Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

campi
24. dub 2008

Leky mam schvalene, pred 3 tydny jsem byla u Dr. Zelenkove. Nejdriv to nemohli najit v pocitaci, tak mi zatrnulo, ale bylo to v karte. Tak jdu zitra pro rozpis k dr. Voborilovi a zacneme s pichanim (injekci 😀 )

julmel
24. dub 2008

Díky moc za pozitivní zprávičky, mě ta Zelenková byla hned sympatická 🙂

gucci
24. dub 2008

jéé campi tak moc držím palce 😉

klaruska1
24. dub 2008

campi, tak to je super, to jde jako po másle-budu držet pěsti a hezky si to píchání užij 😀 😀 😀 ( taky myslím injekce ) 😉

campi
24. dub 2008

julmel: Zelenkova je moc sympaticka. Uz jsem to tu psala - ja se s ni setkala drive nez v Pronatalu, ona ma 1 den ordinaci u moji gynekolozky a dvakrat mi "vysla", kdyz mi sledovali ovulaci na UTZ a moje gyn. ma v ten den operacni den v Krci. Byla mi tenkrat moc sympaticka, rikala jsem si, ze bych se k ni jako ke gynekolozce klidne prehlasila, akorat by bylo dost neprakticke, kdyz ordinuje 1x tydne...

A pak jsem byla poprve v Pronatalu, byla mi opet sympaticka a celou dobu jsem si rikala: tuhle zenskou od nekud znam. Pak jsem si na dverich u gynekolozky vsimla, ze ta mlada doktorka, ktera se mi tak libila, se jmenuje Zelenkova a bylo jasno 😵. Moje gynekolozka je celkem kapacita, urcite by si do ordinace nevzala nejaky kopyto, tak si myslim, ze to je dalsi dukaz toho, ze je dr. Zelenkova fakt uzasna

😀

campi
24. dub 2008

Holky, diky za podporu. Asi tu neni nikdo, kdo by chodil na MK, do Pronatalu a cekalo ho IVF v kvetnu, ze? Samy tehule - jmisa se k nim za chvili prida - a zacatecnice 😀 - humor od vyjukane IVF panny.

klaruska1
24. dub 2008

campi neboj, to zvládneš, když to zvládly i jiné,hlavně buď v pohodě a věř tomu, že se to povede a uvidíš, že i ty se brzy budeš moct pyšnit titulem těhule 😉

gucci
24. dub 2008

campi si zkus založit téma IVF květen, možná se někdo chytne 😉

campi
24. dub 2008

Ale musim rict, ze to jde fakt docela rychle - v prosinci jsem byla v Pronatalu poprve, pak jsme tam zkouseli 1.IUI, aby se videlo, jak reaguji na stimulaci a uz je tu IVF.
I kdyz veskera vysetreni, stimulace s clostylbegytem a laparoskopii jsem uz mela od me gynekolozky (to zabralo cca 6 mesicu).

murasek
24. dub 2008

campi - super ta vyjukana IVF panna 😀 😀 v kolik jdes zitra do Pronatalu? ja tam jedu taky na 9:45 na UTZ.

campi
24. dub 2008

Gucci: kdy se dozvis, jestli clostyl zabral? Uz se ti to blizi, vid? A jak dlouho to pripadne budete s clostylem zkouset?

klaruska1
24. dub 2008

myslím, že už takové téma někdo založil, tak se zkus mrknout do témat 🙂

gucci
24. dub 2008

campi: jsem dnes 17 DC, v sobotu pregnyl, ovu byla v neděli, snažili jsme se jak diví 😀 , měřím i BT, takže snad příští víkend by mělo být jasno, cykly mám 28-29 dní

julmel
24. dub 2008

campi: mě čeká 1. IVF v červnu,květen nestíháme kvůli pojištovně a méme cyklu a také z ačínám pomalu být nesvá z těch injekcí, ale říkám si, zvládli t všechny, zvádnu to taky, je to jen pár píchanců 😀

jmisa
24. dub 2008

Campi, huráá, držím palce, to bude dobrý uvidíš, když jsem to zmákla já, tak to zmákne každej, většího bodacího posery nejni.

