Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
28. únor 2012

@go Potichu gratuluju k //, je zajímavý, že jsi tam byla tak nespokojená a přesto se zadařilo. Je vidět že to na to nemá vliv, embrijka si to stejně dělají po svém 😉 Ale jak píšeš, měla jsi péči samotného M. Já jsem v Pronatalu vždy narazila na příjemné sestry i doktory, ale já tam chodila velmi málo, jen na OPU a ET, takže moc zkušeností nemám. Nám se zadařilo až v Liberci v Gennetu, kam jsme přestoupili z důvodu vzdálenosti.

go
28. únor 2012

@maximka33 ja bych urcite sla do Genettu Praha. 🙂

go
28. únor 2012

@bruni moc dekuji🙂. Zadarilo se, pokud to bude jak ma byt i dal,protoze jsem si sla za svym. Nejsem zadna citlivka, mam tak trochu vystudovanou psychologii, tak me nemuze rozhodit chovani nejakych sester.🙂. Na nase prani jsem si nechala dat 3 embryjka, tak take mozna se alespon jedno udrzi 🙂 . pokud bych mela jit nekam nyni, byl by to urcite Gennet Praha.🙂. Moc gratuluji 🙂

marmina
28. únor 2012

@bruni bylo to těžké, hodně těžké, ale hned po půl roce jsme se dočkali nového miminka. Měla jsem z počátku velké obavy, ale vše probíhalo jak má, byli jsme hned ze začátku u Břešťáka, kt. nás uklidnil ještě před triple testy. Neboj se, 100 % to není tvůj případ, vše bude ok, protože ti je dělali jindy než by měli (jak jsi psala)! Moc dlouho předtím jsme se nesnažili, protože já měla problém od dospívání, takže jsme věděli, že nám to asi bez pomoci nepůjde, šli jsme tedy přímo do Pronatalu.

maximka33
28. únor 2012

@marmina díky. teď mi předepsali na první pokus clostík, takže to bude skoro zadarmo. jj Martínek je přirozeně, pak bylo ještě jedno těhu přirozeně, ale nevyšlo to. zatím doktoři neví, proč se nám rok a půl nedaří... takže zkoušíme i jiné možnosti. na jiné diskuzi jsem se dočetla, že u párů, kde se tak nějak nepřijde na příčinu, IUI rozhodně šance nezvyšuje. takže nic moc pro nás..

marmina
28. únor 2012

@maximka33 uvidíte, budeme držet palce 🙂

marmina
28. únor 2012

@bruni jaké to je v Liberci? také bychom to měli blíž tam...zatím jsem více věřila Pronatalu, přeci jen mají asi více zkušeností (aspoň si to myslím 😉 )

maximka33
28. únor 2012

@go ty jo, fakt tři? to je síla 🙂 vidíš, zatím jsem se tam s žádnou sestrou nepotkala. no tak aspoň nebudu čekat nečekané..

bruni
28. únor 2012

@marmina no já právě pro klid šla na NT screening ve 13. týdnu, který byl naprosto v pořádku a teď tohle. Proto jsem v klidu. Štve mě, že na genetice při triple testech neberou v potaz, že jsem po IVF a dlouhým protokolu a berou to jak housky na krámě 😠 termín sem termín tam, přitom je to tak důležitý, ale zbytečně se rozčilovat 😝
@marmina mě to přišlo jak v Pronatalu tak v Liberci stejné, akorát v Liberci mi ušili stimulaci na míru a víc mě sledovali. Já myslím, že hlavně rozhodlo PICSI, které jsem v Pronatalu neměla a v Liberci ano. A Liberec je trochu levnější.

marmina
28. únor 2012

to je fakt síla někdy s těma doktorama ☹ Tak pokud se Pronatal nezadaří, možná bych přešla do Liberce...díky za info!

