Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

l26
22. říj 2008

ismail: už jsem ho v pondělí vysadila a dnes dorazila MS,ach jo 😖
problém je na mé straně,manžel je OK,já mám anovulační cykly,spíš měla,ted po stimulaci to bylo OK,ale stejně neúspěch,podstoupila jsem druhé iui a nic,tak teď do konce roku dáme pauzu a znova začnem v lednu,dalším iui
jaký problém je u tebe?

ismail
22. říj 2008

l26: to je mi lito, ale dalo se to cekat. Jsem na tom podobne, anovulacni cykly, bym mi nasazen clostylbegyt, ale zase mi snizoval delizni slizniici, nicmene v lete jsem prirozene otehotnela, bohuzel slo o zamlky potrat. V Pronatalu mu zjistili pozitivni ureoplazmu, mozna byla pricinou, ted jsme dobrali antibiotika a v lednu nas ceka prvni IUI. Jinak manzel je taky v poradku. Muzu se zeptat na tvuj vek?

krista
24. říj 2008

modena11 • Dnes ve 22:25
Ahoj,má někdo nějaké zkušenosti s Pronatalem Praha!!!!CHystám se tam,takráda posbírán nějaké informace,dííííky!!!!

kaja23
25. říj 2008

krista - nějaké zkušenosti mám, co přesně Tě zajímá? 😉

kaja23
25. říj 2008

l26:četla jsem tvoje albíčko...stejný problém jako já (akorát hormonální profil), zítra se chystám na IUI,ale tak nějak mě opouští naděje ☹

petrakalcik
25. říj 2008

Kirsto,
co potrebujes konkretne vedet? Ja jsem tam castym hostem, znam uz asi kazdeho, takze se klidne ptej. Patri mezi nejlepsi kliniky a na nikoho si nemohu stezovat. Ptej se, ptej...

Kajo23,
nenech se zastrasit. Dneska mozna nadeji ztracis, ale zitra se musis probudit s nadeji, ze to bude OK. Jsi zenska a ta neco vydrzi! Takze zadne beznadejovani!

kaja23
25. říj 2008

petrakalcik-no šance je minimální, to už nám všichni řekli...chjo.já se snažím myslet pozitivně,ale moc to nejde...a budu hodně zklamaná ☹ a těch 14 bude teda sakra nekonečných...
nevíte někdo, proč mají v prosinci zavřeno?slyšela jsem to tam teď v pátek na recepci a myslela jsem, že jsem slyšela špatně,ale tady čtu, že je to pravda 😒

l26
25. říj 2008

ahoj kajo: v prosinci zavírají pronatal z důvodu rekonstrukce laboratoře,alespoň takhle nám to bylo sděleno,
píšeš,že máš stejný problém,akorát na hormonální profil,tzn.že ty máš vyšetření profilu OK?
Neztrácej naději,u mě je to složitější,mě tam ty hormony hodně chybí a navíc jsem brala 8 let HA,tak mě to vůbec bloklo,taky jsem z toho byla hodně zklamaná,ještě teď se z toho posledního zklamání dostávám,ale život jde dál,teď si odpočinu a v lednu jdu znova na další IUI.
Musíš tomu věřit,naděje umírá poslední 😉 ,já vím,že se radí hezky,taky jsem ostatní vyslechla,ale přesto jsem si myslela svý,nemůžeš dělat závěry,pokud ještě nevíš,jak to na tebe zapůsobí a čím jsi stimulovala?

petrakalcik
25. říj 2008

Kajo,
co znamena, ze sance je minimalni? Vzdyt jdes na IUI! Mne IUI nikdo ani nenabidl a sla jsem rovnou na IVF. Neni to tak strasne, jak to muze vypadat. A to uz jsem parkrat premyslela Ja vim, ze je to strasne moc tezke a chce to hodne sily a odhodlani. Vcera jsem takova hrdinka nebyla, zvlaste rano.

V prosinci maji zavreno kvuli renovaci. Delaji napr. vymalbu prostor, nejake zmeny, opravy atd. Pry je to takhle kazdy rok, jen letos to prodlouzili ze 14 dnu na 1 mesic. Je to sice neprijemne, ale na druhe strane si vsichni odpocinou (jak na strane pacientek, tak i na strane personalu). Ja uz se tesim, ze tam aspon 1 mesic nebudu muset jit. /ale to uz snad bude behem listopadu/ 🙂

jmisa
25. říj 2008

Oni budou předělávat ten dospávací pokoj, snad by se ten prostor měl nějak zvětšit, nejspíš už nepostačuje kapacitou.
Tu první půlku prosince tedy budou fungovat jen ambulance pro konzultace a případně kontroly po úspěšných IVF, IUI apod.

modena11
25. říj 2008

Ahoj,jsem ráda že se tohle téma našlo!!!!V listopadu mě čeká moje první IVF tak jaký to tam je!!!!Někde sem četla,že jsou tam moc ochotní a milý!!!

jmisa
25. říj 2008

Modeno, tak je to soukromé, placené a tudíž si nikdo nedovolí nebýt ochotný nebo milý 😀

modena11
25. říj 2008

Jo tak to jo,ještě aby jo když je z toho člověk už tak naměko a ještě aby se tam bál vkročit,že jo????

