Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

brundik
27. črc 2007
mikulka
27. črc 2007

brundik, tak to je zajímavé. tak snad na to stihnu jít.

mikulka
27. črc 2007

brundik, jen je mi divné, že mi nechtěla ukázat cviky. Prý nejprev mobilizace, pak cviky, nv tom článku je to obráceně.

dasa24
27. črc 2007

tak budu držet pěstičky v pátek. Možná bych se ale nejdřív zeptala v CAR jaký na to mají názor, než půjdeš na tu mobilizaci...Jěště k tomu ka píšeš, že ti nechtěla ukázat cviky, nejdřív mobiliz. a pak cviky. Osobně nevím, jak se mobilizace provádí, ale jen cvičením nic nazkazí 🙂

mikulka
3. srp 2007

Ahoj holčiny,

tak jsem byla dnes v Pronatalu. Jak dostanu v srpnu MS, to by mělo být asi 22., 2 DC mi píchnou injekci na uspání vaječníků, po 21 dnech půjdu na UZ a když vše bude ok, začnu se stimulací gonalem cca 9 dní. Pak opu...
Mezitím budou výsledky genetiky, půjdeme s manželem na urologii a tam nám řeknou, zda bude možný odběr spermií z varlat, nebo ne. Když ne, budeme mít dárce.

murasek
3. srp 2007

Ahoj holciny, dlouho jsem nebyla, byli jsme ted pa tydnu mimo domov 🙂 Ani jsme estihla procist vsechny prispevky, protoze za chvili jedeme pryc, tak priste. Mikulko, k nasi dalsi navsteve Pronatalu: jsme na tom stejne jako vy, manzel opet 0, brali krev na hormony, koncem srpna nas ceka genetika. Pokud budou vysledky ok, pak mikr. Tese, jinak darce. Prekvapilo me, ze ti rekli, ze vysledky z genetiky budou za 3 tydny, nam rekla Zelenkova 6 tydnu a Sobotka tydnu 5, tak nevim. Behem cekani na vysledky genetiky pujdu ja na gynekol. vysetreni a pak se zacne se stimulaci. Trosku propadam smutku, ze to jde tak pomalu, ale nejsme v tom sami, tak se nedame, ze? Pocitam, ze tak okolo vanoc by prichazelo v uvahu 1. mimotelni oplodneni. Preju vsem pevne nervy a same dobre vysledky, tesim se na dalsi vase zpravicky.

murasek
3. srp 2007

Mikulko, ctu ted zpetne, ze mas uz termin narkozy.. + ostatni protokoly, mam dotaz - kdy vam toto sdelili? My jsme asi teprve na zacatku, tak nas to ceka, ze? Diky moc.

mikulka
3. srp 2007

Nám termín narkozy řekli při 1. návštěvě - ale to je moc moc předběžné, nakonec se to kvůli čekání na genetiku nemusí dodržet.
Dnes, při druhé návštěvě jsme se domluvili na té stimulaci. Ale já měla všechna vyšetření komplet hotová a manžel měl 2x spermio. Takže my vlastně čekáme jen na tu genetiku. A stimulace začne po ní, cca druhý týden v září.

mikulka
3. srp 2007

A předtím tedy ještě ta injekce na uspánáí vaječníků.
jak vám vyšli ty hormony? My měli výsledky po týdnu a nic moc 😢

murasek
5. srp 2007

Mikulko,
ja uz mela vysledky taky s sebou, manzel i 1. spermio, ted mu delali 2. se stejnym vysledkem - 0, brali mu krev na hormoy, vysledky se dozvime az jak pojedeme na genetiku, u me hormony ok, uvidime co u nej. Jsme ted vic optimistictejsi, mozna tim pocasim.-) s tou castkou, jak jsi psala uz driv na Mese tesa, jsi mi udelal radost, ja tam neprocitala ceniky, ale nekde jsem cetla, ze se pohybuje okolo 30tis, tak je to lepsi zprava .-)my jsme ted na radu (skoro bylinkarky) vysadili vsechny vitaminy, pijeme bylinky, tak snad bude lip 🙂tesim se na dalsi zpravicky, ja mam docela hruzu z uspani, ale kdyz vidim, jak k tomu perfektne pristupuje manzel, tak me obavy opousti. Chceme vic deti a predstava, ze se to bude pokazde opakovat. no radej nemyslet 🙂)) hezky den a zase se ozvi, preju same pozitivni zpravy.

mikulka
6. srp 2007

Ahoj murasku, a ty výsledky hormonů vám řeknou, až půjdete na genetiku? My si měli po týdnu volat dr. Sobotkovi. Sice toho moc neřekl, jen že je to vyšší 6x než norma, a že čím vyšší, tím menší šance na získání, ale že vše řekne až po genetice. Možná byste si tam tak mohli zavolat, než čekat do konce srpna.
Já moc doufám, že výsledky genetiky do 4 týdnů, jinak nevím, jak by se to udělěllo, už máme naplánovanou stimulaci, vlastně i předběžný odběr vajíček. Genetiku musíme znát kvůli manželovi. Abych já nešla na odběr a ještě nebyla genetika!!!! Toho se děsím, protože manžel musí jít na TESE ve stejný den jako já na odběr.
BLbý je, že jsem teď měla dřív ovu, tak asi i MS dostanu dřív. No, snad to nějak skloubíme.
My vitamíny bereme (já centrum+kys. listovou, manžel E, Seken, Zinek).

