Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lionesska
29. led 2008

Holky, prosím o radu: manžel dobral antibiotika, která mu předepsal Mudr. Sobotka z Pronatalu. Měl by se teď objednat na kontrolní spermio. Mě ale budou dělat po víkendu IUI - bude jim stačit vzorek, který při IUI dodá, nebo se musí objednat ještě na jedno odevzdání vzorku navíc?
Dík za radu.

ceeruti
29. led 2008

murasek-to jsou ty hormony 😅
Mala-je to pry obřík 😅 kope jako blázen-je to i vidět,jak se vlní pupek 😀 Jen to nejak rychle utíka 😲
Začatek byl ošklivej a nestacila jsem si těhu užívat...Naštesti se děloha umoudrila a břísko tolik netvrdne..Opatrujte se a všem hoooodně štestí 😀
Alena

murasek
29. led 2008

davej na sebe Alco pozor 😎

ceeruti
29. led 2008

murasek-já spiš šmíruji-ono to neda 😕 určitě nakounku 😎 Ja s Pronatalem nekoncim 😀 do dvou let jsme tam zase jako na koni 😀

chiwule
29. led 2008

jééé ceeruti! ráda tě zas vidím! to je skvělý, už jsi 25tt! to to letí! když si vezmu, že jsme začínaly zhruba na stejno ☹

murasek
29. led 2008

jj, taky si rikam, ze az se to povede, tak na dalsi taky hupsnuu hned 😀 😀

chiwule
29. led 2008

campi, děkuji za držení pěstiček pro štěstí, já ti budu na oplátku taky držet všech 10 😉 😎 dneska se cítím docela normálně, vaječníky ani moc nevnímám, spíš mám naběhlá prsa a citlivý-svědivý bradavky... tak doufám, že to v pátek bude na krvi a uz ok... piju jak duha 😉 🙂

mikulka
29. led 2008

chiwule, budeš chtít ten Protifar? Pokud ne, nezapomínej na dostatek bílkovin. 😉 Mně při stimulaci dlouho nic nebylo, až tak 8. den jsem měla větší břicho a trochu jsm ho cítila, taky jsem měla jako by větry 🤐 , ale nic nešlo ven, jen takový pocit 😕 Pak jsem se moc divila, když mi 9. den řekli, že mám už 15 folíků a nějaké malé.

chiwule
29. led 2008

jo mikul, já na to úplně zapoměla! to víš že jo - dej mi vědět cenu, taky tě to něco stálo! jen se bojím abych nebyla na něco z toho alergická, jaký je složení? abych si ve snaze pomoct neuškodila 😒 moc ty umělý věci nesnáším dobře...
no já jsem napnutá jak kšandy na ten pátek, zatím se mi břicho moc nezvětšuje a dneska mám naopak pocit, že spíš tlak vevnitř ustupuje 😨
jestli budu mít v pátek tolik folíků jak ty myslíš že jim můžu říct, že víc stimulovat nechci? berou v potaz i moje obavy z HSS?

jmisa
29. led 2008

Mikul, ty si tedy pěkná nosnice, to já budu mít určitě s bídou pět folíků 😀 😀

jmisa
29. led 2008

Protifar, to je bílkovina ne? a nemůže si tím člověk zlikvidovat ledviny?

hacina
29. led 2008

ahoj holky, všechny po dlouhé době zdravím🙂
Mikul : ptala jsi se co jsem pocitovala po ET a já musím říct, že obecně jsem člověk,který se moc nepozoruje, ale necítila jsem nic neobvyklého - trochu píchání jako na vaječníku, pak možná časté chodění na záchod - čuraní🙂 a pak až tak 3-4 týdny po ET mě začaly bolet trochu prsa,ale jinak nic.
Holky já ted byla na NT screeningu, což je genetické vyšetření, kam mě poslal už muj norm.Dr. , říkal, že je to pracoviště Pronatalu, bylo to taky na Praze 4 - Modřany, tak se mi to zdálo divné, ale evidentně se tam genetika už vážně odstěhovala.
Jinak všem moc moc přeju hodně štěštíčka a co nejdřív //.Stále Vás tady dočítám a sleduji vaše příběhy, tak moc tfuj tfuj🙂

