Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

bruni
31. srp 2011

@lola22 mě předtím nikdo neřekl absolutně nic, ale teď už vím že se dlouhý dává těm které mají endometriozu a nebo na krátký reagují blbě, což neznamená jenom málo nebo hodně vajíček ale taky i to, že vajíčka jsou třeba nekvalitní. Taky jsem četla studii a opravdu dlouhý vychází statisticky lépe. Ale spíš je to vždy hokus pokus.

petula22
31. srp 2011

Těhulky:
anna2802 - po 3.IVF našla v červnu 2011 //
eyael - po 2. KET v květnu 2011 našla //, čekáme jedno miminko, 11.7. NT screening TP 20.1.2012

Snažilky:
Saraher79 - 1.IVF+ICSI leden 11 - neúspěšné; 2. IVF + ICSI + AH - od 17.4.11 stimulace Gonalem, UZ 22.4.11, OPU 26.4.11, ET 28.4.11 - 2 embrya (4 a 6 buněčné) - neúspěšné, 26.5. - genetika
Luccy82 - 1.IVF+ICSI + AH leden 11- neúspěšné, 2.IVF + ICSI + AH od 18.4. 11 stimulace Perugonem, UZ 26.4.11, OPU 28.4.11, ET 3.5.11. - 2 embrya (blastocysty) - neúspěšné
Petula22 - 2.IUI 18.4.2011 bez stimulace - neúspěšné , 1.IVF červen 201-neúspěšné,1.9. 2011 KET
Bruni - 1.IVF+ICSI 12/2010 - neg., 2.IVF bez ICSI 2/2011- bez ET, genetika a imuno ok, další PICSI asi 10/2011
Sedmitecka - 1. IVF říjen 2010 - //, v 7. tt. SP, 2. IVF - červen???, čekáme na výsledky genetiky a imunologie
Lizardka-1.IVF září+ICSI 2010-negativní,2.IVF.leden+ICSI,bez transféru-neúspěšně,od 10.4.stimulace Decapeptylem,pak Gonal
Marlenee - 1 IUI únor 2011 stimulace Menopurem- negativ., 2 IUI 15.4.11 stimulace Puregonem
sem- 1.IUI leden 11, 2.IUI únor11, 3. IUI duben 11 - poslední IUI cca 3.6.2011
helousek81 - 1.IUI 29.8.2011 bez stimulace

barce
31. srp 2011

@lola22 lola strasit sem te nechtela, to neee. ja si tam treba nemuzu vynachvalit mudr.slamovou, prostredi je taky moc hezke, sestry fajn, na sale primo uzasne, ale proste byt sem si to nechtela priznat, tak je to fakt tezkej byznys a asi ve vetsine CAR:(. 1IVF, nic, 2.IVF, taky nic, 3.IVF taky nic. nejakou moznost jineho protokolu mi taky nanabidli. pri 3.IVF sem mela 12 vajicek, vsechny se oplodnily, ale na prenos zbyla jen 2. nikdo mi nevysvetlil proc, v cem by treba mohl byt zakopany pes, proste nevi.... ted sup na nativ. na sale 5min kdy se jim nepodarilo ziskat vajicko, takze nashledanou a na recepci nam zaplatte ucet 6600,-. a dalsi a dalsi, mohla bych vypravet, jenze po bitve je kazdej general 😎 . nepatrime nastesti mezi ty, kteri by si museli na IVF pujcovat a setrit a takovych mi je obzvlast lito 😢 , ale jde prece o princip a prave ted u me pretekl pohar a prechazim co nejdriv do statniho Motola, na ktery sem teda zas nejak moc spatnych recenzi nenasla, prevladaji rapidne ty pozitivni.

lola22
31. srp 2011

@barce Hm, tak to je sila s tim nativem, asi se fakt zkusim prihlasit jeste k tomu Apolinari. Predstavovala jsem si, ze kdyz se jednou IVF nepovede, zkousi to jinak (jiny protokol), furt opakovat to samy asi neni zrovna nejúčinější. Díky moc za informace.