murasek
6. srp 2007

Mikulko,
vasledky uz mozna jsou nebo budou do konce tydne, ale kdyz jsem se Sobotky ptala, jestli si mame zavolat, tak rekl, ze to neni po telefonu. VIs co, stejne by nam to moc nereklo, tak mi to ani nevadi. Po genetice nam toho taky rekne vic, v tom jsme za jedno 🙂))jak to tak ctu, tak budu mit asi ten samy postup. nevis, jestli tam neni zdrzeni treba kvuli schvaleni od pojistovny? Vis uz, co vsechno si musi manzel obehnout za vysetreni nez pujde na Tese? Asi neco u obvodaka a dalsi, ze? Drzim ti palecky.

mikulka
6. srp 2007

Murasku, my dostali papír, co vše oběhnout před OPU a před TESE.
Jsou to krevní vyšetření: krevní obraz, jaterní testy, HIV, žloutenka C, krevní skupina, také moč. Něco už jsmě měli vyřízené, žloutenku a HIV, ale chtěli to znovu. Pak fyzikální nález z interny a EKG. Akceptují půl roku stará vyšetření.
N8m dr. Sobotka řekl, že máme po genetice přijít a sdělí, zda jít do TESE, takže tam půjdeme oba.
Teď se ale modlím, aby výsledky genetiky byly do 4 týdnů, když už budu stimulovat! A teď to jak na potvoru dostanu dřív. ☹ Snad se to stihne. Jde o to, aby byly výsledky v době, kdy půjdu na OPU, aby šel manžel na TESE současně.
Na pojišťovnu to dr. posílala hned, schválení bylo za 3-4 týdny. Oni to posílají většinou už při první návštěvě. To ani nemusíš vědět, my nic nepodepisovali a přitom už to máme schválené.
A tobě už říkali, jaký budeš mít protokol?

murasek
6. srp 2007

Mikulko, my byli v Pronatalu 2x, pokazde jsme mluvili s nekym jinym, ale zatim nam vsichni rekli, ze uvidime po vysledcich, tak porad cekame. O PROTOKOLU ZATIM NIC NEVIM, ono se to opradvu rozjede az jak manzovi hormony a nase genetika. Jak vis, ze mate schvaleni pojistovny? A konkretne ceho? Rikali ti to doktori? Ja nic takoveho nevim, pripadam si trochu jako neznalek ☹( Asi nejsem pri navstevach tak moc zvedava a slepe duveruji 🙂))

mikulka
6. srp 2007

Murásku, doktorka se při 2. návštěvě dívala, zda máme schválené léky pro mne. O léky šlo. Tedy říkala, že máme a že bych tudíž mohla dostat tu první inkekci na utlumení už koncem srpna.
Prosím tě, takže až bude genetika, tak vám asi naplánují, kdy začneš stimulaci. Tobě je kolik let? Mně 33, tak budu ráda, když se to rozjede co nejdříve.

murasek
6. srp 2007

Mikulko, diky za mailika, vzdycky si pak rikam, ze v tom nejsme sami 🙂 Me je 29, tak uz taky nejvyssi cas, nejde ani tak o vek, jako o to, ze hodiny uz primo biji a manzovi bude zanedlouho 40 a zatim nic ☹ aky jsem cetla na netu, ze na neplodnost pomaha kakost smrduty, uziva se jako caj vecer pred spanim - oba, tak zkusim. Nejsem sice ve stadiu, jak kdosi psla, ze by snedl i zizalu, ale pokud to pomuze .. doufam, ze uz brzo budeme pokracovat v rubrice tehule -)) tak zatim papa.

smay
7. srp 2007

Ahojky holky, v srpnu jsme byli na první návštěvě Pronatalu. Mooc se mile mě překvapilo prostředí a přístup všech lidiček a zvláště paní Dr - suprová mladá doktorka, vůbec jí nevadilo, že nám některé věci vysvětlovala 3x - bylo na nás těch info nějak moc a asi jsme čučeli jako "telátka" 😀
Jinak MM má špatný spermio, takže nás čeká IVF. Genetiku už máme za sebou a dopadla celkem až na to, že mi zjistili LM a MTHFR. Byla jsem na hematologii, tam my vzali krev s tím, že výsledky budou za měsíc, tak uvidíme jak to dopadne.
Holčiny, omlouvám se za ten román, ale potřebovala jsem se s někým o to podělit - nikdo z rodiny o tom všem nemá ani tušení.
🤐
Pa Katka

mikulka
7. srp 2007

Ahoj Katko, a co je to LM a MTHRF?
Prosím tě, já při 1. návštěvě taky koukala jak puk. Bylo to hrozně moc informací, ještě nám vše ukazovali na takovém jako kalendáři s obrázkama. Měli jsme hlavy jak balóny 🙂
A jaký je u vás tedy další postup, mimo té krve? Tam se mimochodem zjistí co?
Na té genetice jste byli v Pronatalu, nebo jinde?

