Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

hacina
18. lis 2007

holky upřimne jsem s tim moc nepočítala. nejsem nejmladši atd. ale po transferu jsem teda hodně ležela, jsem an nemocenské, v podstatě týden jsem fakt chodila skoro jen na záchod a zpět do postele. ale taky jsem slyšela že toto je individuální.a hlavně já si vůbec nemyslím, že je vyhráno. bohužel štěstí moc nemám, kromě úžasného manžílka 🙂 tak si říkám, že by to bylo nějaké divné, kdyby to takto vyšlo hned na poprvé🙂)) takže jsem raději nohama na zemi a uvidíme 🙂)) a samozřejmě všem přeji to samé.

chiwule
18. lis 2007

to je pro nás všechny moc povzbudivá zpráva! jestli půjdeme v lednu do IVF, tak budu mít také krátký protokol, ale chtěla bych prodlouženou kultivaci. teda podle počtu folikulů.

jmisa
18. lis 2007

Hacina, gratuluju zatím jen tak potichounku, aby se mimísek nevylekal 🙂

murasek
18. lis 2007

ahoj hacino, je to bajecna zprava, ja se dnes zrovna bavila s manzelem, ze neni vyhrano ani po 12tydu, ale pevne verim, ze az budeme cekat, tak to bude dobre, nekde v koutku duse je skryty cervik, ale vyjit to musi!!!! moc drzim palecky a diky za zpravy.

hacina
19. lis 2007

no je mi to úplně jasný, že není vůbec nic vyhráno. nijak extra se předčasně neraduji, až bude za mnou alespon 12 týdnu, tak pak už snad budu klidnější 🙂
Chiwule : chtěli jsme taky prodlouženou kultivaci,ale bohužel nebylo tolik folikulů, takže jsem měli ICSI ale prodlouženou nee.

chiwule
19. lis 2007

hacinko, to si právě říkám, člověk míní a příroda mění...když bude dost folíků s vajíčkama, tak si dám prodlouženou, ale jinak budu ráda za to co bude normálně 🙂

chiwule
20. lis 2007

hele holky a to jste všechny ty věci platili nadřevo na recepci nebo převodem z účtu? a dopředu nebo až podle toho co vlastně bylo třeba?

mikulka
20. lis 2007

chiwule, léky musíš platit hotově, jinak se dá vše ostatní platit na recepci kartou.
Léky platíš hned v lékárně a ostatní doplatíš jakmile půjdeš na transfer.

hacina
20. lis 2007

my jsme léky museli zaplatit hotově, ale pak veškeré další platby jsme už platili na místě kartou, ale převodem to podle mého nejde. musíš na místě zaplatit hotově nebo kartou.

campi
20. lis 2007

Hacina: díky za zpravy, je to pro nas vsechny velke povzbuzeni. Drzim pesti, at nemas zadne komplikace, jenom radosti.

Do Pronatalu jdu zitra na vstupni konzultaci, posunuli nam hodinu, na kterou jsme objednani, coz me mrzi, protoze se mnou nemuze jit manzel, ktery to ma uz 2. mesic v diari a odmita na odpoledne vsechny schuzky a ted to takto zmeni.
Chtela jsem, aby vsechno vyslechl taky, abychom se mohli o vsem rozhodovat spolecne.

hacina
20. lis 2007

mikulka - koukám, že jsme asi psaly zároven🙂

campi: díky za přání. samozřejmě ti přeju at jsi s pronatalem spokojená a vše at dobře dopadne. u nás bylo první sezení takové rychle, teda né že bych měla pocit, že nás vzali hopem, ale myslela jsem si, že si jenom tak popovídáme a řekneme si co dál..a prdlajs🙂 paní Dr. Lazarovská byla ženu činu, hned si mě vyšetřila, hned mi zjistila podezření na endometriozu, hned si objednala manžílka na spermiogram..., domluvily jsme hned laparoskopii...,ale měla jsem radost, že se aspon nic neoddaluje a vše se hned řešilo.

campi
20. lis 2007

Hacina: myslim, ze rikali, ze jsem objednana k Dr. Lazarovske. Prosim te, jak ti zjistili podezreni na endometriozu? Ja si osobne myslim, ze ji mam, pac me vzdy v druhe polovine cyklu boli po vycurani v podbrisku, jinak jsem ok a tehotenstvi nikde. Na laparo jdu pristi tyden od me gyn., takze jsem to zase trochu urychlila.

A mela jsi nejake priznaky, kdyz ti vyvolali umely prechod?