bruni
28. únor 2012

@marmina no na to dojíždění je to fakt úleva, když se musí jezdit třeba na 3 utz před odběrem nebo v zimě, když je kalamita. Já jsem si to vyzkoušela na vlastní kůži loni, když jsem jela do Prahy na OPU a kvůli kalamitě jsme přijeli o 2 h později a tak tak to stihli, ale bála jsem se že přijdu o vajíčka, protože je to načasované přesně na určitou hodinu s nějakou rezervou. Byla jsem totálně vystresovaná a možná proto nám z 13 vajíček zbylo jedno embrio 😝 které se neuchytilo.

marmina
28. únor 2012

@bruni však mi tam jeli předminulý týden zrovna v tom nejhorším počasí a to byl adrenalin! do Liberce to máme kousek, asi o tom budeme vážně uvažovat, uvidíme, jak dopadneme tento pokus...kéž bych na další nemusela! mám taky obavy z toho, jak to všechno proběhne, když tam budeme muset být načas, cesta tam nám trvá skoro 2 hodiny. uvažovala jsem o ubytování někde blízko pronatalu, aspoň na jednu noc, že bychom aspoň neměli stres z cesty...

maximka33
28. únor 2012

@marmina s tím ubytováním máš asi pravdu... spojit to třeba s výletem do prahy. a malého byste vzali s sebou? a předtím - než se vám povedl Onddra - jste bydleli v Praze? je to fakt dálka na to dojíždění.

marmina
28. únor 2012

@maximka33 dálka to je, ale pro do Pronatalu jsem chtěla i z osobních důvodů. Moje ségra tam byla před 10 lety na ivf, povedl se jí taky chlapeček, tak to byla jasná volba 😉 To dojíždění bereme taky jako takový výlet. Vezmu si s sebou háčkování a cesta rychle uteče 🙂
Malého pokud to jde, necháváme u babičky, ale někdy ho musíme brát s sebou. Obě babičky ještě pracují, takže to s hlídáním není úplně jednoduché.
Sama jsem zvědavá, jak to bude všechno probíhat a jestli vůbec bude nějaká vajíčková úroda. Největší obavy mám z toho odběru... ☹

ivussska
28. únor 2012

Ahoj holky tak já dnes byla u svého gynekologa pro doporučení, nebyl moc nadšený z toho, že už jsem objednaná a teprv si jdu pro doporučo, ale nakonec to rozdýchal 😉 Dělal mi ultrazvuk a kvůli zvýšené tekutině v děloze (nevím co to znamená) mi bral krev na testy hcg a u toho dodal, že pro jistotu kdyby se nám nějakým zázrakem povedlo otěhotnět po dvou letech. Tak jsem z toho trochu vyplašená, těhu testy negativní až na sobotní mamatest comfort, ale jelikož byl jediný poz., tak si myslím že to bylo falešné. Ještě jsem se vás chtěla zeptat co po vás v pronatalu chtěli na první konzultaci? Já mám pouze doporučení a různé testy už mi budou dělat tam?

ivussska
28. únor 2012

@marmina můžu se zeptat odkud dojíždíš do Prahy? Já z Doks a je pravda, že se té vzdálenosti také trochu bojím, ale zas u nás to vyjde na stejno až Praha či Liberec..

marmina
28. únor 2012

@ivussska my to máme do Liberce asi 3/4 hodiny, do Prahy při dobrých podmínkách hodinu a půl. Ale dá se to.
Na tu první konzultaci nepotřebuješ ani to doporučení (teda dříve to tak bylo). Všechny testy ti udělají oni, takže si s sebou nic brát nemusíš. Možná si udělej doma rekapitulaci svého zdravotního stavu, prodělaných operací, rodinných nemocí atd, protože se tě asi budou ptát, tak abys na to byla připravená 😉

