Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

mikulka
28. pro 2007

Byli jsme na Kanárech 🙂 Vánoce jsme měli moc hezké a bylo príma, že jsme se vyhnuli předvánočnímu shonu ten týden před nimi. Jela bych v tu dobu příští rok zase. Ale spíš doufám, že už bude mimčo 😕 😅
To víš, že si budeme držet palečky a musí to vyjít, co? 😉

campi
28. pro 2007

Mikulko, na jakem ostrove jste byli? A dalo se koupat?

mikulka
28. pro 2007

Na Gran Canaria, oblast Puerto Rico. Koupak se dalo, ale moře bylo dost studené. Ale nám to nevadilo 🙂 Přes den bylo normálně teplo, večer docela taky, na krátký rukáv, akorát ty dva dny bylo jen 16 st. a pršelo.

chiwule
29. pro 2007

ahoj holky, nevzpomenete si prosím, od kdy zas funguje Pronatal Praha? Nepamatuju si, do kdy mají zavřeno...

klaruska1
29. pro 2007

chiwul, my jsme objednaní na čtvrtek 3.1. takže buď už mají od 2.1. nebo od 3.1. stoprocentně.Třeba se tam potkáme 😀

chiwule
29. pro 2007

klarusko 😀 já si právě matně pamatovala že do 2.ledna mají zavřeno... tak to asi bude pravda... potkat se můžeme leda tak, že bych se šla na tebe přímo podívat 😎 , protože do Pronatalu musím přijít druhý den cyklu, což bude až za měsíc - už teď jsem třetí den. Takže stejně zas měsíc prošvihneme 😒 😉

klaruska1
29. pro 2007

chiw já myslela,že jdeš ten příští týden,tak to jsem tě špatně pochopila.To neva,třeba se někdy-někde potkáme, co ty víš, svět je tak malej 😉

dckami
29. pro 2007

ahoj holčiny,
přidávám se do vaši diskuse, mě poprvé čeká IUI pravděpodobně již v lednu. Bohužel musím konstatovat, že ani z hor v Itálii jsme si mrně nepřivezli - já to dneska dostala ( o 3 dny dříve) ách jo........ Tak mám po náladě.
Tím pádem jdu na silvestra na krev - hormonální profil a 8.1. jsem objednána na utz, pokud bude dobrý folík, tak mě čeká 1. IUI v CAR Pronatal Nord.

klaruska1
29. pro 2007

dckami přeju Ti hodně štěstí a držím pěsti,aby Vám to vyšlo 😉 a neboj určitě to brzy vyjde, my jeli plodit do Egypta a taky nic, takže to tou dovčou a změnou prostředí asi nebude 😀

chiwule
29. pro 2007

klarusko, zas tolik sis to nepopletla, jen je u mě zas všechno jinak 😎 v CARu mi tvrdili, že se mi zpozdí po kyretáži mrcha - tj. stihla bych stimulaci na IVF v lednu hned po otevření Pronatalu. Jenže mrcha se rozhodla přijít naprosto standardně jako vždycky po 31 dnech, takže budu skoro v půlce cyklu, když konečně v Pronatalu po Vánocích otevřou 😒
čistě teoreticky když budu se zdravím v pohodě bych je mohla ukecat na IUI bez stimulace jen s Pregnylem, ale nevím, jestli na to budu mít náladu a čas, spíš to necháme naprosto přirozeně a začneme stimulovat až v dalším cyklu na konci ledna 😉

chiwule
29. pro 2007

dckami, nenech si zkazit náladu, alespoň si můžeme dát posledního Silvestra řádně do trumpety 😉 😀 až budeme těhule nebo kojit, tak budeme mít na hooodně dlouho útrum 😉 😎

klaruska1
29. pro 2007

chiw to je pak na palici,my to měli takhle se schválením-pojišťovna to schválila o den později a my už museli čekat na další měsíc-ale kdo si počká-ten se dočká, že joooo 😉

jmisa
29. pro 2007

Ahoj holky, doufám, že jste si přes vánoce odpočaly a nabraly hromadu sil do vítězného tažení a za rok si tu budem vykládat, jak naše mimina zírala na stromek 🙂

