Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

luzza
25. bře 2008

ahoj všem,kdo kdy navštívil Pronatal v Teplicích...
chci se vás jen zeptat, jak dlouho od objednání jste čekali na první návštěvu...
mě dali termín až za půl roku 😒
tak nevím,jestli to nezkusit jinde...
čekám už dlouho a každé oddalování mi přijde zbytečné... 😒
jsem z toho smutná ☹

lenpes
26. bře 2008

Ahojky, zdravím všechny. Jsem tady poprvé. S partnerem se chystáme do Pronatalu v Praze. Už mám za sebou 4 neúspěšné cykly v Repromedě v Brně. Nevíte, jak se v Pronatalu pohybují ceny? Jaké to tam je. Děkuji za info.

dckami
26. bře 2008

ahoj Luzz,
jsem také z Dč a chodím od 11/07 do Pronatalu v Teplicích. Objednávala jsem se telefonem, řekla jsem, že jsem z Dč a oni mi nabídli, že mohu přijít do poradny tady v Dč, kam každé úterý odpoledne dojíždí dr. Těšina z Pronatalu, je to v ordinaci dr. Košařové. Takže mi paní dala číslo sem a já se šla objednat. Na další konzulataci jsem šla i s manželem za týden po objednání. 😅 Takže super.
Pokud chceš vědět víc, písni mi do IP.

Já jsem na další utz objednaná na 1.4. odpoledne, tak uvidíme, co podnikneme. 😉

klaruska1
26. bře 2008

lenpes, tak ti tady posílám pár cen z Pronatalu Praha, abys měla přehled:
ICSI do 10 oocytů 7.000,-
každý další oocyt 500,-
prodloužená kultivace 2.500,-
asistovaný hatching spojený s prodlouženou kultivací 6.000,-
zamrazení embryí 5.000,- ( včetně 2 roků uchování )
kryoembryotransfer 5.000,-
katetr pro viditelný ultrazvuk 500,-
Záleží co Vám doporučí,ale ten katertr si musíte zaplati určitě a zbytek záleží na domluvě s lékařem.
Kdyby ti bylo něco nejasné, tak klidně napiš, co budu vědět ráda poradím.

Všem novým těhulím přeju hodně štěstí, ostatním držím pěsti-určitě se brzy dočkáte, stejně jako já 😉

lenpes
26. bře 2008

Ahoj klarusko, moc dekuji. Na předcházející klinice jsme podstupovali IVF a ICSI a také darování vajíček.Tak uvidíme, co mi navrhnou. Jsme objednáni na 1.4. a po vyšetření mi navrhnou další postupy. A kolik stojí darování celého embrya? Chodíš tam dlouho? Jsi spokojená? Děkuji moc

klaruska1
26. bře 2008

lenpes. vůbec nemáš zač.My už tam teď nejezdíme,ale byli jsme tam moc spokojení-za tu dobu jsme vystřídali snad všechny doktory( tam to toiž není tak, že bys šla pokaždé ke stejnému) a všichni byli moc milí, všechno nám vysvětlili a jezdili jsme tam rádi, teď už docházíme jen mojé gynekoložce.
Co se týká té ceny darování celého embrya, tak to bohužel nevím,ale když tam dorazíte na recepci, tak když bys šla směrem na WC, tak tam jsou nástěnky s fotkama dětí a je tam i ceník všech služeb a výkonů, které tam dělají, tak na to mrkněte.
JInak budu držet moc pěsti, ať Vám to vyjde,pak dej určitě vědět, jak jsi tam byla spokojená a co a jak.Zatím se měj a 1.4. pravou nohou 😀 😀 😀

lenpes
27. bře 2008

Klaruško, jsi moc hodná. A taky moc gratuluji. Všimla jsem si až teď, že už jsi v očekávání. Na kolikátý pokus Vám to vyšlo? A to v Pronatalu? My jsme objednáni k Marděšicovi, tak jsem zvědavá. Písnu, jak jsem dopadla.Mohu se zeptat, jakou jste měli diagnózu?Díky a pěkný den

klaruska1
27. bře 2008

lenpes, jé- já jsem hodná,tak to musím říct manžílkovi 😀 moc díky.My jsme měli za sebou 3x neúspěšně IUI a vyšlo nám to v Pronatalu v Praze, diagnoza-nikdo nic nenašel, prostě tak trošku nevysvětlitelné-já i manžel jsme byli v pořádku-jen jsem podstoupila laparoskopii a hysteroskopii a tam mi našli nějakou sraženou krev,tak tu odstranili a jinak jaká byla příčina to nevím-možná se mi tam ta krev zase nahromadilo.
Co se týká MUDr.Marděšiče, tak ten je super-je tam ten nejhlavnější a je moc hodnej a podotýkám, že i sympaťák-tak abycha ( on je totiž hodně vytížený, takže ho možná uvidíte poprvé a taky naposled)-my u něj byli jednou a byl moc vstřícný a všechno vysvětlil,hlavně když něčemu nebudete rozumět, tak se ptejte.Tak hlavu vzhůru a hurá za miminkem 😉

oskarka
27. bře 2008

Ahoj holky, všem Vám přeji pěkný den a úspěšnou cestu za miminkem🙂.
lenpes, jak píše Klaruska, Mardešič je bezva a určitě se na vše hned zeptej, je vstřícný, ochotný a vše vysvětlí.