hela82
28. únor 2012

@ivussska Presne tak, doporuceni nepotrebujes. Moje dr.mi ho slibovala par mesicu a porad to odkladala. Tak jsem se objednala a sla bez nej... Holky v diskuzich psaly ze i kdyz mely s sebou vysledky testu od gynekologa, v CARu si udelali vlastni testy...tak jsem to riskla. U vstupni konzultace se Te ptaji na rodinnou anamnezu,operace,prip.potize a jak jste neplodnost zatim lecili. Manzelovi vzali krev, objednali na spermiogram, mne taky vzali krev (bere se myslim v dobe od zacatku MS do 7DC) a zacatkem brezna mame dalsi konzultaci...zatim doporucil IUI ale vic mi rekne po Utz vysetreni ktere bude v tom breznu... Bylo to docela rychle. 🙂

papuchalk
28. únor 2012

@marmina Ahoj Marmi, pamatuješ si mě ještě? Čekaly jsme spolu skoro stejně mimi, pamatuju si i, že jsme byly skoro stejně u dr. Břěšťáka (Ty myslím o něco dřív). Chodily jsme sem na diskusi, pak to nějak přestalo. Kdy je narozenej Tvůj chlapeček?

Ahoj holky,
občas to tu tak pročítám a teď jsem narazila na starou známou, to mě potěšilo. Jinak všem držím palce. Když už se tu vede diskuse o Pronatalu - my na něj dostali doporučení od kamaráda, který pracuje v Gennetu Praha, s tím, ať jdeme do Pronatalu, že mají statisticky nejlepší výsledky v ČR. Takže i když chování sester nebo recepčních nebo co to je, je třeba někdy blbý (ačkoliv já jsem se s tím setkala teď poprvé), asi se vyplatí zůstat a zkusit to tu. 😉

marmina
29. únor 2012

@papuchalk ahoj papoušku, to víš, že si tě pamatuji! Máš krásného chlapečka, docela vidím podobu s tím naším blonďáčkem 😀 Náš malej měl minulý pátek 2. narozeniny! Toto letí!!!! Neplánujete také druhé? 😉
My jedeme do Pronatalu už zítra na ultrazvuk, stimuluji na ivf. Začíná mě pobolívat břicho, tak doufám, že je to dobré znamení.

ivussska
29. únor 2012

@hela82 já byla tak děsně rychlá, že jsem manžela na ten den konzultace objednala i na spermiogram (doporučení jsem vyškemrala u svého gyn.), v laborce jsem je přemluvila, že to máme daleko a že by nám to moc pomohlo kdyby sme to zvládli ten den, tak nás tam paní někam nacpala 😉 No a když jsem nás objednávala na konzultaci tak mi sestra říkala, hlavně ať nemám MS, jelikož půjdu hned na vyšetření. Tak doufám, že to bude fofr a bude se něco dít 🙂

marmina
29. únor 2012

@ivussska tak to jsi celkem akční 😉 uvidíš, brzy budete vědět víc a hurá na mimčo!

hela82
29. únor 2012

@ivussska Verim se to pujde uz rychle. Ted koukam do kalendare ze my to uz mame vlastne pristi tyden, dalsi konzultaci 😀 Mne v den prvni konzultace nevysetril, ze to pocka kdyz bude mit v rukach vysledky testu krve. Vetsi legrace je ze 7.3. jde manzel na spermio a 8. mam OVU a zaroven konzultaci 😀 takze pred ovu 3 dny povinny celibat 😀

papuchalk
29. únor 2012

@marmina Ahoj Marmi, mrkla jsem taky na Vašeho Ondráška - fakt - jsou oba blonďáčci 😀 . Že by dělali v Pronatalu jen samé blonďaté? 😀 Máme krásné kluky! 😀 Jinak V. se narodil 10. 2. - a vidíš, já myslela, že budeš rodit dřív, myslím, že jsi měla o něco málo dřív IUI než já KET. Já rodila 39+5tt. Porod byl hodně náročný tím, že byl V. moc velký, nakonec ho tahali extraktorem, protože šel ještě nakřivo, kleštěma to nešlo, už se do mě nevešly, císař taky už nešel, protože už ho primář nebyl schopen vrátit zpět do dělohy, takže to bylo drama. Já byla strašně dorvaná, velká ztráta krve, takže jsem ležela na kapačkách a hrozili mi pořád transfuzí... prostě nic moc. Hlavně, že jsme oba zdraví 🙂 . Jinak my jsme teď opět po KETu (u V. jsme měli ještě po 1. IVF zmrazené dvě embryjka, tak jsme je nechali vložit), test mi vyšel pozitivní, ale nejprve jsem se obávala mimoděložního, protože mi vycházela taková slabá čárka, teď se zase bojím dvojčat. Zítra odpoledne už ale jedu do Pronatalu na UTZ, takže se dozvíme, jak na tom jsme. Moc bych si přála, aby tam bylo právě a jen to jedno. Koukám, že Ty stimuluješ, budu moc držet palce, ať se to povede hned napoprvé, snad to, že jsme se tu sešly je dobré znamení 😉 .