barce
31. srp 2011

@lola22 lola idealni by bylo najit nekoho kdo prosel pronatal, pripadne jiny soukr.CAR a pak apolinar nebo jiny statni. a to sem po nich jeste chtela pred tim nativem kontrolni spermiogram pro manzela, kdyz uz si to platime sami, ale to pry neni treba pravila pani doktorka pasekova.... kdyz uz tam se mnou manzel byl, tak sme prece jenom ten SPG udelat nechali i kdyz z nativu nic nebylo a ejhle, nasli mu po kultivaci nejakou infekci a uz je tam objednanej k sobotkovi. ale vsadim se, ze budou urcite tvrdit, ze na IVF to nema vliv. kdyz ma nekdo infekci v tele a jeste tam kde to je pro poceti u chlapa dost zasadni 😉 , tak at mi netvrdi, ze to nema vliv na uspesnost IVF. dost dobre mozny duvod proc nam loni z 12 embryi zustala 2 😠 . proste mi to tam prijde dost nekoncepcni, ale nechci tvrdit, ze to je jinde treba totalne jine. v tom statnim budu mit aspon klid, ze si tam nikdo nerejzuje do kapsy neb mu to tam patri. ale ted hlavne vrhnu elan do zarizovani lazni neb pry je maji od pristiho roku na neplodnost prestat davat 😝 .

trudy
31. srp 2011

Ahojky, no nepíšete tady zrovna dobré zprávy o Pronatalu. Já si prošla 2 IVF v Gennetu Liberec a bohužel nic, začalo to tam být poslední dobou divný - taky mi příjde, že z člověka akorát tahaj prachy. 😒
Tak jsme se rozhodli poslední pokus využít v Pronatalu a vy tady píšete, že je to v podstatě stejný, jako v LBC 😝 TO NÉE Jinak jsme objednaní k dr. Vobořilovi, máte s ním někdo zkušenosti?? 🙂

barce
31. srp 2011

@trudy trudy s voborilem sem zrovna dnes mluvila kvuli laznim 😉 . no myslim, ze je urcite odbornik, ale co se tyce prijemnosti a vstricnosti, tak dle toho jak se vyspi. je takovej raznejsi, nekomu to vyhovuje. dnes mel naladu dobrou 😎
no ja mam z pronatalu jeste jeden postreh za ty roky. kdyz sme tam zacli chodit, tak tam bylo imrvere narvano a cekat tam treba 2hodky nebylo nic zvlastniho. ale ted v posledni dobe, posledni rok cca, je tam prazdna cekarna a jdem hned na radu. bud je krize a lidi nemaj prachy a nebo tady vznika cim dal tim vic CARu a tahaj si klienty anebo se muzem jen dohadovat 😝 ......

helousek1
31. srp 2011

@beruska1982 no, tak, to jsi mě dostala, akorát přemýšlím, co jsem měla na sobě... 😉 . Jasan, bílé kalhoty a košili tyrkysovou a četla jsem Monyovou a pak jsem si musela stoupnout, protože jsem dostala křeč do nohy a akorát mě zavolali 😀. Kde jsi seděla? Já jsem moc okolí nesledovala... ☹. Akorát vím, že tam byla jedna slečna/paní, která seděla v rohu u recepce. Jak Ti přišel Středa? Mně zvláštní....

A mně je 30 a snažíme se rok.

bruni
1. zář 2011

@trudy ahoj, a měla jsi u 2.IVF to PICSI? Nebo teprve na něj chcete jít?

beruska1982
1. zář 2011

@helousek1 Ahoj,tak to jsem byla já ta v rohu.Strašně jsem se tam nudila tu hodinu,tak jsem chtěla přijít na pokec.Uvidíme jak to dopadne no já tomu snad ani nevěřím,že bych mohla otěhotnět po 2 letech?A ty máš prvni IUI?Jen jsem si to typla,že si to byla ty,že jsem byly na stejnou hodinu.

petula22
1. zář 2011

Ahojte, tak jsem po KET, ze 3 rozmražených embryjek byly 2 v pohodě a vyvíjeli se dál, takže máme u sebe 2 12ti buněčné. Mluvili jsme s embyologem, byl to docela mladej chlap a byl moc fajn. Vysvětloval nám, jak vlastně embryjka ted vypadají a když řekl, že je to pak taková hromada jako kopací míč, tak dostal manžel záchvat smíchu, tak se tam pak spolu řehtali jak prdlí, no prostě chlapi. 😀 .

