Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

murasek
17. zář 2008

ahoj holky,
moc Vas zdravim, koukam, ze tady resite odstavku laboratore v Pze, to je ale pesek. Jmisko, doufam, ze u tebe probehne uspesne KETik pristi mesic!!!! ja jedu pristi tyden na UTZ a snad bude vse ok a budu mit rozpis a zacneme.
Dckami - tak hezky pichej 😀 😀
dobrou noc

jmisa
18. zář 2008

ismail, fungují každý den v týdnu, i v neděli.

jmisa
18. zář 2008

Mur, snad jo, já bych ale myslím v pohodě stihla i další termín, to by byla půlka listopadu.

campi
18. zář 2008

dckami: jak jde píchání?

jmisa: kdy bude cca KET?

jmisa
18. zář 2008

Campi, dneska mi klesla teplota do hlubin, tak je asi OVU, takže zhruba za měsíc.

ismail
18. zář 2008

jmisa: aha, dekuju, je fakt, ze my si nevybereme, ktery den v tydnu je budeme zrovna potrebovat.
dckami:to je fajn, ze je vse v poradku 🙂 a kolikaty den cyklu jsi, ze zacinas s pichanim a jak ti to jde?

murasek
20. zář 2008

super jmisko, jen tak dal!!!!!

zuzannnka
22. zář 2008

Ahojky🙂 Už téměř dva roky se s manželem snažíme o miminko a tak jsme se rozhodli objednat se do Pronatalu. Jsme objednaní na 8.10. na první návštěvu. Mohly by jste mi někdo napsat vaše skušenosti z první návštěvy, o tom co nás čeká, čeho se máme obávat atd. ?
Děkuji moc 🙂

petrakalcik
22. zář 2008

Zuzannko,

na prvni navsteve nas v rychlosti seznamili, co nas ceka. To znamena:
1. jak se IVF dela,
2. jakou nam doporuci metodu (u nas bylo ICSI)
3. co budu vsechno potrebovat (predoperacni vysetreni, vysledky krve u mne i manzela, co mame podepsat, kolik budeme doplacet)

Rozhodne neni treba se neceho obavat. Je dobre (ne nutne) mit aspon zakladni znalost, jak se IVF dela a jake jsou metody, pojmy jako kryokonzervace, punkce... Kdybych nevedela dopredu, co je ICSI, tak bych koukala jak hruska. Clovek se rychleji zorientuje, kdyz mu rikaji cenu za uhradu metod.

Na schvaleni leku od pojistovny se ceka 3 nedele, ale mne je schvalili jiz drive.
Moc hodna je MUDr. Slamova, Lazarovska. Nicmene na pristup zadneho z doktoru ci sester si nemohu stezovat. Verim, ze se vam trochu ulevi, az uvidite, kolik jinych lidi je ve stejne situaci.

Vlastnich zakroku neni nutne se bat. Kazdy sice reaguje jinak napr. na stimulaci leky, ale zvladnout se to rozhodne da.

Pokud potrebujes dalsi info, tak napis na: petrakalcik@centrum.cz

dckami
23. zář 2008

ahoj kočky,
tak jsem se vrátila z teplického Pronatalu a jsem zcela KO 😠 . Bohužel vůbec nemám dobré zprávy. Byla jsem pouze na kontrolním utz při stimulaci a je to tak, že jsem 6.den stimulace a mám pouze 1 vajíčko 8-9mm 😢 . Takže mám dopíchat zbytky gonalu po 225 jednotkách dnes a zítra a přijet znovu ve čtvrtek. Ale vypadá to tak, že ani nepůjdu na OPU. Nemá to cenu. Když sjem se zeptala, jak je to možné, že moje tělo na gonal nereaguje, tak prý chybně zvolený protokol. Měla jsem dlouhý protokol z folikulární fáze. Protože i když jsme jezdili na IUI, měla jsem i bez stimulace 1 vajíčko.
Hrůza, co???

Chci se zeptat, nevíte, jestli se toto počítá jako 1.pokus IVF, když nedojde k ET? Není mi moc jasné, když zdravotní pojišťovny přispívají na IVF 3x za život, jestli se jedná pouze o příspěvek na gona či jiné léky na stimulacil, který jsem si nyní 1x vyčerpala, nebo 3x za život ET a žádat o schválení léků k IVF mohu vícekrát 😕 ???

petrakalcik
23. zář 2008

No to je hruza. Ja jsem na gonal taky moc nereagovala, ale mela jsem kratky protokol. Nicmene u me OPU udelali, nasli vic jak jedno.

Nevim jiste, ale podle me se to pocita. Nicmene pojistovna hradi IVF 3x, ale stimulaci leky 4x. Takze podle me mas porad 3 pokusy na cele IVF. Ale ruku do ohne za to nedam, nejsem takova zkusena. Nasla jsem tento odkaz:

"Tím se rozumí maximálně 4 monitorované cykly se stimulací a v rámci nich nejvíce 3 cykly s přenosem embryí."

(viz www.neplodnost.cz - uhrada a legislativa : http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/uhrada/u...

Takze nezoufej,, berusko!

dckami
23. zář 2008

díky za opoěď, jsem z toho vyřízená. ☹
Letím pro holku do družiny a zajdeme na dortíka, musím si obalit nervy. 😵

petrakalcik
23. zář 2008

Je, byt bliz, tak jdu s vami. Dorticek, ten bych si teda dala!

jmisa
23. zář 2008

dckami, záleží jak to vykážou, teoreticky z toho můžou udělat IUI. Jinak pojišťovna hradí 3+1 cyklus - 3 s ET a 1 bez ET je navíc (prostě jen příplatek na léky).