marmina
29. únor 2012

@papuchalk tak to jsi měla hodně těžké ☹ Já rodila 41 tt + 1, musela jsem na vyvolání, malýmu se nechtělo ven. Porod byl v pohodě, šlo to naštěstí rychle. Tak to je skvělá zpráva, že už rozjíždíte další mimčo a vypadá, že jste na dobré cestě! Moc ti přeji, aby ti to takhle vyšlo a už jsi na další pokus nemusela. Já začínám být nějaká nervózní...přeci jen IUI bylo o něčem jiném...Snad nám to také vyjde. A ty bys nechtěla ještě dva další blonďáčky? 🙂 to by byla doma chlapská přesila! 😉

marmina
1. bře 2012

ahoj holky, nikde nikdo 🙂 byla jsem dnes v Pronatalu na ultrazvuku, na super úrodu vajíček to nevypadá ☹ v sobotu jedem na "výlet" znovu a snad se už dozvím, kdy mě čeká odběr (mám z něj celkem obavy, achjo, snad to přežiju! 😝 )

ivussska
1. bře 2012

ahojky 🙂 určitě se tam to správné najde uvidíš 😉 Já dnes volala na výsledky a hcg negativní, tak se žádný zázrak nekonal. Začínám být nervózní, úterý se blíží a já mám strach a na druhou stranu se snad začne něco dít. Doufám, že mi pomůžou rozjet cyklus a mohlo by se dít něco hned. Já už to miminko tak moc chci 🙂

marmina
1. bře 2012

@ivussska ahoj ivus, to je škoda, ale zázraky se ještě určitě dít budou! já počítám, že mi možná ten odběr vyjde na pondělí nebo úterý, tak to se v tom pronatalu třeba nevědomě potkáme 😉 Já byla poprvé touhou po mimču úplně nemocná a všechno se nesnesitelně vleklo. Na každou návštěvu jsem byla natěšená, co nám přinese nového a jak nás posune blíž k cíli. Uvidíš, brzy se dočkáš a budeš na diskusi řešit nevolnosti 😀

ivussska
1. bře 2012

@marmina kéž by, už se na ně těším 😀 No vidíš tak se tam možná opravdu potkáme, ale já budu tak vystresovaná, že si na to ani nevzpomenu... Jak to šlo rychle u tebe u chlapečka? Já vím, že je to individuální u každého zvlášť, ale stejně ... kdyby se ti chtělo napiš.

marmina
1. bře 2012

@ivussska obávám se, že vystresovaná budu víc já 🙂 nebo budu přiblblá z narkózy...
no, před tím prvním IUI asi jeden nebo dva měsíce po první konzultaci utekly. Brala jsem hormony právě na nastartování cyklu, pač u mě vyvolávačky agolutinu neměly smysl. A taky jsme čekali na výsledky genetiky (asi měsíc) ale může to trvat bohužel i déle. Jakmile máš kompletní vyšetření, může se začátkem cyklu stimulovat. Opravdu hodně záleží na konkrétním případu, třeba ani na IUI nepůjdeš a rovnou bude IVF. Také hodně záleží na výsledcích spermiogramu atd. Ani nevím, jestli na tu genetiku posílají každého.