 😕 teplice neznám ale bude to vsude podobné 😉

rosalu
1. led 2012

@bruni
Ahojky 🙂
děkuji ti za odpověď a zároveň gratuluji k prďolkovi 🙂
Snad se nám taky zadaří.

bruni
2. led 2012

@rosalu jo jo je to dlouhé čekání ale aspoň je naděje že se zadaří 😉 Nám se teda zadařilo nakonec v Liberci v gennetu ale je to fakt spíš o čase, kdy se ta smůla unaví 🙂

bruni
2. led 2012

@luccy82 dej vědět, jak zítra na utz 😉 já jdu taky zítra na kontrolu ale už ke svému gynekologovi tak jsem zvědavá zda mi udělá fotku.
@petula22 a kdy jdeš ty? Já se občas vůbec necítím těhotná, potřebovala bych uzt každý den, abych tomu věřila 😀

petula22
2. led 2012

@rosalu Ahoj, já chodila do Teplic, pocity jsem tam měla smíšené, podle toho na koho jsem narazila. Ke komu chodíš?

petula22
2. led 2012

@bruni Ahoj, já jdu 10.1., taky bych UZ potřebovala doma 😅 . Už mi ustupují nevolnosti, tak se taky pořád strachuji. Dej zítra vědět, jak jste povyrostli 🙂

rosalu
3. led 2012

@petula22 Ahojky, já mám ty pocity také smíšené. Poprvé to bylo fajn a po druhé jsem tam narazila na recepci na nepříjemnou pani ( starala se o věci do kterých jí nic není )
Pokaždé jsem tam u někoho jiného.

sedmitecka
3. led 2012

@bruni gratuluji k srdíčku a ať prďolka krásně roste 🙂 🙂 🙂 🙂

sedmitecka
3. led 2012

holky, mám dotázek, který tedy není docela k tématu ,ale nemáte náhodou některá k dispozici jedno platíčko HA Mercilon nebo Marvelon? kdyžtak koupím,potřebuji si ji nasadit po laparce na měsíc.........

bruni
3. led 2012

@petula22 tak na utz srdíčko bubnuje, už jsem rozpoznala hlavičku a tělíčko, ale fotka je rozmazaná koule 😀 , drobek je velký 18,1 mm, odpovídá 8+4, vše ok. Tak mám na chvíli klid. Za týden jdu na krev a pak na NT screening ještě do Liberce protože tam to mám zadarmo a u mého gyndaře je to za 1000kč. Těhu průkazku prý dostanu v 12. týdnu. Už aby bylo po testech pak už tomu snad uvěřím 😉
@sedmitecka já teda nemám, ale vzpomněla jsem si, že před dlouhým protokolem jsem měsíc brala antikoncepci, prý je to lepší. Třeba to taky pomohlo k otěhu 🙂

luccy82
3. led 2012

@bruni Ahoj, dnes byla na UTZ vidět začínající srdeční funkce. Bylo nádherné vidět jak na obrazovce cosi pulzuje 🙂 Chytil se nám jeden prcek a zatím vše vypadá tak jak má 🙂 17.1. jdu na další UTZ. .... jsem ti hned v patách 😎

petula22
3. led 2012

@bruni Jéé, to je paráda, já už ho chci taky vidět 😵 . Dávej na vás pozor.
@luccy82 Gratuluji ke srdíčko, je to nádherný pocit, vid? 😵

@sedmitecka Bohužel nemám, já už ani nevím jak anti vypadá 🙂

luccy82
3. led 2012

@petula22 Opravdu nááááádherný pocit. Je to fakt štěstí to jak se nám to tady na konci roku zadařilo 🙂

bruni
4. led 2012

@luccy82 gratuluju, to je paráda, srdíčko 🙂 a jak se cítíš? Máš nějaké nevolnosti? Mě je čím dál líp, jen mám děsné chutě. Dnes ráno jsem už v krámě, když jsem si vybírala snídani, pošilhávala po nanuku a myslím že nebude dlouho trvat a půjdu si ho koupit. Taky mám větší chuť na mlíko. A stále střídavě sladké, slané, kyselé, pálivé. No hrůza. 😀

luccy82
4. led 2012

@bruni Zatím je mi fajn, akorát jednou v noci jsem měla chvilkama děsné křeče, hrozně mě to vyděsilo. A jedno ráno jsem měla typické nevolnosti 🙂 šla jsme na procházku ze psem a řekla jsem si že po ní uklídám zahradu, jak jsem byla skloněná a nesnídala jsem, tak mi bylo pěkně šoufl. Možná trošku unavější a také hladovější 😀 mám chuť pořád na něco, hlavně sladké 🙂 Jinak chodím do práce, říkám si, že si pak doma užiju až až a každá kačka dobrá, když pak dostaneme tu almužnu 😒 Ty také chodíš do práce, viď?