Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
26. led 2012

@saraher79 ahoj, tak uz jsem se naucila na tabletu normalne psat 🙂 v nemocnici mam byt do soboty. Od pondeli uz nespinim, tak snad to vydrzi. Ty to take nemas lehke, drzim palce at to dobre dopadne 😉

saraher79
26. led 2012

@bruni Tak to je super zpráva Bruni, to za chvilinku jdeš domu 🙂 u nás se bojovníček zatím drží a když z něj bude zítra morulka, tak si pro něj jedu 🙂

bruni
26. led 2012

@saraher79 Myslim na tebe, dej vedet 😉

saraher79
27. led 2012

@bruni Tak to nevyšlo 😢 Nějak se zastavil, ráno byl stejný jako včera, tak holt musíme zkoušet dál. Mame jeste opravny pokus, tak snad to bude lepsi, kazdopadne, ted budu chtit opet kratky protokol 😠

luccy82
27. led 2012

@bruni Ahoj, tak se mi to také začalo komplikovat. Včera ráno jsem jela na krev a jen tak jsem si zmínila, že mě trochu pobolívá břicho a ejhle podezření na mimoděložní ve vejcovodu. Mimi je naštěstí v pořádku 🙂 tak jsem jela do nemocnice, po třech hodinách čekání mě vzali na nějaký super ultrazvuk a tam to vyvrátili, prý jde o žluté tělísko a je to ze stimulace, ale napsali mi hned neschopenku, že už jsem měla být dávno doma, když už jsem v prosinci měla tykomplikace.Ráno jsem to volala svému gynd. a ten je stále zastáncem toho, že o mimo děl. jde, ale prý budem věřit nemocnici, i když toho viděl už plno a přesně takhle do vypadalo. Pacientky, které nemají velké bolesti a různé komplikace nechávají, aby se to vstřebalo, cca 13 týden. Takže jsem doma a budu se modlit, ať se ty bolesti nezhorší. V pondělí jedu na kontrolu. Ach jo není to vůbec jednoduché.

luccy82
27. led 2012

@saraher79 To je mi moc líto ☹ Kdy můžete zkusit další pokus?

bruni
27. led 2012

@saraher79 ☹ ach jo To je tak nespravedlivy. 😒
@luccy82 To snad neni mozny aby te takhle stresovali a nepoznali v 10. tydnu co mas v deloze 😠 a jeste ti doktor tvrdi ze si mysli svoje,ach jo, je to des, jak si mame v klidu uzivat tehotenstvi, kdyz se furt neco deje 😒 drz se, to bude dobry, muj doktor mi v 9.tydnu tvrdil, ze mimodelozni uz by davno bylo poznat a dost to boli.

luccy82
27. led 2012

@bruni Člověk si to fakt moc neužívá, zatím se spíš jen obává aby to mělo všechno šťastný konec 🙂 ty se také drž, budeš mít za sebou kritické období 🙂

saraher79
27. led 2012

@bruni
@luccy82 Teda holky, vy si opravdu užíváte, takovýho trápení jste s tím měli a teď tohle. Luccy, taky si myslím, že mimoděložní by snad už poznal, ne a hlavně by se to projevilo, uvidíš, že to bude dobré.
Abych pravdu řekla, tak mi to bolí míň, než kdyby došlo k ET a pak jsem se 14 dní strachovala a nevyšlo to. Včera jsem si říkala, že jestli to není k tomu, tak ať raději odumře, no možná jsem to přivolala. 😖

bruni
27. led 2012

@saraher79 urcite neprivolala, na takove veci never. Ja byla u druheho pokusu taky rada, ze kdyz nedoslo k ET tak mam aspon pokus navic. A vy nechcete zkusit PICSI?

saraher79
27. led 2012

.

saraher79
27. led 2012

@bruni Ptala jsem se na to doktora, ale ten říkal, že je to zbytečné, že má manžel dobré spermio. No jo, jenže kdo zaručí, že vyberou zrovna tu nej. Možná to zvážíme na ten "opravný" pokus.

