Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

akvy
24. únor 2009

No to je pravda, já nad tím takhle nepřemýšlím, prostě o tak musí být a šmidra 😨

gucci
24. únor 2009

já mám k práškům prostě nechut, já si neberu ani nic na bolest hlavy, když mám horečky, tak do mě manža něco narve, až když už mám 39

akvy
24. únor 2009

No to je pak asi pro tebe těžký, to je jasný. A kolikátku toho euthyroxu bereš? 🤐

gucci
24. únor 2009

beru jen půlku 50, takže 25

akvy
24. únor 2009

gucci: tak to jde... 😉

dckami
24. únor 2009

Já také beru pro změnu Letrox 50na štítnou žlázu.

Barce - já mám také jako ty diagnozu sekundární sterilita, idiopatická neplodnost. Příčina neznámá. 😖

Něco na mě leze, mám rýmu, bolí mě v krku. Asi jsem to v neděli přehnala. Po měsíční neschopence jsem si jela na celý den zalyžovat a takhle to dopadlo ☹ . NO nic, musím jít cvičit.

barce
24. únor 2009

dckami,mozna jeste zkusim taky mojzisovou, mam rehabilitacni,ktera ji dela. pry teda se musi udelat mobilizace kostrce pres konecnik, to teda asi nic moc...... a pak se cvici. pater tam muze pry nejak utiskovat organy a proto se nedari. no beru to krapet s rezervou, ale vypravela mi teda x pripadu ze sve ordinace,kolika holkam fakt pomohla otehotnet.

dckami
24. únor 2009

Barce - odkud jsi?
Já byla na Mojžíšce dneska, umím 6 cviků ( zrovna jsem docvičila). O mobilitaci přes knečník mi říkala hned na první návštěvě, co se dá dělat. 😒 Patří to k tomu, jsou ihorší věci.... Já si díky cvičení nepřipadám tolik pasivní, sama pro to něco dělám, má z toho dobrý pocit. To je důležité. 😵 Taky mě začínají bolet svaly - zadek, ruce, ale to k tomu patří, ne? Stejně v práci sedím celý den u pc, tak mi pohyb neuškodí, naopak.

barce
24. únor 2009

dckami jsem z prahy. jezis tak jestli ti bude delat tu mobilizaci, tak dej vedet jak si to prezila 😉 ale mas pravdu ze jsou rozhodne horsi veci!

dckami
24. únor 2009

Ta mobilizace bude až za 2 měsíce, já cvičím teprve týden, musím cvičit 2 měsíce (počet opakování cviků se zvyšuje), aby se posílily svaly a potom mě bude teprve mobilizovat, takže až někdy v dubnu.

marmina
25. únor 2009

ahoj děvčata,
mohu se k vám připojit? hodně dlouho se tuto diskuzi pročítám, abych ukrátila své nekonečné čekání....také jezdím do Pronatalu v Praze. Loni v létě jsem otěhotněla po 1. IUI, ale radovala jsem se bohužel jen do 18.tt. Mimi mělo vrozené vady, musela jsem podstoupit potrat. Teď čekáme stále na výsledky genetiky plodu, zda nám vůbec další mimi doporučí. Je to opravdu těžké, jsem strašně nedočkavá, mám velké obavy, jak to vyjde. Každopádně musíme půl roku čekat s dalším snažením - tj. do konce dubna. Takže kdyby to vyšlo, možná v květnu začneme. Koukala jsem, že je nás víc na ten květen, tak bychom mohly čekat společně 🙂

dckami, obdivuji tě, líbí se mi tvůj přístup k celé věci, myslím, že tady hodně děvčatům dodáváš sílu jít dál...tak jen tak dál a ať nám to vyjde 🙂

olca5
25. únor 2009

Ahoj holky,
prosím chtěla jsem se jen zeptat za jak dlouho obvykle Vám lékaři řekli jak dopadlo ICSI? Chodím do Pronatalu v Praze. Zítra jdu na punkci a v neděli nebo v pondělí by měli provést transfer. Díky moc a přeji všem hodně štěstí 😉

akvy
25. únor 2009

Ahoj holky, právě jsem si odskočila od plotny a uklízení 😝

Marmino, pojď mezi nás, aspoň Ti to rychleji uteče 😀 .........jsi statečná ženská a je mi to líto....... ☹
uvidíš, že genetika dopadne dobře a vy se budete moci snažilkovat 😉 🙂 ....neboj se 😵