m.aa.b
29. led 2008

Campi: Já tak trochu doufám, že IVF nebudu až tolik aktuální, ale můj gyn mi řekl, že je přesvědčený že u toho stejně skončíme. Spíš tak trochu počítám s tím, že mě pan doktor prohlédne, zkoukne přítelovo (nejsme manželé) spermio a pak navrhne nějakou alternativu. Tak to třeba nebude IVF. Čajíček určitě vyzkouším,Teď mi stačí že beru orgametril clostylbegyt. jsem pro přirozenější varianty a bylinkám docela věřím, takže hned jdu načíst nějaké info. Mám také známou, která cvičila u paní Mojžíšové a její dcera už bude letos maturovat. Teď mi stačí že beru orgametril clostylbegyt. Máš pravdu, že ještě bych i mohla chvíli počkat, ale vždy jsem chtěla děti mít před 25 a to už nějak nestíhám.

Jmisa: Tak jak jsem psala Campi, tak doufám že IVF nebude jako první varianta, také bych raději nejdříve IUI. S přítelovo spermio by to šlo i když nebylo uplně OK - výsledkem byla teratospermie (má méně pohyblivé a také defektní) no a mého gyn k tomu asi vedlo i to že se přítel léčil i s předchozí partnerkou a navíc ta má chybějící ovulace. No uvidíme. Už abychom tu první navštěvu měli za sebou jsem trochu nervozní...
Omlouvám se že jsem se tolik rozepsala a doufám, že to moc nevadilo 😅

Krásný večer a pokud vámto nevadí tak se zase někdy připojím do vaší diskuze...

jmisa
30. led 2008

Hacina, mělo by to být v Pekárkově ulici a ten co dělá screening je Břešťák, prý je dost vyhlášenej.

murasek
30. led 2008

m.aa.b - jasne zaskoc zase brzo 😅

mikulka
30. led 2008

chiwule, protifar je čistá přírodní bílkovina a doporučuje se při IVF. Nic za ní nechci.
jmiso, ledviny si tím odrovnat rozhodně nemůžeš, to ne! 😀

Kdyby jsi měla už hodně folíků a oni tě chtěli stimulovat dál jako mně, asi jim to říct můžeš. Já měla některé ještě malé, 13 mm, ale pár jich bylo 16, 18 a jeden i 20 mm. Řekli mi, že aby ještě vyrostly, budu dva dny píchat dál. Jenže oni nejen že vyrostly, narostly pak ještě další. Já bych jim to asi být tebou řekla.
Pamatuješ, jak jsem taky v jednu chvíli cítila, že mi ten tlak jako by ustal? Jak jsem si myslela, že proběhla ovu? I břicho se mi zmenšilo. Ale bylo to naštěstí ok.
Pak ten 8 den už mě břicho docela bolelo.

chiwule
30. led 2008

ahoj Mikul, tak kdy se domluvíme na předání? písni mi do IP nebo na mobil, jak by se ti to hodilo, jestli už máš vycházky můžeme se potkat někde na půl cesty 🙂
díky za info, jen prostě chci mít pocit, že mám věci alespoň trochu pod kontrolou... jak se to říká - líná huba holé neštěstí? 😉
jinak zatím si přijdu tak nějak normálně, skoro bych řekla, že je to skoro jak při clostylbegytu - ani necítím na pravé straně vaječník ... mám pocit, že mi spíš rostou folíci na levo... fakt už jsem docela napnutá na ten pátek... jo a včera jsem začala druhou apulku, takže už mám v sobě přes 1000jednotek... a dneska prvně budu aplikovat i ten druhej hormon, říkám mu orangutan 😀

mikulka
30. led 2008

Já měla víc folíku na pravém vaječníky, a cítial jsem to tak. A na co je ten "orangutan?" 😀

hacino, tak to jsimě uklidnila, že jsi taky nic nepociťovala. A jak je ti teď? Je to ok?