Já mám ráda v pražském Pronatalu dr. Zelenkovou, ta je hodně pozitivní, ale všichni jsou v pohodě, jen Kult mi přijde, že to má na háku, ale měla jsem ho akorát jednou u rozpisu na 2.IVF, tak těžko říct, jakej je normálně.

luzza
23. zář 2008

jmis
my sme s kamčou z teplického pronatalu...
jen na OPU a na ET musíme k vám do práglu 😉

jinak OPU mi dělal mardešič a byl moc fajn...
a ET zelenková a ta mi taky přijde moc příjemná...
prostě na mě praha udělala moc dobrý dojem 😉

luzza
23. zář 2008

jmis
jinak ti přeju hodně štěstí a sil do KET 😉 😵 😵

jmisa
23. zář 2008

Luzzo, já vím, já to o Zelenkové psala jako reakci na Petruk......

Jo a díky, ještě není jisté, že bude a že rozmrznou, uvidíme.

luzza
23. zář 2008

kolik že jich je?? (ať to nehledám v tabulce...)

jmisa
23. zář 2008

Luzzo, jen dva. Třeba aspoń jeden zabojuje, ikdyž s naším spermiem je velké riziko, že se rozpadnou ještě před transferem.

luzza
23. zář 2008

jmis
tak doufám,že bude příroda spravedlivá a trochu těm prckům pomůže...!!!!!!!

jmisa
23. zář 2008

No to se obávám, že v tomhle spravedlnost hledat nelze.

dckami
23. zář 2008

Jmis,
také ná s doma s manžou napadlo, že kdyby těch mých 8-9mm ještě trochu vyrostlo, že bych se mohla domluvit s dr. na IUI nebo stanovit termín na domácí snaženíčko 😅 .

Dala jsem si dortíček a vídeňskou kávu a je mi o malinko lépe na duši. Teď jdu s naším prvňáčkem stříhat do desek písmenko U a napsat domácí úkol, učí se psát trojky.

petrakalcik
25. zář 2008

Ahoj holky,

chodim taky do prazskeho Pronatalu. Zelenkovou jsem zazila jen jednou, ale bohuzel v pro me spatne situaci. Kult mi take delal rozpis leku a nijak zvlast na me nezapusobil. Jak bylo napsano, ma to na haku. Mne OPU delala Slamova a ET Lazarovska. Obe doktorky moc hodne a rekla bych i zkusene. Takze z toho vyplyva, ze jsou tam dobry vlastne vsichni, ne? :o)

zuzannnka
25. zář 2008

Ahojky, můžu se vás zeptat? Na kolik vás asi tak zatím vyšla léčba? máme před sebou teprve první návštěvu a nedokážu si představit na kolik by nás to asi tak mohlo vyjít?

jmisa
26. zář 2008

Ahoj, 1.IVF nás vyšlo na 12 tisíc a to druhé jsme zatím asi na 20 tis.

dckami
26. zář 2008

ahojky, tak mám po včerejší kontrole jenom špatné zprávy ☹
Stále pouze 1 folík 10mm (byla jsem 8.den stimulace gonalem), tak doktor řekl: STOP. Stimulaci jsme ukončili, byl chybně zvolený zvolený protokol - mělal jsem dlouhý. Teď musím počkat na mrchu, která bude asi za 14 dní a 3.-4. den cyklu musím na krev (kontrola LH a FSH). Vzhledem k tomu, že začne v pražském Pronatalu rozsáhlá rekonstrukce, bylo mi řečeno, že nemají až do odvolání posílat žádné pacientky na ivf, že tam budou fungovat v omezeném provozu minimálně do konce roku. To by pro mě znamenalo, že další stimulace by začala nejdříve v lednu a to se mi nelíbí. Takže od 1.10. jsem změnila pojišťovnu na VZP ( jako dáek pro nového pojištěnce jsem dsotala varnou konvici 😕 ) a další, teda 1. pokus IVF bychom udělali v Teplicích. Pokud budou výsledky krve v pořádku,tak se to stihne ještě letos.
Moc mě to mrzí, že to nevyšlo již v této fázi, ale co se dá dělat. Snad příště.....
😢
Jsem z toho pěkně vystreslá, v noci jsem nemohla spát, pěkně jsem to obrečela a manžel je z toho také dost mimo 😠 .

petrakalcik
26. zář 2008

Dckami, to je mi lito. Asi to bude jeste chvilku trvat, nez se trosku srovnas. Mozna nejakou tu noc nebudes spat, ale prejde to. Kdyz si vzpomenu, jak jsem do utery porad brecela a brecela a ted uz je to pryc. Je mi to sice vsechno moc lito, ale jdu dal. Takze se drz!

Nase IVF nas vyslo na 12 tis. (5 tis. leky, 7 tis. ICSI) /Pronatal Praha/

artep26
26. zář 2008

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai...
holky jestli se vám chce tuhle petici podpořit, do toho! 🙂 stačí se jen zaregistrovat a podpořit ji 😉

petrakalcik
27. zář 2008

Kde mam provest tu registraci? Porad mi to hlasi, ze mam spatne prihlasovaci udaje.

dckami
30. zář 2008

holky - ještě bych se ráda zeptala, po jaké době mohu jít znovu na IVF, když 1.stimulace byla zastavená 25.9.08 bez OPU a ET. Pouze jsem dopíchala gonal, po menses mi z krve zjistí hladinu LH a FSH a uvidíme, co dál. Jenom nevím, kdy připadá v úvahu další stimulace. samozřejmě nechci dlouho čekat, nejradši bych šla rovnou v listopadu, ale nevím, zda je to reálné. V prosinci to asi nepůjde, v Pronatalu Teplice dělají poslední ET 13.12. a potom až v lednu, mají omezený provoz kvůli dovoleným a svátkům. Takže potom by to šlo až v lednu, což se mi zdá pozdě.... 😒