Jinak, taky mám pocit jako když jen tahají prachy, ale tím, že se musí spousta věcí platit, tak ten pocit budeme mít asi všude....

sedmitecka
1. zář 2011

@lola22 děsit tě nechci, ale je prostě fakt, že já k nim ztratila důvěru.....
dlouhý protokol má opravdu statisticky větší úspěšnost, já měla 2x krátký a neúspěšně, po třetí bych měla mít také dlouhý. podle mě ten dlouhý je dobrý k tomu, že vejce lépe dozrají a jsou kvalitnější, nejsou to "rychlokvašky"......

sedmitecka
1. zář 2011

@barce ahojda, jak jsi pochodila u Voborila s laznema? mudr. Streda by to bez mrknuti oka vypsal, to jsme koukala 😉

sedmitecka
1. zář 2011

@barce uplne me mrazi, jka mame stejny prubeh, me udelali uz 2 IVF, bez laparky, nikomu nic neni divny, pokazde kratky protokol, mela jsme sice vic nez 10 vajec, ale zbyla taktez 2 embrya ☹ a nikdo nerekne proc.....divne 😝

trudy
1. zář 2011

@bruni Jj, u druhého IVF jsme měli PICSI, ale výsledek vpodstatě stejný. Poprvé 2 embrya zavedený a nic do mrazáku a podruhý pouze jedno embryo zavedený a nic nezbylo. Vždy zavedeno 2. den po odběru (nebo třetí 😅 v prostě v pondělí oběr a ve středu zavedení)

helousek1
1. zář 2011

@beruska1982 jéé, to je škoda, že jsi nedošla. Já jsem sice vytáhla knížku, ale měla ses stavit 😉 . No, já šla na 1.IUI, ten měsíc před jsem ho odmítla, že to ještě zkusíme sami a vyjde to, to byla ovšem pěkná naivita 😀

bruni
2. zář 2011

@petula22 tak držím pěsti, co můžu 🙂
@trudy a jaké jsi měla protokoly? To je teda dobrý, já přešla z Pronatalu do Gennetu a ty opačně 😀 Ale já jen kvůli vzdálenosti, už se mi nechtělo dojíždět do Prahy 😒

barce
2. zář 2011

@sedmitecka sedmi voboril nastesti ok, mam to mit do tydne pripravene,prej po 3.IVF to je uplne jasny, takze bez problemu 😉 . no ale jinak sem z pronatalu fakt rozladena. jako urcite tam delaji ukony a lecby, ktere pomuzou x lidem k otehotneni, abych nestrasila holky co tam chodi, to bezesporu! ale ja sem fakt cim dal tim vic rozcarovana! nasla sem si SPG z naseho posledniho IVF z listopadu a tam ma manzel tu infekci taky a jeste je tam s ! napsano, ze odeslano na kultivaci. myslis, ze nam nekdo neco sdelil?? nebo snad zavolal nejake vysledky te kultivace?? takze ted zjistuju v jinem CAR zda to muze mit vliv na vysledek IVF a jestli zjistim, ze ano, tak se budou asi dit veci 😠 . meli sme 12embryi, zbyla 2 na zavedeni a pry teda jeste 2 daji zamrazit, ze sou ok. jake prekvapeni po rozmrazeni, ze neprezilo ani jedno, ale 7500,- sme samozrejme vysolili...... pritom pri 1IVF sem mela 7vajicek a z toho 5 super a prezila i rozmrazeni. no ja moc do diskusi nepisu, viz pocet mych prispevku 😎 , ale ted teda mam nejakou potrebu se vyjadrit, sem z toho krapet v soku jak mi to tak nejak srotuje v hlave cela ta nase nekolikaleta lecba v pronatalu 😒 .