smay
7. srp 2007

Ahoj mikulko, LM - leidenská mutace a u MTHRF neznám přesný název - každopádně obojí znamená, že se mi moc sráží krev - hrozí tromboza cév,atd. pokud bych teď otěhotněla, tak bych s největší pravděpodobností potratila, protože by se plod přestal vyvíjet. Prý to není nic tak hrozného, Dr. mi řekla, že to má spousta lidí a vůbec se to u nic neprojeví, nejspíš jsem to podědila po rodičích ☹ nebo postupem času "získala" - prostě další civilizačni choroba ☹
Genetiku nám dělali v Pronatalu. Teď už čekáme jen na ty moje výsledky a pokud dopadnou dobře /klep,klep/, tak už mě čeká jen předoperační vyšetření a hned další MS začneme stimulovat
Pa

mikulka
7. srp 2007

Smay a za jak dlouho jste měli výsledky z genetiky, a jak to porbíhalo, na co se vás ptali?
S tím LM se co dělá, nějaké léky?

smay
8. srp 2007

Dobré ránko, 😀 😵
Na výsledky jsme čekali 2 měsíce, ptají se vás na celé příbuzenstvo a jestli máte v rodině nějaké závažné chroby a pokud ano tak jaké /např.infarkt, rakovina, diabetes ...../ asi by bylo dobrý si to dopředu zjistit, protože když pak máš vzpomínat na celý příbuzenstvo, je to fakt na hlavu 😀 Pak vám vezmou krev a už čekáte jenom na výsledky 😎
Na tu LM se většinou dávají inj na naředění krve, ale to ukážou až ty výsledky jestli to bude nutný 😖

mikulka
8. srp 2007

Dva měsíce? Prosím tě, a to jste na to čekali v létě, to bych chápala, ale jinak nám řekli max měsíc! A od toho se také odvíjí plán mé stimulace. Takže to mě docela děsí. A do jakého kolene se ptají?

smay
8. srp 2007

Právě že nám říkali, že to o prázdninách trvá déle, protože tam mají dovolené, tzn.je tam málo lidí 😕 Nejdál se ptali na rodiče našich rodičů, přes sestry, bratry, bratrance, sestřenky, jejich dětí a jejich děti .......
A jakpak vy jste na tom, mimo genetiky už máte všechny výsledky???

mikulka
8. srp 2007

Ano, už čekáme pouze na genetiku. Ta rozhodne, zda bude moci jít manžel na TESE, nebo ne. Já už ale pojedu stimulaci, tak je důležité, aby ty výsledky byly 😕 Jinak nevím, co by se dělo, jestli by tu stimulaci přerušili či co, snad ne! 😕 😕 My jdeme na genetiku v pondělí, to už je půlka srpna, tak snad už to nebude trvat tak dlouho? A to se tedy ptali na nemoce a tak? A prosím tě, jak dlouho ten pohovor trval? Ptali se nejdřív jednoho a pak druhého, a byli jste tam oba najednou?

mikulka
8. srp 2007

Ještě se tě chci zeptat, bude se nějak řešit ta LM a MTHRF? Já mám také rodinnou dispozici ke špatné srážlivosti krve. Tak teď se zas bojím, aby se nmusela přerušit, když nebudu mít odběr krve z hematologie.
Sakra, já se vždy něčím znepokojím 😕 a už hned vidím to nejhorší.

smay
8. srp 2007

Noo já nevím, nám řekli, že nejdřív musíme mít výsledky z genetiky a až jestli dopadnou dobře, tak mi začnou stimulaci. Je divný, že by tě začali stimulovat bez výsledků genetiky 😕 . Stimulace se totiž nedá přerušit 😒
Jo ptali se na nemoce, byli jsme tam oba a ptali se nás postupně, všechno to trvalo asi 20minut.

mikulka
8. srp 2007

No, je to tak, že já nejdřív dostanu utlumovací injekci, a po třech týdnech začne stimulace. A to už by měly být výsledky genetiky, DOUFÁM! Tady jde ale hlavně o to, že potřebují výsledky manželovy genetiky, protože ta rozhodne, zda budeme mít vlastní dítě, nebo spermie dárce. No, snad to vše klapne.

smay
8. srp 2007

Držím mooc palečky ať vám to dobře dopadne 🙂 😵 😀

mikulka
28. srp 2007

Ahoj holčiny, tak ja se vede a co nového?
Já jsem byla před týdnem na injkeci Dephereline, která má navodit umělý přechod. Za 4 týdny od injekce mě objednali na UZ, zda se přechod povedl a pak bych začala snad stimulaci (Gonal).
A co vy, Dášo a spol.?

jmisa
28. srp 2007

Ahoj,
mám dotázek, znáte někdo dr. Slámovou? Je mladší a měla by být v Pronatalu v Praze?