gucci
24. dub 2008

campi: ted jsem ho brala první měsíc, jestli to nevyjde tak mám brát další tři balení...pokud to nevyjde, jdeme na další schůzku do pronatalu a řešit co dál.

jmisa
24. dub 2008

Julmel, zmákneš neboj.

gucci
24. dub 2008

jmisa: a ty sis ty injekce píchala sama?

murasek
24. dub 2008

tady bude zase tehulek a cekatelek 😀 campi, julmel , gucci... holky, drzim vam palcaky a vsechno kolem IVF v pohode zvladnete jak stimulaci, tak to ostatni...... 😅

jmisa
24. dub 2008

Gucci, ne, manžel 😀 Vždyt říkám, že jsem posera 😀

gucci
24. dub 2008

no u nás je zase posera manžel...takže jestli se nedejbože dopracujeme až k IVF, tak si to budu muset píchat asi sama nebo co

klaruska1
24. dub 2008

Tak to jste dobré holky všechny.U nás jsem to nezvládla já ani manža a musela jsem si to domluvit s jednou sestřikou, která je v důchodu aby mi to za malý úplatek / kytka,bonboniera/ píchala,takže Vás všechny i Vaše manžílky obdivuju-ještě, že to mám už za sebou-absolvovali jsme to několikrát,ale výsledek stál za to 😉 tak všem držím pěsti

murasek
24. dub 2008

gucci, uvidis, ze budes zdatna pichacka!!! taky sjem si pichala sama a to omdlivam i u odberu krve 😀 😀 u prvniho bodance jsem teda udelal poradnej cirkus,ale pak to slo... na me holt plati prisna ruka... manza, kdyz videl moje slzy jako hrachy, tak mi klidne rekl, at si to teda nepicham, ze rodinu mit nebudem a to byl pro me pohon a melas videt, jak mi to pak slo...vcetne cetrotidu a pregnylu 😀 😀 😀

gucci
24. dub 2008

murasek. dobrý 😀
mě právě překvapilo, že ten pregnyl do břicha vůbec nebolel, trochu to štípalo jak mi tam stříkála tu tekutinu, ale ten vpich samotný jsem vůbec necítila

jmisa
24. dub 2008

Klarusko, ale ty si neměla pera ne?

klaruska1
24. dub 2008

jmisa, pamatuješ si to dobře neměla-šikovná holka 😉

gucci
24. dub 2008

jaký pera?

klaruska1
24. dub 2008

gucci buď máš pero na celou dobu píchání nebo jednotlivé injekce na každý den jednu ( teda ony jsou dvě,ale ta jedna je na propíchnutí ampulek s práškem a rotokem)

jmisa
24. dub 2008

gucci, některé stimulace probíhají s injekcema, který vypadaj jako pero, takový co maj cukrovkáři a některý stimulace s klasika injekcema. Na ty pera se hodně doplácí, ale aplikace je bezbolestná a pohodlná.

campi
24. dub 2008

Murasek: haha, prisna ruka.

My jsme pichali uz pri stimulaci na IUI - manzel nejdriv rekl, ze v zadnym pripade, ale kdyz pak pozoroval, jak to micham a jak mi odlitla a spadla jehla na zem, kdyz jsem menila tu velkou, kterou se nabiraji a michaji tekutiny, za malou, kterou se picha do bricha, tak mi to pichnul on. A dalsi dny jsem chodila k sousedce, kdyz byl sluzebne mimo.

Injekci pero je pry mnohem lepsi, ale sama to delat nebudu, sousedka uz se mnou pocita. Neni zdravotni sestra, ale je to tvrda zenska - ma z IVF dvojcata, tak to ani jinak nejde. Z tech injekci strach nemam, ani z odberu. Nejhorsi se mi zda cekani na vysledek, ale aspon se ted neco deje, tak jsem plna optimismu.

Julmel: desne to utika, cerven je tu coby dup.