Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
3. čer 2008

campi: no tohle jediné mě zatím drží nad vodou, pořád si říkám, ještě že nejsem chlap 😀

lenk: gratulace veliká 😵

jmisa
3. čer 2008

Gucci, tak já bej můj mužskej, tak to nikam nedotáhnem, protože toho rozhodí jen přiblblé čekání v Pronatalu, když tam se mnou náhodou je, tak tam každou chvilku poskakuje jak čertík 😕 A že tam se mnou chodí jen v krajně nutných případech.

gucci
3. čer 2008

jmisa: práááávě...manža už je ted zvyklý, takže nebrblá, páč už sám mimi moc chce, ale pamatuju začátky, jak se tři měsíce vymlouval, když měl jít na spermio, jednou nemohl kvůli práci, podruhé kvůli práci atd atd 😀

gucci
3. čer 2008

jinak se mnou chodí manža do Pronatalu pokaždé....já ho do toho ted aktivně zapojuju, aby byl zvyklý 😎

jmisa
3. čer 2008

Gucci, tak já radši jdu sama, nemám na něj trpělivost, v tomhle je jak malý dítě.
Na spermio šel hned, normálně jsem ho objednala a šel, neměl s tím problém. Naštěstí na spermio jsme nečekali, tam šel hned na řadu.
Ale při počátku stimulace, kdy tam musí být kvůli administrativě - podpisům před dr., to jsme čekali hodinu a to bylo pro něj něco.

gucci
3. čer 2008

no normálně si obíhám takové věci taky sama, ale manža ted nějak chce být toho součástí a i když jedu do Pronatalu jen na UTZ tak jede se mnou...jako aby mu náhodou něco neuniklo 😀

jmisa
3. čer 2008

Tak u nás je to o tom, že muž v noci pracuje a jak se nevyspí tak je na vraždu a bohužel ne vždy nám to vyjde na pátek, kdy je použitelnej.

gucci
3. čer 2008

aha, tak to je jiná

jmisa
3. čer 2008

Ahoj.
Přijdu do Pronatalu, dám kartičku a prý co chci, tak říkám, že konzultaci u Zelenkový v 16,40 - ale já vás tu nemám Nicméně recepční kartu našla a dala jí dr. do desek. Když si karty vzala sestra, tak za chvilku přilítla, co tam jako dělám, že mě nemá v seznamu, no tak to jsem zase vyvedla z omylu já jí, už mě to nebavilo, měli už půl hodiny skluz, takže jsem jí sdělila, že to není můj problém, že to tam v kartotéce nezapsali, což odsouhlasila a zase šla, na řadu jsem šla se 70 minutovým zpožděním, fakt bezvadný.

Dr. sepsala žádost na pojišťovnu, dala mi lejstra na předoperační a že se těší v srpnu 2 DC. Budu mít větší dávky a něco jiného než GONAL, takže to tipuju na Puregon.

Tvářila se, že je to všechno, takže jsem začala, že chci hormonální profil ten 2-5. DC a imunologii. Sice povídala, že imunologii posílaj až po dvou nezdařených IVF, na to jsem jí řekla, že to sice chápu, ale nerada bych zaplatila spoustu tisíc a pak zjistila, že se navzájem likvidujem. Tak že prý nás na imuno pošle a pak jsem jí dorazila tím, že nechci k nim ale do Imumedu, že to tak stihnu do toho srpna

Na ten profil půjdu až ten cyklus před IVF, to značí někdy v červenci, aby byl pěkně čerstvej

gucci
4. čer 2008

jmisa: no na to imuno jsem se chtěla taky zeptat, ale to nás tam asi nepošlou tím tuplem, když nemáme zatím ani IUI natož IVF
já jsem dnes už 30 DC a už dva dny čekám na MS a objednání do Pronatalu

jmisa
4. čer 2008

Gucci, líná huba, holý neštěstí 😀 😀
My na něj taky nemáme indikaci a přesto jsem to vydyndala.

gucci
4. čer 2008

jmisa: a v Pronatalu to imuno trvá nějak dlouho, že jdeš jinam?

jmisa
4. čer 2008

Gucci, jj, hrozně dlouho, dlouho než dostaneš termín a pak zase dlouho na výsledky a dlouho na termín konzultace po výsledku. On tam dochází nějaký imunolog.

gucci
4. čer 2008

a tam se můžu objednat i sama nebo musím mít žádanku od Caru?

jmisa
4. čer 2008

Gucci, musíš mít žádanku.

A už mi volali termín - 3.7. tak to jde.

gucci
4. čer 2008

tjo, tak to je super, no taky se na to zepám

dckami
4. čer 2008

Holky, máte některá zdravotní pojištovnu č.207 OZP? Na netu jsem našla odkaz, kde si mohu zjistit, kolik jsem od ledna zaplatila na regulačních poplatcích, tak pokud by se to někomu hodilo, tak tady to je: https://www.ozp.cz/reg_pop/

jmisa
4. čer 2008

dckami, já ji mám, hned se kouknu.

gucci
4. čer 2008

dckami já jsem VZP

jmisa
4. čer 2008

hmm, tak něco přes 700 to není moc, ale jsou to mrchy, protože za léky jsem platila podstatně víc.

dckami
4. čer 2008

Jmisa,
já jsem také zaplatila přes 700 Kč + 180 Kč za pobyt v nemocnici, který se do toho limitu však nepočítává. Naštěstí jsem zatím byla pouze na 3.IUI a doplácela jsem pouze minumum. Ale jestli půjdeme na IVF,, tak to bude ramec. 😉

jmisa
4. čer 2008

Dckami, no jenže to se do limitu nepočítá. Jediný co tam je je utroš a pak pár korun za pragnyl, jinak ostatní hormony jsou zcela v naší režii.

ceeruti
4. čer 2008

Ahoj holky,tak jsme dala výsledek z Pronatalu do Alba 😀

dckami
5. čer 2008

Ceeruti,
holčinka je krásná. 🙂 Moc se vám povedla.

gucci
5. čer 2008

ceeruti: ta je náááádherná, moc se vám povedla 😵

gucci
6. čer 2008

Dobré ránko holky
tak u nás se zázrak nekonal, dneska teplota šup na 36,7 a hned ráno v půl osmé jsem to dostala....takže jsem si už volala do Pronatalu a v neděli tam naklušeme a dostaneme rozpis léků na IUI

gucci
6. čer 2008

prej si mám vzít sebou aspon 2000 Kč v hotovosti

jmisa
6. čer 2008

Gucci, hmm, tak to budeš mít asi nějaká pera.

gucci
6. čer 2008

jj, tzn. pichy pichy do břicha co?

jmisa
6. čer 2008

no jo no, ale neboj, to nic není, když jsem to vydržela já, všech poserů král, tak to vydrží každej. důkazem je, že do toho půjdu znovu 😀