Jak vás čtu, tak mě tak napadá, když v Pronatalu řeknou, že třeba máte přijít 2DC, tak to se dopředu neobjednává? Já bych to při mých cyklech dopředu rozhodně neodhadla

klaruska1
29. pro 2007

jmisa, já volala vždy den dopředu-jinak to ani nejde

jmisa
29. pro 2007

Klarus, tak to jo, jsem si říkala, že málokdo má cyklus jako hodinky.

klaruska1
29. pro 2007

jimisa a vždycky mě objednali v pohodě, tak neměj strach a hurá do objednání-teda až Ti to přijde 😉 a dokonce když jsem jela na krev nebo na ultrazvuk a měla nějaké problémy, tak jsme tam přijeli hned na 8 a vzali nás bez objednání.

hacina
29. pro 2007

ahoj holky zdravím po Vánocích🙂 Klaruska moc moc gratuluju🙂 Já jdu do Prontalu už 2.1., teda jenom pro lístek na peníze, protože jsem se s nimi domluvila, že neschopenku mi podrží právě do 2.1. ještě u nich. Takže 2.1. už mají otevřeno.

klaruska1
29. pro 2007

hacina, moc díky ještě tomu s manžílkem nemůžeme nějak uvěřit, dělala jsem si 3 testíky a mám spoustu příznaků a už i podle minulého ultrazvuku říkala MUDr., že to vypadá na těhu,ale nemohli mi to kvůli hyperstimulačnímu syndromu potvrdit-měla jsem břicho plné vody a tak se už nemůžeme dočkat na 3.1. a rovnou zjistíme jestli máme ,, jeden kousek,, nebo dva,mám ale strach aby bylo vše v pořádku 🙂
A co ty jak Ti je, už objímáš záchodovou mísu 😉

hacina
29. pro 2007

🙂)) já tvuj příběh sleduju různě po jiných diskuzích🙂 a přesně vím co ted cítíš, je to děsná radost, že to vůbec vyšlo, ale stres je furt vid ? byla jsem na ultrazvuku 5.12.- to už bylo vidět i srdíčko a ted jdu až toho 2.1. a nemůžu se dočkat. Mám furt strach, aby to bylo všechno v pořádku. Ale mísu neobjímám, ještě jsem neblinkala, skoro každý večer mě strašně pálí žáha a mám pocity na blinkání, ale nic. Jinak mě bolí prsa, občas tam dole píchne na jedné nebo druhé straně, ale jinak vubec nic. Tak doufám, že je vše ok. Moc držím palečky, at je vše taky ok u tebe 🙂)

klaruska1
29. pro 2007

Moc díky, takže já jsem už takhle profláknutá, no tě pic, to bude určitě ostuda 😉 tak to u nás by už taky bylo vidět , že nám tluče srdíčko, že jo?Já zatím taky nezvracím, prsa mě ale bolí teda pěkně, teď mě začaly bolet i záda a jsem hrozně moc unavená, klidně bych prospala i 12 hodin.Já tě naprosto chápu, nejdřív ten stres, aby se to povedlo, teď zase aby se to udrželo, no jako bysme to nemohly mít jako ostatní-prostě bez starostí, že jo?No,ale jak je vidět, tak my musíme mít zase něco extra 😠
Ty se hlavně opatruj a nech se rozmazlovat, já už to dělám taky - teda já jsem ale vyčůránek ☹

hacina
29. pro 2007

přesně jak říkáš, ale jsem na nemocenské a ráda bych byla po celou dobu, protože můžu si přivydělat i z domova a přece jenom bez nervů🙂 jinak se nechávám opečovávat jak to jde, naštěstí manžílek je poklad - myslím, že možná více vynervený než já🙂, takže kolem mě skáče🙂 jo a záda mě taky bolí ☹ a o spaní mi ani nemluv, ted už se to trochu lepší, ale přesně od 5-8 týdne jsem mohla spát furt🙂