bruni
27. led 2012

@saraher79 Muj muz mel vyborny spermio pokazde, ale ja proste sazela na to, ze ta kyselina (ktera je prirozene v tele zeny a tridi spermie na zrale a nezrale) bude jistejsi nez oko embriologa a taky me motivovala ta vysoka uspesnost na diskuzi o PICSI, bez ohledu na to, zda meli dobre nebo horsi spermio. Vim, ze doktori to rikaji, ale me to v liberci v gennetu nikdo vubec nerozmlouval. Skazit se tim asi nic neda a rozdil v penezich byl 4tis a ty jsme usetrili za to, ze jsem nemela Gonal ale Merional.

montysek
29. led 2012

Ahoj holky, můžete mi prosím napsat, jak jste spokojené s Pronatalem v Praze? Celou diskuzi totiž přečíst nezvládnu. 😀 Dělají např. to, že při transferech je možnost vidět třeba na obrazovce jak tam embryjka zavádějí? A jak je to tam cenově - ICSI, PK? Nemůžu najít ceník, děkuji za info a všem přeji zdravá miminka !!! 🙂

petula22
29. led 2012

@bruni Ahojky, tak ted jsem to dočetla, nejdřív mi zatrnulo a pak jsem si oddechla, už jsi doma? Hlavně, že to dobře dopadlo. Nám nějak blbnul net, tak jse moc nechodila na pc. Ten sreening ti teda posunuli?
@luccy82 Určitě je to Ok, taky si myslím, že by to už dávno poznali.

go
29. led 2012

@montysek Ahoj. 🙂 Uprimne nejsem z Pronatalu uplne nadsena, ale jsem tam jiz na druhem IFV. Stale verim, ze sve praci rozumneji 🙂 . ICSI stoji 7500,-, PK 2 500,-, tedy samoplatce. Jinak pri trasferu muzes vse sledovat na obrazovce. V Pronatalu asi nejvice zalezi ke komu chodis.

montysek
30. led 2012

@go Aha, tak to vypadá, že asi přece jen zvolím centrum v Brně i když ceny jsou tady hezčí ale.... děkuji za názor.Já už mám taky jedno IVF za sebou a pokud to výjde, tak mě čeká ještě KET ale už raději přemýšlím dopředu a na druhé IVF chci zvolit jiné centrum víš.Prosím Tě a nevíš, zda musí být mezi IVF nějaká pauza?

berusj
30. led 2012

@bruni Ahojky Bruni, tak mám po IUI , byla jsem včera ráno..za jak dlouho můžu udělat první testík, nevíš? A jak se máš a jak ti je?

go
30. led 2012

@montysek Ahoj, pauza mezi IVF by mela byt 3 mesice. Odkud jsi, ze chces do Brna?

bruni
30. led 2012

@petula22 jo jo dopadlo to dobře, v sobotu jsem šla domu, při propouštěcím utz mi našli, že to byl hematom, což se stává, tak jsem už v klidu. Dnes jsem byla v Liberci na screeningu a je to ok 😵 😵 😵 jsme moc šťastný, že nemusíme na plodovku. Prcek byl krásně vidět ze všech stran a zrovna teda spal. Jsem 12+3 takže akorát. Už mi konečně začíná růst břicho tak už nějak začínáme věřit, že čekáme miminko a poprvé začali vybírat jména, je to nádherný pocit, přeju ti aby jsi to taky měla ok 😉 Ještě budu asi týden doma a pak bych šla zas do práce, sice mě doktor chce nechat do porodu doma ale já chci zkusit ještě do práce, tak uvidim jak to půjde. Dej vědět. Kdy že to jdeš, zítra?
@berusj tak super, držim pěsti. Test udělej nejdřív 14. den, myslím že dřív tam nemusí po IUI být čárka vidět. Po IVF je to vidět dřív, já měla čárky 11. den a vím že jsou vidět už od 6.-8. dne ale někdo dýl. Ať to uteče 😉 Já jsem teď štastná, užívám si, že máme v pořádku testy na vrozené vady 🙂