bruni
2. zář 2011

@barce tak to je fakt síla 😠 Zcela tě chápu a pokud máš v ruce nějaké důkazy tak bych jim to hned hodila na hlavu 😝

saraher79
2. zář 2011

@petula22 Moc ti držím pěstičky, ať to vyjde.
Taky mi vždy zbyli jen 2 vajíčka a ET bylo vždy 2. den po OPU 😖 Teď mi dali dlouhý protokol, tak jsem zvědavá. Naštěstí ve Varech to snad zatím funguje, jako předtím. Tedy doufám - klep, klep, klep na zuby.

sedmitecka
2. zář 2011

@saraher79 taky budu mít napotřetí dlouhý protokol, při krátkém vždy hodně folíků, docela i úroda vajuch, ale blbě se oplodnily, embrya nám odpadávala jako hrušky, z 10 vajuch po ICSI zbala dvě embrya na transfer a to jedno se ještě vyvíjelo pomaleji...divné ☹ ☹

sedmitecka
2. zář 2011

@barce no máme to hodně podobné, my tam byli teď naposledy, jdeme do Gennetu, jenže těžko říct, co nás čeká tam, že ☹
kdy se chystáš do Frantovek? třeba se střetneme 🙂

barce
2. zář 2011

@sedmitecka sedmi ceka te tam kazdopadne nova zkusenost 😉 a to je dobry, jaka bude uvidis. docela by me zajimalo srovnani. vidim to na odjezd ke konci rijna kdyz to klapne. rada 🙂 .

beruska1982
2. zář 2011

@helousek1 No my jsme taky čekaly dlouho a furt doufali,že to výjde.Ale tak uvidíme jak to výjde ty už to budeš vědět za chvili ne?

trudy
2. zář 2011

@bruni Já měla dvakrát krátký protokol, vajíček dost, ale po oplodnění se skoro všechny rozpadly. No pro nás je taky Ponatal mnohem dál než Gennet ( Gennet cca 30 km, Pronatal 120 km ) Ale prostě mám chuť udělat změnu. To by byla sranda kdyby se nám to povedlo mě PHA a tobě LBC 😀
A jdeš do Gennetu?

sedmitecka
2. zář 2011

@barce tak nová zkušenost určitě 😀 😀
taky bych ráda odjela koncem října, tak to by bylo fajn 🙂

sedmitecka
2. zář 2011

@trudy tak já to samé, dvakrát krátký protokol s gonalem, píchala jsme gonal jen 7 dní a vajuch bylo dost, poprvé 10, podruhé 12, ale po PK zbyla jen dvě embrya, neuvěřitelný propadák.....nechápu 😕 😕

trudy
2. zář 2011

@sedmitecka Já poprvé Gonal 22 vajíček z toho 16 zralých, ICSI oplodněno jenom 6 a zbyly jenom 2.
Podruhý Puregon- metoda IVM- odběr ještě nezralých vajíček - pouze 4 vajíčka, PICSI a zbylo jenom 1.
Taky nechápu... 😝

barce
5. zář 2011

@sedmitecka sedmi tak fajn, dame si echo jak se to bude vyvijet 😎 . ja doufam, ze dobre, ale nechci to zakriknout, docela vidinou mesice v laznich zacinam zit..... 😉 .

bruni
5. zář 2011

@trudy můžu se zeptat, jak probíhá ta metoda IVM? jak dlouho stimuluješ a kdy jdeš na OPU? je to docela zajímavé, protože tělo tolik netrpí tou stimulací. Ale jak píšeš tak jsi měla jen 4 vajíčka? proti 22 předtím? to je dost velký rozdíl 😨