Olco, fakt nevím, ICSI jsme nepotřebovali, ale myslím, že by to mělo být stejně dlouhé, jako normálně. To znamená, že po punkci si druhý den zavoláš, kolik embryjek máte a pak další den, kolik se jich dělí a roste a oni pak rozhodnou, co dál.
🙂

barce
25. únor 2009

olco, mne teda po telefonu nerekli prakticky nic. jen jestli uz mam prijet na transfer ci jeste cekat a vse ostatni mne rekl az embryolog na miste. myslim ze po telefonu nemuzou podrobnejsi info davat, vlastne mne to i takto rekla kdyz jsem se ptala na podrobnosti.

olca5
25. únor 2009

Holky díky moc. Já jsem taky domluvená, že se budeme potom na ten transfer domlouvat po telefonu ze dne na den. Myslela jsem spíš po tom transferu, kdy vám řekli, že se to povedlo nebo nepovedlo...? 😉

akvy
25. únor 2009

Olco, po transféru budeš hezky odpočívat a za 14 dní si uděláš TT nebo si zajdeš na krev na HCG . 🙂 🙂 🙂

Kolik budete chtít zavést embryjek? Kolik máš folíků? 😵

olca5
25. únor 2009

akvy, až za 14 dní? 😕 Myslela jsem, že mi to řeknou dřív...Když jsou na to vybavení 😅 No nic, budu to muset vydržet... 😉
Necháme si zavést 2. Folíků mám prý asi 25..., ale říkal mi, že to neznamená, že bude 25 vajíček. Tak uvidíme, zbytek se nechá zamrazit. Ani jsem se neptala, jak je to po tom transferu s neschopenkou. Nevíš můžu s tím chodit do práce nebo mě nechají doma...?
A co ty? Ty se teprve chystáš na nějaké umělko? Nebo proč chodíte do Pronatalu?

akvy
25. únor 2009

Olco, tak to je super, takových folíků................... 😀 😀 😀 , já měla při 1.IVF jenom 4, ale z toho 3 vajíčka a všechna se oplodnila. Měli jsme to i bez ISCI. Dělali mi to v Gennetu. Bohužel to skončilo mimoděložním. Po transféru Ti dají automaticky neschopenku, ale jestli jí nechceš, tak si jí nemusíš brát. Můžeš chodit do práce, ale neměla bys nic tahat a stresovat se. No nevím, já jsem pro PN, a taky si jí vezmu. Já mám před konzultací na 2.IVF a už teď vím, že budu chtít PN už od stimulky, ale tu mi dá asi praktický lékař. Dělám totiž na 24 služby. Tak to vypadá moc moc slibně. 😀 😀 Čímpak jsi stimulovala? 😵

akvy
25. únor 2009

Olco, 14 dní Ti uteče jak voda, některý holky testujou od 10. dne, ale je lepší to vydržet těch 14 dnů. 😉

olca5
25. únor 2009

Akvy, taky mě to docela bolí, ale říkal, že je to docela normální, prý je to proto, že jsem hubená a mám jich tolik, tak se mi tam asi nechtějí vejít, či co 😅 Budu ráda, když se toho zítra zbavím 😀
Tak to je taky dobrý - ze 4 mít 3. Abych nedopadla přesně opačně 😒 Ale snad ne...To je mi líto, že to nedopadlo...Ale hlavu vzhůru, jedno to přijít musí 😉 Tak teď vám budu držet palce ať to dopadne co nejlíp 😉 A kdy tě to čeká, už teď někdy brzy...?
Já si ji asi taky vezmu, sice nedělám žádnou namáhavou práci, ale asi to tak dopadne, nechci nic riskovat...A po tom transferu mi ji dají v Pronatlu nebo budu muset k tomu praktickýmu?