petula22
30. led 2012

@bruni super zprávy, jsem moc ráda, že to máte OK, jdeme zítra ráno, to zase bude noc, nebudu moc dospat. nechceš být fakt raději doma? Já nad tím dost přemýšlela, ale pak jsem si řekla, že kdyby se něco stalo, že bych si to pak vyčítala. A co jste vybrali za jména? 😵

luccy82
31. led 2012

@bruni To je skvělí, moc gratuluji 🙂 🙂 Já byla včera na kontrole a zatím se to dál nevyvíjí, takže s tím nic dělat naštěstí nebudou.. Ulevilo se mi. Ale doktor už mě nechal doma na nemocenské do porodu 😕 Prý nebudeme riskovat když jsme na to čekali takovou dobu a průběh není úplně bez komplikací. Už jsem se s tím nějak smířila. Na rizikové je 6 hodin vycházek, tak nemusím tvrdnout doma celý den 😎
@petula22 Držím palečky 🙂 😉 Určitě bude vše OK 😉 Já jdu 14.2.

petula22
31. led 2012

@bruni
@luccy82 Ahojky, tak mám dobré zprávy, vše je OK, máme 7 cm, odpovídáme 12+5. Vypadá to na holku a byla čilá, pak už se jí to moc nelíbilo, tak se pořád oháněla rukou, přišlo nám, že má docela špičatý nos 😀 .

berusj
31. led 2012

@bruni Moc moc gratulu...myslela jsem na tebe, aby to dobře dopadlo..🙂 ok dám vědět..a udělám, jak říkáš..a uvidíme 🙂Takže někdy na Valentýna..to budu vědět

bruni
31. led 2012

@petula22 gratuluju,paráda 🙂 proč si myslíte, že to vypadá na holku?
@luccy82 tak super 😉 co se nevyvíjí?
Já teda bohužel dnes znovu pár kapek tmavé krve ráno a ted. Doufám, že je to zbytek toho hematomu, který mi včera ukazovala na monitoru. Ach jo, uz chci mít klid ☹ Ty jsi luccy taky krvácela v tom prosinci?

petula22
31. led 2012

@bruni Co tě to zase zlobí? ☹ To bude ještě dozvuk toho hematomu, už jsi zase v práci? To že to vyypadá na holku, říkal dr. 😉

luccy82
1. únor 2012

@petula22 Velká gratulace 🙂

luccy82
1. únor 2012

@bruni Nevyvíjí se to co je na tom levém vejcovodu, ať jde o mimoděložní nebo žluté tělísko. Mímo se vyvíjí a krásně roste 😉 Ano, krvácela jsem v prosinci a od té doby naštěstí ne. Jak psala Petula, nechceš opravdu raději zůstat doma? Když to také nemáš uplně bez komplikací??? Přeci jen klidový režim je lepší pro donošení zdravého miminka 😉 Když jsem viděla prcka na tom UTZ tak jsem si řekla, že mi za to žádná práce nestojí 😎

bruni
1. únor 2012

@petula22 aha, tak asi neviděl pindíka tak usuzuje na holku 😀 mě teda nic neříkala. V práci nejsem, ležim a ležim a přesto se to ještě spustilo. Ale dnes už lepší, už jen špiním a byla jsem u svého gynekologa a je vše v pořádku, dokonce mi konečně vystavili průkazku. Kontrolu mám 14.2. a tak uvidim jak to půjde, do té doby jsem určitě doma.
@luccy82 a od té doby už jsi nekrvácela ani nešpinila? aha tak už to chápu, oni ti kromě jednoho plodu v děloze našli něco ve vejcovodu co se ale nevyvíjí takže je to ok 🙂 tak to je dobře. Já se právě taky na začátku ptala, co se stane s druhým embriem co mi dali a říkal, že většinou odejde nebo se vstřebá. Asi ve vyjímečných případech se může jeden chytit a druhý usadit na blbém místě.

luccy82
1. únor 2012

@bruni Od té doby už jsem nekrvácela ani nešpinila 🙂 Tak hezky odpočívejte 😉