Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

renca82
15. črc 2008

koncem měsíce, přibližně 27.7

gucci
15. črc 2008

no tak uvidíš no, ted ti nezbývá nic jiného než čekat
hele a nemáš na toho dr. email? já tam s dr. komunikuju jen přes email

renca82
15. črc 2008

email na něj mám, ale bylo mi blbý se ptát po mejlu, asi počkám na konec měsíce, těch 14 dní už tu nejistotu nějak přežiju a pak se všechno dozvím...volala jsem tam min. týden s tím, že bych se chtěla objednat už dopředu, aby tam pak třeba p. Vobořil měl volno a řekli mi, že můžu i k jinému Dr. a že se mám objednat až dostanu MS

gucci
15. črc 2008

jo jo, tam se chodí k dr., který tam zrovna je, nemusí to být pořád jen ten "tvůj"
ale já být tebou, tak mu normálně napíšu, na tom nic není

renca82
15. črc 2008

to je fakt, asi mu napíšu, ať řekne co a jak...

gucci
15. črc 2008

😉

campi
16. črc 2008

Tak jsem ted docela rozcilena. Docetla jsem se na Neplodnosti, ze je jeden CAR, kde standardne zavadeji 3 embrya pri 1. IVF u mladych holek se slovy, ze kdyby se chytily vsechny 3, tak se to bude resit potom!!!! A pak se chytnou vsechny, holky se trapi nad redukci a v CARu si spokojene mnou ruce, jakou maji uspesnost. Nechapu.

jmisa
16. črc 2008

Campi, to je hnus velebnosti ☹ A kde to je? Nechce se mi to jít štrachat 😀

jmisa
16. črc 2008

Jinak já tedy byla rozhodnutá zavést si tři embryjka, kdyby nám tři zůstala, když jsme měli jen 4 super vejce. Bavila jsem se o tom i se Zelenkovou, a ta říkala, že pravděpodobnost uchycení všech tří je malá, ale pravděpodobnost uchycení dvou už je podstatně větší, tedy v případě zavedení třech miminek. Takže jestli by nám nevadila dvojčátka, tak by mi to schválila, nakonec nám zůstala stejně jen dvě embryjka, tak nebylo co řešit.

campi
16. črc 2008

jmisa: Fertimed v Olomouci. Pisou to tam 3 zensky, že se jim tam nelibilo a podle toho, co pisou, zavadi ty 3 embrya plošně... Smilers, ktera od nich ceka taky trojcatka, je pry celkem spokojena. Ale taky nad redukcí přemýšlela. Nakonec se rozhodla bojovat a nechat si všechny.

A ty by sis nechala trojky?

jmisa
16. črc 2008

Campi, no nenechala, ale uchycení všech třech v mém věku je málo pravděpodobné.

campi
16. črc 2008

No jo, ty jsi vlastne uz za tou hranici - ja to taktak stihla.

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jmisa
16. črc 2008

Renco, zřejmě se řídí hormonálním profilem.
Na injekce docházet nebudeš, ty si budeš bodat doma, nejspíš Ti dají pera.

gucci
17. črc 2008

jj reni, jak píše jmisa, injekce si budeš píchat sama doma 😉

campi
17. črc 2008

renco: to je hodne individualni. A vychazí se z konkrétního hormonálního profilu. Gonadotropiny si pícháš doma, dostavíš se jenom pro léky a potom před polovinou cyklu na ultrazvuk.

Toto jsem našla, vypadá to, že se nemusí začínat clostylbegytem, ale je to jenom jedna možnost:

Hormonální stimulace vaječníků
Klomifen citrát (Clomhexal, Clostylbegyt, Serophene, Gravosan) je často používaným lékem při hormonální stimulaci vaječníků již u praktických gynekologů. Další možností léčby je hormonální příprava gonadotropiny, obsahujícími folikulostimulační hormon FSH (Fostimon,Puregon,Gonal F).

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

reni: koukni ke mě do alba, tam mám vyfocené to pero, kterým se to píchá, ta injekce je úplně pidi a když to zvádl můj manža, který nesnáší pohled na injekci a dělá se mu z toho zle, tak to zvládne každý 😉

jmisa
17. črc 2008

Renco, pero nebolí, osobně si myslím, že ta aplikace je šetrnější než když Ti léky jdou do těla přes žaludek a trávení vůbec. Dávky budeš mít malé.
První injekci Ti sestra ukáže a pak už budeš bodat doma.

Já měla stimulku jen na IVF, tedy vyšší dávky a vedlejší účinky žádné. Dokonce jsem byla na gyndě hned po mrše po nezdařeném IVF a všechno bylo OK 🙂

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

reni: jak psala jmisa, dají ti menší dávky, než jaké se dávaljí před IVF 😉 , já měla třeba "jen" jeden větší folikul napravo, dva střední nalevo a ještě několik menších
mě injekce nepomohly, bohužel
a kromě nafouklého břicha jsem na sobě nic nezpozorovala

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

no nevím jak máš běžně ovu, ale já měla po injekcích ovu dřív, cca o dva dny

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

aha, no tak to ti řeknou pak podle UTZ, na který tě objednají nejspíš 11 DC 😉

gucci
17. črc 2008

s tím cvičením se porad s dr., i když mě jeden dr. řekl, že se mám chovat po ovu jako těhotná, druhý mi řekl, že se nemám nijak omezovat, takže si vyber

renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gucci
17. črc 2008

reni: no já nevím, možná bys trošku přibrat mohla, rozhodně ti to neuškodí 😉