To by byl idealni prubeh, kdyby se to podarilo jako u tebe, to bych mohla byt pristi podzim tehu!

mikulka
20. lis 2007

Já měla v rámci dlouhého protokolu taky umělý přechod a přízanky jsem měla. Migrény, návaly, krvácení mimo cyklus. Měla jsem to na 4 týdny, ale normálně se to při dlouhém protokolu dává na 3 týdny.

campi, takhle se snad endometroška neprojevuje...?

campi
20. lis 2007

Mikulka: delali mi vsechny mozny vysetreni, vcetne sono bricha, chlamydii, urologickych i gynekologickych. Jedine, co gyn. potom napadlo, je endometrioza. Mam to uz asi 3/4 roku. Presne v polovine cyklu me zaboli po vycurani v podbrisku (ne pokazde, ale tak 3x za den). A protoze jsem stejne chtela jit na laparo, tak se ted aspon odhali, jestli je mrcha tam nebo ne...

hacina
20. lis 2007

u mě se endometrioza nijak neprojevovala - většinou ale bývají bolestive menstruace a někdy bolest při sexu. U mě jí zjistila nebo spíš teda podezření bylo z ultrazvuku, ale až laparoskopie to potvrdila. takže pokud jdeš na laparoskopii tak by to určitě zjistili. v přechodu jsem byla 5 měsíců a musím holky říct, že se vubec netěším až to vážně přijde. měla jsem návaly jako kráva (jinak to nejde napsat), jinak nic. možná ještě občas bolesti hlavy, ale jinak nic, některé holky mají i závratě ...atd. tak to já nic,ale ty návaly uplně bohatě stačily 🙂))jelikož jsem byla v přechodu tak jsem nekrvácela samozřejmě, prostě jsem to 5 měsícu vůbec neměla. jako klasická ženská v přechodu.

chiwule
20. lis 2007

stejně je mi divný, že by jakýkoli dr poznal endiometriozu z ultrazvuku...ta se přeci dá poznat jen když se podívají do břišní dutiny ne?
a s tím bolením při čůrání, to je fakt, je to jeden z projevů - to když máš endom. na močáku zevnitř v břichu (nebo vlastně zvenku močáku) 😉

hacina
20. lis 2007

chiwule : ta endomrcha se nedá na 100% potvrdit z ultrazvuku,ale dá se tušit, protože na ultarzvuku je videt jako cysty, akorát ta endometriozní (nebo jak to říct) cysta má hnědou vypln a má jiné ohraničení. takže když me dělala Dr. Lazarovská ultrazvuk, tak si přesně ohraničovala ty cysty a ukazovala mi, které mají jiné to ohraničení a že by to mohla být endometrioza, ale jak říkám, vše na 100% potvrdila až laparoskopie.

hacina
20. lis 2007

ona taky endometrioza způsobuje cysty (teda nejenom endometrioza) a já těch cyst měla hodně, tak i proto měla Dr. podezření.

chiwule
20. lis 2007

jo tak to jo na cystách je to vidět... to už jsi musela mít docela zlé! Lazarovská je pečlivá, ta je fajn...

hacina
20. lis 2007

jojo měla jsem to hodně rozjeté, a zajímavé je, že jsem ale neměla vůbec žádné projevy, žádné bolesti nic. a můj gynekolog an to vůbec nepřišel, na ultrazvuku, který mi dělal spolu s doporučením do pronatalu mi zjistil dvě malinké cysty a tvrdil mi, že je to v pohodě, že ty samy zaniknou. a s tímto jsem šla do pronatalu, kde mě paní Dr vyvedla z omylu 🙂)) bylo jich více a žádné malé mrnky☹. takže ted jsem momentálně nez gynekologa, jelikož k taktomu se už nevrátím. a až mě odhlásí z pronatalu, tak nevím kam půjdu ☹ no snad mi třeba někoho doporučí.

chiwule
20. lis 2007

hacino dobře je, že ti na to přišli včas, že se s tím dalo něco dělat 😉 a s tím dobrým nebo špatným gynekologem - najít ho je jak zlatej poklad! taky jsem jich pár vystřídala, naštěstí si teď nemůžu stěžovat 😎

jmisa
20. lis 2007

My jdeme zítra taky do Pronatalu, v poledne má manža spermio a pak od 13 urolog.
Ono se v té lékárně nedá platit kartou?

campi
20. lis 2007

Nekde jsem cetla, ze ma za zivot endometriozu pres 60 % zen a vetsina na to vubec neprijde. Tak jsem zvedava, jestli ji na tom mocaku fakt mam nebo ne.

Zajimavy je, ze jsem do minulyho roku nemela ani tucha o tom, ze neco takovyho existuje, dokud ji nezjistili kamaradce☹

campi
20. lis 2007

Chiwule: kdyz ti budou delat laparo primo v Pronatalu, tak za to budes platit?

chiwule
20. lis 2007

o placení neříkali nic, tak snad ne...ale nebudu mít laparo, ale hysteroskopii a kyretáž k tomu...

hacina
20. lis 2007

laparaskopii mně dělali v krči, každej pátek tam má pronatal pronajaty operační sály, operovala mě Dr. Lazarovská z pronatalu.

chiwule
20. lis 2007

tak to jsem z toho jelen. snad mi to řeknou až se budu objednávat, kam to vlastně mám přijít - jestli do Pronatalu nebo do Krče 😒

hacina
20. lis 2007

určite řeknou, dostala jsem normálka průvodní dopis, s kterým jsem se hlásila v krči, ale ro jsem se všechno dozvědela ještě na prohlídk před nástupem. a třeba dělají hysteroskopii a kyretáž přímo v pronatalu.

jmisa
20. lis 2007

Můj gyndař mi taky říkal, že "operační" výkony dělaj v Krči, kdyby něco chtěli dělat, tak mu mám dát vědět, že si mě tam vezme, že to budu mít rychlejc, on tam na půl úvazku ještě pracuje.

chiwule
20. lis 2007

tak to vám určo povím, kam mě nakonec šoupnou 😅