Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

janik8774
14. čer 2009

haassinka - po 3-4 dnech to bylo už lepší,teda pokud nemáš ten syndrom ☹

haassinka
14. čer 2009

janik: 😒 ráno to vypadalo líp, ale teď nevím..navíc vážím snad o půl kilo víc než včera veče...ale nebudu předbíhat, jinak mi nic není🙂

vy jste měli první mimčo přirozeně a teď to nejde?

Holky, co jste říkali do telefonu, když jste si poprvé volali do pronatalu, abyste zjistili, jak to vypadá s embrouškama?🙂 vůbec nevím co říct, abych byla pochopena🙂)) už se nemůžu dočkat

janik8774
14. čer 2009

Já mám první mimi z IVF a zmrazili jsme si embryjka a ted chceme druhé.
Nedělej z toho vědu 🙂 Prostě řekneš že chceš vědět jak se vyvíjejí embrya.Bud si zavoláš do laboratoře a nebo se necháš přepojit na laboratoř.Do kterého Pronatalu jezdíš? Praha ?

dusice
14. čer 2009

Ahojky,
já jsem měla velké bolesti jeden den, další dva dny už to bylo celkem v pohodě- pouze když jsem se víc namáhala nebo když jsem déle stála mě břicho zase začalo bolet. Zákrok je sice bezbolestný, ale vaječníky nutíme pěkně makat 😠
Pouze řekneš, že si voláš kvůli případnému ET. Buď ti řeknou v kolik máte dojet a kolik si máte vzít sebou peněz nebo ti řeknou, že se kultivuje dál a ať si zavoláš další den.

jmisa
15. čer 2009

Haasinka, máš spešl telefon do laborky, tam po té 8 ranní říkaj jen stav zárodků, tak budou vědět. Já vždy řekla jméno a že volám, jak s dětma a řekli buď volejte zítra a nebo dojeďte v tolik a tolik s tolik penězma.

Jinak všechny zdravím.

Já tedy po OPU bolesti neměla, ale já nebyla velká nosnice, folíků bylo jednou 12 a po druhé 8, zralá vajda jsem měla pokaždé jen 4.

haassinka
15. čer 2009

janik: a první mrňous byl hned na první pokus?🙂 a kdy jdete na KET pro druhého?🙂

tak jdu volat 😖 doufám, že mi řeknou, kolik se jich oplodnilo??? a ne jen, jestli přijet nebo ne? jsem nervozníííí

jmisa
15. čer 2009

Haassinka, to Ti po telefonu neřeknou.

haassinka
15. čer 2009

☹ ☹ ☹ to mi řeknou až na místě? to je docela blbý, to může být potom taky šok, že třeba skoro nic nezbylo...ach jo

jmisa
15. čer 2009

No podle peněz poznáš, jestli se bude něco mrazit, ale nic víc.

haassinka
15. čer 2009

Tak mám volat zase zítra...a myslím, že zítra mi řeknou, že mám volat zase další den:D a nervozita bude sílit...

holky, jak jste tohle čekání vydrželi? nemyslet se na to přeci nedá

jmisa
15. čer 2009

haassinko, před telefonátem jsem byla pokaždý na infarkt 😀
Ale u 1.IVF jsem jela hned po 48 hodinách, takže na první volání, u 2.IVF to bylo až po druhém telefonu, ale to jsem byla šťastná, že máme i zmrzlíky, no a při KET jsem se před telefonem jen modlila, aby aspoń jeden zmrzlík přežil. No hrůůůůza.

haassinka
15. čer 2009

miso, koukam, ze KET dopadl na jednicku🙂))

a když tam budu volat a oni řeknou, že ten den máme přijet, tak na kolikátou hodinu se jezdí? přeci jenom nejsme místní, takže abychom měli dostate času se nějak připravit cestovně:D

jmisa
15. čer 2009

No já byla v rozmezí 11-13, záleží kolik maj OPU, kolik transferů. Ale nejdřív na tu 11. Ale ptali se mě, jestli to na 11 stihnu.

haassinka
15. čer 2009

na večer to myslíš nedělají? přeci jen manžel je normálně v práci a nebude moct třeba hned odjet... no ale uvidíme, nějak to půjde🙂

a jak probíhal transfer? je to rychlovka? a jak dlouho se u nich potom leží?

gucci
15. čer 2009

haassi: transfer probíhal asi jako OPU, akorát bez narkozy, je to hrozně rychlé, předtím musíš vipít hodně vody, na obrazovce vidíš, jak ti tam vkládají mimouše a pak cca hodinu ležíš

jmisa
15. čer 2009

Haasinko, večer to určitě nedělají. Jestli máš řidičák, můžeš jet sama, je to bez narkozy a klidně pak můžeš řídit. Já jezdila taky sama. Muž by tam stejně jen cca dvě hodiny zbytečně tvrdnul.

haassinka
15. čer 2009

gucci: tu vodu kvůli dobré viditelnosti na ultrazvuku?

miso to mě ani nenapadlo, že bych jela sama:D v Praze dost nerada řídím a ve všední den by to byl pro mě asi nejvíc stresující zážitek

jmisa
15. čer 2009

Haasinko, no jela bys mimo špičku, tak to po okruhu není tak děsný.

A voda kvůli sonu, ale nám říkali, že stačí tak 3 decky aspoń 20 minut před zákrokem. tak jsem si dala vždy malou lahev při odchodu od embryologa, to bylo tak akorát.

svetruska
15. čer 2009

Ahojky holky jdu se k vám na chvili prdat muzu 🙂

haassinka
15. čer 2009

jmisa: takže nejdříve jdeš k embryologovi, ten ti řekne stav embroušů a potom se jde na ET...chápu správně? 😅

gucci
15. čer 2009

hassi: jj přesně tak

haassinka
15. čer 2009

gucci: dík🙂)

už si připadám blbě, že mám pořád tolik otázek, tak mě omluvte 😅 ale přeci jen je to teda "zážitek"

svetruska
15. čer 2009

holky ja jak vs tu tak procitam to vubec asi jeste netusim, co nas ceka 😒 ..nicemu nerozumim 😉

haassinka
15. čer 2009

svetruska: takže ty teprve začínáš? to nic, já taky vůbec nevěděla🙂 člověk se to dozvídá postupně a nestačí se divit

svetruska
15. čer 2009

presne tak jsme teprve an zacatku ted jsme byli na 2 spermiu a jeste horsi nez to prvni takze jsme se oficialne zaregistrovali a cekame na 1, konzultaci kde nam reknou co a jak...

gucci
15. čer 2009

svetrus: možná to ani nebudeš potřebovat vědět 😉

svetruska
15. čer 2009

no uvidime, jsem z toho vedle jak ta jedle 🙂 je tolik vyrazu ja vzdycky chodim do encyklop. aby mi ten vyraz daval smysl 😅

svetruska
15. čer 2009

musim uz mazat pracovat tak se zatim mejte 🙂

haassinka
15. čer 2009

svetruska: tak ať vám to rychle schválí🙂

karamelka.nova
15. čer 2009

dusice - já si dělala test 11. den od transferu. Druhá čárka byla hooodně nečitelná. Pak jsem si dělala v jimi uvedený den, to bylo 19. den od transferu, 4 testy (každý od jiné firmy) a čárky byly pěkně zřetelné 🙂