klaruska1
27. bře 2008

Oskarko,dlouho jsem se ,, neviděly,, já byla minulý týden jednou na IVF a přála jsem tam tobě a chiw k mimču a asi jste si mě nevšimly-tak ještě jednou moc gratuluju a přeju hodně štěstí a ať je všechno v poho.

ceeruti
28. bře 2008

Ahoj holky,koukam,jak to tehulkam utíka 🙂 Hlavně at je vše v poradku a snažilkam přeji co nejdříve pořadné // 😀 U nas tako vše v poradku,už mam poslícky,od pristího tydne zacinam s předporodnima kurzama 😝
Ve 31tt měla mala 2048 g 😕 Takže to vypada na pekneho bořtíka-no ma byt po kom,ale hlane,že je v poradku 😀 Akorad prcek škyta a bombarduje mi močak 😎 Opatrujte se a všem hodně testí 😉

klaruska1
28. bře 2008

ceeruti, jo jo utíká-stačí se jn podívat na tebe, ty už to máš za pár.Dívala jsem se na tvoje album hezky se kulatíš 😉 ,ale to já taky, před porodem se už nevejdu do dveří 😀
Taky přeju aby bylo u tebe všechno v pořádku a byly jste ty i malá Ája zdravé a vše proběhlo bez komplikací.Budeš rodit sama nebo si berš chlapa s sebou?

ismet
28. bře 2008

Ahoj holky,
jsem tu poprvé, zatím se rozkoukávám.

O miminko se snažíme sice "teprve" rok, ale po těch 13 měsících zklamání, kdy všichni okolo mají mimča počatá na první pokus, jsem už vyčerpaná a chci to konečně nějak efektivně řešit.

Mám za sebou tři neúspěšné IUI v Pronatalu a za dva měsíce se chystám na IVF. Podle všeho jsem já v pořádku, důvodem pro IVF je manželův proměnlivý spermiogram. Nevíte, jestli je nutná genetika a další vyšetření kromě těch, která jsem podstoupila před IUI? Laparoskopii a hysterskopii mi dosud neudělali s tím, že při manželově špatné polodnosti by to bylo zbytečné.

Mohly byste mi, prosím, napsat, jestli jste potřebovaly nějaká vyšetření od vašeho obvyklého gynekologa nebo vám vše zařídili rovnou v Pronatalu? Moje doktorka zatím neví, že už se léčím, protože se mou "sterilitou" odmítala zabývat až do 13. měsíce, jenže já jsem to nevydržela a první IUI jsem podstoupila už 9. měsíc snažení. Mám z ní trochu obavy.

Budu vám vděčná za všechny názory a zkušenosti.

Ismet

jmisa
28. bře 2008

Ismet, všechno si dělali v Pronatalu.
Genetiku jsme podstoupili kvůli špatnému spermiu, v Pronatalu nás na ní prostě objednali a fertig.

oskarka
28. bře 2008

ahoj klarusko, děkujeme za gratulaci. Příští týden nás čeká screening v 1.trimestru u MUDr. Břešťáka, tak doufám, že bude vše OK.

ismet
28. bře 2008

Díky, Jmiso, to jsem ráda.
A jak dlouho trvala příprava na samotnou IVF? Nemyslím ani tak čekání na souhlas od pojišťovny jako spíš ta další vyšetření? Dá se to stihnout v rámci dvou cyklů?

klaruska1
28. bře 2008

oskarko,vůbec nemáš zač, hlavně aby bylo všechno OK, uvidíš, že to dobře dopadne.Mě to vyšetření dělali u nás v Liberci a dopadlo to dobře a pokud by se vyskytly nějaké nedostatky, tak to ještě nic neznamená,takže buď v pohodě a hlavně se šetři.

ismet my jsme si všechno nechali udělt ještě předtím než jsme jeli do Pronatalu,ale všechno záleží na tobě a tvém gynekologovi.Já měla za sebou laparku i hysteroskopii, manželík spermiogram, pak jsme měli taky genetiku a veškeré vyšetření krve a ultrazvuk.Takže to záleží na tobě, jak se domluvíš.
Jak dlouho to trvá to záleží na tom jak budeš stimulovat, jestli budeš mít krátký nebo dlouhý protokol nebo něco jiného.Schválení od pojišťovny trvá většinou 3-4 týdny-záleží na tom jak jsou rychlí a jak se jim chce 😀

jmisa
28. bře 2008

Ismet, záleží, co budou chtít za vyšetření - pokud genetiku, tak to se rozhodně za dva cykly nestihne, jednak čekáš na termín, obvykle 3 neděle a pak dva měsíce na výsledky, takže spíš počítej ty 4 cykly. Ale oni Ti to všechno nastíní, až budete rozebírat konkrétně vaši situaci.