jmisa
30. led 2008

Mikul, no já myslela z důvodu toho, že nadbytek bílkovin zatěžuje ledviny 😀 Tak proto sem se ptala.

chiwule
30. led 2008

Orangutan je správně Orgalutran, jsem miláškovi říkala, že budu mít opičku jak hrom 😀 😎
Ten druhý hormon je kvůli tomu, aby folíky nepraskly předčasně, ale aby dál zrály vajucha, který v nich jsou - snad jsou 🙂 takže Puregon+Orgalutran ode dneška dohromady... takový protichůdný hormony co? když nad tím tak uvažuju, bude z toho mít tělo pěknej maglaz - vajucha a folíky růst a dozrát ale ne zas moc takže to trochu stopneme ... se nedivím, že mi pěkně hrabe 😖 😉

mikulka
30. led 2008

To je dobrý, to není protichůdný, máš aspoň jistotu, že neprasknou, toho jsem se bála. A buď ráda, že nemáš dlouhý protokol, při kterém tě dají rázem, jednou koňskou dávkou injekce, do umělého přechodu. To je hodně náročný pro organismus. S předáním protifaru ještě nevím, mám trochu rýmu, tak abych tě nenakazila. Napíšu ti do IP.

dasa24
30. led 2008

ahoj holky,

moc Vám držím palce at se mimča podaří 🙂 a konečně nějaká dvojčátka.
U me dobrý, mám testy za sebou a mimčo je zdravý a 2 týdny větší než by mělo být. Za 14 dní na UTZ tak už bych měla vědět do to bude.

murasek
30. led 2008

jezkovi voci - dasa se ukazala 😀 😀 ahoj, moc zdravim

mikulka
30. led 2008

Ahoj dášo, zdravím tě, tak super, že je vše v pohodě. Uteklo to a koukám, že už jsi v 17 týdnu. 😉 Ať se ti daří.
Máš krásný termín porodu.

chiwule
30. led 2008

ahoj Mikul, tak jsem to přechválila... musela jsem do banky a asi jsem si nějak moc tou chůzí rozhýbala vnitřek, protože mě tak děsně rozbolelo na pravý straně, že jsem myslela že tam omdlím... a právě jsem si píchla ty dva hormony, ten druhej děsně štípe a chce se mi spát ... a mám pocit, že mi pukne pravej vaječník, takovej tlak jak při ovulce... nejraději bych si šla chvíli lehnout, ale mám práce nad hlavu ☹

mikulka
30. led 2008

Hm, tak to už se ti tam asi tvoří pěkný folíky. Mně to pak asi od 5. dne také bolelo, ale jen právě při chůzi, nebo když jsem prudce vstala či si sedla, taková bolest jako při ovu, tlak.

chiwule
30. led 2008

mě to bolí až od dneška... což je 6tý den stimulace, sedmý den cyklu... ale snad zabere ten opičáckej hormon 😕 😅

dasa24
31. led 2008

ahoh holky,

moc děkuji
Muráek takjak ti to dopadlo? 😉
Mikulko kdy budeš tetovat?

hacina
31. led 2008

jmiso: děkuji za info, ale asi jsem to špatně napsala, vím kde ta genetika je, už jsem tam byla, ale myslela jsem si že je tam Dr. Břešták jen jako na "vedlejšák", až pak jsem se dozvěděla, že se tam přesunula celá genetika Pronatalu. Zrovna zítra se tam zase chystám an tu genetickou konzultaci.
Mikul : jsem ráda, že jsem tě aspon trochu uklidnila🙂 ted je mi fajn, ty nejhorší 3 měsíce mám za sebou, takže už mi není ani špatně, a nejsem unavená, takže ted je to fajn 🙂))))

chiwule
31. led 2008

hacino, super, že už je ti líp! děsně to letí!