klaruska1
29. pro 2007

haci, to já jsem taky na nemocenské,od 3.12.,ale mezitím jsem byla 3x v práci,ale pak začal ten hyperstimulák a už mi bylo zle a hlavně jsem se nevešla do žádného oblečení-jedině do tepláků mého manžílka, břicho už splasklo asi tak na polovinu,ale myslím, že už mi na své původní místo nesplaskne a teď už mi jen poroste, kéž by, klidně i kila navíc a pupek tak velikej, že bude muset manžel pořídit káru - abych měla ten pupíček na čem vozit a brzo možná i na prsa 😉
A co setýká práce, je lepší zůstat doma, já dělám se v kanceláři, takže žádná námaha,ale zase to papírování a nervy, takže si myslím, že je to pro nás a hlavně pro mimi to nej, co jsem mohly udělat.Budeme chodit po návštěvách, do kina, na poháry a tak, všichni nás budou mít brzy plné zuby, protože tam u nich pořád budeme,ale zase my budeme v pohodě, protože nebudeme mít žádné nervy z práce.

hacina
29. pro 2007

přesně tak,mluvíš mi z duše. konečně mám taky čas sama na sebe, na kamarády, na své koníčky...prostě si to užívám.jo a taky jsem si zakázala si tady číst některé diskuze, speciálně diskuze o zamlklých těhotenství mně nedělala vubec dobře. takže manža mi to zakázal číst a má pravdu. to bych se musela nervovat každý den🙂)) už pomalu jdu od pc, tak přeji hezký večer a klídek 🙂))

klaruska1
29. pro 2007

haci já tobě taky, měj krásný večer a brzy se zase těším.Ten zákaz některých diskuzí ti schvaluju,můj manžel mi to taky zakázal abysme se zbytečně nenervovali 😉

chiwule
29. pro 2007

holky souhlasím s váma, taky jsem si zakázala některý diskuze, zvlášť pokaždý, když se něco nevyvedlo... je to totiž děsně na palici 😒 ale už se těším na další snažilkování a pokud to v lednu nevyjde, tak na IVF. 😉 😀 všem vám držím palečky ať je všechno v pořádku a v pohodě. já si jdu uvařit další potící čajík 😉 🙂

klaruska1
29. pro 2007

chiw ono je to lepší některý věci nevědět a hlavně se zbytečně nenervovat tím, co být ani nemusí.Víš, že nejlíp vypotíš na ,, manželově těle ,, 😎 ale čajík taky pomůže 😉

yanny
29. pro 2007

Jsem tady prvně, také jsem už dva roky v Pronatalu, ještě absolvuji jedno IUI, případně ještě potom IVF a když se nepodaří, tak přemýšlím o změně.
S jakým doktorem jste nejvíc spokojeni.
Já chodím k Dr, Kultovi, je fain.

klaruska1
30. pro 2007

yanny vítej, já jsem už snad vystřídala všechny doktory i doktorky, co v Pronatalu jsou 😀 a musím říct, že jsou všichni milí a v pohodě.
Já mám za sebou 3x neúspěšné IUI a teď 1x IVF a úspěšně - jsem těhu-ještě jedeme 3.1. na ultrazvuk jestli čekáme jedno mimi nebo víc.Co máš za sebou ty?

lenk
30. pro 2007

ahoj holky,

Ja take chodim do Pronatalu v Praze , jsem po uspěšne 2. IUI ale abych řekla pravdu docela se obavam toho že bych mohla mit i dvojčata. chtěla sem se zeptat jestli se to muže stat po IUI ?? doufam že se mě to netyka neumim si představit dvě děti najednou 🙂

lenk
30. pro 2007

jste tu některá!!!!??? ☹