ceeruti
28. bře 2008

klarusko-ja chtela rodit sama,ale manžel u porodu chce byt strasne moc,on chtel byt u vse,o odberu chor.klku,u všech UTZ,u predporodnich kurzu.. 😅

OSKARKO-BŘETAK JE TEN NEJLEPSI DR,CO ZNAM!!!!!!! ŘEKNI MU,ŽE CHCES FOTKY NA CD-STOJI TO STOVKU A VŽDYCKY NAM JICH UDELAL TAK 10 😀 A HLAVNE NENÍ TO LEMPL,NEODFLAKNE NIC,JE DUSLEDNÝ A MA STRASNE LIDSKY PRISTUP 😀 😀 KDYŽ JSME MELI TEN POZITIV.SCREENING HODNE VSE USPISIL A POMOHL NAM!!!!!! AT MAS VSE V PORADKU!!!!!!!!!!

oskarka
28. bře 2008

Ahoj ceeruti, téééda, Ty už jsi tak daleko🙂 a Alenka už je velká holka. Díky za pochvalná slova na pana doktora, i od jiných jsem na něj slyšela samá hezká slova tak věřím, že z něj budeme mít také dobrý pocit - ten screening dělá vždycky on nebo ho i někdo zastupuje? To si můžu říci o fotky? Hmmm, to je hezké.

ceeruti
28. bře 2008

oskarko-myslím,že ano,ale nevím to jiste..nejaký Dr tam jeste jsou,ale nevím co tam dělaji,ja vždy byla u Břeštaka 😀 JJ,normalně si řekni,že by jsi chtela,jestli by Ti neudelal nejaké fotky na CD,ja si jich za 100 Kč odnesla vždy až 10 😀

murasek
29. bře 2008

ahoj holciny, zdravim vas po dlouhe dobe, jsem jen na skokanek. Mam pred sebou KET a jsem nemocna, uz 2.den me klati teploty 37,5-38,5. nemate nektera zkusenost - zda to nema neprizunivy vliv na transfer? zkusim si tam jeste zavolat, ale bud rada za vase nazory. diky

ceeruti
29. bře 2008

murasek-ja bych asi počkala na vyjadření Dr,ale ja osobne bych asi nesla,ale nevím,třeba ot nevadí..ale teplota až 38,5 je si myslim opravdu hodmě..

klaruska1
29. bře 2008

ceeruti to můj manžílek taky absolvovala pořád absolvuje se mnou a i u porodu bude u mně-jsem za to docela ráda.Uvidíš, že ty to taky uvítáš.Už máš připravenou tašku? 😀

jmisa
29. bře 2008

Mur, já bych taky nešla, taky jsem odložila i stimulaci kvůli viroze.

dckami
31. bře 2008

ahojky,
tak jsem si byla u obvoďáka pro lístek na peníza a chtěla jsem jít od práce, mám smůlu. Jizva v pupíku se moc nehojí, je tam stále krvavá krusta, tak to musím máčet v heřmánku. Ukončit neschopenku mi nechtěl, že to chce napsat od gynekologa, tak snad zítra to dopadne v CARu dobře a pustí mě i do práce. Dnes jsem 14 dní po laparce a je mi fajn, tak snad mě pustí, za 60% platu se mi doma být nechce, když to není nutný... 😉

regius
31. bře 2008

ahoj holky dlouho jsem tu nebyla .Chtěla bych Vás poprosit jestli nevíte kolik teď stojí v Pronátálu ICSI předem děkuji 🙂 🙂 🙂

klaruska1
31. bře 2008

regius ICSI bylo loni za 7.000,- Kč do 10 oocytů a 500,- za každý další oocyt.Ve většině přípradů se to dělá u půlky těch oocytů, takže se platí 3.500,- ,ale záleží na domluvě s lékařem a taky na diagnoze a problémech jaké ty a tvůj chlap máme.Když bys potřebovla vědět ještě něco ohldně ce, tak už jsem je psala na minulých stránkách a nebo dej vědět pošlu to znova.

jmisa
31. bře 2008

Cena je furt stejná 7000 za 10 a 500 za každý další.

gucci
1. dub 2008

ahoj holky, tak zítra jdeme na naši první schůzku do Pronatalu. Manža byl minulý týden u nich na spermio, aby měl dr. už všechny výsledky u sebe, tak jsem zvědavá jak dopadl, nervozní byl jak pes 😀 .
Držte nám prosím palečky, ve čtvrtek podám zprávu 😉