kaja23
25. říj 2008

petrakalcik-no úspěšnost malá (pokud se to povede, tak stejně většinou druhý a další pokus), jeden vejcovod neprůchodný...Neznám nikoho, komu by se IUI povedla na poprvé..bohužel ☹
IVF...má větší úspěšnost, je tam větší šance
Co čeká teď tebe?jaký je další postup?
To je hezký, že to tam budou předělávat...ten dospávací prostor nic moc,ale zase nám uteče měsíc ☹
JInak jsem s personálem a prostředím taky spokojená.Myslím, že tam opravdu lékaři vědí, co dělají.
Zítra ve 12 na mě myslete...to je čas, kdy nám to provedou, tak třeba už fakt budeme tři...a pak dlouhých 14 dní ☹

modena11
25. říj 2008

Tak KAJO,budu držet pěsti a at ti těch 14 dní rychle uteče a výsledek je pozitivní!!!!!! 😉

jmisa
25. říj 2008

Kajo, tak na IUI je úspěšnost 10-15% a když ho udělaj v době kdy plodí vaječník u průchodného vejcovodu, tak ta šance tam je. Znám dost holek, co jim IUI vyšlo.
My IUI nemohli využít, protože manžel má hodně špatné spermio, bylo mi to trochu líto, přeci jen je to takové přirozenější.

modena11
25. říj 2008

Taky sem si myslela JMISO,že bychom využili IUI,ale taky to u nás je prý ztráta času,že je IVF lepší!!!!

jmisa
25. říj 2008

Modeno, tak někdy prostě IUI nemá smysl.

modena11
25. říj 2008

jo,to je mi jasné jen tak sem si třeba říkala,že kdyby to nějak nešlo tak je tady ta možnost,vůbec by mě asi nenapadlo,že já budu ta vyvolená na IVF!!!!!Kolem mě je takových kamarádek a všechny v pohodě a na mě padl Černej Petr!!!!!!Nedělám z toho tragédii,ale musím se přiznat,než jsem to vstřebala ,nějaký ten den uběhl!!!!Ty jdeš na IVF poprvé????

kaja23
25. říj 2008

no doba je snad dobrá, v pátek jsme byli na UTZ a dneska bolí břicho jako když mi praskne,takže snad to dobře načasovali. Nechci moc doufat, to zklamání je pak veliký...vždyť víte ☹
jmisa - chystáte se na IVF?
Modena11 - já bych radši hned IVF,a le je to větí zásah do organismu,a le větší naděje. kdy se chystáte do pronatalu?

jmisa
25. říj 2008

Já už mám za sebou 2.IVF a teď KET, zatím se nám nezadařilo.

modena11
25. říj 2008

KAJa23,tak asi okolo 15.11.Jo ty hormony,to je docela darda,já jsem brala nějakou dobu Clomhexal a taky mi nebylo hej,tak ted to bude rachot 😒 !!!!!!Ty nemůžeš jít na IVF,nebo zatím jen zkouší IUI????

modena11
25. říj 2008

To dopadne určitě brzy,musí to být těžký na to nemyslet!!!!V čem máte problém???

jmisa
25. říj 2008

My ve spermiu.

lanna
25. říj 2008

Ahoj holky je to pravda že po nezdařenem IVF delaji KET až 3 cyklus----v PRONATALU?
Proto že v Gennetu my ho delaly hnet po nezdaru...

petrakalcik
25. říj 2008

Lanno,
nezda se mi, ze by se KET delal az po 3.cyklu. Nekde jsem cetla, ze se dela KET uz po 1. mesici. Ale nemam zkusenost.

Modeno,
s Černym Petrem si to rikam taky. Mam tolik kamaradek, ktere maji mimco okamzite a ja ktera si vzdycky rikala, ze me se to nemuze stat, najednou ten "problem" ma. Takze se tech Cernych Petru asi rozdavalo nejak vic...

Kajo 23,
ja nevim, jaky bude u me dalsi postup. V patek jsem absolvovala hysteroskopii bez narkozy, pak udelali nejaky zakrok, kdy mi odstranil srust, o nemz nikdo nemel tuseni (to uz bylo samozrejme s narkozou). Bude se cekat na vysledky z histologie, hcg a pak se uvidi. Ted musim doufat, ze uz budu v poradku ja a pak budeme resit dalsi IVF. Uz se na nej moc tesim.... 😝 Budu ti moc drzet palecky a 14 dni utece jako voda!

musilka
25. říj 2008

petrakalcik tak v tomto se musím zastat lenny protože v Pronatalu dělají Ket skutečně až po třech cykle jsem toto momentálně zdárným příkladem. Musíme čekat do ledna.
Takže lanna opravdu tam chtějí tu 3 cyklovou pauzu 😉

oskarka
25. říj 2008

Ahoj lanno, nám v Pronatalu udělali KET s doporučenou 3měsíční přestávkou od nezdařeného ET.

lanna
26. říj 2008

Musilka ja to mam napsane v lékařske správe že KET až po 3MS..
Z doktorem jsem ne mluvila tak nevim co by my žykl,kdybych to chtela hnet...
V Gennetu my delaly KET hnet dalši cyklus...
Oskarka a jak vidim tak se zadařilo,už je Alžbětka nebo Ondrášek na svetě?

Holky ta cesta za miminkem je tak trnita,ale jednou určitě se budem radovat všychni 😅 ..

lanna
26. říj 2008

Kajo držim palce moc,moc 🙂 .
A hlavně se moc teš,uvidiš to bude dobri...