Stimulovala jsem menopurem a poslední 3 dny ještě nějaký lék na C, ale ten si teď nevzpomenu.... 😅 A včera ve 23:00 jsem si píchala ještě jeden, ale ten taky nevím jak se jmenoval...Asi mi to narušilo paměť 😅 A ty jsi stimulovala čím?
Já asi testovat nebudu vůbec, počkám si až na krev 😉 Vydržela jsem netestovat 21 měsíců, tak těch 14 dní to vydržím 😅

akvy
25. únor 2009

Olčo, co bys dopadávala opačně, to je super počet................ 😀 😵 😵

Já ti PN schvaluju, taky už teď nechci nechat nic náhodě, zítra po OPU Ti jí vystaví v Pronatalu. 😉 🙂
Jsi moc hodná, děkuju za podporu, já teďka tomu 2.IVF moc věřím... 😵 Budu mít asi větší dávky, aby mi folíci narostly, tak snad to pomůže... 🤐 Jdu 2.3. na konzultaci před 2.IVF a tak to vychází asi už na březen a nebo na duben, už se moc těším. Chtěla bych zavést 3 embryjka, tak uvidíme... 😎

Já jsem stimulovala fostimonem, cetrotidem a pregnyl. Takže u Tebe to byl Menopur, asi taky cetrotide a včera asi pregnyl...
😵

Jo a s tím testováním máš úplnou pravdu, budu se snažit taky vydržet na krev............ 🙂 🙂 🙂

Zítra se drž, držím palečky!!!! 😵

olca5
25. únor 2009

akvy, no člověk nikdy neví...Ale snad to nebude tak špatný 😉
Tak to je super, tak už snad vím všechno co potřebuju. Díky za info 😉
Určitě to pomůže a bude jich taky spousta, uvidíš 😉 😵 Tak to je taky v pondělí, tak to je dobrý. Já jsem se toho taky už nemohla dočkat, ale jak se začne něco dít, tak se člověk tak nějak uklidní, že? Já myslím, že byste to v březnu ještě měli stihnout, ne? 3 jo? Tak to tě obdivuju 😵

S tím cetrotide máš pravdu, ale ten poslední byl na O...Já jsem strašná, ale fakt si takhle nevzpomenu 🙄

Snad to vydržím, je fakt že do teď o nic nešlo, ale snad to nebudu hrotit ani teď...

Taky moc díky, snad se z toho proberu 🤐 😅

jmisa
25. únor 2009

V Pronatalu do telefonu počet oplodněných neříkaj, řeknou pouze - přijeďte na transfer nebo zavolejte zase zítra. Počty oplodněných, dělených a zamražených se dozvíš až před transferem osobně od embryologa.
Po transferu se dělá test asi 18 dní, ale nikdo nebrání udělat si ho dřív. Neschopenku dávaj, když ji chtít nebudeš, nikdo Tě nutit nebude.

akvy
25. únor 2009

Olco, zítra se drž.......... 😀 😀 😀 , přeju moc moc embroušků!!! 🙂 😀

taky doufám, že to vyjde už v březnu............ 🙂

marmina
25. únor 2009

akvy, díky za milé přijetí, myslím, že mi to uteče jako voda🙂
Olco, též se připojuji a držím pěsti pro hodně stěstí!

Holky, mám na vás všechny takový dotaz. Připravujete se nějak speciálně na potenciální těhu? Koukala jsem, že tu hodně cvičíte Mojžíšovou. A co nějaké vitamíny nebo rituály, věříte na to? já jsem si například byla minulý týden na dovče pohladit Františka 🙂 Byli jsme s manželem v lázních, byla to nádhera, hezky jsem si odpočinula..a trochu přišla na pozitivnější myšlenky. Malou sošku jsem si dovezla domů, aby to bylo pojištěné 🙂

musilka
25. únor 2009

marmin podle rad zkušených čím míň se na zo připravuješ tím spíš to vyjde 😀
holky jdete některá teď na KEtík ? Já se chystám tak kolem 12-13. března

akvy
25. únor 2009

marmimo...........já baštim s přestávkama listovku, baby plan.........., ale nic nepřeháním. 😉 Na Mojžíšce jsem taky byla, ale jenom na vstupní pohovor + vyšetření a něco na tom bude, ale protože teď mám před 2.IVF, tak nic takového neplánuju......... 😅

musilka
25. únor 2009

jo a ještě jedno holky co máte před KETem a stimulujete sliznici estrofemem a Divigelem doporučili mi brát k listovce ještě čistý vit. E protože ten zabraňuje tvorbě dutinkové sliznice která je po vyhnání hormonama běžná a embrya se v ní blbě zavrtávaj 😉

akvy
25. únor 2009

musilko...........jooooooooooo???????????, tý jo to fakt nevim, to je pro mě nová info 😕 😕

musilka
25. únor 2009

akvy no i já na to koukala jak bubák ale asi je to tak 😅 takže jsem koupila éčko a od 1. Dc pojídám krom ostatních tabletek i éčko